+1 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Günaydın kızlara baştan sona anlatmak istiyorum tek çocuğum var iki yaşında erkek iki aylıkken meme reddi yaşadım emmeyi bıraktı biberon tutmadı ve o zamandan bu zamana kadar kaşıkla Aptamil mamasını veriyorum devam sütü olandan ne ypiysam hiçbir şekilde ek gıdayı aldırmadım hiç bı sağlık sıkıntısi yok hiç bir şekilde,ama bı turlu yemek yemiyor sadece mama ve su azına bı bulgur tanesi bile versem anında kusuyor başına gelen varmı Allah rızası için çok tükendim artık gücüm kalmadı bana bı yol gösterin yemeği gördüğü an kaçıyor varmı etrafınizda böyle olup çözüm bulan ben bulamadım bulamıyorum....

7 Cevaplar

0 oy
(539 puan) tarafından
Erken doğma gibi bir durumu oldu mu acaba genelde erken doğan bebeklerde biraz duyu hassasiyeti oluyor. Böyle bi tanıdığım vardı kızı asla peluş oyuncaklara dokunmaz uyutması çok zor yemeyen hiç birşeyi kabul etmeyen bir bebekti duyu bütünleme terapisi almaya başladılar çok aşırı fark ettirdi o 36. Haftada doğmuştu çok erken de değildi aslında ama yine de duyu hassasiyeti varmış o da asla taneli şeyler yemezdi yumuşak bile olsa ya püre yerdi ya emerdi 5-6 gibi bi sürede düzeldi geçende bir araya geldik gayet güzel toparlamıştı 
(17 puan) tarafından
Beş altı yaşında mi yedi bütünleme terapisti ne canim bilmiyorum da
(539 puan) tarafından
Yok onların doktoru erken fark etti ni duyu bütünleme terapisine gidin demiş onlarda araştırıp Buldu 2 yaşında gayet toparlamıştı şu an 3 yaşında falan baya kilo almış yemek yemesi herşeyi düzelmiş bi araştırın isterseniz yaşadığınız şehirde bi bakın Googledan duyu bütünleme terapisi diye bide onu deneyin çare olur belki
-Reklam-
0 oy
(4,420 puan) tarafından
Doktor iyice boğazını muayene etti mi . Birinden duymuştum burda .bebek yemek yutamiyomus boğazında bisi çıkmış anca farketmisler . 
(17 puan) tarafından
Yok canım bunda dediğim gibi hiç bı sıkıntı yok sağlık yönden ama yutmuyor bogulacam sanıyor
(4,420 puan) tarafından
Psikolojik demekki
0 oy
(1,806 puan) tarafından
Benim dayımın çocuğunda öyleydi çocuk asla yemez hiç bişey sadece kaşık maması sizin gibi ne yaptı ettiler neden böyle diye sorgularken gittikleri bilmem kaçıncı doktor bademcikleri çok çok büyük yutma problemi var diye dedi bademcikleri alimcak
(17 puan) tarafından
Canım bunun herşeyi tam gitmedim hastane kalmadı ne özeli ne devleti hiç bir yer kalmadı korkuyor birşeyi yutmaya korkuyor bogulacam sanıyor herhalde
(1,806 puan) tarafından
Sizde gidin bir terapiste mi artık neye gidiliyorsa
0 oy
(10,836 puan) tarafından
Valla benim kızımda öyleydi hiçbir yemek yemezdi doktor raporlu sütlerden vermişti eğer hala kilo alıp yemek yemezse beslenme ve dyestisyene yollayacam demişti. (Adını değişik dedi hatırlamıyorum şuan tam adını ama diyetli ilgili) besinlerle test edilecek tek tek demişti. Şuan 4 yaşında 1 yaşında kardeşi var. Kardeşi sayesinde az da olsa yemeye başladı. 1 yaş kızım herşeyi yer hiç sıkıntımız yok. Ona bakarken özeniyor oda yemeye başladı
(17 puan) tarafından
Yani canim benim yiyen bı çoğunun yanına mi götürmem.lazim bide yiyomu taneli şimdi kızın
(10,836 puan) tarafından
Kızım çiğnemeyi nerdeyse 2.5 yaşında öğrendi. 3 yaşına doğru makarna pilav gibi şeyleri yemeye başladı. Taneli şeyler hala yemez çorba mesela bi pirinç tanesi olsa yemez. Ama bunda benim de payım var. Ek gıda döneminde boğazında kalacak korkusuyla ve sürekli kustuğuniçin hiçbişey veremedim haliyle çiğneme yetisi gelişmedi. Yiyen çocuk bul yanına belki etkili olur ama nerden bulcan çocuğu habire :) kardeş lazım kardeş etkili gerçekten
(17 puan) tarafından
Yok canım bı çoğugu kaldıracak gücüm yok şuan bu çok zorluyor beni hemde çok iki yaşında çiğneme özelliği Yok bizdede
(10,836 puan) tarafından
Sen yedirmek için üstüne düşme kendi sofranızda ona da  tabak koyun yerse yer yemezse boşver. Ben ne zaman saldım onzaman yemeye başladı
(17 puan) tarafından
Aynen öyle yapicam artik
0 oy
(15,073 puan) tarafından
Bende ayni problemi yaşıyorum. Tek fark benimki mama yerine emiyor. Bugün sabir taşi deniyorum, emzirmeyi sonlandırmak  için.  Bende yemek yemeyi bilmiyor saniyordum ama abur cubura gelince yiyor. Normal yemekleri istemiyor. Hatta bu çocuk yemek yemeyi öğrenemiyor, mental bir problem mi var diye çok gittim doktora ama herşeyi normal. Allah bize sabir versin. 
(17 puan) tarafından
Amin canım benimki abur cubur da yemiyor sadece mama onunda zorla içiyor
(15,073 puan) tarafından
Ablasi var benimkinin ondan görüyor abur cuburu. Yoksa bende vermezdim. Zaten zararli hepsi
(17 puan) tarafından
Zararlı biliyorum canım ama onu bile yediğini ister oldum careslikten
0 oy
(2,933 puan) tarafından
Hiç bir bilgim yok canım ama çok zordur Allah yardımcın olsun buradakiler tavsiye verir inşallah
(17 puan) tarafından
O zaman dua et canim Allah razı olsun
(2,933 puan) tarafından
Ederim kuzum
0 oy
(696 puan) tarafından
İlk kızım çok inatçı küçükken sürekli emmek istedi ben en son şöyle düzene koymuştum 13 aylıktı;bir emzirdim misal sonra yemek sırayla.Yemek istemedi ilk başta ağladı çok meme diye ben hayır yk istersen çorba var dedim.Sinirden ilk vurup döktü temizledim meme istedikçe bu var önce yemek dedim başka birşeyde vermedim.Acıkınca yemek zorunda kaldı.Sonra da geri adıma atmadım zaten.Bir meme bir yemek diye gittik büyüdükçe de yemeği daha fazla vermeye başladım.Çiğneyemiyorsa çorba ve püreyle başlamalısın.Öyle alışırsa çiğnemeli şeylere geç.Zorladın mı daha önce?2 yaş çok geç 6 aydan itibaren ek gıda başlıyor yaklaşık 1 yaşında çoğu şeyi yiyor çoçuklar.
(17 puan) tarafından
Çok zorlandım daha da zorlaniriyorum aç bıraktığım zamanda oldu ne yaptıysam olmadı  bilemiyorum çiğneme özelliği hiç yok nasıl kazandria bilirim ki
(696 puan) tarafından
Yazdığım gibi püre ve çorbalara alışsın çiğnemesine gerek olmayan şeyler.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
22 Temmuz 2024 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 54 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.