0 oy
1,038 göst.
Diğer kategorisinde (52 puan) tarafından
Kız kardeşimle ilgili post açmıştım. Annemle konuştuk. Dedim anne bana darılmayın gönül koymayın ama ben nasıl baş edicem 2 tane bende olacak benim durumum belli değil. Ayrıca sürekli hasta oluyor ben ona nasıl bakıcam dedim. O da biz hasta oluyor diye sende kalsın demiştik dedi. Ya tamam da hasta olup da normal durmuyor ki. Size yemin ederim bağırıp duruyor küçük bebek gibi. Kaç kez halıma kustu kızım daha küçük bebekken koca salon halısını zar zor banyoda yıkadım. Bir de beni de dinlemiyor o zaman. Poşrt getireyim yok hastaneye götürelim yok. Abla korkuyorum abla korkuyorum başka Bi şey yok. Uyutmuyor etmiyor. Bana zaten 2 küçük çocukla uyku haram olacak. Bağıra bağıra konuşur bir eşy desem hemen küser laf atar gider. Sevgilisi var okul çıkışı ne olacak nerde kaldı diye onu mu kafaya takıcam. Yemek seçiyor ben hergün ona ne pişiricem anne diyorum yine aynı cümle "biz de seçiyor diye sende kalsın dedik" e benim ev açık büfe mi nasıl doyacak. Anne kendi yaparsa yapar ben her gün düşünemem benim durumum ortada dedim. Mırın kırın etti. Napalm kalsın orda cuma akşamı da servisle yukarı gelir dedi, anne cuma akşamından sonra bende kalır onda sıkıntı yok ama o kadar uzun nasıl olacak diye sordum. Tamam tamam neyse kalsın yurtta cuma günü de gelir dedi. Beni anlamıyor, aslında anlıyor ama anlamak istemiyor. Hâlâ laf ediyor ısrar eder gibi. Ben de dedim tamam anne kalsın madem ne diyeyim dedim. Burda evleri var ama gelip durmuyorlar. Hiçbir imkanları olmasa tabii ki bende kalıcak ama ev var dayalı döşeli. Ben de onu anlamıyorum. Linçeyen de linçlesin ne kadar ne olursa olsun ben 9-10 ay bu durumda kalmak zorunda değilim. Bana gelince herkes kendi çocuğuna baksın oluyor niye başkasında olmuyor.

33 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Dayalı döşeli evleri varsa , gelmiyorlarsa sende bakmak zorunda değilsin. 1 ay 2 ay değil. Ayrıca sevgilisi de varmış yarın birgun birşey olsa sorumlu seni tutarlar. Bende bu topun altına girmek istemezdim.
-Reklam-
+1 oy
(3,913 puan) tarafından
Geçen de cevap verecektim şimdi vereyim canım ben kız cocugu annesiyim abisine bile iki günlüğüne zar zor yollarım abisi evli gelin çok ısrar eder anne gelsin diye gönlü olsun diye yollarım ama gözüm arkada kalır mı kalır yanı ben de olsam kabul etmem ergen bir kız senin var iki çocuğun elin adamının elindesin nerde onun arkasına dusecen eşinin gönlü bir olur iki olur ve büyük sorumluluk hiç bulaşma derim bir abla tavsiyesi istersen
+1 oy
(1,967 puan) tarafından
"Bir çocuğuna diğer çocuğunu baktırıyorsun, herkes kendi evladına baksın. Ben de senin evladınım ama şu durumumu görmene rağmen yardım etmeyi geçtim üstüme bir de zorluk yüklüyorsun." Desene güzelim.

Anneler alınıyorsa ohoooo derim yani çocuk değil bir şey değil. Sen de annesin, biliyorsun artık nasıl bir hismiş. İçindekileri ve durumunun sıkışıklığını güzelce dile getir sonra da "Eviniz barkınız var, kızlarınızın iyiliğini çok istiyorsanız gelir bakarsınız." De.

Kardeş de olsa, anne de olsa nihayetinde önceliğin sen, çocuklar ve sağlığın olmak zorunda.
+1 oy
(2,767 puan) tarafından
İyi kalsın deme. Kaldıramam de. İşin sonunda başına kalacak bak. 
+1 oy
(565 puan) tarafından
Annende kafası rahat olsun diye sana postalıyor,
+1 oy
(358 puan) tarafından
Az önceki postunda dayalı döşeli evleri olduğunu yazmamıştın. Evleri varsa gelip kendileri kalsınlar kızlarının başında. 16 yaşında sevgilisi olan kızın takibini iki çocukla sen nasıl yapacaksın. Sorumluluk yani kardeşin de olsa sıkıntı. Annenin cevaplarından anlaşılıyor ki kardeşini başından atmak istiyor o da. Yoksa ne diye gelip de dayalı döşeli evinde oturmasın. 
(52 puan) tarafından
Aklıma gelmedi orda demek. Bi de diyorki evde petek olsa kalırdık. Yav kışın sanki kutup gibi soğuk oluyor. Tamam kışın kalsın sorun yok dedim zaten her kış arada kalıyordu ama işte bu kadar uzun süreliye evet diyemem
(358 puan) tarafından
Soba yaksınlar, yada neden oturmayacakları peteksiz evi dayayıp döşediler.
+1 oy
(3,354 puan) tarafından
Onceki postunu okudum da kucuk bebek degil ne demek yemek seciyo diye sende kalsin dedik. Bi omur kimse onu pohpohlamicak. Pansiyonda ne buluyosa onu yicek. Sende hizmetcisi degilsin. Pansiyonda kalsin ben ilgilenemem veya madem dusunuyosun cocugunu sen kalk gel kal onla. Sen keyfini bozmuyosun ama benim duzenimi bozmami bekliyosun diyip kestirip aticaksin. Tamam ata aile onemli ama kurdugun aile ve huzuru herseyden once gelir. Annende bencillik yapmasin bi zahmet.
+1 oy
(161 puan) tarafından
Madem yurtta kalıyor ne diye sana gelecek
(52 puan) tarafından
Yok canım kalmıyor. Normalde köyde kalıyorlar bu zamana kadar da öyleydi ama servisleri kaldırmışlar annemi de okuldan aramışlar yurtta kalsın demişler. Annemlerin de aklına bana bırakmak gelmiş
+1 oy
(1,146 puan) tarafından
Sevgilisi var diyorsun Allah korusun bir şey olsa senden bilecekler. 2 çocukla kendi evine mi yeteceksin yoksa kardeşinle mi ugrasacaksin.
(52 puan) tarafından
Aynı şeyi söylüyorum. Haziran temmuz gibi yine kaldı o zaman da dedim anne ben sorumluluk almak istemiyorum diye açık açık söyledim yine de kaldı. Ama bu sefer boyun edemem darılan sarılsın
+1 oy
(1,029 puan) tarafından
Açıkça konuşmanız iyi olmuş, herkes kendi yoluna bakar. 
+1 oy
(2,536 puan) tarafından
Yok ya kim kabul eder ki ergen çocuğu baş edilmez .bide hamilesin bı çocuğun daha varmış.annenler dayalı döşeli evinde kalsın ozaman pansiyonda kalacağına yada annen g.otunu kaldırsın gelsin çocuğuyla ilgilensin.annen baban olmasa neyse mecbur sahip çıkacaksın ama keyfi sana yolluyorlar
(2,536 puan) tarafından
Evet seninle kafa yapimiz aynı canim biliyorum seni :))
(2,536 puan) tarafından
Yenibiri sende annenin kaderini yaşamak istemiyorsan hayır demeyi bil.zira mutsuz olan sen olacaksin.ya hayır şimdi ki ergenler bizim ergenligimize benzemiyorlar hadi diyelim başına bişey geldi yada sahip cikamadin zira cikamassin da bebelerin var nasıl imdadına yetiseceksin.bence kabul edersen yanlış yapmış olacaksın baştan kokar balık soylim .hadi aklı başında dersinde işinde gücü olan bir kardeşin olsa uyumlu olsa neyse ama seninki değişik
(2,536 puan) tarafından
Balannesi bende ilerde diyorum kziim okursa ya yaşadığım şehirde olacak ya da ben kazandığı yere yerlesirim diyorum Allah nasip ederse .çünkü kimse evladına annesinden daha iyi sahip çıkıp koruyup kollayamaz .içim rahat etmeli benim nebilim ablası da olsa sonuçta o evde bir de erkek var eniştesi olsa da ben asla onunla bir sene yaşamasını istemem.post sahibi için demiyorum yanlış anlama eşin iyidir yan gözle bakmaz belki ama ben rahat edemem yani
(14,727 puan) tarafından
Kız annesi dese sorun olmaz ablası saatli gel şunu yapma diyebilecek mı her gün gönderiyor okula okula mı gitti başka yerde mi iki çocukla takip edebilecek mi büyük sorumluluk valla benim oğlum var lise bitene kadar onu bile şehir dışına yollamam kendimde çalışıyorum tayin ister onun okul kazandığı şehirde çalışırım yurtta veya özel evde de kalsa gözüm üstünde olsun isterim
(2,536 puan) tarafından
Yok ya mumkunati yok asla sahip çıkılmaz .emanet olunca daha çok bişey olası geliyor valla diken üstünde yaşamaktansa kabul etmez çocuklarıma odaklanirdim
0 oy
(19,331 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın demin bizde yorumda arkadaşla bunu konuştuk iyi yaptın valla 
0 oy
(917 puan) tarafından
Haklısın canım calla çok iyi yapmışsın 
0 oy
(1,458 puan) tarafından
Doğru olanı yapmışsın linçlenecek hiç de bişey yok valla 
0 oy
(444 puan) tarafından

