0 oy
538 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,666 puan) tarafından
İlk gebelikte nişan gelmişti sadece. Günüm de dolmuştu. Sanırım o yüzden bir de sancım da başlamıştı diye hastanede suyumu patlattılar. Bu 2.de acaba önce su mu gelir nerde gelir diye düşünüyorum bazen. Hareketli bi bebek. Aşağıya inmiş. Dr 40ı beklemez bu sefer dedi. 

37 Cevaplar

+1 oy
(14,517 puan) tarafından
Yatakta sabahın 7 sinde sağdan sola dönerken geldi :D ikincide sadece sancıyla doğurdum 
-Reklam-
+1 oy
(2,632 puan) tarafından
Gecenin yarısı birden altımı ıslattım sanarak uyandım, durdurmaya çalıştım yok. Yavaşça kalkıp tuvalete gitmek istediğimde şarıl şarıl döküldü, orada zaten yarısı bitmiş.

Sonraki 5 gün yatışım yapıldı, o günler içinde neredeyse hepsi azar azar döküldü. Doğuma girerken su falan kalmamıştı.
+1 oy
(1,084 puan) tarafından
Ay benim gelmedi ya 28 haftalık acil sezeryan oldu. Birçok şeye hevesim kaldı. Çok şükür ki kızım hayatta ve sağlıklı 
(1,419 puan) tarafından
28. Haftada sancı ile mi gittiniz hastaneye yani şikayetiniz neydi acaba
(1,084 puan) tarafından
Yok canım sanci değil. Yüzüm aniden şişti ödem vardı sürekli uyumak istiyordum yemek yemiyordum bisey yiyince kusma oluyordu. Gittik özele kan idrar alındı protein kaçağı çok yüksekti tansiyon 16 araştırma hastanesine sevk edildim 1 gün yattım bebeğe giden kan akışı azalınca doğuma aldılar mecbur. Doktor ikinizde ölebilirsiniz 50 tane risk var dedi
+1 oy
(9,647 puan) tarafından
kanamam oldu benim. çok şükür evde yalnız değildim. eşimin iş yerine gitmiştim normal otururken birden kanama başladı. 
+1 oy
(1,440 puan) tarafından
Benimde ilk gebelikte cok az bi kan gelmişti anneme soylemiştim nişan bu demişti ama hemen gitmedim hastaneeye iyi kide gitmemişim saatlerce boşu boşuna bekleticeklerdi gittiğim de sadece damar yolu acmışlardı yuru bol bol oturma demişlerdi akşam 7 de gittim gece 2 bucukta doğum yapmıstım 2 cide de kanlı su gelişi oldu ama cok az su gelişi vardı yatırdılar direk bi gece aniden suyum boşaldı Allah'tan o ara hemşire yanımdaydı hemen doktoeu cagurdı yoğun bakıma aldılar he an doğum olabilir diye 2ci gün normalle naslayan doğum sezeryana döndü sık7ntılar cıktıgı için
+1 oy
(14,937 puan) tarafından
Ikiside yatakta geldi benim. Tabi öyle foş diye hepsi birden gelmedi. Sızıntı olduğunu hissedince anladim suyumun geldiğini. 
(698 puan) tarafından
Of, pofilimizde aynı şahsiyet :D
(14,937 puan) tarafından
Haa haa çok tatliyiz demi ;)
+1 oy
(399 puan) tarafından

İki doğum yaptım ikisinde de gelmedi hep sancıyla gittim doğurdum :D

+1 oy
(510 puan) tarafından

Büyük kızımda yatağa gelmişti suyum ama öyle böyle değil paaaat diye :D

İkincide hastaneye giderken takside geldi 

(1,843 puan) tarafından
Bende ondan merak ediyor ya herkes istesemde tutamıyorum falan diyor biraz heyecanlı bana göre
(510 puan) tarafından
Yani evet çok heyecanlı ürkütücü mutlu herşey aynı anda yaşamıştım. Nasip olursa ilerde yasarsn belki daha
(1,843 puan) tarafından
Aman cnm hayra yaz lütfen şuan 3 çocuğum var 23 yaşındayım genç yaşımda çocuklarıma adadım kendimi gerisinide ben yaşayayım....Allah isteyen ve olmayana nasip etsin
(510 puan) tarafından
Kız ay niye korunmadin çok erken degilmi 3 çocuk 23 yas. İsteyerek olduysa tabi bsi diyemem
(1,843 puan) tarafından
Vllh ilk ikisi isteyerek bı kız bı oğlan beraber büyüsün istedim ama sondaki ise kızım 8 aylıkken spiral takmaya gittiğimde öğrendim nasip dedim onuda doğurdum 40 ım çıkmadan çok şükür taktım spirali
+1 oy
(1,033 puan) tarafından
39 haftalikken çatı kontrolune gitmistm sozde sancim varmis hic hissetmedim hemen yatisim yapildi ustune suni sanci baktilar doguramiyorum ebe patlatmisti 
+1 oy
(698 puan) tarafından

Sabah ezanı vakti uyurken geldi :) Tuvalete zor koştum

+1 oy
(137 puan) tarafından
İlk kizim nisan gelmisti doktora gittim direk dogumhaneye alindim 

İkinci kızımdada gece saat 12 ani bir sanci geldi ve suyum geldi ama oyle cok degil hemen hastane yolunu tuttuknkoyde oldugumuz icin gidelim dedik araba bozuldu hastaneye 5 dk daha yetismeseydim yolda dogururdum suanda 27+5haftalik hamileyim bakalim nasıl dogumum olur insallah buda kizlarim givi doğumum kolay olur
(227 puan) tarafından
3.kiz mi
(137 puan) tarafından
Yok cnm erkek allah kismet ederse
(227 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah
(137 puan) tarafından
Amin insallah cnm sagol
+1 oy
(527 puan) tarafından
A 101 in tam ortasında Bi anda ıslandım işedim sandım suyummuş meğer
(1,821 puan) tarafından
Yaaa :)) Ayyy sonrasında naptınız
(527 puan) tarafından
Ev yakındı allahtan da arabayla gitmiştik. Eve çıktım duşa girdim Bi güzel yıkandım sıcak suyla. Ambulansı aradık hastaneye gittik. İlki iyiydi çok şükür ya dhdbdh
(1,821 puan) tarafından
İyi bari :)
+1 oy
(488 puan) tarafından

Benim suyum görümce de iken geldi üç saat sonra sancılarım başladı ve beş saat sonra da doğurdum Allah'ın yardımı ile :D

+1 oy
tarafından
Benim birden gelmed kesik kesik geliyordu annemdeydim sancılarım olduğunu duyunca buraya gel dedi tuvalete gidiyorum çişim var sanıyorum su geliyordu hjhjhjhjhj 
+1 oy
(2,693 puan) tarafından
37. Haftada doğurdum kızımda çok hareketliydi bazen ansızın çıkacak gibi hissediyordum :) neyse 37. Haftada nişanım geldi sancılarım başladı 5 saat evde sancı çektim nişandan 15 saat sonra suni sancı ile suyum geldi 16. Saatte de doğum yaptım.
+1 oy
(1,920 puan) tarafından

İlkinde saat 8 de geldi 

İkincime doğum esnasinda
+1 oy
(532 puan) tarafından
Suni sancı ile doğurdum canim sifirvaciklikti bn gittimde suyumuda ebe patlattu
+1 oy
(712 puan) tarafından
Hepsinde de kuru sanci ile gittim 4 dogumumda da ebeler patlatti suyu:))
+1 oy
(12,046 puan) tarafından
Sezaryen girmeden 15 dk önce. Evde nişan geldi 5 saat kadar sonra su
+1 oy
(19,830 puan) tarafından
Okanda tuvalette geldi ama hemen çıktım annemi sradım alişte ve alparslanda doğum esnasında

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 358 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 434 göst.
0 oy
35 cevap 426 göst.
25 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 611 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nzli (138 puan) tarafından soruldu