0 oy
273 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (573 puan) tarafından
Arkadaşlar henüz geç olmadan birşeyler yapayım bu hafta dedim. Bir kasa domates kaynattım bugün. 18 adet yarım kavanoz çıktı. Uzun olan kavanozların bir boy küçüğü. Bir kasa da menemen yapayım dedim. Karnıyarık için patlıcan kızartıp atacam inşallah buzluğa.  Fasulye alayım dedim ama çok pahalıydı. Siz neler yaptınız bana da fikir olur deyin hele.  Ha bir de patlıcan ve kırmızı biber közleyip buzluğa atacağım 

11 Cevaplar

0 oy
(518 puan) tarafından
Benim yarim olan kovanuoz domateslerim hep bozuldu dikkat et cnm doldur
(573 puan) tarafından
Kavanozları yarım doldurmadım boyut olarak yarım kavanoz demek istedim.  Uzun kavanozların bir boy küçüğü olan. Tam doldurdum merak etme :)
-Reklam-
0 oy
(1,341 puan) tarafından
Fasulye  barbunya bamya kabak kızarttım biberleri doğradım attım dondurucuya  ama biraz daha kabak alıp kızartıcam kapya biber közlicem atıcam  he bide karnıyarıgın herşwyini hazırlayıp oyle atcam
(573 puan) tarafından
Maalesef bizde barbunya bamya kabak yiyen yok o yüzden bunları yapmayacağım :)
Afiyetle yiyin inşallah
(1,341 puan) tarafından
Amin inşallah birde karnıyarığın herşwyini hazırlayıp atıcam kuzenim oyle yapmıs güzel oluyo diyo
(34 puan) tarafından
Kabagi kizartip atinca sonrasinda nasl kullaniyorsunuz fikir olsun banada
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Benm fazla patlıcan var hiç yapmadım buzluğa nasıl atıyorsun bende yapim
(573 puan) tarafından
Karnıyarık yapar gibi alacalı soyup kızartıyorum soğuyunca da buzdolabı poşetine koyup atıyorum buzluğa. Köz olanı da biber patlıcan közleyip soyuyorum. Sonra ikisini fdograyip karistiyorum. Posetleyip buzluğa atıyorum. Çıkarınca üzerine Sarımsaklı yoğurt ve pulbiberli yağ biraz ceviz atıp meze olarak koyuyorum
(1,562 puan) tarafından
Teşekkür ederim olmadı bende öyle deniyecem
0 oy
(5,176 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sosluk domates kaynatıyorum şuan menemenimi yaptım 3 kilo libye aldım onu yapcam 3 kiloda kırmızı biber doğradım attım sabah pazara gittim bugünki işler çıktı 

image

(59 puan) tarafından
Libye ne ?
(5,176 puan) tarafından
Börülce de diyorlar attım yukarı
(59 puan) tarafından
Anladım teşekkürler,afiyet olsun.
0 oy
(408 puan) tarafından
Karnım burnumda bir yaz geçirdiğim için sadece domates konservesi yapabildim. Salçamı sağolsun kaynanam yaptı elimi bile sürmedim. Bu seneye çok hedeflerim vardı ama hepsi iptal oldu :) 
(573 puan) tarafından
Canın sağolsun.  Valla bende iki ufak bebeyle yapabildiğimi yapıyorum işte.  Biri bir diğer iki buçuk yaşında erkek çocuk. Vallahi durmadılar ben o sosları yapana kadar. Salcamı annem verecek inşallah. Bende elimden geleni vakit geçmeden yapayım dedim
(408 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun erkek çocuk annesi olmak zor bir dk gözünü ayıramıyorsun o yaşlarda. Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin inşallah
0 oy
(59 puan) tarafından
5 kg kornişon turşu, bir kasa domatesten menemen, 3-4 kilo kadar fasulye attım derin dondurucuya, 5-6 ip dolmalık kuruttum biraz da acılı kahvaltilik sos yapmayi düşünüyorum köyden de bı şeyler gelir bakalim
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Kurutmalık biber ve patlıcan, kornişon ve biberi salamuraya yatırıp kışın havuç lahana ve karnabahar çıkınca onlarla karıştırıp tursumu kuruyorum, taze fasulyeyi domatesle kaynatıp buzluğa atiyorum, patlican, domates, köy biberi ve kapyayı ya tandirda ya da ekmek firininda közletip dograyip atiyorum buzluğa, Karnıyarıklık patlıcan atiyorum, Menemenlik konserve, güveçlik konserve, şakşuka, kahvaltılık sos, buzluğa şeftali kayısı gibi meyveleri atiyorum, reçel yaparım bazen, bazen de yapmam buzluğa attığım meyvelerle kışın yaparım ☺️ bu sene nasıl yaparım bilmiyorum riskli bir gebeligim var bunlar her sene yaptıklarım, bakalim inşallah bu sene de yapabiliriz bir kismini yaptim daha hepsini degil, afiyetle yemek nasip olsun hepimize 
0 oy
(57 puan) tarafından
Henuz hicbisey
0 oy
(2,403 puan) tarafından
Bu sene başlamadım ama geçen sene; hoşaflık meyve koydum, haslamak icin mısır koydum,  çıkartınca kızartmak için biber koydum,  haşlanmış semizotu, bezelye, fasulye, kırmızı biber, kabak koydum
(10,833 puan) tarafından
Kız kabağı nasıl yaptın
(2,403 puan) tarafından
Iki türlü, bir domatesli yemek yapip koydum birde, rendeleyip poşetledim
0 oy
(343 puan) tarafından
Salça yaptım domates konserve 20 kadar yaptım şeftali komposto 30 kavanoz yaptım 5 6 koz patlıcan 4 kadar imambayildilik yaptım 4 tane barbunya  yaptım buzluğa 10 kadar dolmalık biber attım bir biber kurutcam bamya ve barbunya ve fasulye yapcam biraz daha 
0 oy
(297 puan) tarafından
Dolmalık patlıcan biber kuruttum, kavurmalık kabak kuruttum, erişte yaptım, bi kasa konserve domates kaynattım, turşu yaptım, buzluğa fasulye sivri biber dolmalık biber bezelye vişne attım, patlıcan Kapya biber közleyip domatesle kavurup konserve yaptım onuda, bide konserve Meyve suyu yaptım rabbim güle güle yedirmeyi nasip etsin kış uzun yazın çalışan karınca misali hazırlanıyoruz huzurla yeriz inşallah 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 104 göst.
1 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Mormelade (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 174 göst.
1 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Mormelade (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 443 göst.
26 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ecrin-Busra (1,221 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 391 göst.