0 oy
374 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,951 puan) tarafından
Kaynana görümce kayinlar falan bisey sorcam 

18 Cevaplar

0 oy
önce (179 puan) tarafından
aile apartmanında oturmuyorum da her gün mütemadiyen kaynanamla görüşüyorum. nikahla düğün arasında 5 ay, doğumdan sonrada 3 ay birlikte yaşadık. işini görür mü
önce (1,951 puan) tarafından
Yok balım ya anca iç içe yaşayan bilir sorun çok oluyor artık başa çıkamıyorum eşimle mutlu değiliz sürekli tartışma var eşimde bende bıktık o ailemde ailem dio oğlum yüzünden de sürekli problem yaşıyoruz kaynanamla gorumcemle daha neler neler
önce (147 puan) tarafından
Kız nasıl yani nikahtan sonra kayananin evinde mi kaldn düğüne kadar
önce (179 puan) tarafından
mavi-beyaz, biz onun için aile terapisi aldık yüzde yüz işe yarıyor.
mutluhuzurlu, evet. ailemin olduğu şehir 500 km mesafede. yüksek lisans yaptığım şehir de eşimin memleketine yarım saat mesafedeydi. bazı sebeplerden nikahı da erken yapmak durumunda kaldık (sgksal işler). o dönem kaynanamlarla yaşadım düğüne kadar. düğünden sonra kocamla beraber kendi evimize geçtik. (kendi evimize erken geçemeyişimiz de daha düğün olmayınca bizi evli kabul etmediler ben başka odada kaldım o başka)
-Reklam-
0 oy
Aklı olan oturmasn:)) 1 gece kalıyorum ondada Allah'ım şükürler olsun ki ayriyim uzağım diyorum ne kadar iyi olursalar olsunlar 
Deme nolur ellerimle düştüm ben bu b*ka şimdi görsen beni bittim artık evlilim yürümüyor oğlumu hiç bi zaman tek buyutemedim dışarıdan mükemmel aile içini görsen eşimle sürekli tartışıyoruz o ailem dio ben biziz senin ailen diyorum görümcem yüzünden oğlumla anlaşamıyoruz başına buyruk küfür edio vuruyor falan çok var hangi birini yazimm bir gün olsun elhamdülillah bir evim var diyemedim çünkü mutlu değilim
Neden kabul ettin kız Allah btez zamanda kendi evine çıkmayı nasipneder inşallah
Kuzu dışarıdan öyle iyilerdi demekki ailem bana yeterli sevgiyi verememiş ki ben o sahte sevgiye kandım ben geldim mi sofralar kurulur pikniklere giderdik kaynanam saçlarımı tarardi ne zaman içlerine girdim abooo ev içinde ev isteyen istediği gibi eve girer dingonun ahırı sanki derk3n tartışmalar başladı mesafe koymak istedikçe sen ailemi istemion oldu eşimle soğukluk girdi aramıza oğlum oldu gorumcem çocuğumu bildiğin elimden aldı bir gün olsun şöyle güzel günüm olmadı bu evde
0 oy
önce (89 puan) tarafından
Allah yazdıysa bozsun nekdar iyi anlaşsan da olmaz 
Olmuyor ymn ederim Olmuyor bıktım:(
önce (89 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bilirim herşeye karışırlar kapın ayrı flan derler ama öyle olmuyor işte
0 oy
önce (513 puan) tarafından
Ben deprem zamanı 65 gün kayınvalidemde kaldım, aramız çok iyi olmasına rağmen ben bile bezdim. Apartman falan aman aman.
Hiç sorma eltimin gelini de senin gibi geldi iki üç ay kaldı (bu arada erken evlenmiş kayinim) neyse nispet yapar gibi ne güzeldi hep beraber geçti gitti günler falan halbuki kendi diodu bana kocama gidelim artık evimize diye orda ne mal olduğunu gördüm o kızın 6 yıldır iclerindeyim ölüm kurtuluş gibi artık
önce (513 puan) tarafından
Ev üstüne ev olmaz diye boşa dememişler gerçekten.
0 oy
önce (181 puan) tarafından
Ben aile apartmanında oturyorum 3 senedir ev satılsın diye bekledik hep bı sıkıntı cikiyor satılmıyor bu sefer biz para toplamaya başladık inşallah en kısa zamanda çıkmak dileğiyle hiç güzel bişey değil aile apartmanında oturmak gerçekten ne kdr iyi olsalar bile uzaklık her zmaan daha güzel çünkü evine geliyorlar yiyorlar içiyorlar dağıtıp gidiyor gorumcelerim ve benimke aynı yastalar bir tanesi benden 2 yaş küçük çocuğum yetmezmiş gibi bide onların yaptıklarıyla uğraşıyorum:((
Kader arkadaşım senin 3 olmuş 6 yıldır intiharı bilr düşündüm kocam olacak adam bura benim babamın yeri nasil birakim dio üstüne borç açtı dağlar kadar görümcem olacak pislik yüzünden oğlumla hep aramda o var doğdu doğalı elinden gelse elime vermezdi üstüne kaynanam kocamı doldururdu ya neler neler ben napcam bilmiyorum artık evliliğim yürümüyor da saygı kalmadı sevgi zaten kalması senin ailen benim ailem davası calio evde çocuğum çok etkilendi ya çok yoruldum ben :(
önce (181 puan) tarafından
Zor vallahi bizimkiler Allah'tan köyde ev yaptılar oraya gittiler bı arada geliyorlar kalıyorlar 1 ay kdr geri gidiyorlar bizden birde kira alıyorlar düşün yani ama genel olarak iyiler sadece aile apartmanı olduğu için hergun ama hergun geliyorlar 2 çocuk üstüne hamileyim bişey desem yanlış anlarlar valla bende bazen diyorum duymadım kapıyı çünkü yardıma ihtiyacı olan benim çocuklu olan benim ama dağıtan onlar arkalrini temizleyen benim
Seninde işin zormuş Allah yardımcın olsun cnm
0 oy
önce (1,007 puan) tarafından
Ayriyim çok şükür 
Ne güzel valla
0 oy
önce (522 puan) tarafından
Aile apartmanında oturanlar hariç herkes cevap vermiş:)
önce (522 puan) tarafından
Bende dahil sksksksk
önce (34 puan) tarafından
Aynen bende aynisini dusunmustum :))))
0 oy
önce (2,572 puan) tarafından
Maalesef oturuyoruz .eltim yok ama kaynanamin eltisi var 2 tane.  Birisiyle konuşmuyorum küstük. Samimi olmamak lazımmış 
:(
 Ben ne yapım ya dışarıdan öyle iyi gorunuolardi ki gülen yüzlerine kandım dedim bu insanlar la ben mutlu olurum sonra baslari cehennemim kaynanam evime karıştı görümcem çocuğuma kocam ailem de ailem demeye başladı 7 24 orda ev içinde ev tabi kaynanam eşim böyle olunca yüz buldu daha çok coştu isteğini söyler çekmez 6 yıldır neler çektiğimi ben biliorum
önce (2,572 puan) tarafından
Duymazliktan gel evliliği kurtarmak istiyorsan. Ama evlilik ilişki bittiyse geçmiş olsun
Ne bilim bitti gibi ama can çekişiyor da eşimde bende yıprandık kaynanamı gör benden genç o kadar 30 yaşındayım resmen 70 gibi oldum eşimde öyle bu arada kaynanamda 20 çıtır dert yok tasa yok tabi
0 oy
önce (4,050 puan) tarafından
Kaynanam oturuyor iki eltisi ve görümcem de orda sabah akşam fark etmiyor kimsenin özel hayatı yok harara gürele herşey eski zamanlardan olduğu için alışmışlar ama bence şimdi çok zor özel hayat sıfır gitsen bi dert gitmezsen bi dert
Hahhh şuan biz öyleyiz tabi ben istemiyorum mesafeli olmak istedikçe kavga çıktı tartışma oldu şimdi kocaman bir nefret var içimde evliligimede yansıyor bu durum
önce (4,050 puan) tarafından
Çok da haklısın valla Allah yardımcın olsun
0 oy
önce (533 puan) tarafından
Kaynana kayınbaba kayın aynı evde yaşıyorum işini görürse:))))
önce (168 puan) tarafından
Allah sabır versin
önce (533 puan) tarafından
Aminn:))))
0 oy
önce (8,825 puan) tarafından
Aslinda direk sorsaydin daha iyi olurdu 
0 oy
önce (524 puan) tarafından
Kaynanam nisanliyken beraber yiyo icmeyi teklif etti borç bitene kadar kabul etmedik ne eşim ne ben büyük eltim öyle yapmış her bişey olduğunda laf sokar iyi değildi falan diye işte cocugumu kucağıma bile alamazdim diye eşim dahil bekarviste hamile iken uzanamzdm falan çok anlatır 
Ev içinde ev olmuyor o zamanlar saftim demekki şimdi köpek gibi pişmanım sevgi saygı kalmadı hepsinden nefret ediyorum hatta tiksiniyorum
0 oy
önce (86 puan) tarafından
Ben maalesef 
Çok zor ya :(
0 oy
önce (211 puan) tarafından
Ben oturuyorum eşimle hergun birbirmizi yiyoruz neler çektim onlardan şimdi konuşmuyorum ama gene yüz yuzyuzeyiz gün gün sayiom çıkmak icin
Bende öyle:( artık biriyle beni cidden anlayan biriyle konuşmam lazım yoksa kafayı yemek üzereyim ev hapishane gibi aşağı inmek çocuk evime çıkamıyorum oğlum onları görünce yüz buluyor ağlıyor evde huzur yok eşim ailem anam bacım dio ki kimseyi tanımıyorum çünkü çevre edilemiyorm bu insanlar yüzünden gelen bir daha gelmiyor yamyam gibi bakiolar kaynanam keyfi kahveye gelmez kavga etmek için gelir kovsam eşim bana saldırır kulaklarının biri burda çocukta bende kafayı yemek üzereyiz artık beynim eror veriyor
önce (211 puan) tarafından
Malesef senin dediklerinin aynısını yaşadım ama şimdi artık kimseyle konuşmuyorim herkesle mesafemi koydum evime almıyorum keyfime bakıyorum tabi çıkmak bende istiyorum bakalım ustune biz onlara kira veriyorum benimde öyleydi evime gelse biri arar yapar birdaha gelmemeleini engellerdi hepsi şimdide oyleler ama mesafemi koydum çocukta dogurmam artık bu evde
0 oy
önce (5,250 puan) tarafından
4 elti aynı binadayiz eltimin biri kaynanam ve kayınpederimle yaşıyor.
Ay Allah yardım etsin o eltine ya ben alt üst oturuyorum dayanamıyorum bide o vah haline
0 oy
önce (309 puan) tarafından
Ben oturuyorum
Memnunun musun peki
3 sene oldu bi problemim olmadı çağırırsam gelirler çağırırlarsa giderim mesafeyi başta koyduk görumcelerım de evdeler bekarlar herkes kendi yolunda eşimde beni hiç ezdırmedı sağolsun böyle de devâm eder inşallah
Ay inşallah balım valla basinda eşim ezdirdi beni ben tırnak cikardikca onlar daha çok üstüme geldi oğlum doğdu bu sefer görümcem onun yüzünden oğlumu kimse kucağına alamazdi annesi benim ama benden bile kıskanırdı düşün sonra gel zamn git zaman ben mesafeli olmak istedikçe onlar hep tartışma çıkardı bende kalirmiyim bende çıkardım eşim çok yıprandı evliliğimizde öyle sevgi falan yok şuan hatta yanyana bile yatmioz o annem ablalarım der bende evim derim onun ailesi gelmiyor diye bizimkilerde gelmiyor anlican tek başımayım halbuki uzak olsaydım şuan bu muameleyi görmüyordum
Benım eşim ailesine çok düşkün değil belkide o yüzden rahatız  benım tek sıkıntım gelenı gideni görüyolar yada ne biliyim annem geliyo mesela annem derki hemen kaynanan geldiğimi görmüştür onu da çağır kahve içelim ayıp olur diyor ben çağırmıyorum ama gelmek isterse zaten gelir . Görümce konusunda da kaç yaşında görümcen benım en küçüğü 7 yaşında ama öyle kıskançlıkları yok çok şükür ama çok şımarık onunla aynı ortamda olmak benı geriyo
Ya anladığım kadarıyla bu b*ku yiyenler hep pişman yapacak bir şey yok kuzu bizim salakligimiz oldu illa bi yerden pürüz çıkacak
Aynen öyle canım
0 oy

5 elti bir kayınvalideli binada oturuyorum okadar çok safmışım ki , girişi var çıkışı yok gibi buranın çıkmazdayım resmen Allah benim gibi olanların yardımcısı olsun binanın mobeseye ihtiyacı yok mobeseler çok burda :D

Ayyyy Allah yardımcın olsun bende iki evde görümce kaynana iki de elti var bunlar hep akraba bir ben yabancıyım onlar kürt ben Türküm kültürel olarak da çok zorlanıyorum onlar hep iç içe yasamiz evleri dingonun ahiri gibi direk çıkan belli değil ben sevmiyorum istemiyorum
Ay kültür farkı da zor bizimkiler bizim köylü de çoğu eşimle dedeler kardeş herkese kendi haline gelen giden olmyo çok şükür mesafemi koydum sende koy
6 yıldır bunun için çabalıyorum kuzu mesafeli olmak istedikçe kavga çıktı yada tartışma alışmışlar bunlar iç içe oturmaya ben yapamadım istemiyorum dedim eşim de dedi onlar gelmiosa sizinkiler de gelmesin o yüzden kimse gelmiyor evime nefret ediyorum hepsinden
0 oy
önce (65 puan) tarafından
Bende evin içindeyim ne b*k  yemeye kabul ettim bilmiyorum ama çok şükür eşim arkamda kayınvalidemle hiç tartışmadık ama illa imalarımız olmuştur bende gün sayıyorum çıkmak için ama nafile 
O b*ku yiyen kurtulamıyor tek anladığım bu maalesef desene ömür dediğin iki günlük bu insanlara katlanarak bitecek yazık oldu giden gençliğime :(
Aynı cidden ömrüm mutsuz olarak geçicek burda tamam herkes kendi haline de olmyo rahat çıkamyorum biyere gözler var hep kayınvalide kapısı yazın 7 24 açık giriş kat sıcak dye açık kalyo sanırım gelen geçeni görüyo ben dümdüz çıkıp girmek istiyorum nereye gidyosun bıktım artık
Benim salonun manzarası kaynananin terasına bakıyor cadde üstünde oturuyorum sabah kalkar ana kız şangır şangır cay içerler üstüne akşam terası sefası pencere açamıyorum bunların yüzünden oğlum bunları gördü mü ana kim bilmez bide çocuk tam yatacak ordan çağırıyorlar çocukta ne uyku ne bisey kalmıyor aman be bacım ben yaşadığımı bilirim Allah büyük neyin bedeli bu oldu bilmiyorum çok üzülüyorum kendime
önce (65 puan) tarafından
Seninkilerde fenaymış yaa bu ne bu arada nereli kayivalidenler
Muşlular

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 431 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 418 göst.
4 Eylül 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy