+1 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (633 puan) tarafından
Kız kardeşim pek gelmez bize bende uğramak istedim tesadüfen eşi gelmiş eve çok açım demiş biz gelince odadan çıkmadı tavır yaptı kız kardeşim çok üzüldüm dedim keşke hiç gitmeseydim yemeğe çağırdı gelmedi ben mi huzurunu bozddum çok zoruma gidiyor tabi kız kardeşime diyorum yorgundur eşinle huzurunu bozma falan ama gözleri doldu :(

5 Cevaplar

+4 oy
(2,633 puan) tarafından
Ne güzel işte, Allahın haram kıldığı bir mesele için günaha girmemişsiniz. Ben bunu kâr olarak görürüm.

Tavır yapması çocukça, kardeşinizin gözlerinin dolmasına müsaade etmemeliydi. Bazen erkekler çocuk olabiliyorlar.
(262 puan) tarafından
Haram kılınan şey nedir acaba. Öğrenmek içinn soruyorum
(2,633 puan) tarafından
Enişte. Bekar olsa evlenilecek her kişi insana haramdır. Baba, abi, evlat gibi kişilerle evlenilmesi mümkün değil, değil mi? O vakit o kimseler bize haram olmaz, mahremimiz olurlar. Ancak enişte, kayın, amca dayı hala teyze oğlu gibi nikah düşen bireyler bizim için namahremdir. Namahrem demek, kendisiyle görüşülmesi, konuşulması hatta aynı ortamda yalnız bulunulması yasak olan kimseler demektir.
Bunun kadın versiyonu da baldız, yenge, amca dayı hala teyze kızları yine.
(262 puan) tarafından
Her gün yeni bir bilgi. Teşekkürler
(2,633 puan) tarafından
Amca dayı teyze hala değil, oğul ve kızları haramdır eğer süt kardeş değillerse. Açık yazmadığımı fark ettim belirteyim dedim.
(262 puan) tarafından
Evet bunları biliyordum ama eniştenin abdest bozduğunu bilmiyordum aynı şekilde kaynın da.. Bayramda büyük kaynımın elini öpmüştüm , utandım şimdi
(2,633 puan) tarafından
Abdest bozmak? Öyle bir şey söylemedim, görüşmek, konuşmak, temasta bulunmak haram. Aynı diğer namahrem erkekler gibi.
(262 puan) tarafından
Ben şafiiyim. Annemler namahrem olanlara abdest bozanlar diye hitap ediyor. Yanlişta hatırlıyor olabilirim.
(2,633 puan) tarafından
Tamamdır, şafiiyseniz dediğiniz gibi çünkü mahrem sayılmayan bir erkekle bir kadının, şehvetli olsun veya olmasın birbirinin tenine dokunmaları, kadın erkek her ikisinin de abdestini bozar. (Karşıdaki hanefiyse onunkini bozmaz)
(262 puan) tarafından
Size sormak istediğim birkaç şey daha vardı aslında ama arkadaşın postuna çok dahil olmuş olucam diye çekiniyorum. Tabi sizde rahatsıa olmayacaksanız
..Gittiğim kurstaki hocalarada sordum kafana göre yap dediler. Ben görev insanıyım biri bana şöyle yapacaksın dedikten sonra yapabiliyorum. Neyi nasıl yapacağımı bilmediğimde hiçbir şey yapamıyorum. Nerden sorabilirim
(2,633 puan) tarafından
Özelden de sorabilirsin güzelim, yardım edebileceğim bir şeyse ederim tabi ki.
-Reklam-
+1 oy
(1,498 puan) tarafından
Belki  sizle alakalı bir durum değildir, başka bir sorunları vardır ama genede ayıp yani yaptığı.
0 oy
(9,658 puan) tarafından
yani terbiyesizlik yapmış eşi. tamam gerçekten yorgun olabilir gelir oturur ya baldız ben yorgunum der gider. ayıp yani
0 oy
(19,830 puan) tarafından
Bizim damatta bi tuhaflaştı annemlerdeydi bende gittim abla napıyon filan demiyo hiç laf yok söz yok ayda yılda bi görüyorum saygısızlık resmen ama kardeşime bişey demedim aman değmz
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Habersiz gittiğiniz için rahatsız olmuş olabilir. Yada başka bir sorunu olabilir. İlk defamı böyle yapıyor siz gittiğiniz için?

(yaptığı her halükarda doğru değil çok ayıp etmiş) 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 449 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (2,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 409 göst.
22 Temmuz 2021 Aile kategorisinde melekk02 (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 322 göst.
0 oy
31 cevap 607 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Havva35 (34 puan) tarafından soruldu