0 oy
207 göst.
önce Aile kategorisinde (100 puan) tarafından
Bi post açmıştım kendimi ifade edememiştim size kısa ve net anlatmak istiyorum fikirlerinizi lütfen incitmeden yazın 

Kayınvalidem ev hanımlığı kadın olarak hiçbişey bilmiyor ne temizlik yapmayı biliyor ne yemek ne de düzen  banada hiç Bi zaman yardımcı olmadı bende bilmiyor hiçbişey diye beklentide olmadım hiç bir zaman

Son zamanlarda eşimden beklentisi oluyor hep işte gelsin sandalyemi temizlesin kendi muhtaç mağdur gösteriyor halbuki yemek yiyip yatmak dışında hiçbir işi yok bekarı yok evde yemek isteyen çalışan kocası yok 65 yaşında dinç

Bende kendimce evlendiğimde hiçbişey bilmiyordum araba kullanmayı öğrendim yemek yapmayı öğrendim ilerde kimseye minnet etmemek için şuan dada etmiyorum  bizden bişey beklemek yerine bişeyler öğrense artık çabalasa bunu düşünse çok güzel olacak bence ben kimseden bişey beklememek bekleyip üzüntüye girmekten se kendimi hep geliştirdim çorba bile yapamazdım içli köfteden tutun herşeyi yapıyorum artık 

Acaba Bi anne olarak oğlundan bişey mi görmek istiyor oda öyle mi düşünüyor ben kendimce böyle düşünüyorum  

10 Cevaplar

+1 oy
önce (4,050 puan) tarafından
Bu yaşa kadar öğrenmemiş bundan sonra ne öğrenecek de yapacak canım oğlu yapmak istiyorsa yapsın seni darlamıyosa takma hiç 
önce (100 puan) tarafından
Ben karışmıyorum kuzum ne isterse yapabilir ama anlayamıyorum yani bna ters geliyor büyük olarak başımda bir kere durup ne çocuk bakımını gösterdi ne yemek gösterdi ne temizlik kendi bizden niye. İstiyor yinede kötü düşünmek istemiyorum annesidir oğlundan beklemiştir diyorum
Biz herşeyi o kadar zor günler geçirdik ki kendimiz yaptık yeri geldi tecrübesizlikten yalnızlıktan birbirimizi yedik eşimle ikimizde artık kavradık evi evliliği çocuğu  bu günlere tek başımıza geldik
önce (4,050 puan) tarafından
Benim kaynanamın da annemin de elinden her iş gelir canım herşeyi yapalr yine de ben herşeyimi kendim yaparım kimseye minnet etmem bence böylesi daha iyi kötü bi gün geldiğinde sana da şunu yaptık diye başımıza kalkacak kimse yok yoruluyoruz ama kafamız rahat
-Reklam-
+1 oy
önce (3,168 puan) tarafından
Bizimkide böyledir derin temizlik asla bilmiyor üstten yapıp yapıp oturuyo yemis yatmis kilo almış simdide ay kiloluyum cam silemem ay kiloluyum mutfak dolabı silemem hep yegenleri yapmis simdi onlarda gelmiyolar çünkü kullanildiklarini anladilar 

Kizkardesi temizlige gidiyo gel yap demis oda kaça gelcem demis sana para verceksem eli çağıririm daha iyi demis oda kızlarını yollamiyo haliyle enayi degiller jsjsjjs 

Kocamda kiy paraya kadin cagir dedi asla bana kimse yap diyemez çünkü sağlıklı
+1 oy
önce (83 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsunuz ya aslında çok sey yazmak isterdim ama gerek duymuyorum bir evladınız varmı bilmiyorum ama hiçbir zaman genç kalmayacağız 
Evladım olduğu için araba sürmeyi öğrendim muhtaç olmamak adına yinede beni ordan oraya taşımasınlar çünkü herşeyi Bi yerde kendim yapmayı bilmelisin
önce (131 puan) tarafından
Ay ne alakası var kiz hasta yatalak yazmamış farkındaysanız
Birde iş yapsalar psikolojik ve bedenen daha iyi olurlar
Boş duran i kimse sevmez
önce (83 puan) tarafından
Bakin bunları bende biliyorum kendim için öğrendim tamam orda hemfikirixz ama onların zamanındaki şartlarıyla bizimki bir degil 45 yıl önce kayinvalideniz sizinle ayni sartlarda bir genç kızlık yada evlilik yaşamadı sartlar nesiller çok farklı ha kendi icinden is yapmak gelmiyordur bakın benim kayinvalidemde öyle inanın her hafta esim orda ev temizler vs bende karışmam ama eger evliligimize zarar verdiğini fark edersem bunu eşimle paylaşırım ama kayınvalideniz yalnız yasayan birisi anladığım kadarıyla bir evlat olarak esiniz bırakın görevini yapsın
0 oy
önce (34 puan) tarafından
Bu yaştan sonra degismez bosver. Oglundanda yardim istesin ogludur olabilir takilma. Tabi sana ve evliliginize zarari dokunmadikca.. bazi seyleri gormezden gelip kafaya takmazsan mutlu olursun
0 oy
önce (19,627 puan) tarafından
Kaynanalar kapatılsın
0 oy
önce (786 puan) tarafından
Artık obur tarafa hizmet etsin insan 7sonde neyse 70de odurr
0 oy
önce (633 puan) tarafından
Bence boşuna takılıyorsun ya boş ver bekliyorsa beklesin. Belli etmeyen insan olsa bile çoğu anne babalar bekler. Bu onların arasındaki problem olsun. Sana göstermedi diye beklemeyecek diye bir şey yok o apayrı bir şey. İnan gösterince de bizim aklımız yok mu deriz ya da hoşumuza gitmeyen şeyler olur böyle olması çokk daha iyi ☺️
0 oy
önce (914 puan) tarafından
Oğlunun ona bakmasını istiyor olabilir canım bir de kocası vefat ettiyse oğluna daha çok düşkün olmuştur. Bilmiyorsa da sen ona yol göster bence anne gel şunu yapalım ben yokkende kendine yspsrsin dersin kalbini kırmadan orta yolu bulursunuz 
Haklısın canım ben yalnızlığım ve gözyaşlarım tek başıma çok çektim bende dediğin gibi yaparsam bu şekilde kendime yakışanı yaparım aradığım yorum budur
0 oy
önce (11,860 puan) tarafından
Anneniz sağ mı? İnşallah hak emanetini almamıştır ya da yapayalnız büyümek zorunda kalmamışsınızdır çünkü yapacağım yorum görgülü kuşlar gördüğünü işler olacak. Size yemek yapımı ev temizliği çocuk bakımı konusunda kayınvalideniz değil anneniz rehber olsa daha iyi olurdu eğer hayatta ise değilse özür dileyerek yorumumu geri alırım. Kayınvalideniz sizin kadar genç değil. 65 yaşına gelmiş bir bireyin değişimi ile 25 30 yaşındaki bir bireyin değişim ve gelişimi bir olamaz. Evladı şikayetçi değilse yardım konusunda bence siz de böylece kabul edin
Zamanında yapılmayan değişim diyelim ben yardım etmesi konusunda karışmam isterse yardım edebilir
önce (11,860 puan) tarafından
zamanı geri alamayız bunun için bence neden bu kadın böyle diye sorgulamak yerine bunu da böyle kabul edeyim demek daha az yorar sizi
0 oy
önce (4,256 puan) tarafından
Bu post kayinvalideniz yermek için mi kendinizi övmek için mi kayinvalideniz öyle yaşamak istiyor siz böyle sizin gibi olmak zorunda değil ki 65 yaşında bu yaştan sonra değişmez de gereksiz takılmışsiniz 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 122 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Minik.mucizemm (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Merveemirinannesi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Damlakaramuk (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.