0 oy
981 göst.
Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Kesinlikle yanlış anlaşılmasın! Allah im sağlıklı versin benim için kız erkek fark etmez  bir kızım var 3 yaşına girecek özellikle eşimin ailesi erkek torun istiyor. Biz de tek çocuk kalmasın istiyoruz hani bir kızım var oğlan olsa iyi olur bu konuda deneyimlerinizi bilgilerinize açığım. ( Çin takvimi öncesi mi hamile olduktan sonra mi bakılıyor)

42 Cevaplar

+10 oy
(262 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Arkadaşlar her insan önce sağlıklı ve hayırlı olmasını ister sonra da hangi cinsiyeti bekliyorsa veya hangisinden yoksa ondan ister. Lütfen uzun uzun akıllar vermeyin. Zaten hayırlı olmayan evladı kendileri de istemez, belki olur da hayırsız olur demeyin. Ayrıca kız çocuk istiyoruz derken kimse kimseyi linçlemiyor. Nedense erkek isteyince, özellikle de erkek eksiği olmayan anneler tarafından lince uğruyor. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir. Biraz anlayış
(49 puan) tarafından
Ayakta alkışlıyorum inanın sizi inanın çekinerek yazdım bunu destek görmek çok mutlu etti
(5,266 puan) tarafından
lincten ziyade kisa ve net erkek bebek isteyen anneler ölmeyi bayilmak saniyor. bir kiz bebek anneyi 20 yil yaşlandirip yipratip çokertiyor erkek bebek 80 hatta 100 yil. yani 4 yada 5 kat beter .. yani annenin canina okuyup ölmekten beter ediyor. akli fikri olan yatip kalkip kiz olsun diye dualar edip adaklar falan alamali o derece kiz diye herkkese sansininz varsa kiz olur insallah diye iyi niyet temmennide bulunurum.
(12,626 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil casperiye ne yapıyor senin oğlun cidden merak ettim bu kadar şikayet edeceğin ne yapıyor
(5,266 puan) tarafından
valla kizimin bebekligi zordu cunku cik huysuzdu refluydu uyumazdi insanlardan korkardi herseye aglardi falan. ama buyudukce 3 yastan sonra bormal insan gbi insan oldu herkes imrenir kizima cok hanimdur . insan gbi oynadi etti bildugin insandi.:) oglumunda bebekligi sakindi uykusu guzel aglamasi yokdu milletten korkmadi rahatca gezebildim ama buyudukce 1 yastan sonra artik gercekten çökertti beni. bir dakina oturmasi yok herseyi dok sac turlu turlu sacma sapan tehlikeli isler iturarak asla oynamio duz duvara kapilara tirmanir ne esyam kaldi kirilmadik ne bisey kaldi yirtilmadik.defalarca evi su basti. parkeleri kabartti. nebilim detarjanlari yer yutar yalar. camlara tirmaniyir. yaz biyu cam acamadik. yaratik gbi bisey suan 27 aylik evde beslenip bakilacak sekilde insan oldugunu hic sanmiyorum:) daha cok mumkun olsa bahceye bir klube falan yapip yada ormanda vahsi dogaya salmak dogal ortaminda yasamasini beklemek daha mantikli:) tabi sakasina diyorum hunlari da yani kiz ile erkek gercektn farkli 1 sene icinde okadar çökerttiki beni bebek buyudukce rahatlayip toparlanacagima ben daha beter sefillesiyorum şaftim kayiyor. kizimda buyudukce rahatladim ya bunda tam tersi cck buyudukce perisan oluyorum
(2,674 puan) tarafından
Casperiye bacim acin acimdir okurken sanki kendi ogullarimin yaptiklarini okudum
Ustelik bende 2 tane var 6 ve 5 yasinda
Bende deli gibi kiz istiyorum rabbime yalvariyorum bi tanede kiz evlat ver diye
Gercekten bu erkekler cocukkende buyukkende ***** oluyorlar
Yemin ederim 6 yildir ayni sekilde cam acamiyoruz uyku uyumuyoruz evin duvarlari kalem leke izi
Kapilarin camlari kirik her aldigimiz oyuncak 1 saate paramparca oluyor kiyafet aliyorum 1 saate leke icinde kaliyor ustelik ne yapiyorlarsa leke cikmiyor kac yeni kiyafet oyle çop oldu
Hic bisekilde soz dinlemiyorlar 23 yasindayim valla ayni dedigin gibi 40 yil yaslandim daha yeni yeni toparlaniyorum saçimda saç kalmadi :)
(12,626 puan) tarafından
Allah sabır versin ikinize :)) benimde oğlum var ama hiç sizinkiler ile alakası yok valla
(5,266 puan) tarafından
6 yildir ki ohahhaa. ben de diyorum az bi laftan sozden anlayinca 4 yasta falan az biraz insana doner.:) vay basima kullerrr yaaaggggaaa ben yana yakila gözum saatlerde takvimlerde gunlerde aylarda hesp yapiyorum 48 aylik etsem de kurtulsam eziyetten diye. yolun ilk ceyregi yarisi marisi 4 de 3 u hesap yapip duruyorum nekadar kaldi 4 yaşa diye.  esyalari degiscem diyordum ki iki sene daha sabir daha anasi aglamaz. bu nezaman insan olurki acaba:) kizim 4 yasta insandi
(5,266 puan) tarafından
aminnn. ama erkklerin geneli oyle. kizimi anasinifina kaydettirdim . 1 bucuk ay gtti sonra yanlislikla hamile kaldim. orda kiz erkk farkini gozlerimle gordum kizlar insan gibi oynuyorlar guzel sakin muntazam etkinlik yapiyorlar. erkekler ataturk bustune cikip ataturkun kafasina kus gibi tunüyorlar nebilim park edilmis ogretmen arabalarina cikip atliyorlar demir kapiya parmakliklara tirmaniyorlar ust bas sefalet  hhepsi yemekli yada boyali. ozaman rabbim dedim maden verdin cck ben istemeden bari kiz ver gene aci bana diye ellerimi acip
dua ettim hep. ama erkek oldu ve korkdugum basima geldi
(2,242 puan) tarafından
İdolum casperiye kahkaha attım hahaha. Benim oğlum 54 günlük oldu, hiç durmayan sürekli kusan ve ağlayan saat başı süt isteyen bir bebek uyku da çok az. Kaynanam dedi ama küçükken uyuyan sakin bebekten kork diye. Eltimin oğlu öyle oldu çok sakinken bugün 1 yaşına bastı tam kuduruk. Küçükken durmayan da sakin olurmuş genelde
(2,674 puan) tarafından
Yok bacim ilk oglum dogdugu gunden anadan emdigim sutu burnumdan getirdi aha 6 yil oldu
(2,242 puan) tarafından
Ah bacım korkutma beni daha yolun başındayım haha
(219 puan) tarafından
Çünkü farkında olmadan kendileri bile erkek cinsiyetçi dedigniz gibi kız istenince bu kadar tepkiler verilmiyor. Ama erkek isteyince bi yerleri kalkıyor.  Hani evladin kızı erkeği yoktu.     
Benimde oğlum var Allah verirse bi tanede kızım olsun istiyorum.  Bu normal bir istek.
(5,266 puan) tarafından
bide sey var cinsiyet ne kiz deyince olsun olsun  saglikli sihhatli olsun da denir ya benim de o gicigima gidiyor. sanki yuzden bin erkek olmali ama kiz deyinca ayy vah vah yazik ama olsun o da idare eder bise olmaz der gibi olsun olsun hayirli olsunda denir ya:)
(219 puan) tarafından
Puhahaha erkek dogurunca noluyor.  Ikiside evlat can.
(262 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İkisinin de evlat olduğunu annelik\Babalık  duygusunu taşıyabilen ver kadın ve erkek biliyor zaten. Lütfen böyle gereksiz akıllar vermeyin. Hangisinden yoksa onu istememiz gayet normal. Kuldan istemiyoruz, Allah'tan diliyoruz ve hayırlısıysa veriyor zaten. Bu arada kız bebek bekliyorum ve Allah'tan dileğim bir daha nasip ederse erkek olması. Eğer erkek bekliyor olsaydım diğerini kız isterdim. Tabiki önceliğimiz hayırlı ve sağlıklı olmaları. Post sahibi arkadaşta bunu söylemiş. Bazılarımız iki ayrı meyveden değilde, aynı cinsiyetten istiyor olabilir ama bizim ikisini de istiyor olmamız suç değil, ayıp değil, şirk koşmadığımız ve Allah'tan dilemeyi bildiğimiz sürece günahta değil. Yani bunu yargılamak kimseye düşmez. Konu gereksiz uzuyor.
(219 puan) tarafından
Doğru de
(219 puan) tarafından
Doğru dediniz
-Reklam-
+3 oy
(183 puan) tarafından
Benim 1 kız ve 1 erkek çocuklarım var. Hiç bir şey yapmadık böyle olsun diye. Ki yapılacak bir şey de yok. Cinsiyetin erkeğe bağlı olduğunu söyleyin. Eğer anlamıyorlarsa da, tarif isteyin. Israr ettiklerine göre kesinliğine inanıyorlar. 
(183 puan) tarafından
Allah daha çok güldürsün, saçma sapan isteklere ciddi cevap verilmiyor ki.
(49 puan) tarafından
Kesinlikle bu cevabınızı iletecegim
(15,396 puan) tarafından
Gerçekten oğlun olsun diyen ya da oğlan doğur diyen biliyordur tarifini ciddi ciddi sorardım helede mümkünse rezil olacağı kalabalık bir aile ortamında sen oğlan olsun diye naptın nasıl başardın bende yapacağım diye ilişkinin sıklığı mı günü mü pozisyonu mu hangisi belirliyor diye
(49 puan) tarafından
Ooooooo abooo herhalde böyle bir şey yapsam evden kovarlar beni
(15,396 puan) tarafından
Benimkiler çok ayarsız değiller benim kayınvalidem bir de kız doğur diyor bende ah bilsem kız olacağını hemen der gülerim :)
+2 oy
(7,896 puan) tarafından
Erkek çocuk büyütmek çok zor çok 
+2 oy
(703 puan) tarafından
Yavrunuza cinsiyetine göre muamele yapacak bir ailenin evladıyla evlenmeseydiniz keşke. 
(49 puan) tarafından
Bunu evlenmeden nasıl bilebilirdim ki ilk cocugumda bir şey demeder
(303 puan) tarafından
Harbi bunu evlenmeden nasıl bilcek seyitin annesi gibi erkek evlat verecek diye gelin aramadilar heralde
(49 puan) tarafından
Düşünmeden konuşmaları işte kimse kimseyi erkek ya da kız evlat elverecek diye sevmiyor ki
(703 puan) tarafından
Ailenin bakış açısını az çok anlar insan. Eşimin ailesi kız çocuğunu el üstünde tutar. Eşim 4 erkek kardeş olmasına rağmen üstelik. Bundan bahsediyorum.
(303 puan) tarafından
Valla bende anlamadım anlayamaz insan
+1 oy
(4,558 puan) tarafından
Yumurtlama öncesi sonrası olayi var ama ne kadar dogru bilmem
+1 oy
(1,660 puan) tarafından
Oğlan yada kız ne fark ediyor acaba Allah hayırlısını versin Çin takvimi gibi saçma şeyler yalan dolan erkek belirler cinsiyeti bu devirde böyle cahil insanlarda uğraşmak zor Rabbim akıl versin bu aile büyüklerine
(49 puan) tarafından
Aminnnnnnnn
+1 oy
(1,879 puan) tarafından
İnsan kızda ister erkekte iki meyveden tatmak ister ben mesela bir oğlum var ikinciye kızım olsun çok istiyorduk eşimle allah nasıp etmedi oda erkek oldu...Rabbim bu mübarek günde sen ve isteyen bütün herkese nasip etsin ablamda dahil üç kizi var bir oğlu olmasını çok ister
+1 oy
(2,242 puan) tarafından
Canım özel bir tarifi yok. Sadece yumurtlama günü olan ilişkilerde erkek spermi daha hızlı olduğu için ulaşırmis yumurtaya onu duymuştum. Benim tek ilişki yumurtlama günü oldu oğlum doğdu. Ama tabii kader kısmet 
(110 puan) tarafından
Yumurtlama günü ve sonrası 24 saatte ilişki olursa veya yumurtladıktan sonra ilişki olursa erkek olur direk yumurtlama günü değil diye biliyorum cnkü  yumurtlama anında yumurta 24 saat acık kalıyor ve çok daha aktif oluyor demişti o 1 gün snrayı değerlendirmek hem hamile şansı yüksek demek hemde erkek bebek tutma olasılıgı yüksek dmeek miş
0 oy
(406 puan) tarafından
Rabb'im sanada banada isteyen herkese de sağlıklı hayırlı erkek evlat versin ama burda baya linç yiyeceksin herşeyi çok iyi biliyorlar çünkü 
(49 puan) tarafından
Amin cumlemize
0 oy
(5,497 puan) tarafından
İstiyorlarsa yapıversinler bitane aaa yada sipariş çıksınlar hemen göz rengi boy kilo ten rengi tercihlerinide kararlaştırıp tövbe estağfurullah ya 
(49 puan) tarafından
Yaşlı kafası var soyu devam etmesi istiyor
(795 puan) tarafından
Bizimkiler torun diye yapıyolardı onu. Bi ara korunuyo musunuz yoksa bile dediler yani. Evleneli 4 ay olmuşken ha, evlendikten 4 yıl sonra falan değil
(5,497 puan) tarafından
İlk evliyken banada dediler 1 buçuk sene istemedik korunmayın sonra olmaz kocam sizene dedi öylede güzel susturduki iş kocada bitiyor bu konularda
(795 puan) tarafından
Kendim istemesem çocuğu kocama bırakmazdım herkesin ağzının payını vermeyi de kendim de istiyordum ufaktan. Tabi eşim duyduğunda pek altta kalan bi tip değildir cevabını vermişti o zaman da
(49 puan) tarafından
İşte benim eşim veremiyor o cevabı yani bu konuda veremiyor
0 oy
(806 puan) tarafından
Yani bilmiyorum canım ama bir çok kişiden duydum. Hamile kalmadan dua ediliyormuş. 

Birde şöyle niyet ettiğin zaman da çoğu kişi tecrübe etmiş instagram da gördüm. . doğruluk payını bilemem. İsmini Muhammed koyacağım eğer erkek olursa dendiği zaman da oluyormuş. 

Bilgim yok bu konuda kulaktan duyma bilgiler bunlar. 
(703 puan) tarafından
İmam amcanın oğlunun adı Muhammed. Kokain bağımlısı. Diyeceklerim bu kadar.
(806 puan) tarafından
Yani şuan sana ne alaka ya ne alaka diyorum. Okuduğunu anlamama gibi bir problemin olabilir. Diyeceklerim bu kadar (göz kırpma emojisi). :):):)
0 oy
(3,814 puan) tarafından

2 oglum var kimse madalya takmadı 

Tabi ben mutluyum çevremden dolayı. :)

0 oy
(449 puan) tarafından
Çin yada japon o  işler hikaye bacım allahın dediği olur 11 aylık oglum1 aylikda kızım var Rabbimden iade içini temiz tut başka biseye gerek kalmaz 
(49 puan) tarafından
Kesinlikle Allah im dediği olur ben kesinlikle ayrım yapmıyorum Allah im bağışlasın bize evlatlarımızı
(449 puan) tarafından
İkisinde zor inşallah faydalı olur birde erkek bebek sorundali var hiç durmuyo erkek bebeğim olunca anladm
(49 puan) tarafından
Az çok farkındayım çevremde biliyorum
0 oy
(455 puan) tarafından
Bebeğin cinsiyetini baba belirler senin elinde olan birşey yok. Allah a dua et başka ne yapabilirsin. 
(49 puan) tarafından
Bende biliyorum da gelde bunu yaşlılara anlat
(455 puan) tarafından
Benim işime karışmayı bıraktınız Allah in işine de karışıyorsunuz de bakalım ne dicekler :D
(49 puan) tarafından
Güzel cevap diyecegim
(455 puan) tarafından
Diyebilirsen de vallahi :) Rabbim gönlüne göre versin inşallah sırf çeneleri kapansın diye sağlıklı bir erkek bebek verir inşallah Rabbim. Sana erkek bebek onlara da akıl fikir versin.
0 oy
tarafından
erkek bebek babadan kaynaklı diye biliyorum. bunu seçebileceğinize dair bir şey bilmiyorum. herşeyin hayrlısı.
(49 puan) tarafından
Amin canm
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bilimsel bildigim tek sey erkek sperm hizli ama cabuk ölür, kiz spermi yavas ama uzun yaşar. Genelde yumurtlama zamani oldugunda erkek oluyo cabuk yumurtaya ulastigi icin. Benim iki oglum var hep o zamana denk geldi. Rabbim hayirlisini nasip etsin.
(49 puan) tarafından
Bilgi için teşekkür ederim
0 oy
(1,100 puan) tarafından

image

canim bunu oku ben ve bı kaç kişi yaptı oldu tabi RABBİM nasip etti ve bu duayida vesile kıldı 
(1,100 puan) tarafından
Hamile olduğunu ogrendig anda okumaya basla
0 oy
(5,336 puan) tarafından
Çok iyi bir uzman doktoru dinlemiştim eğer yumurtlama gününden önce ilişki olursa kız yumurtlama günü ilişki olursa erkek bebek olur diyordu tabiki önce veren Rabb'imiz. Allah gönlüne göre versin inşallah.
0 oy
(1,627 puan) tarafından

Bende erkek bekleyip kız olduğunu ogremince burda açınca linclendim sende hazır ol:D

Herşeyden önce sağlık ama çin takvimine falan hiç birşeye bakma rabbim nasip ederse olur 

0 oy
(49,924 puan) tarafından
buna Allah karar veriyor hayirli saglikli olsunda

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 göst.
0 oy
1 cevap 283 göst.
0 oy
4 cevap 175 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy