0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (2,068 puan) tarafından

Kizlar bn normlde koly koly tartışma yasamam  ne yaln soyleyim damarıma basılmadı sürece 

Neyse biriyle bi konuda tartışayım hakli yada haksız dahi de olsam ağlama hissi geliyor konuşamıyorum kendimi ifade edemiyorum bu norml degil gibime geliyor kendimi nasl ifade edebilirim kizlar en azindan aglama hissi gelmesinden kurtulmak istiyorum: (

20 Cevaplar

0 oy
(3,661 puan) tarafından
Ben kimseyle hiç tartismadim da eşimle Bi sorunum olduğunda konuşurken hemen ağlamaya başlıyorum 
(2,068 puan) tarafından
Cnm ben genelde boyleyim
(3,661 puan) tarafından
Haksızlığa ugramak zoruma gidiyo o yüzden
(606 puan) tarafından
Hiç tartışma yok mu hayatınızda kavga bağırış çağırış :D
(3,661 puan) tarafından
Sadece evde eşimle tartışırım o da tabi eskiden çok fazlaydı şimdi Bi sıkıntım olunca normal anlatmaya çalışıyorum niye böyle yapıyorsun diye onda da lafa başlamadan hemen başlıyorum ağlamaya
-Reklam-
0 oy
(1,083 puan) tarafından
Bende öyleyim ya çok duygusalim
(2,068 puan) tarafından
Yalniz degilmisim demk
0 oy
(62 puan) tarafından
Bundan kurtulmanın bir yolu yok çünkü sen duygusalsın en fazla bazı tartışmalarda kendini kontrol etmeyi başarırsın
(2,068 puan) tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Bende öyleyim konuşamıyorum ağlıyorum hemn 

Bir yerde okudum bu küçükken yaşanilan korku tranvalardan dolayı vede anne baba hep sus konuşma gibi baskılar toplum içinde yapınca kendini ifade edemediği için buyunce de ifade edemiyormuşsun o yüzden ağlama hissi geliyormuş 

İstegrmda bir sayfa gördüm okudum bence katılıyorum küçükken bende korku baskı vardı şuan öyleyim ama kuzenim arkadaşım var hiç sorun yaşamadıkları için şuan evliliğinde sorun yaşasalar bile takip aglamiyorlar suçlu oldukları bazı konular olmalarına raen çatır çatır konustular
(2,068 puan) tarafından
Olabilir cnm haklsin çocukluk tan gelen bisey sanırim cunki çocukken de herşey aglayan birisiydim
0 oy
(1,301 puan) tarafından

Bu benimmm yaa :blush:

(2,068 puan) tarafından
Gerçketen mi cnm
(1,301 puan) tarafından
Vallaha billaha yaa ağlamaya başlayınca tartışmanın devamınıda getiremiyorum sinir oluyorum ☺️
0 oy
(1,333 puan) tarafından
Ayyyy berbat bir duygu sevinsem aglarim biri iyo yada kötü bisey dese aglarim esimle kavga ederken daha dogrusu kavgaya baslamadan daha söylenirken cazgırlık ederken ağlarım normal konustugumda biseye sinir olsam bile aglarim her gün günde 2 3 kez mutlaka ağlayacak bisey bulurdum dokunsan aglayan cinstenim bi gün sofradayiz kayinvalidem yemekler cok guzel olmus kizim bayildim vallahi dedi tam o sirada kayinpeder tuz istedi oturdum sofrada agladim sacmaligima bak neden guzel yemege tuz istemis diye ahdgahdg antidepresana basladigimdan beri hic aglamadim :) 
(2,068 puan) tarafından
Bn kendim böyle sanıyordum cnm demk herkes de var sanırım
0 oy
(4,079 puan) tarafından
Merhametten kaynaklaniyor
(2,068 puan) tarafından
Galiba oyle cnm:)
0 oy
(16,687 puan) tarafından

Yengeç Burcu :D

Bende öyleyim ya hatta bazen tutamayip ağlıyorum bile sonra komigime geliyor niye ağladım diye ama ne yapayım 

(2,068 puan) tarafından
Cnm bn akrep burcuyum ama sanirim akrep de oyle duygusallık oldugu icin: )
0 oy
(5,155 puan) tarafından

