+1 oy
532 göst.
Diğer kategorisinde (43 puan) tarafından
İki çocuğum var 3 ciye hamileyim eşim askeri ücret çalışıyor bana diyorlarki sen nasıl birikim yapmiyorsun kira odemiyorsun falan ya valahi yetişmiyor diyorum hatta bazen oluyor borca bile giriyoruz diyorum yok diyor siz çok harcıyorsunuz çok alıyorsunuz ya hayat şartları çok zor herşey çok pahalli 

25 Cevaplar

+1 oy
(1,100 puan) tarafından
Önce seni tebrik etmeliler. Asgari ücret ve 3.çocuk... 
(43 puan) tarafından
Kız yok vla dahada kızıyorlar npyosun hep dışarda yiyorsun çok şey aliyorsun dışarda yiycegine çok şey alacağına ksmdine çocuklsra eve birikim yap diyorlar ayy bıktım ya
(1,100 puan) tarafından
Helal olsun sana
-Reklam-
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Evime giren para 25 bin kadar 2 çocuk var birikimin b sini yapamıyoruz. Boş boş konuşmasınlar onlsr birikimi yemeden içmeden yapıyor. Yemeden kısamam kimse kusura bakmasın da
(43 puan) tarafından
Bnde aynen öyle diyorum giderlerim oluyor bide yani 17 milyarın neyini biriktrcem anca yetiyor zaten vala ne blim çok üstüme geliyorlar
(1,489 puan) tarafından
Boşver çocuk büyütmek eskisi gibi kolay değil. Eskiden sokağa salardın tozun toprağın içinde oynardı şimdi evde pyalansın diye tok oyuncak yok masa yok boyama kitabı bir sürü masraf üzerine insan arada gezip tozmak istiyor ne yapalım eve mi kapanalım
(5,255 puan) tarafından
bnde birikim yapabilene hayret ediyorum hu devirde asgari ucrete. bunim  100 bin bazi aylar 120 140  bin yinede oyle aman aman olmuyor 20 25 sadece bnim kredi kartima gidio ev alisverisi market trndyol gnelde. asgari ucret nasi birikim yapsinki. bez aldim az once 1700 kusur tuttu sadece. bebekli asgari ucretli nasil birikim yaparki
0 oy
(5,302 puan) tarafından
Esimin kesintilerle eline 43geciyor suanda eksi 109bjndeyiz :) 
(5,302 puan) tarafından
Bizim kizin masrafi cok cabi saolsunda.d.d.d
(10,732 puan) tarafından
-150 bindeyiz ev kredisini sayarsan -1 milyon var mı artıran :D
(1,489 puan) tarafından
Araba alırsak bizde bi -700 binde olacağız :D
(10,732 puan) tarafından
Allah bereket versin bacikolar :)
(1,489 puan) tarafından
Ruhum ölü ama bedenimm sağğ sağğğ :D
0 oy
(17,580 puan) tarafından
Asgari ücretin neyini biriktirecekmissin acaba. 
(43 puan) tarafından
Kız ne blim ya ayda iki defa yemeğe gidiyorum o batıyor gözlerine
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Anlamazlar bacım anlamazlar bende aynı dertten muzdaribim duymazdan geliyorum artık
0 oy
(190 puan) tarafından
Kim bu diyenler neyiniz oluyor acaba merak ettim
0 oy
(607 puan) tarafından
Yoksulluk sınırı 19bin TL'ye ulaşmış. Ama sen hatalisin canım 17 bin lirayı tabiki çoluk çocuk aç kalarak giymeyerek artirman lazımdı. Nasıl yapamadin. İnsanlar ne çok biliyor. Ya kendindeki eksiklikleri başkalarında eleştiriler ya da gerçekten mükemmeller.
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Allah için biz iki kişi çalışiyoruz eşimin asgari ucretten biraz yüksek ve. Asgari ücretle bizim bile yetmiyor . Ne birikimi kredi kartı borcu ödüyoruz ev kira aylık 4 bin banka kesiyor zaten . Bize de e iki kişi çalışıyorsunuz niye yetmiyor diyor herkes . Valla birikim yapcak devir çoktan geçti 
0 oy
(3,810 puan) tarafından
Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmis derler 
0 oy
(1,660 puan) tarafından
İki çocuk var üçüncü yolda 17 bin TL neyi birikecekmiş deyen kişiler pazara Market'e gitmiyor bence 
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Maşallah iyi bile yetiriyormussunuz valla daha ne olacak ekmeği suyu yoğurdu her gün bişey çıkıyo çocuklar abur cubur isticek eee ne birikimi asgari ücretle,2-3 çocukla 
0 oy
(802 puan) tarafından
Yani milletin karışmadığı hiç bir şey kalmadı şöyle bir düşününce. Yataklarımıza b.okumuza bile karışır oldular. Söyledikleri zaman hee de geç bacım. Kendini açıkmaya çalışma
0 oy
(15,393 puan) tarafından
Bunu kim diyor önemli olan o. Hani varya lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye hesabı 
(43 puan) tarafından
Kendisinin 3 dairesi kirada 2 arabası kapıda eşinin kendi dükkanı baya kazançları var bende dedimki kalkıp kendini.benimle bir tutma dedim e diyor benim bir okadr da giderim var çocuklarım büyük gider varsa gelirin daha çok dedim yok sende yap falan sen tutuyorsun flan bende dedimki benimde aylık 100 bin 200 bin evime girse birikimde yaparım kenarada atarım
0 oy
(14,493 puan) tarafından
Konuşurlar boş boş..

Millet yemiyo icmiyo dahi olsa ucu ucuna yetişir yani.

E hiç mi yenmeyecek hiç mi icilmeyecek
0 oy
tarafından
Askari ucretke çalışan birinin nasıl birikim yapmasını bekliyorlar
0 oy
(1,417 puan) tarafından
Benim eşim 50 alıyor 28 kira fatura krediler. E yeme içme çocuklar dışardaki giderler derken elde var 0 onlar çocuklarinin gözünü her şeyde bırakıyor demek ki 
(43 puan) tarafından
Kız durumu dört dörtlük bana diyorlar bizde senin gibiydik toplaya toplaya bu duruma geldik
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Amannn boşver kız. Kimseye açıklama yapmak zorunda değilsin. Sizin hayatınız, sizin kararlarınız. Herşey dünya parası. Bez almış başını gidiyor. Tek bezle bitmiyor ki iş ya da bir yemek yap geçsin de olmuyor. Çocuklar büyüdükçe masrafta büyüyor. 
(43 puan) tarafından
Valahi bide herşeyin en uygunu almaya çalışıyorum yani sırf yetsin doye ay başını getirelim diye
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Asgari ucretle soyle yatırım yapilir pazarlar toplandiktan sonra yerlerdekileri alacaksin. Kasaptan etin tavuğun artanini alacaksin. Uyduruk marketlerin uyduruk urun indirimlerini bekleyeceksin ancak oyle yatirim yapilir :))))) abi sana bunu diyenler ya Türkiye de yasamiyo ya da sizin yasamanizi istemiyo.
0 oy
(5,332 puan) tarafından
Saçmalamış lar resmen asgari ücretle artı 3 çocukla nasıl birikim olacak. Benim ev kendimin durumum iyi eşim ayda 60 ile 80 bin arası değişiyor kazanci dükkan kendimizin birikim yapıyorum tamam ama herkes eşit şartlarda yaşamıyor sonuçta.
0 oy
tarafından
Valla eve eve 27 bin TL met pads gidiyor kocam ben ve 2 yaş kızım yetmiyor

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 844 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 434 göst.
5 Ocak 2023 Aile kategorisinde Sekerpare (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 266 göst.