0 oy
313 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,734 puan) tarafından

Kardeşin nişanında, düğününde ne takılır. Az çok durumumuz kadar kafamızda birşey var ama siz neler yaptınız fikir olsun :)

13 Cevaplar

+1 oy
(1,534 puan) tarafından
Ben bekardim ve param yoktu.ögrenciydim yani. Nikah zamanı atanmistim 500 dolar taktım ( yine bekardım) bir bilezik alınıyordu o parayla. Ben evlenirken karısı nişanımın öldüğü gün kuyumcudan çeyrek alıp çantasına koydu :) bana bir şey takmadi. Eşimin ailesine laf vermemek için abime çeyrek verdim bana taksın diye. Sadece kınamda çeyrek takti bana. Düğünde de yine onlara laf vermemek için bilezik aldım abimin yerine kendime taktım. Düğünüme bile gelmedi :D
(1,534 puan) tarafından
Zihniyete bak kız ne fenalar
(2,734 puan) tarafından
Seninkide değişikmiş :D
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından

kardeşim evlense düğününe bilezik düşünürdüm ama bil bakalım ne eksik? abim yok kardeşim de yok tek ablamda çoktan evlendi :D

(2,734 puan) tarafından
Hahah olmadığı için düşündün belki de kız. Bende aslında düğünde Ajda bilezik mi yapsam diye düşündüm. Bakalım o zaman elimizde olurda alırsak öyle yapıcam :)
(410 puan) tarafından
ama görümcem var ona bütçemiz dahilinde bilezik yaparız bak onu yazmamışım
(2,734 puan) tarafından
Ey ey el gızı seni :D
(410 puan) tarafından
:) gururla
0 oy
(7,607 puan) tarafından
Biz görümcemin  nişanında çeyrek takıcaz allahın izniyle şimdilik elimizden gelen bu
(2,734 puan) tarafından
Hmm teşekkürler canım. Hediye hediyedir :))
0 oy
(455 puan) tarafından
Hatıra olarak kullanması için güzel bir bileklik almıştım. Düğünde de hediyelik bilezik almıştım.
(2,734 puan) tarafından
Hmm yorumun için teşekkürler değerlendireceğim
0 oy
(15,646 puan) tarafından
Aileden öyle bolcana takı gören biri değilim eş ailem on gram bir bilezik taktı kendi ailemde ( abimle ablam yarı parasını verdi yarısını da kendim kattım ) yirmi gram bilezik aldık ailemden görüp göreceğim odur abim veya ablam evlense inşallah düğününde takmak için iki tane onar gram bilezik hazırladım ama nişanda takmam muhtemelen düğünde takarım bu ikisine dünyaları bağışlasam az ama diğerlerine yarım nişan yarım düğün tam ancak takardim 
(2,734 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler yorum için
0 oy
(263 puan) tarafından
Kız kardeşim evlenicek ceyrek takarım erkek tarafı hiç bişey yapmıyor gerçi o bile cokta
(2,734 puan) tarafından
Yorumun için teşekkürler
0 oy
tarafından
Valla  1 erkek kardesim bide kaynim var ikisinede çeyrek düşünürüm kendileri bizzat çeyrek bile takmadilar 

He kaynimin bebegi olsa küpe alirim kizimda küpe almıştı kardesimdede para takarim oda hiç bisey almadi 
(2,734 puan) tarafından
Hm anladım teşekkürler
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Ben abime gram takmistim nişanda düğününde de bilezik takmıştım 
(2,734 puan) tarafından
Bilmiyorum ki 10 gr 25 bin dedi geçen gün
(1,356 puan) tarafından
14 ayardir o  bozdurunca zarar ederler o yuzden biz  düşük gram ama 22 ayar aldik
(2,734 puan) tarafından
Hmm tamam canım şekli nasıldı
(1,356 puan) tarafından
Cnm şu normal hediyelik bilezikler oluyo onlardan di suan tam sekil olarak hatırlamıyorum hem cok incede durmuyordu guzeldi yani
(2,734 puan) tarafından
Anladım sağol bakarım bende
0 oy
(1,765 puan) tarafından
Çeyrek takmıştım
(2,734 puan) tarafından
Yorumun için teşekkürler
0 oy
(439 puan) tarafından
Ablamın nişanında altın takacaktım elektrık süpürgesi istedi onu aldık düğünde ise kelepçeli bilezık taktık. Kız kardeşimin düğünü olsa onada aynısını yaparım ama benim kız 30 gram burma bılezık istiyor sksnjs
(2,734 puan) tarafından
Teşekkürler yorumun için
0 oy
(640 puan) tarafından
Çeyrek takardım
(2,734 puan) tarafından
Teşekkürler yorumun için
0 oy
tarafından
Bizde nişanda takı takılmaz haftaya cuma nişan var erkek kardeşimin bişey takmayacagim
(2,734 puan) tarafından
Nerelisin genelde halalar teyzeler falan nişanda da takar bizde
tarafından
Siirtliyim yok nişanda bizde takmak isteyen olursa takar ama genelde nişanda takı olmaz yüzükler takılır dualar edilir eksrta kaynana geline hediye vermek isterse verir o kadar
(2,734 puan) tarafından
Hmm anladım evet öyle demekki. Trakya tarafında nişanda olur takı. Düğünde de ek olarak takarlar :)
0 oy
(240 puan) tarafından
Erkek kardeşim evlenirken çeyrek taktım, geline de para taktım. Kız kardeşim evlenirken de eğer durumumuz karşılarsa ona bilezik takarım kız kardeş ayrı :)) 
(2,734 puan) tarafından
Anladım yorumun için teşekkürler :)

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,506 göst.
0 oy
7 cevap 163 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Tugce12. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,218 göst.
18 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy