+1 oy
649 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Vurmak hiç güzel şey değil ben oğlumu 4 senedir böyle yetiştiriyorum birisine vurduğunda vurma annecim canı acır bak kardeş bak arkadaş gibi gibi 

Annemlerin yanına taşındık hani kendi yeğenlerim ama çocuk değiller sanki 1 senedir burdayız bir senedir oğlumun yediği dayağın haddi hesabı yok ısırdılar mosmor yaptılar çimdiklediler etini kopardılar öyle diğer türlü kafasina orasina burasina vurmayi saymiyorum bile bu gün yine artık biliyolar benim oğlum vurmuyo ikisi aldı arasına ama nasıl vurmak aynı odadayız ama ben yetişene kadar baya vurdular en sonunda aldim oğlumu eve sinirden bende vurdum hafiften poposuna bak bundan sonra sana kim vuruyosa sende vuruyosun yani tamam ben hep vurma diye öğrettim ama kendini hiç savunamiyor bu kadar dayak yemeye sen 4 yasinda bir çocuksun dayanamayip senin de vurman gerek ya vurmuyosun yanima gel bari onlarin vurmasini bekliyo sinir küpü oldum resmen bir daha dayak yersen birinden bende sana vurucam dedim sonra gönlünü aldım tabi 

21 Cevaplar

+1 oy
(17,589 puan) tarafından
Ya yazık değil mi çocuğun zaten canı yanmış. Bı de sen uzmussun. Üzüldüm valla. Yegenlerine kizmadin mi .
-Reklam-
+1 oy
(6,620 puan) tarafından
Hiç iyi bişey değil biliyorum bende büyük kizimi öyle yetiştirdim vurmak iyi değil kafasıyla büyüdü çocuk şimdi 7 yaşında kendini savunamiyor 

Kaç gündür rahatsız eden bı kız vardı sürekli uyarmama rağmen küfür edip iteklyor üstüne bide el hareketi çekiyor Muş dedim çıkarsam dışarı seni sürürüm bir daha yaklaş kızıma gelde yap diye karşılık veriyor bide annesinin numarasını araştırıyorum şimdi bı bulayimda doğurup sokağa salmak nasıl oluyor gostercem 

En son babası tuttu elinden çıktı sokağa hepsi bı kaçtılar evlerine ;) 

Demem o ki şimdi ilk kızımda yaptığım hatayı küçük kızımda yapmıyorum kendini savunmayı öğreniyor babasına bile dikleniyor yeri gelince ;)))
0 oy
(8,155 puan) tarafından
En son gorumcmein kızı için çileden çıktım oglumada kizada cemkirdim kıza baya kızdım.sonra aldım oğlumu çektim çıktım o gün bugündür oğlumda vuruyor artk 
(65 puan) tarafından
Yok işte benim oğlum genel olarak çok hareketli bi çocuk evde babasıyla sürekli dövüş falan oynar ama kendi yaşıtlarından sürekli dayak yiyor 1 senedir böyle kreşe verdim çocuğu 3 ayda yemediği dayak kalmadi en son aldım yüzünü tırmıkladılar diye sürekli söylüyorum sana kim vurusa sende vur yok yüzüne bakiyo bekliyo ona vursunlar diye
(8,155 puan) tarafından
İşte burda hata bizde ben erken fark ettim müdahale ettim ama seninki nasıl olur blmiyotum ama sürekli konuş sürekli anlat kereste nasıl vuruyorlar öğretmenler nerde
(65 puan) tarafından
Yani anlık oluyor muhabbet ediyordular birden oldu işte diğer çocukla konuştuk ailesiyle konuştuk bir daha olmaycak dendi sürekli ama ordaki çoçuklar bile anladı oğlumdan karşılık yok haftada bir oldu bu olay yani
(1,423 puan) tarafından
Öğretmenlerin sihirli değneği yok malesef. Etkinlik yaptiğını düşünün 15 20 çocuk boya yapıyorsunuz veya deney yapıyorsunuz. Çocuk şikayet etmeden veya ağlamadan fark etmek mümkün olmuyor çünkü vuran,ısıran çocuk gizli gizli yapmaya çalışıyor. Hele öğretmen tekse stajyer veya yardımcı yoksa görmesi ve yetişmesi zor oluyor. Sen arkanı dönüp yetisene kadar neler neler yapıyorlar. Eğitim evde başlıyor. 5 yaşına kadar bozup eğitilemeyen ailenin baş edemediği çocuğun okulda hemen düzelmesi bekleniyor. Ama o çocuk diğer çocuklara neler çektiriyor görseniz...
0 oy
(445 puan) tarafından
Benimkide dayak yiyodu kendinden küçüklerden bile. Bende güzelce anlattım sana vuranı korkut sende karşılık ver yoksa hep döverler dedim. Ayrıca bıda dayak yersen bendende yersin dedim.artık kendine zarar verene karşılık veriyo kızım. Burda amaç kendini savunması
0 oy
(808 puan) tarafından
Oğlum öyle. 8 yaşına girecek. Hep dayak yedi. O kadar çekingen bir çocuk ki. Bana da gelip söylemiyor birde. Her gün döv döv döv demekten sıtkım sıyrıldı.

Bugün ilk kez duydum ki kendisine küfür eden bir çocuğa vurmuş. Çok şaşırdım. 
0 oy
(261 puan) tarafından
Ya anlamadgim nokta şiddet gösteren cocuklarin anne babaları nerede , neden tepki göstermiyorlar?

Keşke onlar önce eğitim alsalar... geçen sene okula başladı oğlum 4 yasinda yazdırdım anaokuluna . Etrafımızda şükür öyle cocuklar yok ama okulda varmış bizde görmüş olduk. Bir çocuk sürekli oğlumu ısırıyor dövüyor elini makasla bile kesti. Annesiyle konuşuyorum benim oğlum öyle şey bilmez yapmaz diyor ama cocuk kendi söylüyor yaptım diye. Neyse bir iki bir iki derken . Benim oğlum yasitlarindan daha iri bir çocuk ve eli de cidden ağır ben onu hep baskiladim büyürken kimsenin canını acitmasin diye nazik davranmasını öğrettim ama artık ben sinirden deli oluyordum.  Oğlum niye kendini savunmuyosun dediğimde de o benden küçük ben vurursam onun canı çok yanar diyodu.  Vurmasını hiç istemedim ama Kendini savunmasını istedim sana vurmasına izin verme ** kendinden uzaklaştır ya da onunla oynama dedim bir iki itmiş uzaklasitmis kendinden neyse ki çocuk davranışlarına devam etmedi. Ama gerçekten doğru düzgün bir çocuk yetiştirmeye çalışırken etrafında böyle anneler görünce dayanamiyosun ya 
0 oy
(75 puan) tarafından
Valla benım çocuğumu sürekli döven çocuğu ınsallah ben dövmem. Çok sinrlenirim. Vurmamak için kendimi zor tutarım bılıyorum. Hayır neden dövuyorsun arkadaşını sürekli ha nıyee?
0 oy
(75 puan) tarafından
Yanı bu şekilde öğretilir dayak yersen bir de ben döverim dersen o da kendini savunur 
0 oy
(300 puan) tarafından
7 yaşında oğlum 1 e gidecek 5 yaşında çocuktan dayak yer gelir. Bildiği için değil he ben öyle öğrettim cani acır vurma diye şimdi vur sana vurana diyorum ne yapayım ama asla vurmuyor ağlıyor ve dayak yiyen sonunda hep benim ki. Anladım ki bizim gibi kibar yetiştirmek çok nadir artık vurana vurmayı öğretmek lazım ama ben geç kaldim
0 oy
(87 puan) tarafından
Çocuğuna bunu öğreteceğine bunu yapan çocukları sert bir şekilde uyar ailesini sert bir şekilde uyar hatta gerekirse çocuğun sen büyük bir tartışma çıkar ne terbiyesiz çocuklar onlar ya çocuğun onlara vurursa ya onlar daha sert vururlarsa belli ki o çocuklar bunu baya yapıyor çocuğuna zarar verebilirler en azından senden korksunlar
0 oy
(16,289 puan) tarafından
Bende hep vurma diye öğrettim ama büyük hata yaptım canım benimkide dayak yer öylece bekler vurmaz malesef artık vur diyorum başkasının çocuğu vuruyorsa oda vuracak başka çare yok
0 oy
(2,641 puan) tarafından
Biz ablamla bir kere aynısını yaşamıştık, bu sefer 2 ablam, ablamla bizi bayağı bir pataklamıştı. Babam gördü, çağırıp aynılarını onlara yapmamızı istedi. Yaptık ve ağladılar. Bir daha size ne yaparlarsa aynısını yapın ki anlasınlar dedi. Daha da böyle bir şey yaşanmadı.
0 oy
tarafından
Benim oğlumda ayni böyleydi vurmayı değil bağırmayı öğrettim biri vurunca bağırıyor yanında ben babası öğretmeni vs olunca olayı görüp müdahale ediyoruz böyle daha iyi oluyor karşısındaki çocuklar da bağırır diye vurmuyor 
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Yeğenlerini veya annelerini uyarıp onlara vurmamalari gerektiğini öğretmeniz gerek. erkek çocuğu şiddete yönelimi olmasın. ha savunsun kendini dersen dövüş tarzı spor klüplerine yolladim ben bi kaç sene güçlensin en azından kendini korusun
0 oy
(355 puan) tarafından
Yegenlerine kızıp korkutsaydin canım kendi cocuguna kizacagina çocuğu ilk baş güzel yetistirmissinn ben aile apartmanında oturyorum eltimin çocukları çok yaramaz karışırlar ama baktılar tepki alınca korkarlar ellerini surmezler bile benden de çok çekiniyorlar çocuğumla oyun oynarken kucaklarına alınca düşürdukleri zaman bile tepki verip kızardım o sekikde hiç karismazlar çocuğuma bide kaldı benim öz yegenlerim o şekilde yapacak çocuğuma bende kızıma diyorum kimseye karışma eğer biri seni vurursa sende vur dayak yeme diye eşim diyor öyle deme alismasin diyorum valla dayak yiyeceğine vursun anne yüreği kaldırmıyor sonuçta cocugunun dayak yemesini 
0 oy
(293 puan) tarafından
Benim oğlumda 3,5 yaşında. Benimki vuruyor. Bende vurmaması için anlatıyorum. Yok nafili hep peşindeyim birine vuracak diye. Çok sıkıldım bu durumdan ne yapacam ne diyecem bilemiyorum. Geçen hafta tatile gittik annem bak vurma çocuklara elin yanar acır dedi. O da olmadı. Vuruyor sonra elini üflüyor. 7 8 yaşında zenci bir çocuk vardı. Boyuna ulaşamadığı için zıplayıp tokat attı. Babası sinirlendi. Kime ne diyecem bilmiyorum. 
0 oy
(236 puan) tarafından
Ben olsaydım diğer çocuklara kızardım yanlış olduğunu  güzel güzel oynayın  söylerdim.oglunu güzel yetiştirmişsin ama çok eziliyorsa buna izin verme kim seni doverse sen de döv elin armut toplamiyor de

Rabbim iyi etsin çok zor yaa
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Sen çocuğuna kizacagina karşı tarafa kizsana.ya da bir araya gelmeyin hiç yazık cocuga
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Bende çocuklarıma hep vurma dedim o kadar pişmanımki korkak kendini savunamayan çocuklar oldjlar

5 yaşında oğluma bir senedir anlatıyorum sana vurana vur bağırana sende bağır ama yok yapmıyor

Yeğenim iki çocuğumuda dövüyır bunlarda tık yok
0 oy
(357 puan) tarafından
Çocuğunuz diyelim kavga ediyor bı arkadaşı vuruyor. Sözel olarak dur yapma Ahmet kendine vurdurmaz deyin. Birde vurmak olarak değil de itme olarak öğretin kendinden uzaklaştırsin. Kendini savunmayı öğretin . Kişilik gelişimi açısından daha doğru diye düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 694 göst.
20 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde ipek4161 (2,716 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 294 göst.
3 gün önce Moda kategorisinde Neyla (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.