0 oy
982 göst.
Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Kesinlikle yanlış anlaşılmasın! Allah im sağlıklı versin benim için kız erkek fark etmez  bir kızım var 3 yaşına girecek özellikle eşimin ailesi erkek torun istiyor. Biz de tek çocuk kalmasın istiyoruz hani bir kızım var oğlan olsa iyi olur bu konuda deneyimlerinizi bilgilerinize açığım. ( Çin takvimi öncesi mi hamile olduktan sonra mi bakılıyor)

42 Cevaplar

+10 oy
(263 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Arkadaşlar her insan önce sağlıklı ve hayırlı olmasını ister sonra da hangi cinsiyeti bekliyorsa veya hangisinden yoksa ondan ister. Lütfen uzun uzun akıllar vermeyin. Zaten hayırlı olmayan evladı kendileri de istemez, belki olur da hayırsız olur demeyin. Ayrıca kız çocuk istiyoruz derken kimse kimseyi linçlemiyor. Nedense erkek isteyince, özellikle de erkek eksiği olmayan anneler tarafından lince uğruyor. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir. Biraz anlayış
(5,267 puan) tarafından
bide sey var cinsiyet ne kiz deyince olsun olsun  saglikli sihhatli olsun da denir ya benim de o gicigima gidiyor. sanki yuzden bin erkek olmali ama kiz deyinca ayy vah vah yazik ama olsun o da idare eder bise olmaz der gibi olsun olsun hayirli olsunda denir ya:)
(219 puan) tarafından
Puhahaha erkek dogurunca noluyor.  Ikiside evlat can.
(263 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İkisinin de evlat olduğunu annelik\Babalık  duygusunu taşıyabilen ver kadın ve erkek biliyor zaten. Lütfen böyle gereksiz akıllar vermeyin. Hangisinden yoksa onu istememiz gayet normal. Kuldan istemiyoruz, Allah'tan diliyoruz ve hayırlısıysa veriyor zaten. Bu arada kız bebek bekliyorum ve Allah'tan dileğim bir daha nasip ederse erkek olması. Eğer erkek bekliyor olsaydım diğerini kız isterdim. Tabiki önceliğimiz hayırlı ve sağlıklı olmaları. Post sahibi arkadaşta bunu söylemiş. Bazılarımız iki ayrı meyveden değilde, aynı cinsiyetten istiyor olabilir ama bizim ikisini de istiyor olmamız suç değil, ayıp değil, şirk koşmadığımız ve Allah'tan dilemeyi bildiğimiz sürece günahta değil. Yani bunu yargılamak kimseye düşmez. Konu gereksiz uzuyor.
(219 puan) tarafından
Doğru de
(219 puan) tarafından
Doğru dediniz
-Reklam-
+3 oy
(183 puan) tarafından
Benim 1 kız ve 1 erkek çocuklarım var. Hiç bir şey yapmadık böyle olsun diye. Ki yapılacak bir şey de yok. Cinsiyetin erkeğe bağlı olduğunu söyleyin. Eğer anlamıyorlarsa da, tarif isteyin. Israr ettiklerine göre kesinliğine inanıyorlar. 
(183 puan) tarafından
Allah daha çok güldürsün, saçma sapan isteklere ciddi cevap verilmiyor ki.
(49 puan) tarafından
Kesinlikle bu cevabınızı iletecegim
(15,399 puan) tarafından
Gerçekten oğlun olsun diyen ya da oğlan doğur diyen biliyordur tarifini ciddi ciddi sorardım helede mümkünse rezil olacağı kalabalık bir aile ortamında sen oğlan olsun diye naptın nasıl başardın bende yapacağım diye ilişkinin sıklığı mı günü mü pozisyonu mu hangisi belirliyor diye
(49 puan) tarafından
Ooooooo abooo herhalde böyle bir şey yapsam evden kovarlar beni
(15,399 puan) tarafından
Benimkiler çok ayarsız değiller benim kayınvalidem bir de kız doğur diyor bende ah bilsem kız olacağını hemen der gülerim :)
+2 oy
(7,896 puan) tarafından
Erkek çocuk büyütmek çok zor çok 
+2 oy
(703 puan) tarafından
Yavrunuza cinsiyetine göre muamele yapacak bir ailenin evladıyla evlenmeseydiniz keşke. 
(49 puan) tarafından
Bunu evlenmeden nasıl bilebilirdim ki ilk cocugumda bir şey demeder
(303 puan) tarafından
