0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (821 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar ilk oğlumda hiç düzgün lohusa depresyonu yaşamadım ama aşırı zor bir bebekti, aşırı derecede kolikti ,5 ay boyunca asla susmadan ağladı, bir tek uyuyorken ağlamazdı. 

Ona rağmen iyiydim. 2. Ye 4.5 yıl aradan sonra hamile kaldım.çok isteyerek ilk oğlum 5 aydan sonra maşallah çok akıllı bir çocuktu hep şimdi 2. 1 hafta sonra 2 aylık olacak ama ben inanılmaz derecede kötüyüm dipteyim sanki zifiri zindanlık bir kuyuya hapis olmuşum, sanki hayat durmuş akıp gitmiyor, sanki ben hayat boyu bu hapisten kurtulamayacak gibi hissediyorum sanki hiç oğlum 6 aylık 1 yaş olmayacakmış gibi kendimi telkin ediyorum bak ilk oğlumda ana sınıfına başlıyor bile ne kadar ağlardı bak büyüdü diyorum ama anlık sadece bebeğe tam alışamadım suçluluk hissediyorum seviyorum öpüyorum ama  sadece oğlumlayken olan hayatımı özlüyorum sürekli olarak sonra daha da  kötü oluyorum böyle düşündüğüm için oda benim evladım ama nerden çıktı bu düşünceler 10 gündür ben ben değilim ilk oğluma sanki haksızlık yapıyorum yüreğim acıyor bazen ona bakınca dans ediyoruz evde sohbet ediyoruz fırsat buldukça oyun oynuyoruz ama ona rağmen geçmiyor bu his 2. Oğlum çok kucak delisi kucakta değilse asla susmuyor sürekli aman uyanmadan ev temizleseydim aman uyanmadan Mert'in karnını doyursaydım uyanmadan yemek yapsaydım sanki hiç bir iş yetişemeyecekmiş gibi geliyor çok kusan bir bebek mutfakta kahvaltı hazırlarken uyuyor o ama ben hadi kusarsa hadi ona birşey olursa hadi mert yanlış bir hareket yaparda canına birşey olursa diye 1.000 defa gelip bakıyorum abartmıyorum bir soğanı 10 dk da doğruyorum bazen manyak gibi birşey oldum ben hiç birşeyden keyif almıyorum ne oldu bana ilaca başladim bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum sütüm düzgün hiç olmadı zaten doğdu doğalı mamayı değil beni ek alıyordu saatlerce emzirdim ama asla doymadı cuk cuk mama içti sanki saatlerce emen o değil gibi mecbur ilaca başladim doktora gittim nefes alamıyorum sanki yüreğim sıkışıyor konu dağılmış olabilir ama kızlar geçecekmi varmı yaşayan tecrübeli bayanlar 4 duvar arasında boğuluyorum ablam yakın yürüyüşe felan çıkalım akşam diyor tamam diyorum sonra vazgeçiyorum uyuyor mama ver altını al ohooo diye evde yalnız kalmak istemiyorum sessizlikten nefret ettim eşim evdeyken iyiyim ama tek kaldığım zaman daha fena oluyorum nefes alamıyorum hadi ölürsem mert arama yapmayıda bilmiyor kimsenin haberi olmaz ne olur çocuklarıma diyorum ne oluyor bana :(((((( 

7 Cevaplar

+1 oy
(168 puan) tarafından
Lohusa depresyonu diye bişey yok imdat çağrıları var kimse seni duymadığı zaman boğuluyorsun. Benim de ikincide oldu sürekli hayatım mahvoldu diyordum üstüne bir de kaynana fitnesi kocamla kopma noktasına gelişim. Üzüntüden sütümün kesilişi.. sinir krizlerim pis evim pencereden bile hava alamayışım eşimin evi otel gibi kullanması kendi keyfine bakması yapayalnız iki bebekle ben bir de sezeryan. Ama geçiyor öyle bir geçiyor ki inanamıyorsun. Şimdi onlarla o kadar mutluyum ki kimseye ihtiyacım yok. 
(821 puan) tarafından
Ah canım kadınlar ya hep sıkıntıyı çekenler bizleriz eşim çok uzak değil ama aman amanda yardımcı değil malesef çalıştığı için evdeyken bir nebze daha iyi ah inşallah bende birgün senin gibi başardım diyebilirim
(168 puan) tarafından
İnşallah sadece geçici olduğunu bil yeter.
-Reklam-
0 oy
(1,432 puan) tarafından
Canım inşallah en kısa sürede geçer. Ben ilkte yaşadım ama bir yaşındayken falandı. Sana önerim

Zorla da olsa yürüyüşe gezmeye çık ben dr her gittiğimde her gün yarım saat yürüyüş yapacaksın diyordu

Yardım eden varsa geri çevirme her fırsatı değerlendir bol bol inşirah oku 

Bazı şeyler sana çok zor gelir biliyorum ama zorlamalısın 

Eve bebek kamerası alabilirsin sürekli işini bölmemek için 

Güzel düşünmeye çalış aklına kötü şeyler geldiğinde başka şeye odaklan bebeğinin çocuğunun güzelliklerine bak bunlarla mutluyum diye düşün sürekli inşallah çabuk geçecek her hal geçicidir❤️
(821 puan) tarafından
Ne güzel atlatmışsınız çok şükür darısı en kısa zamanda bana olsun inşallah çok teşekkür ederim
0 oy
(1,740 puan) tarafından
 Kendinizi asla suçlu hissetmeyin her annenin yaşayabileceği duygular bunlar. Sosyal medyada bize yansıtılan mükemmel annelik durumları yüzünden insan kendini daha da suçluyor. Çocuk sahibi olmak gerçekten bir kadının hayatını kökünden değiştiriyor. İlaca da başlamışsınız İnşallah kısa sürede daha iyi hissedersiniz. Bir tane çocuğum var ve o doğduğunda ben de benzer duygulara sahiptim. Dertsiz başıma dert aldım Allah'ım neden doğurdum diyordum. Bir daha ömrüm boyunca dışarı çıkamayacağımı sanıyordum ama bebek büyüdükçe her şey halloldu şükür. Zamanında keşke ben de profesyonel bir destek alsaydım diyorum etkisi uzun zaman devam etti bu duygu halinin
(821 puan) tarafından
Ay canım ne güzel atlatmışsın ama ben sanki hiç atlatamayacak gibiyim darisi en kısa zamanda bana olsun inşallah
0 oy
(14,571 puan) tarafından
nerdeyse 2 hafta kadar yasadim bende depresyon gibiydi surekli sinirim tepemde hic birseye yetemedim surekli agladim cocuguma bile kizdim bu surecte Allahim yasatmasin suan daha iyiyim gececek diye teselli ederken gecti vallaha kizim 4 oglum 29 gunluk 
(821 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın darısı bana olsun inşallah en kısa zamanda bende atlatırım
0 oy
(1,209 puan) tarafından

Bende böyleyim ya kuucuk oğlum bı yaşında hala geçmedi en son ne zaman disrai çıktım hatırlamıyorum ya evde bana bı şey olursa kızım kimseyi arayamaz diye telefonumda ki şifreyi kaldırdım eşimin numarasini öğrettim nasıl arandığını falan 

Ben hiç iyi değilmisim ya :( manyak şeyler düşünüyorum ve yapıyorum bebeğimde aşırı zor bı bebek ondan dolayı böyle olduğumu dusunuyorum

(821 puan) tarafından
Zor bebek zaten işleri dahada çıkmaz hale sokuyor inanki Allah yardımcımız olsun inşallah
0 oy
(265 puan) tarafından
En en dibini yaşadım postlarimda var hatta benim en büyük sıkıntım bebeğim sürekli ağlıyordu hatta 18 saat ağladığı oldu gitmediğmiz doktor hastane kalmamıştı hatta bir ara 9 saat susturamadım yere koyduğum gibi morarıyordu 2 yaşında oğluma 4 gün belki daha fazla hatırlamıyorum sadece poğaça simit getirtriğimi biliyorum 2 yaşındaki oğlumun altını temizleyemediğim oldu tuvalate gidememekten alyıma kaçırmıştım o dereceydim en son eşimi arayıp yapamıyorum kimseye yetemiyorum gel çocukları al ben canıma kıyacağım yada alıp başımı gideceğim demiştim şuan bunları yazarken gözlerim doluyor inan bana geçiyor bebeğime alışamamıştım 1 dakika sevemedim bütün günüm onu susturmakla geçiyordu ailemden destek aldım oğlum düzelmeyince annem geldi benimle kaldı neler neler yaşanıyor ama hepsi geçiyor hala bile sıkıntılarımız bitmedi psikoloğa gittim ve bir rüya herşeyi değiştirdi iki evladımı kaybettiğimi görüyordum sabah kalkınca kalbim ağrıyordu aldım ikisini öptüm öptüm kokladım ben onlar için varım dedim tahammül seviyem değişti dışarı çıkıyorum hava almak için emin ol geçeçek sadece biraz sabır ve metanet gerekli senin gibi bende tek çocuğum varken daha iyiydim diyordum şimdi daha da iyi olacak onlar büyüyecek ve onlar oynarken ben kahvemi yudumlayıp onları izleyeceğim diyorum. Lütfen beni yanlış anlama lohusa yarıştırmak değil sadece çoğu insan yapabiliyor ve geçici bu birilerinden destek almayı unutma inan en büyük ilaç o olacaktır 
(821 puan) tarafından
Maşallah canım atlatmışsın çok şükür bende annemi çağıracam ama çok kalmaz malesef inşallah bende en kısa zamanda atlatırım yoksa işin sonu pek iyi değil:(
(265 puan) tarafından
Sende atlatacaksın canım hep böyle gidecek değil ya. Annen gelsin 1 gün bile 1 gündür Allah gönlüne ferahlık versin
0 oy
(2,993 puan) tarafından
Ben ikincide daha iyiydim .. araları 28 ay bende kızıma haksızlık ettim diye düşündüm vicdan yaptım .. oğlum 6 aylık olana kadar emdi uyudu usluydu bir saat uyanık dururdu evi gezerdik kış günü hic dışarı çıkmadik.. o ara kızıma hep kitaplar okudum etkinlikler yaptık pabucum daha atıldı demesin diye :) sonra oğlum 8-9 aylık oldu  ek gıdasi gezdirmesi vs derken kızıma yetemez oldum yarım gün kreşe verdim hem sosyallesti hem konuşması ilerledi güzel atlattık o dönemi 
(821 puan) tarafından
Maşallah canım darısı en kısa zamanda bana olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 103 göst.
19 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Karanliksanri (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 166 göst.
3 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sermir (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 193 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Saliha22 (707 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde Neva21 (90 puan) tarafından soruldu

399,772 soru

11,957,970 cevap

36,124 kullanıcı

...