0 oy
1,508 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden etikenlendirildi

Komşum musafim var sonra sana dönerim dedi. Misafir de bnm karşı kapı dakiler di taniyom onları da. Onu aramadan öncede çocuklarım kapıya çıkmıştı .

artık dedim tamm sonra görüşürüz.misafiri kalktı aradi gel dedi bende yok çocukları çıkardım biraz eve geçtim yorulduk başka zamana diye. Ama yüzüne diyecem yani onlar bizden cokmu değerli tamm yemeden içmeden degl yarım saat oturup kalkacakmt zaten :(

48 Cevaplar

+26 oy
(9,375 puan) tarafından
Her talep ettiğinde seni kabul etmek zorunda değil. Kaldı ki kadın geri dönmüş sana gel diye. 
(10,836 puan) tarafından
Evet Büşracım ama öyle bi dünya yok :)
(782 puan) tarafından
Karıya yüklendiniz hesabı silip gitti :D
(2,562 puan) tarafından
Yeni hesapla 50 kere gelmiştir
(497 puan) tarafından
Ay şaka gibi şuan yenı gördüm ama insanlar ne kadar ben merkezli
(946 puan) tarafından
Kapıdan çıkarken bide müsait misin diyor babanın evimi Bir sor ara biraz bekle çık misafiri varken niye damlamak istiyornx anlamam ben olsam daha kimseyr anlık gtmem o ayrı mevzu gidiyorsam elim boş gtmem misafiri varsa da sonra sen bana gel derim gezecek yer mi arıyorsunuz görüşmek mi istiyorsunuz değişik
-Reklam-
+19 oy
(4,260 puan) tarafından
Bunun değerle ne alakası var ki? Kadın başka misafirini tek başına ağırlamak isteyemez mi? Ev onun, kaldı ki misafiri gidince de aramış yorgunum vs demeden. Bu kadar kendinizi önemsemeyin bence. 
(14,493 puan) tarafından
Yorumun alnından öpüyorum
(688 puan) tarafından
Bende bende
(2,562 puan) tarafından
YAPTIĞI FİTNE FESATLIK KISKANÇLIK HANIMLAR BÖYLE KOMŞULAR DÜŞMAN BAŞINA
tarafından
Allah'ım
(226 puan) tarafından
Ben şahsım bir eve gitsem benim olduğumu bile bile üstüme mosfir gelsin istemem
+7 oy
(2,562 puan) tarafından

Senin gibi fesat komşu rabbim düşman başına :angry:

Belki işleri vardı herkes sizi kabul etmek veya her aradığınız da gel demek zorunda değil :devil:

tarafından
Galiba kusmak için yer arıyorsun başka yere git
(2,562 puan) tarafından
Gitmeye gerek yok herkes her dakika kabul etmek zorunda değil bulunmaz Hint kumaşı da değilsiniz
tarafından
Sen kendini akıllı zanet
(2,562 puan) tarafından
Rabbime şükürler olsun fitne fesatlık kıskançlık yapmıyorum hiç değilse rabbim sizin gibi komşulari düşman başına vermesin simdi bak işine bak yorumlar da 1 tane hak veren varmı sana herkes fitne fesatligini dile getirmeye çalışmis
tarafından
Fitne fesat nedir ya senin malına canına mi zarar verdim sen kimsinya.yazim yanlısı yapabilirim on yargilisin fazla :(((((( sabah sabah morelim yok uğraşma benle yorumuna ihtiyaç yok
(2,562 puan) tarafından
Senin yoruma ihtiyaçin varmı diye düşünmüyor dum paylaşım yaptıysanız kimin yorum yapacağına siz Karar veremezsiniz

Fitne fesatlık zarar verme ile olmuyor
tarafından
Allah görüyor rabbim büyüktür. Kimin ne niyeti varsa öyle yapsın............
+5 oy
(3,867 puan) tarafından
Bunda yanlış bişey goremedim
+4 oy
(2,834 puan) tarafından
Misafiri varken kabul etmek zorunda değil. Ne kadar tanısan da tanı. Kadın zaten seni sonradan aramış gel diye neden bu kadar alıngasın ki. 
+3 oy
(3,014 puan) tarafından
Gereksiz alınganlık göstermişsiniz, karşı komşunuzun neticede sizden apayrı bir hayatı, bir dünyası var. Sizin misafiri tanıyıp tanımamanız bir sebep olamaz. Kaldı ki komşunuz size çatkapı gelen biri de olsa siz kendinizi zorla davet ettirmemelisiniz. Şahsen ben kendini zorla davet ettiren veya buna yeltenen birini kabul edecek de olsam o an fikrim değişiyor ve hayır deyin reddediyorum.

Ayrıca kadın misafiri gittikten sonra sizi aramış, ben aramazdım. Sosyal pilim bitmiş olurdu çoktan, daha fazla insan kafam kaldırmazdı. Demek ki size değer vermiş ki misafire rağmen sizi de ağırlamak istemiş. Bunu düşünüp mutlu olacağınıza haksız yere komşunuz hakkında suizanda bulunuyorsunuz.

İsterseniz bu lafıma da alınabilirsiniz ama hakkımda böyle düşünen biriyle arkadaşlık, komşuluk yapmazdım. Sanki size her an katlanması gerektiğini düşünmeniz biraz bencilce.
tarafından
Tmm haklsnz.....
(3,014 puan) tarafından
Haklı olmanın peşinde değiliz ki güzelim, fazla beklentiye girip kendi kendinizi üzüyorsunuz, ne gerek var? Herkes bu şekilde düşünmez, herkes bir değil.
Ben misafir çok severim ama çatkapı gelen misafiri sevmem ki zaten İslamda buna izin yoktur. Rasulullah (sav) seferden dönüşte kendi evine gitmeden önce bile haber gönderirmiş ki belki hazırlık yapamamışlardır, yapsınlar diye. O yüzden insanlara hatrı sayılır bir zaman önceden haber verilir ki işlerini ona göre ayarlasın.
+2 oy
(1,973 puan) tarafından
Bence biraz abartiyorsunuz belki 2 farklı misafiri kaldirmayacak ikinizin birlikte davet edilmesini istemiyordur ki ztn sizi sonradan davet etmiş ztn kırıldığınızi dile getirmeniz uygun olduğunu sanmıyorum 
+2 oy
(18 puan) tarafından

Bir de bayıl istiyorsan Feriha :woot:

+1 oy
(5,724 puan) tarafından
Değerle ne alakası var ya buluttan nem kapmayın hale hazırda zaten misafiri varmış kadının kalkın kalkın öteki komşum mu gelecek deseydi sonradan aramış davet etmiş daha ne yapsın 
+1 oy
tarafından
Misafirini senin tanıyo olman bişey değiştirmez ki. Belki misafiri rahatsız olacak bilemezsin. O gidince çağırmış yani napsın kadın daha. Zaten misafiriyle aşırı samimi olsanız hep birlikte toplanmış olurdunuz. Alınmayın boşuna bence 
tarafından
Abla sadece sana cvb vermek istiyorum. O da bana gelir aramadan direk. Diğer arkadaşlarım olsa dahi.ve asla demem musait değilim sonra gel diye. Kötü mü bu düşünce.millet on yargısı ile klavye akıllısı olmaya çalışıyo:(
tarafından
Herkesin arkadaşlık ilişkileri de farklıdır her arkadaşımla diyaloğum farklıdır ben ayrı ayrı görüşmeyi daha çok severim mesela diğer komşuyla aran nasıl. Değer vermiyo olarak görme hemen. değer böyle tek bi olayla belli olmaz sana davranışı iletişiminden anlarsın. Aramış hemen gel diye de takılma canım o kadar sadece bunun için olumsuz düşünme
tarafından
Bide onlar bizden çok mu değerli lafı çok yanlış o yüzden bu kadar tepki almışsındır. Herkesin yeri ayrıdır niye bi kıyas olsun
tarafından
Güzel yorumun için teşekkürler ablacm Allah karşımıza iyi niyetli insanlari çıkarsın hep ლ⁠(⁠◕⁠ω⁠◕⁠ლ⁠)
tarafından
Rica ederim canım amin hepimizide iyilerle karşılaştırsın
+1 oy
(4,436 puan) tarafından

Misafir misafiri sevmez ev sahibi hiç birini :D

tarafından
Kesinlikle katılıyorum heleki bu pahalılıkta
+1 oy
(1,740 puan) tarafından
Tanıyorsunuz diye sizi bir arada almak zorunda değil ki
+1 oy
(4,938 puan) tarafından
Misafiri ile özel bir konu hakkında konuşuyor olabilirler yani biraz ufkunuzu mu genişletseniz mi acaba
+1 oy
(2,047 puan) tarafından
Her talep edildiğinde kimse kimseyi kabul etmek zorunda değil ki misafiri var belki özel bi şey konuşacaklar bilemeSin ayrıca kadın sana dönmüş geri gel diye sen kendi kendine tribe girmişsin 
+1 oy
(6,311 puan) tarafından
İyide kadının misafiri varmış 

Onunla ayrı seninle ayrı samimiyeti var belki 

İkinizi bir arada kabul etmek zorunda değil 

Ayrıca seni de sonradan aramış gel diye 

Ne alaka yani kadına laf çarpacaksın
+1 oy
(1,357 puan) tarafından
Yani ben evimde bir misafir varken başka birinin gelmesinden pek haz etmiyorum. Çünkü belki misafirimle konuşmak istediğim konular var belki seninle konuşamayacağım şeyler . 
+1 oy
(2,199 puan) tarafından
Belki o an başbaşa oturmak istemişlerdir bence alınma sonuçta sonradan çağırmış 
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ay gitme sende bidaha bu kadar taktiysan boşver
0 oy
(538 puan) tarafından
İyide sen aradığında onlar zaten evindeymis değerle alakası yokki
0 oy
(13,354 puan) tarafından
Aynı anda üst üste kabul etmek istememiş olabilir seninle baş başa sohbet etmek istemiştir
(2,200 puan) tarafından

Haksızsın bence başka misafirleri var diye seni kabul.etmek zorunda değil.

Ne güzel gidince gel demiş daha ne desinki 

Onlar varken seni çağırmak zorunda değil 
Bu konuda yanlış bi durum görmüyorum ben

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 300 göst.
13 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 922 göst.
0 oy
6 cevap 496 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde mastikaa (534 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 329 göst.
7 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,857 puan) tarafından soruldu

399,778 soru

11,958,188 cevap

36,124 kullanıcı

...