Önceki postu okudum. Benim annem kardeşimi asla o kadar uzun süre yollamaz kendi de rahat etmez içi de rahat etmez ne kadar güvende de ve haklı bence kendi annem. 

Sen kardeşinin ebeveyni değilsin bu senin sorumluluğun değil onu büyütmek bakmak anne babanın görevi ayrıca tek çocuk bile zor sem nerden baksan 3 çocuk olacak gibi ve sevgilisi var diyosun başına bişey gelde sen sorumlu olcaksın 
Kardeşinde gelecekse onunla konuş ben sana yardımcı olamam sofrada ne varsa onu yersin kendi yatağını topla et şu saatte evde olcan falan filan de yada annene ben sorumluluk alamam bişey olsa için rahat etmez de keşke ısrar etmeseydin geri tamm gelsin ne diyim demeseydin kusura bakma anne deseydin
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Kusura bakmasın senin 2 bebegin varken sana yardımcı olacakları yerde bir de ergen bir kızın sorumlulugunu yüklemeye çalışıyorlar. Yurt olmasa anlarım gelsin okusun. Aksini söylemek zaten bir ablaya yakışmaz. Ama yurt varken gencecik bir kızın enişte evinde ne işi var. Üniversite sınavına daha iyi hazırlanır yurtta üstelik. İki bebekli evde ders mi çalışacak. Annen sana haksızlık yapmış
(52 puan) tarafından
Aynısını dedim. Anne beni yanlış anlama yurt olmasa tabii ki bende kalıcak nereye gidecek çocuk ablasıyım dedim ama yurt var yani var.. Hem de o kadar güzel ki. Aynı okulda ben de okudum o yurdu ben de biliyorum. Disiplinli de Bi yer. Kardeşim de ben yurtta kalamam demiş, tabii kalamaz ablası hizmetçilik yapıcak ona
(3,054 puan) tarafından
Annen resmen çocuk ayırıyor. Ben de yurtta belletmenlik yapıyorum disiplinli hem yemekler de fena değil yani ev yemeği gibi daha ne olsun.  Annen darılırsa da darilsin yani burda sana eziyet edecekler yoksa
(52 puan) tarafından
E tabii. Yemek konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü okula da yurtta pişen yemek gidiyor. Okulda yiyen orda da yer
(3,054 puan) tarafından
Ayrıca yarın öbür gün bu çocuk okuldan kaçsa ne bileyim eve gelmese başına bisey gelse sen sorumlu olursun
0 oy
(393 puan) tarafından