Bende öyleydim tartıştıkca alışıyorsun :D

(2,068 puan) tarafından
Aha aha ozmn bol bol tartışmalı: ):)
0 oy
(1,961 puan) tarafından
Ay bu ben. O yüzden babam bile der en duygusal kızım diye :D sülalede de küçükken adim çıkmıştı her şeye ağlıyor diye. Sinirlenince ağlayarak konuşuyorum 
(2,068 puan) tarafından
Yanliz degilmisim demk cnm gerçekten sevmiyorum bu huyumu
0 oy
(87 puan) tarafından
Valla bende ağlamakla başlıyor sonra anlaşılmadığımı hissedince hırçınlaşıyorum ne var ne yok dağıtıyorum 
0 oy
(6,604 puan) tarafından
Bu küçüklükten gelen bı tranva canım bunu yenmek mümkün kendinle barış senden başkası önemli değil annen baban da dahil olmak üzere seni kimsenin uzmesine müsade etme ve şimdi yine ağlarım diyip hiç bir kavgadan kaçma ne kadar çok üstüne gidersen o kadar başarırsin 
(2,068 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah
0 oy
(189 puan) tarafından
Senin iyi sadece ağlamak 

Benim kalbim hızlı hızlı çarpıyor sesim çok fazla çıkmıyor bağırınca bile zaten normalde de öyle gür yüksek bir sesim yok (böyle bağıramayinca karşı taraf da bağırınca kendimi kötü hissediyorum sanki yetemiyormuşum altta kalıyormuşum gibi)

En en ennn kötüsü kekeliyorum normalde de arada takılıyorum böyle ama öyle olunca daha da çoğalıyor maalesef ve tabiki ağlıyorum ağlamayana kadar da bogazimdaki düğüm geçmiyor hayat çok zor gerçekten keşke bu kadar duygusal olmasaydım
0 oy
(4,610 puan) tarafından
Ayy bende öyleyim önce tartışırım ıyıce dolarım bı ağlamaya başlarım ama durdurabilene aşk olsun:) çeşme gibi akar bu sefer sinirlenirim ıyıce hem ağlar hem de dıyecegımı derim altta kalmam. Genelde esımle tartışırken ağlarım o da dayanamaz gelir gönlümü alır gözyaşlarımı siler yeter şu gibi oldu üstün başın der gülerim bende :D akrep burcuyum asırı duygusalim hemen hislenirim
0 oy
(34 puan) tarafından
Aynı ben :))
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Ayy bu ben bende bu huyumdan nefret ederım ilk bekarken iş yerinden bır kızla tartıştık ağlamaktan doğru düzgün konuşamadım sonra bıde üst komşuyla tartıştım ama damarıma bastı onla konuşurken aglamadım ama eve geldım hem bacaklarım titriyor hemde agladım☺☺ama alıştım o komşuyla yine tartışınca artık o his gitti çünkü baktım karşımdaki takmış bana bende ona taktım sonra 
0 oy
(606 puan) tarafından
Evlenmeden önce öyleydim. Kaynanam sürekli kavga çıkardi ben de hep tartışırdım ağlardim evlenince gaddar sinirli öfkeli herşeye hazır cevap biri oldum
0 oy
(538 puan) tarafından
Ne aglamasi be aglatirim zınılatırım agzina s....carim  aglayinca sanki vijdan azabi cekcek cok konusur kendi azab çeker 
0 oy
(265 puan) tarafından
Bende böyleyim ama tek tartışma değil birine bir konu hakkında rahatsızlığımı dile getirince de boğazım düğümleniyor 
0 oy
(38 puan) tarafından
Genelde bu durum geçmişten gelen travmalarla alakalı. Ailenin sürekli seni susturup söz hakkı vermemesi, aile içi tartışmalar, bastırılmış duygular... 

Maalesef bu durum bende de var. Ailem küçükken kendimi savunmama ortamda konuşmama izin vermez sürekli 'sen sus' derlerdi. Evde hep bir tartışma, bagrisma olurdu ve biz duygularımızı yansitamazdik. Şu anki ben ise kendimi savunmaya gectigim an sesim titrer ve ağlamaya başlarım. Karşımdaki de ya beni güçsüz sanır ya da suçlu. Oysa sadece derdimi anlatamam. Çok istiyorum şakır şakır konuşup hakkımı savunmayı fakat ailem yüzünden olmuyor. Hep içime kapanık kaldım bu yüzden.  

Genelde psikolojik tedaviyle halledilir yazıyor internette.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 401 göst.
4 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Zelis525234 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,087 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Berna_ (1,083 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 237 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.