0 oy
448 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (362 puan) tarafından
6 senelik evliyim çalışmıyorum evde durmaya alıştım . Sizce evde durmak mi çalışmak mi ? Eşim isteyince veriyor bi akljm diyor ne gerek var otur evinde sizce ?

32 Cevaplar

+7 oy
(2,769 puan) tarafından
Tabi ki çalışmak. Sadece para kazanmak için çalışılmaz zaten. Çalışmak özgüven verir, kendi ayakları üzerinde durabilmek her konuda cesaret verir. Sosyallik sağlar, kendini çalıştığın alanda , insanlarla iletişim konusunda geliştirmeni sağlar.
(4,220 puan) tarafından
Harfiyen katılıyorum
(14,029 puan) tarafından
++++ 2 aydır çalışıyorum gerçekten canıma can geldi resmen
-Reklam-
+1 oy
(933 puan) tarafından

Senelerdir okumuş ve en sonunda çalışmış biri olarak söylüyorum 2 cocukla eve tikildim  elim kolum bağlandı delirmek üzereyim. Calistigim zaman o kadar aktif oluyorsun ki her şeye yetiyorsun ama çocukların anne hasretiyle büyüyor o yüzden cocuklar okula başlamadan bir anne imkanı varsa eğer evde çocuklarıyla durmalı <3

+1 oy
tarafından
Bence o herkese göre degisir canım kimisi çalışmayı sever kimisi evde olmayi ben istemiyorum çalışmayı çünkü kizimi kendim büyütmek istiyorum anneme kayinvalideme bırakmak istemiyorum mesela
0 oy
(7,289 puan) tarafından

Canın isteyince oturmak canın isteyince çalışmak bence :D

0 oy
(8,165 puan) tarafından
Çalışmak tabiki de kızlarımın hemen büyümesini istiyorum..  Evde oturmak benlik değilmiş. 
0 oy
(12,982 puan) tarafından
Ben çalışıyorum işim gücüm mesleğim var eşimden de çok kazanıyorum ama hem çalışıp hem evin işi çocuk bakımı çok yıpratıcı ama evde de oturamazdım herhalde kendi paramı harcamaya alıştım çünkü ilerde emekliliğim olsun isterim artısı da var eksisi de mesela tek çocuğum var yaşım geçiyor olmasına rağmen cesaret edip ikinci çocuğu yapamıyorum 
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Eğer ihtiyacınız yoksa ev tabiki güzel ben önceden çalıştım iki yıldır evdeyim iş ortamına göre de değişir son clistigim yerde mobing uyguladılar psikolojim bozuldu 
0 oy
(3,291 puan) tarafından
6 yıllık evliyim kocamın maaşında ondan daha çok söz hakkım var çok şükür kendinden çok bana ayırır çalışmadım çalışmayıda düşünmüyorum 
(362 puan) tarafından
Aynen valla evde durmak rahat
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Birikim için çalışabilirsin. Küçük bebiş var mı 
(362 puan) tarafından
5 yasindaaaa
0 oy
(675 puan) tarafından
4 senedir çalışmıyorum bebeğim 3 4 aylik olunca başlayacağım haziran gibi ben de evde durmaya alıştım ama çalışmayınca da özgür hissetmiyorum 
0 oy
(435 puan) tarafından

Çalışmak çalışmak çalışmak :( çalışmayı 4 gözle bekleyen ben peşpeşe iki bebeğim oldu büyümelerini bekliyorum bir an önce çalışmak için :)

(6,318 puan) tarafından
Sirf şu çalışma mevzusu yüzünden ikinciyi düşünmüyorum tabi farklı nedenlerde var sonuçta işe girersem birine bakan olurda iki çocuğa kim bakar ki. Siz şanslısınız sanırım bu konuda
(435 puan) tarafından
Yani şöyle ki anneme yakınım o yüzden büyüğü kreş yaşına gelmiş olsa kreşe gönderirim küçüğüne annem bir müddet bakabilir :)
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Çalışmak bnce ya insan kndi parasını kazanmasi çok guzl bişey kiz heleki biz kadınlar icn 
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Çocuk küçükse çalışmak bı işkence ücretsiz izindeyim iki çocuk var ve küçükler izin bitimine az kaldı bakıcı bulamadım devlette çalışmasam özel sektör asla düşünmem. Tabi maddi olarak çok iyi iki maaş dediğim gibi çocuk küçükse no
0 oy
(524 puan) tarafından
On yıl boyunca çalıştım  evde olmakta zor ama dışarda calismak daha zor. Sürekli emir altindasin  ev oslerini  erteleyebilirsin  ama   çalışırken iş yerinde.   Her an görev başında son hele özelde  çalışıyorsan uzun uzun mesailer hedefler seni bekliyor... Ama. Anneliği  buna dahil etmiyorum annellik en Ör olqni gecesi  gündüzü  yok hep mesai ...
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Tabii ki çalışmak çok daha iyi bir kadının ekonomik özgürlüğü olmasından daha güzel bir şey var mı burada neler okuyoruz etrafımızda neler görüyoruz ekonomik özgürlüğü olmadın için aldatan kocası ile aynı evde yaşayanlar bile var dayak yiyip ailem sahip çıkmaz çalışmıyorum param yok deyip gidemeyenler var 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Calısmak calısmak calısmakkkk....  Ben kafayı yemek üzereyim artık çalışmak mesleğimi yapmak istiyorum 1 yıldır evde tıkılıyım. Çalışınca sosyal hayatın oluyor hergünün aynı değil farklı şeyler yaşaya biliyorsun ama evde olunca bir snraki gün ne olacagını biliyorsun çünkü bütün günler aynı
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Tabiki çalışmak şükür çalışıyorum ayaklarımın üstünde duruyorum geçende GSS ödedim esim hastane parası vermiyor diyen sizdiniz sanırım çalışsaniz iyi olur kendi ayakları üstünde durursunuz 
0 oy
(5,466 puan) tarafından
Valla kocam izin verse çalışırım kaynanam bakar çocuklara kendi paranı kazanmak gibisi yok tabi elinde yapabileceğin bir iş var mı 
0 oy
(3,006 puan) tarafından
15 yıl aralıksız çalıştım kızımla birlikte 4 yıldır çalışmıyorum  ama tekrar is bakıyorum.Evde durmak güzel alıştım bende ama hayatın ne getireceği neler olacağını belli değil hayat uzun hem çalışmak hem anne hem eş olmak zor ama bir yerlerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum Ne zaman olacağımız belli olmadığı gibi ekonomik özgürlüğün sadece maddiyata değil psikolojik sağlık bedensel saaglik duygusal tatmin vs anlamında pek çok alanda faydali bir etkisi olduğunu düşünüyorum.
0 oy
(6,318 puan) tarafından
Konforlu bir yaşam için çalışmak kendi evimiz var eşim 20 bina alıyor ama anca ev ihtiyaçları çocuğun ihtiyaçlarına yetiyor. Gezmek eğlenmek hayatı yaşamak için çalışmak lazım. Aynı zamanda evde oturmak bize bir şey katmiyor asosyal oldum ben açıkçası. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 328 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Oglunun annesi (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Berfingok (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 359 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 684 göst.