+1 oy
323 göst.
Aile kategorisinde (191 puan) tarafından
Kızlar haftasonu yaylaya gittik kayinvalidemlerde geldiler sürekli orda kalmiyorlar haftasonu gidiyorlar sadece elinde paketle geldi eltimin kızana hediye almış defactodan ayıcık almış ve cocuk 2. Sınıfa geçti bugune kadar kızıma asla bir oyuncak almadi kayınvalidem kızımıda sever Allah var hakkını yiyemem ama ona daha çok düşkün ilk göz ağrım der neyse elinde paketle iceri girdi eltimin kızına hemen al bunu sakla mira görmesin dedi mirada benim kızımın adi oda ister küçük daha dedi neyse benim zoruma gitti hayirli olsun dedim sakla görmesin mira istemesin dedim senmi aldın anne dedim yok alt komsum aldı dedi yalanmış meger yalan olduğunu duyunca canım sıkıldı ben bie çocuğu kiskanmiyorum bu arada tavırlarını yanlış buluyorum bugün de eltimle konustuk kayinvalidem onlardaymis onun oğlu konuşamıyor hala doktor kreş önermiş kayinvalidem masraflari karsilayacakmış beraber kres bakmışlar onla bunu duyunca daha çok canım sıkıldı haftasonu yaylaya gittik esimle evini temizledik nezaman arasa evimiz yakin kosuyoruz misafirleri gelecekti pogaca yap dedi 3 çeşit sey hazırladım götürdüm oraya bide misafirleri ağırladım eltimlede aram iyidir oda bana kızıyor cok gitme gelme böyle yapip kendini ezdirme diyor saf biri degilim herseyin farkindayim esim anneci maalesef ama benide asla ezdirmez onu çok sevdigim icinde saygı duyuyordum ama bugün bütün saygimi yitirdim galiba

9 Cevaplar

0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ben buna evlat ayrı ve torun ayrımı derim kayınvelidemden biliyorum...o kadar eşim küçükken hayata atılmış onlara yardımcı olmuş maddi ama gel gör ki hep memur oğlunu över durur bize hiçbir hayrı dokunmamış derdi yeni evliyken çok sinirim bozuluyor hep diğer oğlunu övüyor bide bekar,demekki maddi bakıyorlar herşeye beklentileri var herhalde.
(191 puan) tarafından
Evet maddi açıdan kaynım daha güçlü o konuda dogru ama bardağı taşıran son damla oldu ya
(1,541 puan) tarafından
Aynıyız canım o zaman,zamana bırak üzülme böyle şeyler için en güzelini sen al minnoşa beklentiye girme.
(191 puan) tarafından
Bugüne kadar inanın beklentide degildim ama enayi yerine koyulmaktan sıkıldım esimde annesini asla attirmaz sagolsun benide öyle ama
(191 puan) tarafından
Uzak durmak mümkün degil :(
-Reklam-
0 oy
(23 puan) tarafından
Kreş konusunda bişey diyemem istediğine istediğini yapar sonuçta konuşamayan bir çocuk söz konusu. fakat ufacık bi oyuncağı neden 2 tane almadı bi de üstüne yalan söyledi o biraz can sıkıcı. Madem 1 tane almış bari başka zaman verseydi
(191 puan) tarafından
Ya yazmadığım okadar çok sey varki eltim anlatiyor kayınvalidem sürekli oyuncak götürüyordu eltim artik alma oynamiyor dedi kac defa dogum yaptim anne işlerim var gel dedim miraya bak dedim gelemem kayınbaban gelmez dedi bakın Allah şahit beş dakika sonra aradi eltimlere gidiyormus bende gelecekmisim gelemem dedim diye küstü hamileyken böbrek sancısı cekiyordum yanıma ugramadi esimin ısrarıyla gelmis kocan gönderdi dedi surat asti hepsini unuttum son zamanlardada herseyleeine biz koştuk ufak bir hediye almak cokmu zor ya
0 oy
(287 puan) tarafından
Seninki de biraz büyüsün yapar cnm 
(191 puan) tarafından
Ona bebekliginden beri yapiyor doğum günü organizasyonları vs derken önceden takmiyordum ama artik bardağı taşıran son damlalar galiba
0 oy
(2,151 puan) tarafından
Kendi hakkımı pek gözetmem ama konuş çocuğumu saymamak eşimi saymamak olunca tavır yaparim bende o kişiyi saymam kim olduğunun bir önemi yok 
0 oy
(182 puan) tarafından
O an lafini soyle canim ben oyle yapiyorum ve inanır misin yaranan gelin oldum boyle yapinca. Senin yerinde olsaydim aynen sakla yengecim simdi istemesin ona da aynısını babasi alir aksama oda cocuk ya hani merak eder gorurse simdi , sorna birlikte oynarsınız bebegim derdim 
(191 puan) tarafından
Bundan sonra eşimle de tartıştım bnden eskisi gibi olmayi beklemesinler
0 oy
(15,758 puan) tarafından
Sana saygı duymayana duyduğun saygı maalesef saflık canım 
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Benimkiler de kizından olma torunlarına kul köle olmuşlar. Benim çocuğuma da aynısını yaptılar canım sen de onların verdiği kadar değer ver. Ama çok iyi bilirim kendine yapılanı unutuyor insan ama evladına yapilan daha çok zoruna gider
0 oy
(453 puan) tarafından
Eltinle.kaynananin bı akrabalığı filan var mı 
(191 puan) tarafından
Yok hayır ama onlarin evi uzak biz çok yakın oturuyoruz her çağırmasında gelmez eltim ama ben herseyine atlıyorum.hatta atlıyoruz suan esiminde canı sıkkın moreli bozuk bu durumlardan sonra benimde cnm çok sıkıldı bu sefer kendimi esimi doldurmuş gibi hissediyorum
0 oy
(1,592 puan) tarafından
Seni de geçtim  çocuğuna ayrımcılık yapıyor ve sende daha saygı mi duyuyorsun helal olsun sana bacım . Yaw yapma etme poğaça yiyeceğine zıkkımın kökünü yesin layık mi anne de deme suratına bakma layık değil kim senin çocuğundan üstün ne kadar midem bulanıyor bunlardan ya hepsini toplayıp denize dökesim var 
(191 puan) tarafından
Sadece esimin incinmesinden korkuyorum inanın saf biride degilim herşeyin farkındayım ama nekadar kötü davranirsam esimlede aram bozulacak kısacası arada kaldım
(1,592 puan) tarafından
Kötü davranma sadece iyilik yapma ona yardım etme ona yapacağın iyiliği geç aynanın karşısına bakım yap normalde de yapıyorsundur mutlaka biraz daha yap mesafeli olmak seni kötü biri yapmaz her çağırdığında gitme işi olunca meşgul ol sana ulaşmak istediğinde araya saatler koy sonra cevap ver adalet bilmiyorsa ayrımcılık yapıyorsa seni eziyorsa emin ol ne saygı ne iyilik ne de evlatliğini hak ediyor unutma sen kızına da örneksin ve çocuklarımız bizim söylediklerimizi yapmazlar, yaptıklarımızı bizden gördüklerini yaparlar

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 348 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hirammm (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 772 göst.
18 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Aysecik35 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 332 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,993 göst.