+2 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
2 yıllık evliyim, 14 aylık oğlum var. Kaynanamın evi bize uzak ama 2 günde 1 ordayız. Eşim sağolsun ailesinden kopamıyor. Birkaç ay önce oğlum annemi balkondan gördü ve ona anne diye seslendi. Kaynanam da bunu duydu ve sinsice bana baktı. Geçenlerde onlardayken oğlumun önce babama ne dediğini sordu bana. Dede diyor dedim. Annene ne diyor dedi. Biraz durdum bir şey demiyor dedim. Yok valla ben duydum annene anne diyor dedi. Sen onu öyle alıştırmışsın dedi. Herkese anne diyor dedim. Yok dedi. Sonra bir şeyler dedi cevap vermedim. Annem oğlumu sevdiği zaman kaynanam hemen annemin kucağından alıyor. Bende inadına sürekli annemin kucağına veriyorum. Siz böyle birine nasıl davranırdınız ?

16 Cevaplar

+1 oy
(1,610 puan) tarafından
En yani bariz belli 
-Reklam-
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Olabilir kiskanabilir
0 oy
(242 puan) tarafından
Benimkide aynı kızım benim tarafıma çok düşkün 1bucuk yaşında. Anneanne diyince kadının surat düşüyor bana niye babaanne demiyo diyor. Ve hiç gitmez ona itiyor sürekli ama benim annemi görünce beni bile unutuyor kizim
(16 puan) tarafından
Benim oğlum da öyle. Anneme gidiyor ama kaynanama gitmiyor. Bu da onun zoruna gidiyor sanırım. Bebekler de kimi seveceğini biliyor demek ki :)
(242 puan) tarafından
Aynn öyle :) ama kayinpederime öyle değil ona gidiyor seviyor:)
(16 puan) tarafından
Benim oğlum da aynı şekil. Çünkü o gezdirir, ilgilenir onunla
0 oy
(2,716 puan) tarafından
Yani canım birazda samimiyeti ve gerçek seveni çocukta hissediyor bizim tarfi kızım çok sever eşimin tarafinida kayinpederim hariç kimseyi sevmez oda kayinpederim çok ilgilenir yani ondan 
(16 puan) tarafından
Benim kayınpederim de aynen öyle. Ama eşim aileci olduğu için kendi ailesine daha yakın olsun ister
(2,716 puan) tarafından
Valla canım çocuk anneyle vakit geçiriyor bizde kimle yakinsak çocukta onla yakın oluyor bide bazen dediğim gibi hissediyorlar
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Genel olarak çoğu kişi kıskanır bence olabilir yaşlılar bi de kafaları hep iyiye çalışmıyor. Benimki de hep takip eder kıskanır annem ne kadar kıskanmıyorum dese de yengemin ailesini kıskanır çünkü o da iyi olmak istiyor her şeyi yapıyor. Kıskançlık her zaman kötü bir şey değil bence inatlaştıkça inada biner umursama
0 oy
(9,308 puan) tarafından
Ablamın kaynanası öyleydi ilk torundu yegenım. Ne zaman bir arada olsak cocuk bizde olsa gel kızım gel diye yanına cagırırdı. Biz güler gecerdik. Olabilir ya cokta takılma 
(16 puan) tarafından
Ama annem oğlumu severken ondan alıyordu. En çok buna sinirleniyorum.
0 oy
(11,393 puan) tarafından
Allahim ya insanlar valla kafayi yrmis. Brnim kizimfa 19 aylik daha 1 ay oncesine kadar anneme anne diyodu anneanne uzun geliyodu heraldi. Gordugu yerde anneee diyodu. Kaynanamada baba diyodu kisaca :) kaynanamdan hic oyle bi tepki almadim valla. Cunku annem daha yakinda oturuyo surekli birlikteyiz annem cocuklarla ilgilenmeyi daha cok sevet kaynanam daha cabuk sikilir. Bi sikinti yasamadik saolsunlar
(16 puan) tarafından
İşte bizimkiler için bu bir sorun. Özellikle kaynanam için. Ama bizde bütün torunlar anneme anne der. Bende öyle dedirticem. Memnun olsunlar ya da olmasınlar onlar biliyor
0 oy
(9,081 puan) tarafından
Benim torunum da dunurume anne demeye alissa vende kiskanirim olayi bilmiyosa normal yani 
0 oy
(269 puan) tarafından
Kıskanma değilde bende torunum kimseye anne desin istemem 
(16 puan) tarafından
Annem kucağına aldığı zaman da kıskanıp ondan alıyor
(269 puan) tarafından
Olabilir torunu canın canı sonuçta belli etmese iyi de bastiramiyor duygusunu sevdiği için sevin bence muhabbeti niz bol olsun
0 oy
(17,600 puan) tarafından
Evet kıskanıyor. Ben insanların kıskanmamasi için elimden geleni yaparım. Sen her zaman öyle yapiyosan kadının gücüne gitmiş olabilir. Ama durup dururken böyle yapıyorsa hiç umursamam kıskansın. 
(16 puan) tarafından
Kendi kendine öyle yaptı. Annemin kucağından çocuk almak ne yani
0 oy
(15,410 puan) tarafından
Yazılı olmayan kuraldır anne kimi severse çocukta onu sever ( istisnalar hariç ) kendini sana sevdirseydi belki sevilirdi çıkarsız beklentisiz sevdikleri için belki de öyle benim oğlum ikisine de nene diyor ( bütün yaşlılar ona göre nene ) annem nenen kurban olsun falan derken kaynanam nene de neymiş babaanne desin diye diretiyor oğlum 2.5 yaşında babamın annesi olduğu için babaanne demeliyim şu an anlaması mümkün değil 
(16 puan) tarafından
Kaynanam ilk zamanlar beni istemiyordu. Hatta düğün gününe kadar da bu böyleydi. Oğlum da sevilmediğimi hissetmiş demek ki gitmiyor ona :)
0 oy
(2,658 puan) tarafından
Ablamın oğlu 3 yaşında, maşallah koyu bir anane delisi ve tüm teyzelerin dayısına deli gibi aşık bir çocuk. Babaannesi hiç haşır neşir değil onunla, geçen gidince pis babaanne git seni sevmiyorum diye bağırmış kaçmış. Ne zaman onlara gitse oturup tek kelime etmiyormuş.

