+1 oy
1,005 göst.
Diğer kategorisinde (262 puan) tarafından

Mesela ben kariyer yapıcam 35 yaşımdan önce asla evlenip çocuk yapmam, tesettüre girmem derken

Üniversitede karşıt görüşlü dini bütün birine aşık olup mezun olur olmaz evlenip tesettüre girip anne olmak isteyeceğimi bilmiyordum...  Her şey Nasip :)

35 Cevaplar

+4 oy
(3,720 puan) tarafından

Ben bu kadar güçlü olduğumu bilmiyordum  :angel: 18 yaşından sonra yaşadıklarıma bakınca helal olsun kızım iyi gelmişsin bu güne diyorum :)

-Reklam-
+2 oy
(712 puan) tarafından
17 bitmeden evlenip 18 in sonunda ilk cocugumu kucagima alacagimida ben bilmiyodum:))
(303 puan) tarafından
Ay bendee yaaa
(712 puan) tarafından
Ve suan yas 33 4 cocuk:))
(303 puan) tarafından
Maşallah maşallah maşallah bir yerlerini kaşı kızzz benim 2. Yaa
(712 puan) tarafından
4 cocuktan firsat bulursam söz kasiyacam:))
(303 puan) tarafından
Kaşı kaşı nazar değmesin
+2 oy
(3,671 puan) tarafından

Mesela ben lisede ben okumuycam evlenicem benim oglum olacak derken sen deli misin nasil okumazsin diyen arkadaslarimin universiteyi kazanamayip evlenecegini coluk cocuga karisacsgini benimse hic calismadigim sinavda dort senelik okul kazanip okuyacagimi ustune de koca bulma konusunda yeteneksizligim ortaya ciktigi ve ben evlenmiycem artık dedigim icin teyzemin yana yakila buldugu bi adayla 32 yasinda evleneceğimi 36 yasinda bi kizim olacağını bilmiyodum :))))))

(3,671 puan) tarafından
Tarih ogretmenligi ustune sosyoloji :) o derece eğitim aski
(4,521 puan) tarafından
Lütfen çalışıyorum, meslegımi yapıyorum de
(3,671 puan) tarafından
Tamam diyeyim ama yalan olur  :( atanamadim maalesef ama sinavs da cok girmedim esimin sirketinde çalışıyorum
(207 puan) tarafından
Çalışmanın her türlüsü güzel. İnşallah atanmak da nasip olur .
(3,671 puan) tarafından
İnşallah canim. Nasip kısmet benden daha cok calisan hakeden varmis demekki diye düşünüyorum. Çok şükür durumumuz iyi ailem de bisey demez. Sadece disarda agzi don lastiği gibi olanlar eee okudun da ne olduuu diye sacma sal.k konuşurdu onlarin da agzinin payini vere vere susturdum :)
+1 oy
(65 puan) tarafından
Mesela ben çok zorluklar görüp eşimin beni prensesler gibi hayat yasatacagini bilmiyordum ❤️❤️❤️❤️
(65 puan) tarafından
Kader canım ben seçmedim rabbim ikram etti
(9,716 puan) tarafından
Pireler gitti mi☺️☺️
(3,740 puan) tarafından
İkram deyince ikram bisküvisi yiyesim geldi :D çok severimde
(423 puan) tarafından
Hahha yorumlara bitiyorum ya ikram biskuvisi nerden geldi aklına kız
(3,740 puan) tarafından
İkram deyince geldi
+1 oy
(5,328 puan) tarafından

Ben daha 17 yaşında esimi gorup aynı sene evlenip 5. Çocuğa hamile kalacağımı bilmiyor dum:D

(303 puan) tarafından
Sana kocaman bir masallaahhh
(3,740 puan) tarafından
5 mi Hay maşallah sana :D
(262 puan) tarafından
Ayy maşalllahhh. Kız daha devam mı
(5,328 puan) tarafından
Yok devam değil canım tabiki hapla kaldım çünkü. Baglatacam inşallah bu sefer riske atamam. Allah olmayana arayana nasip etsin.
+1 oy
(3,740 puan) tarafından

Film gibi :) yada büyük konuşmanın  bedeli :)

+1 oy
(303 puan) tarafından

Mesela ben 17 yaşında kuzenimle eğlenip aynı sene kızımı doğurup daha sonra oğlumun gelmesi için gün sayacagimi bilmiyordum <3

+1 oy
(57 puan) tarafından
Ay şu mesela ben ile başlayan şeylerden gına geldi artık :) 
+1 oy
(1,840 puan) tarafından

