0 oy
211 göst.
Aile kategorisinde (2,870 puan) tarafından
Gurbetteyiz kizlar 400 km var aramızda, pazartesi gelecekler bugün alışverişe gitmem gerekiyor ama ne yazık ki menüleri bi türlü oturtamadim, kafam çok karışık iyi de ağırlamak istiyorum fikir verebilir misiniz 

Annem abim yengem ve 6 aylik yeğenim gelecek bikac gün kalacaklar sizden de biraz fikir edinirim bide kahvaltı için hiç fikrim yok 

9 Cevaplar

+1 oy
(2,736 puan) tarafından
Senin yerinde olsam buzluğa, börek poğaça kurabiye atarım. 5 çayları veya akşam için hazırda bulunur. Kahvaltı için pankek, kızartma, yumurta salatası, zeytin salatası, tost, menemen vb. şeyler olabilir. Parça parça yaparsın.
(2,870 puan) tarafından
Cok isterim ama buzlugum çok küçük yine de denerim en azından poğaça vs hazır olur
-Reklam-
0 oy
(4,043 puan) tarafından
Gözün aydın ♡
(2,870 puan) tarafından
Sağol:)))
0 oy
(15,854 puan) tarafından

Ya en sevdiğim heyecan bu bende annemler gelince çok heyecan yaparım ne yemek yapsam diye düşünürüm hemen :D. Ama sonra gelişi güzel anlık ne gelirse aklıma onu yaparım 

(2,870 puan) tarafından
Evet ya hersey güzel olsun istiyorum iyi ağırlamak  :))
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Gözun aydın canım benimkide yılbaşında gelecek :) 

Kahvaltı için sigara böreği falan yapabilirsin yada poğaça 
(2,870 puan) tarafından
Sağol:) evet tava böreği yapıyorum bazen güzel oluyor o da aklimda
0 oy
(3,604 puan) tarafından
Gözün aydın canım bence ne seviyorlarsa onları pişir 
(2,870 puan) tarafından
Sağol :) her şeyi yerler genelde
0 oy
(119,153 puan) tarafından

400 km gurbet sayilmiyoooriiinnggg :woot:

(2,870 puan) tarafından
Genel olarak gurbetteyizyoringg  :D almanyadayiz
(119,153 puan) tarafından
len 400 km gurbetimi olurriingg
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ne güzel gözün aydın kuzum ♥️ buzluğa sigara böreği poğaça falan at kurtarici oluyor kahvaltı için bı de kurabiye tuzlu pasta falan bunlar da çay yani için :) amaaan zaten onlar gelince bir bolluk oluyor ne yiyecegini şaşırıyor insan ne denk gelirse aranmıyor 
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Gözün aydın :) akşam menüsü için genelde mesela mevsimi balık olur bir akşam, diğer akşam köfte patates olur diğer akşam güveçte şöyle et sote yahut tavuk sote olur besamel soslu misler gibi :) corba da birinde yayla çorba birinde mercimek çorba kremalı mantar çorbası da güzeldir. 

Kek malzemesi falan da al çayın yanına yaparsınız. Günlerden birinde çay saati gibi yapabilirsiniz poğaça kısır turşu falan öyle de Güzel olur hem akşam yemeği aradan çıkmış olur :) 

Kahvaltıya sigara böreği, poğaça,krep,bunlar güzel. Simit vs. Dışarıdan gelir zaten.
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Benimkilerde yarın gelcekler eşimin ailesi benimkiler kardeşler eltim falan kalabalık olcak akşam yemeği menümü soyleyim sana fikir olsun 4 kaşık çorbası patlıcan musakka pilav etli nohut sarma dolma içli köfte yemek sonrası çayla revani koycam kahvaltı için ben olsan bi kaç lahmacun açarım 10 tane falan biraz patates biber sucuk falan kizartirim bunları ortaya koyarım kahvaltılık peynir zeytin reçel bal çikolata helva tahin pekmez falan kişi başı yumurta haslar küçük kaselerle herkesin sevisinin yanına onu da koyarım mis domates salatalık dograrim mis gibi menü oldu çay da olur zaten 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 199 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Meleksss (4,612 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 205 göst.