Yazık eniştem ve ablam da diyor ki sanacaklar biz söylettik... Açar telefonu bize ses kaydı atar anane seni çok seviyorum yarın iddanbula gelicem diye, ağzını yüzünü yerim yaaa...

Kendilerine ilgi veren ve fazla muhatap olduğu büyüğü daha çok seviyorlar.
0 oy
(76 puan) tarafından
Bence bu hareketi yapmayın bır daha. Kıskanması normal ama siz sırf annenızı kısknıyor dıye nispet hareketler yaparsanız aranızdakı diyaloğa zarar verırsınız
0 oy
(3,699 puan) tarafından
Anneden sonra bi çocuğa en yakin kişi anneannedir bilimsel olarak. Dinimiz de eger anneye bisey olursa anneanne baksın der. Kaynanan istedigi kadar catlasin patlasin
0 oy
(2,709 puan) tarafından

Benim kaynanam da öyle hem torununu hem beni annemden kıskanıyor çok sinir oluyorum ama napim dengesiz 

0 oy
(569 puan) tarafından
Kaynananiz kiskanir da babaannesine anne dese sizde cocugunuzu kiskanirsinix ben boyle durumlarda esit davraniyorum annemde annem gel dese anneannesi sana mo gelsin diye mahsus duzeltirim kaynanam da annem oglum diye hitap edince babaannesini de duzeltirim çocuklarımın tek annesi var benim annem bana annelik etsin kaynanam da ogluna .. cocuk bunlar akillarini dillerini bulandirmasinlar . Ha annemin kucagindan cpcugu alirsa kiskanip bana kalmadan annrm tavrini belli eder zaten benim karismama gerek bile kalmaz :) 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 268 göst.
0 oy
11 cevap 223 göst.
20 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Defne_batuhan (3,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 341 göst.
15 Haziran 2024 Aile kategorisinde Zeyylop (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Pasa annesi1 (167 puan) tarafından soruldu

398,225 soru

11,909,091 cevap

36,039 kullanıcı

...