0 oy
618 göst.
önce Diğer kategorisinde (898 puan) tarafından
Ama kızım büyüyüp kendini ifade ettikçe 9 yaşındaki kardeşimle huysuzluk çıkarır oldu. Kardeşim kıskanıyor oyuncaklarını bazen vermiyor kızım da ciyakliyor 20 aylık. Geçen gittiğimde annem kardeşime kızıyor ama ben üstüme alındım. Rahat edemedim o an evde kendimizi fazlalık hissettim. Kapıya indirdim hemen orada oyaladım eşimin gelmesini bekledim falan neyse. Anneme de dedim daha ne kadar kardeşimi avutucaz yıllardır avutuyoruz dünya onun etrafında mı dönüyo falan dedim oda diyo ki gülerek dünya senin kızının etrafında mı dönüyo. Etrafında dönecek bir şey yapmıyorum ki onların evinde. tamam ben çok ilgileniyorum ayrı onların ekstra bir çabası yok ki ben her dediğini yapıyormuşum şımartıyormuşum kızım hiç susmuyormuş oysaki ortamlarda en uslu benim kızımdır. Kardeşimin arada cimciklediğini bile farkettim kızdım ettim.annem eşime de benim için demiş çok yüz veriyo parmağında oynatıyor kendini falan.  4-5 gündür gitmedim annemde bugün görüntülü de diyor ki noldu küstün nü gelmiyosun. Valla stres oluyorum gidince tamam onlarda kalabalıklar falan ama bende gidince oturmamm yardım ederim hep. 

28 Cevaplar

+5 oy
önce (4,594 puan) tarafından
Kardeşiniz çocuk daha onun kıskanması oyuncaklarını vermemesi normal değil mi? Sizi anlıyorum ama biraz sakin kalıp düşünebilirsiniz kardeşiniz için empati yapın. Ablası gitmiş evden ve sonra onun bir bebeği olmuş. O şu an teyzeLik psikolojisini yaşamıyor o şu an bir bebeğin onun ablasını annesini babasını almış olduğu hissediyor. Kardeşinle bu konuyu sakin bir şekilde konuşman gerekiyor. Ben 27 yaşında teyze oldum yeğenlerimi evladım gibi severim ama sizin kardeşiniz 7 yaşında teyze olmuş. Sizin bebeğiniz ona yeğen değil rakip olmuş. Kardeşiniz ile çekişmek yerine onun ablası olduğunu fark ettirin hissettirin 
-Reklam-
+1 oy
önce (174 puan) tarafından
Kardeşin için söylediklerin hoş değil bence senin evladına söylense zoruna gider anneninde gitmiş belli ki sana söylemiş aynını. Ne kadar yakında olsan bazen aşırı muhabbet iyi olmuyor 
0 oy
önce (1,768 puan) tarafından
Bir kuzenim vardı yeğeni olunca ilgi ona gidince kıskanıp yengesiyle kavga ediyordu tabii kuzenim o zamanlar 8 yaşındaydı şimdi artık ikisi de büyükler çokta güzel anlaşırlar. Zamanla geçer bu canım hatta ileride arkadaş gibi olurlqr
0 oy
önce (49,376 puan) tarafından
kardeşin küçük degil ki cimciklemesi normal karsilansin gitme sende 
0 oy
önce (14,174 puan) tarafından
Hergun uğrama kuzum.

Ana da olsa taş yerinde ağırdır 
önce (372 puan) tarafından
Bende aynını yazdım .benimkiler 2 dk mesafede. Zırt pırt gitmeye gerek yok
0 oy
önce (682 puan) tarafından
9 yaş küçük degilki ben 12 yaşımda çalışmaya başladım afedersin de eş.şek kadar cimciklemek ne
0 oy
önce (172 puan) tarafından
Benim kardeşim 13 kızım 4 yaşında yeri gelse benim karde bile kıskanıyor artık lise öğrencisi oldu ama o bile kiskanabiliyor normal yani böyle davranması bende bazen kardeşime laf soyliyince annem hemen Kendi kızını savunur:) çok takma bence haftada bir iki git yeter annenede kırılma bence bak görüntülü bile aramış sormuş dargın mısın diye düşünmüş seni
0 oy
önce (8,668 puan) tarafından
Benim kızımda 8 bucuk yaşında o yaştaki bir çocuğu anlayabiliyorum ve kardeşine hak veriyorum sonuçta oda bir çocuk ablası evlenmiş çocuk yapmış ustund her gün onlara gidiyor son derece normal kıskanması annende lafinda haklı bence önce sen demişsin dunya etrafında dönmüyor 2 yaş cocuk ztn paylaşmak istemez hiç birşeyi 9 yaşındaki de ztn kıskanıyo rakip görüyor anlaşmazlık çıkıyor. Son olarak cnm annende olsa hergun gidilmez tatlı tatlı gidilir yani zırt pırt değil 
0 oy
önce (954 puan) tarafından
Bence normal bir durum, anneniz de kötü bir şey dememiş. Belki biraz fazla ilgilisinizdir. 
0 oy
önce (1,424 puan) tarafından
Kardeşin de çocuk kıskanıyor hâliyle 
0 oy
önce (4,797 puan) tarafından
7 yaşında bir çocuktan bahsediyorsun çocukluğunu bırakıp teyzelik yapmasını beklemen hata ve evet 7 yaşında bir çocuk avutulmaya devam etmesi lazım 
0 oy
önce (829 puan) tarafından
Her gün gittiğin için oluyo bunlar canım. Haftada 2 kere gitsen bile yeterli o zaman kıymet gösterirler kızına. Şimdi üst üste onlarda özlemeye vakit bulamıyorlar. 9 yaş asla küçük değil kardeşini uyar tabi niye cimcikliyomus küçücük bebeği 
0 oy
önce (372 puan) tarafından
Taş yerinde ağırdır bacım. Benim ailem 2 dk uzaklıkta oturuyor. Ayda 1 anca giderim. Kii benim 3 çocuğum var. Asla kendimi rahat hissetmem. Gidince de biraz oturur gelirim. Zırt pırt gitmeye gerek yok
0 oy
önce (4,147 puan) tarafından
Buraya küçücük kardeşinizin dedikodusunu yapmak için post açıyorsunuz ben şok oluyorum kayinvalide elti görümce anlıyorum ya yabancı insanlar diyorum ama şu canınız kanınız insanların dedikodusunu yapan insan dan korkarım ya ki sizin anlatitoginiz kişi daha çocuk çocuk gitmemen annengil için daha hayırlı 
0 oy
önce (1,636 puan) tarafından
Kardeş sorunu bendede var ama annem sürekli kızar kardeşime 6 yaşında kardeşim oğlum 3 yaşında sürekli döver çimcikler hiçbişeyini vermez ama oda çocuk olduğu için çok bir tepki vermiyorum kızıyoruz yapma etme teyzesin diye söz yapmam diyor arkamı dönene kadar 
0 oy
önce (48 puan) tarafından
Valla kimse kusura bakmasın ama 9 yaş da bebek değil ki .Kazık kadar .Annenin yaklaşımın bana fazla geldi.Ben olsam her gün gitmezdim.Annen de biraz özlesin hem
0 oy
önce (19,114 puan) tarafından
Ay annen gerçekten ayıp etmiş 9 yaş nere 20 aylık nere ama 
0 oy
önce (3,380 puan) tarafından
Haksız kimseyi göremiyorum ben sadece haftada bir kere gidersen her şey düzelecek gibi azıcık kıymet olur
0 oy
önce (14,547 puan) tarafından
Anlamlara misafir gittik ablamın oğlu var o yaşlarda benim oğluma deli olur ama kendi abileri onun kuzenleri sürekli benim oğlumla ilgilenince kıskandı hatta amcası oğluma harçlık verdi benim amcam ona niye veriyor bile dedi.  Teyzemler ne zaman gidecekler gitsinler dediğini duydum güldüm geçtim. Çünkü o da o evin en küçüğü ve üzerinden giden ilgiyi geri istiyor. Senin kardeşine de oyuncaklarını paylaşmak zor geliyor. Anne babası senin kızını seviyorsa kıskanması gayet insanı bir duygu şımarık diye annene söylenmen zoruna gitmiş. Bence bu işin doğrusu her gün gitmek yerine haftada bir gitmek özlediği için onunla oynamak için daha iyi anlaşır. O
0 oy
önce (971 puan) tarafından
Bence 9 yaşındaki çocuğun kıskanması normal değil. Biz 2 ay ablamın 8 yaşındaki oğluyla ayni evde kaldık  benim oğlum 2 yaşında en çok o ilgilendi oyuncaklarını getirmiş vermek için 2 ayın sonunda giderken de teyze nolur bize gelin kalan oyuncaklarımı vercem diye yalvararak gitti orda da ağlamış çok özledim diye. Normalde çok kıskanç bi çocuk ama kendi yaşıtların kıskanır yani 9 yaşındaki çocuğun 2 yaşındaki bebeği kıskanması bence anormal bi durum. Ben bunda ailenin etkisi olduğunu düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 265 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Hasretzamani (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 219 göst.
0 oy
3 cevap 93 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 236 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Miniminnaķ (3,082 puan) tarafından soruldu