Gelmeyecek yani dimi

Ben rahatladım kız valla:D

(52 puan) tarafından
En son tamam babanla konuşurum yurda veririz napalm dedi. Tripli bir şekilde. Namaz kılıcam haid görüşürüz dedi kapattı. Valla ben diyeceğimi dedim ben de rahatladım içime ö.küz oturdu ama olsun. O kadar süre sıkıntı çekeceğime bir kere üzülürüm daha iyi
(393 puan) tarafından
Heh şöyle yaa. Mottom budur. Ben üzüleceğime onlar üzülsün . Çok düşünmeye gerek yok
0 oy
(232 puan) tarafından
Ablam evlendiginde calisiuordum bende kaldim ablamda annemler baska sehirdeydi izinli kaldiğimda evjni temizlerdim  vardiyali sistemdeydm yeğenimi okula getirir gotürürdum hep destek olurdum ama kardesin bu sekoldeyse zor canim sanada yazik keskw boyle.olmasa sana zarari dgil yarari olurdu.eltim hastanede yatiyordu kaynanam koyden geldi kizina bakmak icin esim annem bakamaz bizde kalsinlar dedi bende kabul etmedim kaynanama soyledim anne ben hem eltimin kiza hem sana hem 2cocugq bakamam dedim
(52 puan) tarafından
Kız öyle olsa direkt derim tamam gelsin diye. En azından yardımı dokunur ama yok. Düşün yattığı yatağı kaldırmıyor hem de eşim uyardı kaç kez. Ablan hamile falan diye. Bi de okul 9 da açılıyor sanırım. Benim doğum zamanım olacak ne yapim lohusa halimle Bi de okuldan gelecek olana mı bakayım. Anneme de dedim zaten bakalım artık
0 oy
(584 puan) tarafından
Naçizane fikrim doğru olanı yapmışsın. 16 yaş küçük bi yaş değil, kendi sorumluluğunu alabilecek bi yaş. Kendi temizliğini kendi yemeğini yapabilir, hasta olduğunda mızmızlanmak yerine gerekeni yapabilir. Hani aksini savunanlar mutlaka çıkacaktır ama kendi adıma zorunda kalmadıkça namahrem bi erkekle genç bi kızın aynı evde yaşamalarını doğru bulmuyorum. Eşin kendi evinde rahatça dolaşamayacak, sen eşinle kafana göre yakınlaşamayacaksın, kendi özel hayatınız yatak odasıyla sınırlı kalacak. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam yakında doğum yapacaksın, küçük de bi çocuğun var, bi küçük çocuk bi yeni doğmuş bebek yeterince büyük sorumluluk zaten, halihazırda olan sorumluluğa daha fazlasını eklemeye gerek yok bence. Dayalı döşeli ev varken de bi zahmet gelip evlerinde dursun kendi kızlarının başında olsunlar. Hani ev yoktur, yurda verecek para yoktur, her türlü imkansızlıklar bir araya gelmiştir ve tek seçenek senin yanındır gene eyvallah ama o yok o yok
(52 puan) tarafından
Kız yurt ücretsiz her şey mis gibi.. Ama işte gel gör ki burda rahat edeceğini bildikleri için bana topu atıyorlar ama düşünmüyorlar ki ben rahatsız olucam
(584 puan) tarafından
Kafa yorduğuna bile değmez salla gitsin
0 oy
(14,727 puan) tarafından
Madem dayalı döşeli evleri var bir zahmet kızları için kıçlarını yerden kaldırıpta kendi düzenlerinden fedakarlık yapsınlar 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 450 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
14 cevap 756 göst.
5 Temmuz 2024 Aile kategorisinde angelmelodi (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 271 göst.
15 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 144 göst.