+1 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından
Ben şehir merkezinden uzakta yaşıyorum köy gibi bir yer ha deyince merkeze inip gezemiyorum Bebek de çok zor oluyor bilen bilir televizyonumuzu arızalıydı hala yaptırmadık borçlarımız var onu ödüyoruz diye tıbbi televizyondu zaten isimleri biraz sabret normal plazma alırız dedi evde genellikle bebeğimle ilgileniyorum ve telefonuna bakıyorum yanında ev sahibinin ninesi var başka da komşu yok O da yaşıtım olmadığı için onunla pek konuşamıyoruz edemiyoruz kapının önünde çok çıkmıyorum ördekler falan hayranlar var o yüzden çok Kısmet oluyor hemen yiyorlar beni bebeği çıksam bile en fazla yarım saat oturabiliyorum başka bir aktivitrm yok  yapabileceğim bir şey yok dışarıda eşimde mesailere kalıyor akşam saat 10.30 gibi evde oluyor yarım saat bir saat oturuyoruz sonra geçiyoruz yatıyoruz gün içinde çok canım sıkılıyor telefona bakıyorum videoları izliyorum film izliyorum ama koca kış böyle nasıl geçecek hiç bilmiyorum eşim biraz sabret önümüzdeki yaza merkezde bir eve taşınırız güzel bir para biriktirdikten sonra dedi televizyon olursa acaba daha mı iyi olur diye düşünüyorum günlük programları izlesem çünkü artık telefon sarmamaya başlıyor. İnsan insanla konuşmayı komşu olmayı istiyor.

8 Cevaplar

0 oy
(7,612 puan) tarafından
Nerdesin ki  kimse yok
-Reklam-
0 oy
(811 puan) tarafından
İnanki benim evde TV var bir kez bile açıp izlemiyorum. Ha komşu dersen 6 daireli apartmanda oturuyorum hiç bir komşumla gidip gelmiyoruz. Kapıda görürsem Merhaba merhaba dahası yok. Ben yanlızligi seviyorum az insan çok huzur....
0 oy
(76 puan) tarafından
O vakit gelene kadar bir hobi mi edinseniz? 
0 oy
(12,578 puan) tarafından
Yani aslında tv çok da gerekli bisi degil ben de köyde oturuyorum kimseye gelip gitmem ama gün içinde hiç tv acmayiz. İnsan istedikten sonra uğraş bulur kendine. Bebegin ne kadarlık bilmiyorum ama kendine hoşlandığın hobiler edinebilirsin
0 oy
(40 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla gurbettesin bende ilk evlendim gurbete evet insan ailesi olmayınca Bi ses Bi arkadaş bir komşu arıyor ama olmayınca yapacak bisey yok ki benim.bebegimde yoktu o zamanlar sonra çocuğum oldu valla onunla ilgilenirken  zaman geçti Bi şekilde seninde öyle olur hele bir büyüsün sana en yakın arkadaş bebeğin olacak, imkanın varsa kitap al yada kütüphaneden ödünç al oku yada bir hobi edin ne bileyim punch falan yap yada başka el işi bisey zaman geçirmek için 
(163 puan) tarafından
Ailemle aynı şehirde yım ama 1 saat mesafe var onların ilçeye kadar her zaman gidemiyorum
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Her şeyden önce insan sosyal bir varlıktır. Ve diğer insanlarla iletişime muhtaçtır. Televizyon dışında başka çare bulamanızı öneririm. Televizyon iyice köreltir. Hele ki çocuğunuz var. Etkinlik yapın, kitap okuyun , el işleri yapın daha faydalı olur. 
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Ben de şehirde gezmeyi sevmediğim için köy ortamı istiyorum. Hayvanlar her yerde mi var onlardan uzağa çıkın piknik gibi takılın evde durmayın sürekli bence o bunaltıyor zaten. El işi öğrenebilirsin çocuğun doğada oynar zamanla alışıp çok seviyor çocuklar doğayı oyuncaksız bile zaman geçirir
(163 puan) tarafından
Öyle bir ortam yok tersane bölgesi ve işsiz ne bir ev ne park birşey yok bakkal ve market bile yarım saat uzakta sıfır sosyal alan
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Hiç bir komşum yok cat kapı gidip iki sohbet edeceğim hep yaşlı. ailem uzakta 2 çocukla gitmek aşırı zor ayda bi iki bile gidemiyorum bazen. ama evde hobi edindim uğraş lif falan işleyebilirsin veya yetişkinler için boyama kitabı. roman dergi Tlfndan spor aç yap. youtube günlük vlog çok izlerdim. bebekle ilgili etkinlikler araştır yapmaya çalış evdeki malzemelerle. Ama çocuk okula başlayınca bi sürü çevren oluyor onun okuluyla uğraş falan cok keyifli zamanlar başlıyor biraz sabret. ben senin anlattiklarini yaşadım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 346 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde ecrindogan (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 800 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 254 göst.
25 Şubat 2022 Aile kategorisinde Trbznlugln (2,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 362 göst.