Dünya tersine dönse bu adamla evlenmem diyipte şuan 5. Yılımıza giripte 3 çocuğumuz olan adamla evliyim...:)

(797 puan) tarafından
Kız maşallah 5 yılda 3 tane nasıl yaptın:)
+1 oy
(325 puan) tarafından
Mesela ben önceden asla bir erkeğe güvenip evlenmeyi bazen haklıysamda susacağımı bilmiyordum şimdi 3 yıllık evliyim çok şükür mutluyum 1 çocuğum var 2.yi düşünüyorum hayat yapamam dediğim şeyleri yaptığımı gösteriyor bana aslınds mutluda oluyorum kendimden ödün vermezdim çok tembeldim şimdi herşeyi yapıyorum saat öğlen 1 2 de uyanır yine uykumu alamazdım 2 yıldır sabahın 5nde 6snda kalkıyorum ve mutluyum :) 
+1 oy
(385 puan) tarafından
Bendd önce atanır sonra belki olursa evlenirim diye düşünüyordum :-) toplum baskısı sağolsun beni evliliğe itti şuan üçüncü bebisi bekliyorum üniversite de hoca olarak kalmak da atanmak da hayal oldu yüksek lisans yapmış biri olarak sağlık olsun bugunlerimize de şükürler olsun.Atanan arkadaslari da görüyorum daha düzenlerini kuramadilar
+1 oy
(19,828 puan) tarafından
 :)))))) mesela ben evlendiğimden beri kocamı boşuycam diyip hergün ona daha çok aşık olacağımı bilmiyodum dkdkkd
0 oy
(797 puan) tarafından

Bende hiç istemeyerek evlenip, evlendikten sonra da eşim işim aşım herşeyimin EŞİM  olacağını bilmiyordum .

Çooook çooook çooook seviyorum Rabbim başımdan eksik etmesin. Ayağına taş gözüne yaş değmesin kocamın<3
0 oy
(244 puan) tarafından
Mesela bende 16 yaşımda evleneceğimi 17 yasinda anne olacağımı bilmiyordum çünkü ben de bebektim ama görmediler 
(244 puan) tarafından
:))hakkından gelmedim hakkımdan geldiler ahh ahh
(5,376 puan) tarafından
Son cümle çok üzücü aslında bende bebektim ama görmediler....
(262 puan) tarafından
Severek mi görücü usulü mü
(244 puan) tarafından
Görücü usulü canım
(262 puan) tarafından
İnşaallah mutlusundur.
0 oy
(13,876 puan) tarafından

Eşimle sevgiliyken hemen evlenmem hemen çocuk da yapmam, 2020 de evleniriz Olursa 2022 de çocuğumuz olur gibi konuşma geçmişti :) 2018 de evlendik :)

2020 de kızım doğdu 2022 oğlum :)

0 oy
(125 puan) tarafından
Mesela ben 15mden beri her zorluğa göğüs gerdigimiz birlikte olmak için savaşlar verdiğimiz adamla kumar yüzünden bosanacagimi bilmiyordum..

Hayatımda galiba hiç bu kadar acı çekmedim çok canım yanıyor.
0 oy
(45 puan) tarafından
Mesela ben evliliğe dair tek bir kelime duymaya tahammül edemez asla evlenmek ıstemeyıp psikoloji okumak isterken, 17 yasımda evlenıp 10 yılımı bi adama adayıp tamamen ona sadık olup onun da benı hamıleyken aldatcagını ve benım bu ıhanetı affedıp ilk ve son bı şans verıp evlılıgı surdurcrmı bılmıyodum.. 
(45 puan) tarafından
Bu devirde kendimden baskasına güvenmem ne yalan soylıyım. Burcum geregı çok suphecı ve suphelendıklerı de çıkan bırıyım zaten yapsa da yakalanmama ıhtımalı sıfır. Ikıncı bı hatada biter.
0 oy
(17,382 puan) tarafından
Nasipten öte yol yok ♥️
0 oy
tarafından
İkinci çocuk asla düşünmem diyorudum. 3 seneye iki çocuk sigdiracagimi bende bilmiyordum:)
0 oy
(2,605 puan) tarafından

Ben babamın bana açtığı 2 dükkanı bırakıp İstanbul'dan Maraş a geleceğimi bilmiyordum keşke biraz daha dusunseymisim :woot:

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 573 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 962 göst.
28 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Elifgrknn (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 291 göst.
12 Haziran 2024 Aile kategorisinde Tuba Y (861 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 541 göst.