Harbi bunu evlenmeden nasıl bilcek seyitin annesi gibi erkek evlat verecek diye gelin aramadilar heralde
(49 puan) tarafından
Düşünmeden konuşmaları işte kimse kimseyi erkek ya da kız evlat elverecek diye sevmiyor ki
(703 puan) tarafından
Ailenin bakış açısını az çok anlar insan. Eşimin ailesi kız çocuğunu el üstünde tutar. Eşim 4 erkek kardeş olmasına rağmen üstelik. Bundan bahsediyorum.
(303 puan) tarafından
Valla bende anlamadım anlayamaz insan
+1 oy
(4,559 puan) tarafından
Yumurtlama öncesi sonrası olayi var ama ne kadar dogru bilmem
+1 oy
(1,660 puan) tarafından
Oğlan yada kız ne fark ediyor acaba Allah hayırlısını versin Çin takvimi gibi saçma şeyler yalan dolan erkek belirler cinsiyeti bu devirde böyle cahil insanlarda uğraşmak zor Rabbim akıl versin bu aile büyüklerine
(49 puan) tarafından
Aminnnnnnnn
+1 oy
(1,879 puan) tarafından
İnsan kızda ister erkekte iki meyveden tatmak ister ben mesela bir oğlum var ikinciye kızım olsun çok istiyorduk eşimle allah nasıp etmedi oda erkek oldu...Rabbim bu mübarek günde sen ve isteyen bütün herkese nasip etsin ablamda dahil üç kizi var bir oğlu olmasını çok ister
+1 oy
(2,242 puan) tarafından
Canım özel bir tarifi yok. Sadece yumurtlama günü olan ilişkilerde erkek spermi daha hızlı olduğu için ulaşırmis yumurtaya onu duymuştum. Benim tek ilişki yumurtlama günü oldu oğlum doğdu. Ama tabii kader kısmet 
(110 puan) tarafından
Yumurtlama günü ve sonrası 24 saatte ilişki olursa veya yumurtladıktan sonra ilişki olursa erkek olur direk yumurtlama günü değil diye biliyorum cnkü  yumurtlama anında yumurta 24 saat acık kalıyor ve çok daha aktif oluyor demişti o 1 gün snrayı değerlendirmek hem hamile şansı yüksek demek hemde erkek bebek tutma olasılıgı yüksek dmeek miş
0 oy
(406 puan) tarafından
Rabb'im sanada banada isteyen herkese de sağlıklı hayırlı erkek evlat versin ama burda baya linç yiyeceksin herşeyi çok iyi biliyorlar çünkü 
(49 puan) tarafından
Amin cumlemize
0 oy
(5,498 puan) tarafından
İstiyorlarsa yapıversinler bitane aaa yada sipariş çıksınlar hemen göz rengi boy kilo ten rengi tercihlerinide kararlaştırıp tövbe estağfurullah ya 
(49 puan) tarafından
Sormayın her gittiğimde sürekli sormalar laf soylemeler ne kadar soylensem de dinlemiyorlar
(5,498 puan) tarafından
Saçmalıyorlar ve farkında değiller senin için yazmıyorum sakın yanlış anlama etrafımda bu şekilde takıntılı kim varsa erkek evladı imtihanı oldu yıl olmuş kaç kızı erkeğimi var hayırlı evlat mumla aranır olmuş az akıllı davransalar kızım var herkeste el üstünde tutuyor tutmak zorunda yoksa kızımı göremezler bir kere erkek olsa iyi olur görümcem 2 oğlun var eziyetten başka ne gördün onlardan dedim sesi kesildi
(49 puan) tarafından
Yaşlı kafası var soyu devam etmesi istiyor
(795 puan) tarafından
Bizimkiler torun diye yapıyolardı onu. Bi ara korunuyo musunuz yoksa bile dediler yani. Evleneli 4 ay olmuşken ha, evlendikten 4 yıl sonra falan değil
(5,498 puan) tarafından
İlk evliyken banada dediler 1 buçuk sene istemedik korunmayın sonra olmaz kocam sizene dedi öylede güzel susturduki iş kocada bitiyor bu konularda
(795 puan) tarafından
Kendim istemesem çocuğu kocama bırakmazdım herkesin ağzının payını vermeyi de kendim de istiyordum ufaktan. Tabi eşim duyduğunda pek altta kalan bi tip değildir cevabını vermişti o zaman da
(49 puan) tarafından
İşte benim eşim veremiyor o cevabı yani bu konuda veremiyor
0 oy
(808 puan) tarafından
Yani bilmiyorum canım ama bir çok kişiden duydum. Hamile kalmadan dua ediliyormuş. 

Birde şöyle niyet ettiğin zaman da çoğu kişi tecrübe etmiş instagram da gördüm. . doğruluk payını bilemem. İsmini Muhammed koyacağım eğer erkek olursa dendiği zaman da oluyormuş. 

Bilgim yok bu konuda kulaktan duyma bilgiler bunlar. 
(703 puan) tarafından
İmam amcanın oğlunun adı Muhammed. Kokain bağımlısı. Diyeceklerim bu kadar.
(808 puan) tarafından
Yani şuan sana ne alaka ya ne alaka diyorum. Okuduğunu anlamama gibi bir problemin olabilir. Diyeceklerim bu kadar (göz kırpma emojisi). :):):)
0 oy
(3,815 puan) tarafından

2 oglum var kimse madalya takmadı 

Tabi ben mutluyum çevremden dolayı. :)

0 oy
(452 puan) tarafından
Çin yada japon o  işler hikaye bacım allahın dediği olur 11 aylık oglum1 aylikda kızım var Rabbimden iade içini temiz tut başka biseye gerek kalmaz 
(49 puan) tarafından
Kesinlikle Allah im dediği olur ben kesinlikle ayrım yapmıyorum Allah im bağışlasın bize evlatlarımızı
(452 puan) tarafından
İkisinde zor inşallah faydalı olur birde erkek bebek sorundali var hiç durmuyo erkek bebeğim olunca anladm
(49 puan) tarafından
Az çok farkındayım çevremde biliyorum
0 oy
(455 puan) tarafından
Bebeğin cinsiyetini baba belirler senin elinde olan birşey yok. Allah a dua et başka ne yapabilirsin. 
(49 puan) tarafından
Bende biliyorum da gelde bunu yaşlılara anlat
(455 puan) tarafından
Benim işime karışmayı bıraktınız Allah in işine de karışıyorsunuz de bakalım ne dicekler :D
(49 puan) tarafından
Güzel cevap diyecegim
(455 puan) tarafından
Diyebilirsen de vallahi :) Rabbim gönlüne göre versin inşallah sırf çeneleri kapansın diye sağlıklı bir erkek bebek verir inşallah Rabbim. Sana erkek bebek onlara da akıl fikir versin.
0 oy
tarafından
erkek bebek babadan kaynaklı diye biliyorum. bunu seçebileceğinize dair bir şey bilmiyorum. herşeyin hayrlısı.
(49 puan) tarafından
Amin canm
0 oy
(3,555 puan) tarafından
Bilimsel bildigim tek sey erkek sperm hizli ama cabuk ölür, kiz spermi yavas ama uzun yaşar. Genelde yumurtlama zamani oldugunda erkek oluyo cabuk yumurtaya ulastigi icin. Benim iki oglum var hep o zamana denk geldi. Rabbim hayirlisini nasip etsin.
(49 puan) tarafından
Bilgi için teşekkür ederim
0 oy
(1,100 puan) tarafından

image

canim bunu oku ben ve bı kaç kişi yaptı oldu tabi RABBİM nasip etti ve bu duayida vesile kıldı 
(1,100 puan) tarafından
Hamile olduğunu ogrendig anda okumaya basla
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Çok iyi bir uzman doktoru dinlemiştim eğer yumurtlama gününden önce ilişki olursa kız yumurtlama günü ilişki olursa erkek bebek olur diyordu tabiki önce veren Rabb'imiz. Allah gönlüne göre versin inşallah.
0 oy
(1,627 puan) tarafından

Bende erkek bekleyip kız olduğunu ogremince burda açınca linclendim sende hazır ol:D

Herşeyden önce sağlık ama çin takvimine falan hiç birşeye bakma rabbim nasip ederse olur 

0 oy
(49,924 puan) tarafından
buna Allah karar veriyor hayirli saglikli olsunda

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 göst.
0 oy
1 cevap 283 göst.
0 oy
4 cevap 175 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy