0 oy
285 göst.
Aile kategorisinde (377 puan) tarafından
bebegim 4 aylik suan subatt ise geri donecegim sanirim ozel sektorde calisiyorum ve calistigim yer bana kismi zamanli yani hftanin 2 gunu calisma imkani sagliyor bebegim 8 9 aylikken geri donmus olacagim ve bebegime kaynanam bakacak sizce 2 gun calismaktnsa hic calismayip bebegimi kendim mi buyutsem yoksa kadromu yakmayip 2 gun idare mi etsem ?

16 Cevaplar

+2 oy
(864 puan) tarafından
2 gün çalışma imkanı çok iyi bence iş hayatından uzaklasmayin zaten kayınvalide de bakacakmis daha ne olsun 
(377 puan) tarafından
ilk anneligim oldugu icin benden baska birinin iyi bakabilecegine de dusunmuyorum ama sanirim butun anneler bu sekilde dusunuyor aslinda sut iznim de olacak 2 gun kadronu yakma git calis diyorum bi yanim 2 gun icin duzenini bozma diyor bilemedim ama
(864 puan) tarafından
2 3 sene geri döndüğünde aynı iş imkanlarini bulamazsın özel sektorde yerini sogutursan geri almazlar bir daha tabi sen bilirsin .bende öğretmenim mecbur başladım yani bende senin gibi kimse benden iyi bakamaz dedim ama mecbur bakiciya bıraktım yani .kadının çalışması önemli yaa kendini iyi hissediyor insan
(377 puan) tarafından
siz aliabildiniz mi kac aylikti biraktiginizda
(864 puan) tarafından
5 aylık bıraktım ben günde 5 saat çalıştım şuan 14 aylık 6 saat çalışıyorum .alıştık yani bebeğim bakıcısını seviyor severek gidiyor kucağına .iş hayatı bana iyi geliyor daha pozitif oluyorum bebeğime karşı evime eşime karsi .evde durmayı sevmiyorum genel anlamda
(377 puan) tarafından
anladim cok tesekkur ederim icimi biraz rahatlattiniz
(864 puan) tarafından
Rica ederim siizn icin en iyisi olsun inşallah .
-Reklam-
0 oy
(4,473 puan) tarafından
2 günden biisi olmaz bence.  Kaynanan iyi bakabilecekmi . Yemek yedirebikecekmi onu düşün mesela 
(377 puan) tarafından
iste boyle bi dusuncem de var aslinda eltimin cocuklarini bakar eder ama benimkiyle henuz hic yalniz kalmadilar 2 gun idare edebilir mi bilemiyorum
(4,473 puan) tarafından
Denemek lazım.  Bnm bebek 6 aylik suan en hassas zamanı.  Ek gıdaya geçiriyorum. Kimseye baktiramam mesela
0 oy
(1,479 puan) tarafından
Hiç çalışmam çocugumun başında durur kendim büyütür bakardım
(1,479 puan) tarafından
Olsun 2 gün değil 2 saat bile bırakmam neden en güzel aylarını zamanlarını bensiz geçirsin ki üstelik seni o 2 günde çok arıycak afallıycak boşluğa düşmüş gibi olacak çünkü aylardır karnında ve kucağında sende zaten 2 gün dayanamazsın diye düşünüyorum ben kendi adıma konusuyim 2 saat anneme bırakınca işlerimi halletmek için aşırı özlüyorum
(377 puan) tarafından
siz beni yanlis anladiniz 2 gun boyunca orda kalmayacak kaynanam bana gelcek ben haftanin 2 gunu ise gidip gelecem max 6 7 saat yani
(1,479 puan) tarafından
Tamam canım anladım ben seni ben olsam 2 gün için bebeğimden ayrılıp gitmezdim işe he ama çok ihtiyacın vardır çalışmaya ozaman bilemem yani ben kendi adıma konuşuyorum ben gitmezdim :)
(377 puan) tarafından
ihtiyac hep var bi kadin olarak bugun olmazsa yarin belki elzem bi durum olacak calismak oyle bi yazmissiniz ki sanki 2 gun boyunca birakacagimi dusunduznuz sandim en guzel zamanlrinin sadece 15 saati bensiz olur o da baslarsam tabi ozlerim afallariz belki de aglariz bilemiyorim ama calisan haffta haftanin 6 gunu calisan bir suru anne var sandiginiz kadar kotu bi durum degildir diye dusunuyorum bilmiyorum daha zamanim var dusunmek icin yine de cevabiniz icin tesekkurler
(1,479 puan) tarafından
Canım benim büyük oğlum 12 yaşında o 1.5 yaşındayken çalışmak zorunda kaldım 7 8 yıl hep çalıştım haftanın 6 günü çalışmak zorundaydım ve şuan herşey okadar eksikki zaman geçiremedim onunla annem baktı hep sağolsun hep bir yanı eksik kaldı evet haklısın iş hayatı çok güzel sigortan pirimin yatıyor paranı kazanıp çocugunun istedigini alıyorsun ben kendim zamanında çalışmak zorunda kalıp çocugumu bensiz bıraktıgım yarım biraktigim için belkide şuan küçük bebeklerin annelerinin hep yanında olmasını istedigim için böyle bir yorum yaptım benimde şuan 6 aylık bir bebeğim var çalışma hayatına alışık olduğum için ev okadar sıkıcı bunaltıcı geldiki annem ben bakarım çalış istersen dedi maddi yönden de daha rahatlardık ama ben bırakamadım içim el vermedi kendim her saniyesinde yanında olucam dedim bilmiyorum belki kendi yaşadıgım şeyler yüzünden sana öyle bir yorum yaptım
0 oy
(668 puan) tarafından
2 gün için yakma kadronu canım 5 gün bebeğinlesin zaten 2 gün kaynanan bakmak isterse ilgilenebilirsi bişey olmaz bence
(377 puan) tarafından
evim de yakin olacak calistigim yere bi durum oldugunda hemen gelebilcem ise baslamadan  oncesinde bi kac saat biraksam mi diyorum denemek icin boyle bi is imkani bi daha bulamicam cunku kadroluyum orada 4 seneye yakindir
(517 puan) tarafından
Çok şanslısın. Benim kursum iki Vesait :(
(377 puan) tarafından
allah kolaylik versin size ve calismak zorunds olan butun annelere :(
0 oy
tarafından
Kesinlikle idare et iki gün bence çok çok iyi herşey zamanla düzene oturur ruh sağlığın açısından böylesi daha iyi olur bence:)
(377 puan) tarafından
oyle mi dersiniz tesekkur ederim desteginiz icin
tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(146 puan) tarafından
35 aylık ikizlerim var 2 yaşlarından beri önce 2 gün 2. Dönem 5 gün çalıştım şu anda da şimdilik 2 gün çalışıyorum bence 2 gün çok çabuk geçiyor ve bana da iyi geliyor hem mesleğimi yapıyorum hem çocuklarımlayım zaten yaz boyu da beraberdik  
(377 puan) tarafından
keske ben de 2 yas oldugunda baslayabilsem 9 ay cok kucuk gibi gelecek iste bilemiyorum ki belki de hemen alisacaz tesekkur ederim
(146 puan) tarafından
Canım benimkiler ikiz diye o kadar geç başladım yani aynı anda birinin  bakması çok zordu ayrıca iş yerimde şu an 8 aylık çocuğunu bırakanda var
0 oy
(517 puan) tarafından
Bnce idare et iki gün. Benim bebeğim 11 aylık. Benim iznim vardı ** erken döndüm benim işim 6 saat fln ama çok yoğun olduğu için pişmanım açıkçası ise döndüğüme yorgunum eve yetemiyorum çocuğa bakamıyorum ama iki gün olsa pişman olmazdım herhalde. Ben 5 gün çalışıyorum 
(377 puan) tarafından
2 gun olmasi zaten beni cezbeden ve kadromu da yakmamis olacagim ama bebegim 9 aylik olacak iste cok kucuk geliyor gozume
(517 puan) tarafından
Ben başladığımda bebeğim 8.5 aylıktı.
0 oy
(5,039 puan) tarafından
İmkaniniz varsa 2 yil kendiniz bakin. 

Tabi ozel sektordesiniz o konuma gelmek kolay olmamistir. Bidaha belki de gelemeyeceksiniz bile bilemiyorum isinizi ve sartlarinizi. Zaten ne icin calisiyoruz cocuklarimiza daha iyi bi yasam ,gelecek sunabilmek icin calisiyoruz. 

Yorumlarda gordum gunde 6-7 saat calisacakmissiniz. Bebekler zaten sabah erken kalkar genelde sabah 1 saat falan vakit gecirirsiniz (emzirme /mama/kahvalti) sonra bakacak kisi gelir muhtemel ilk uykusuna yatirir. Uyaninca yemegini alti-ustu sonra 2.uykusuna yatirir o surede zaten gelmis olursunuz diye dusunuyorum. Size tavsiyem 2 gun arka arkaya calismayin. En azindan araya 1-2 gun girsin. Hem calisma size de iyi gelecektir diye dusunuyorum. İnsan sosyallesmek ayri ev disi bi ortamda da bulunmak istiyo.  

Burada ki yorumlarada bakmayin ayrilamam ,birakamam falan benim komsum 6 aydan beri toruna bakiyo tum gun hemde. 1.5 yasindan sonra cocuk geceli-gunduzlu kaldi 1 hafta falan. Bazden disari isleri olunca da insanlar birilerine bi kac saat birakabiliyolar oyle dusunebilirsiniz. 

Bu sureci bebeginize 1 ay onceden anlatin. Evden cikarken onunla vedalasin geri geleceginizden bahsedin. Bebek uyurken cikmayin,ona gozukmeden cikmak gibi hata yapmayin. Giderken mutlaka vedalasin. Ve unutmayin ki her anne tabi ki bebegiyle vakit gecirmek ister ama sartlarindan dolayi 2-3 aylik bebekleri birakip calismak zorundan olan anneler var. 
(377 puan) tarafından
imkanimiz kotu degil esimin kendine ait bi isletmesi var ama ne de olsa piyasaya gore is oluyor bazen cok iyi bazen kotu ama genel olarak idare ediyoruz  benim derdim hem dediginiz gibi kadrom bu konuma gelemk icin 4 senemi verdim ve sadece 2 gun calisacagim bi daha boyle bi is bulamam bulsam da sifirdan baslamaya motivasyonum yok hem de insanin basina ne gelir bilinmez bi kdinin calismasi gerek bence ve dediginiz gibi dha kucuk aylarda birakip giden anneler var onlari dusunuyorum sukret diyorum haline bi yanimda iste diyor ki 3 sene onemli yaninda ol ama dediginiz gibi markete giderken birakmak gibi olacak cogu vakti uyuyacak zaten bilemiyorum daha zamnim var ama vakit ayirip bu kadar ayrintili yazdiginiz icin cok tesekur ederim dediklerinizi dikkate alacagim
(5,039 puan) tarafından
Rica ederim. Haklisiniz bi kadinin geliri olmali guvencesi olmali. Dunya hali hersey olabilir. Ozel sektor zordur konumuzu kacirmaniz hos olmaz. Yani soyle de dusunulebilir o 2 gunu kendinize ait bi zamanmis gibi de dusunebilirsiniz. Biz Turkler bu konuda cok anaciz. Baska milletlerden kadinlar cocugu babaya birakip koca bi gunu kendilerine ayiriyolar. Bence cokta iyi bisey annenin motive olabilmesi icin.
Ben 25 ay kendim baktim memurum tabi. Ama 9 aylikta olsa 25 aylikta olsa o ilk ise baslama sureci anne icin hep zor olacak. Her zaman nasil olacak telasi,stresi olacak,huzunlu olacaksiniz. Ama zamanla alisacaksiniz ve calismak kisa bi sure ayri kalmak ikinize de iyi gelecektir. Babaannesinin de iyi bakacagini dusunuyosaniz cok sorun etmeyin :)
(377 puan) tarafından
biraz buyudugunde me time yapmak istiyorum bu planlarim.arasinda var babasina birakmak yada ikisi birlikte disari gondermek suan memeye bagimli haliyle imkansiz oluyor :) ama dediginiz cok mantikli geldi belki de kucukken alissa bu duruma onun icin daha iyi olacak cok tesekkur ederim  ya gercekten allah razi olsun sizden
(5,039 puan) tarafından
Bebeginiz suan 4.ay ataginda olabilir :) Bu surecler gecsin 6 aylik gibi kisa araliklarla babaya veya bakacak kisiye birakip cikmayi deneyin. Ben 6 aylikken ekmek almaya yollamaya baslamistim babasiyla 9 aylik gibi firina gidiyolardi 30-40 dk mesafede boyle boyle alisacaklar. Tabi oncesinde bende ayri kalmamistim :) hatta ilk ekmek almaya gittiklerinde kendimi cok garip hissetmis bebege bisey olacak diye camda beklemistim :))
Rica ederim.
Baska bi komsumun gelini de bebegi birakip spora gidiyodu 2-3 saat :)) bazilari cok rahat.
0 oy
(4,694 puan) tarafından
2 günmüs sadece ben olsam yakmam ben deli gibi is ariyorum simdi universite mezunuyum 3 yillik muhasebe deneyimim var ama is bulamiyorum bulsam biran önce başlıcam 
(377 puan) tarafından
umarim bulursunuz bi an once
(4,694 puan) tarafından
Insallah canım
0 oy
(377 puan) tarafından
Canım 2 gün çalışmak hiç bişey kesinlikle işinden olma derim ben hem kaynanan bakicakmis torunu sonuçta ne kadar kotu bakabilir ki. Ve bu 2 gün emin ol sana çok iyi gelicek sürekli ev ve çocuk bir süre sonra seni bunaltiyor en azından 2 gün arkadaşlarınla farklı bı ortamla olcaksin kafan dagilicak sana çok iyi gelir sen iyi olursan bebeğine de daha iyi bakarsın. Ben olsam ise gitmeme durumu aklıma bile gelmezdi haftanın 5 günü 10 saat yolla birlikte belki de 12 saat çalışan anneler var seninki hiç bişey 
(377 puan) tarafından
tabi cok sukur halime tesekkur ederim desteginiz icin
0 oy
(15,757 puan) tarafından
İş ne kariyerine katkı olacak mi sadece maaş ve sigorta mı eğer çocuğunun zamanından çalmaya değerse dön bence. 
(377 puan) tarafından
ozel sektorde calistigin her sure kariyerine katki demektir kadro da dahil 2 gun sadece maas ve sigorta ama bebegim illaki buyuyecek ve tam zamanli calisacagim o zaman kidemli kadrolu olacagim haliyle
(15,757 puan) tarafından
Ben dokuz aylıkken başladım şu an oğlum üç yaşına girecek öyle böyle büyüyor çocuklar iş sana kar kalır
(377 puan) tarafından
nasil gecti surec pisman misiniz
(15,757 puan) tarafından
Değilim canım yorucu ama sorunsuz geçti çok şükür ben devlet memuruyum ev aldığımız için geri döndüm çalışma saati az olunca idare ediliyor
0 oy
(12,819 puan) tarafından
2 gün çalışmak ne kız tatil gibi ben koşa koşa giderdim
0 oy
(451 puan) tarafından
Bence imkan ckk iyi 2 gün çalışıp geri kalan günler seninle bebeğinin olacak bence bırakma 
0 oy
(6,230 puan) tarafından
Ay 2 günden ne olacak yine sen bakmış olacaksın. Kaynanana güveniyosan çalış canım ya
0 oy
(13,362 puan) tarafından
Tabiki çalışmalısın hem ne güzel kayınvaliden bakıcakmış bakıcı olsa biraz tereddüt ederdin 3 yaşına gelince de yarım gün kreşe verirsin 
0 oy
(669 puan) tarafından
Ben ki bebeğini bir saat bırakıp pansumana gitmemiş bir anne olarak diyorum ki çalışın. İki gün için kariyerinizi çöpe atmayın. Böyle bir şansım olsaydı ağlaya ağlaya giderdim ama giderdim. Ne zamana kadar 2 gün peki 
(377 puan) tarafından
ben ne zamana kadar istersem
(669 puan) tarafından
Bu şartlarda ben bile çalışırdım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 220 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 325 göst.
0 oy
32 cevap 513 göst.
23 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mahinur gns (362 puan) tarafından soruldu

399,872 soru

11,961,260 cevap

36,128 kullanıcı

...