0 oy
273 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bazı sıkıntılardan dolayı eşimin ailesiyleyiz 2,3 ay kalacaz bir odasinda hem uyumak için hem benle bebeğin eşyaları var  ister istemez sürekli kullandığım bebek eşyaları bı köşede benim de küçük el valizim bı köşede bı köşede de yattigimiz döşek ne kadar toparlasam da 2 dk snr dağınık görünüyor bebeğin dosegiydi oyuncağı bezi vs ve kaynanamın evinde temizlik yapamıyorum en fazla yemeklerini yapabiliyorum bebeğim durmuyor bı 20 dk uyudugunda da ben dinleniyorum çünkü tüm gün bebekle yoruluyorum ama eşim sürekli diyor oda dağınık annesi oğluna diyor evi temizleyip toplayın bebek uyuduğu zaman da evi temizlesem yemekti şuydu pert olurum napicam bilmiyorum kendimde rahatsızım sanırım biraz anlayış ve empati bekliyorum 

7 Cevaplar

+1 oy
(820 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım. 

Gerçekten de zor. Benim 7 aylık bebeğim bazen gün içinde iş yapmadan uyuyorum. Yoruluyorum. 3 çocuğum var. Biri öğlenci. Tabi ki dinlenmek seninde hakkın
tarafından
İnan eşim sabah dışarı çıkmıştı evde de kimse yoktu kahvaltı bile yapamadım lavaboya gidemedim cnk huysuz ağlamaktan helak oluyor ama insanlar anlamiyo tek bı oda öyle o da bebeğin ihtiyaç duyduğu eşyalar var orda toplasan da aynı her bebekli ev toplu mu
(820 puan) tarafından
Asla toplu değil canım. Bir yeri toplasam bir yerden çıkıyor. Kirli değil ama dağılıyor ister istemez
tarafından
Evet ya oyuncağı ya örtüsü vs düzeltiyorum yarım saat sonra oda aynı ama oraya kimse girmiyor biz uyumak için giriyoruz
(820 puan) tarafından
Eee daha ne istiyorlar o zaman. Bacım madem mecbursun sürekli topla temiz dursun sık dişini biraz ne yapacaksın
-Reklam-
0 oy
(425 puan) tarafından
Yapma boşver elinden geleni yapiyorsun sonuçta eğer yap diyen olursa kendi yapsın hem bebek hem temizlik kolaysa 
tarafından
Yemeklerini kahvaltılarını hazırlıyorum bı yandan da bebeğimin de benim de hastanede kontrollerimiz emarlarimiz var inan bı kişi olmazsa ben yemek bile yiyemem cnk bebeğim büyük degl kendi kendine oynasın ya da oyalansin kimse anlamayınca acaba ben mi beceremiyorum bebekli annelerin odaları hep düzenli mi
(425 puan) tarafından
Hayır herkes ya kendinden ya bebeğinden kısıp yapıyor çoğu şeyi sen kiymetlisin o ne dedi bu ne dediyi boşver kendine bebeğine odaklan
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(9,682 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ev üstüne ev olmuyo inşallah biran önce gidersin kendi evine 
tarafından
Saol canım daha önce erkek kardeşimdeydim erkek olmasına rağmen bana hayatta iş yaptirmiyordu işten gelirdi o yorgunlukla yemek hazirlardi küçük kardeşim de bulaşık yikardi ikisi de erkek ama eşimin ailesi öyle degil
0 oy
(102 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun vicdan anlayış çok önemli eşinle konuşsan belki anlayışla karşılar çocuk olunca dinlenmek bile lüks oluyor dün bende öyleydim hiçbir iş yapamadım yeri geliyor yemek bile yapamıyorum 
tarafından
Söyledim normalde eşim anlayışlı ama memlekete gelince arada düşünce algıları kapanıyor mu ne oluyor bilmiyorum 3 gündür taziyeye gidiyor akşam geliyor benle bebeğim tekiz akşam dedim bak sen ya da başka biri olmazsa ben bu çocuğu bırakıp yemek dahi yiyemiyorum daha küçük biseyden anlamıyor ve huysuz sabah ta kayinbabam karpuz almıştı kesip dolaba koyun diye akşam ilk fırsatta yemek yedim dedim hazır 5 dk uyudu o da geldi akşam laf soktu karpuzu kesip dolaba koymamışm diye
(102 puan) tarafından
Kendi ailesinin yanına gidince erkekler genelde değişiyor saçmalıyorlar
0 oy
(355 puan) tarafından
Canım kaynanan laf yapıyorsa evi temizlemen için bebeğini yer ayağına sallasin sende işini gorursun o arada bebek olunca zor canım insan zaten birine ihtiyaç duyuyor o durumda kaldı sen ihtiyaclarini göreceksin 
tarafından
Güvenemiyorum geçen yemek yapıyordum almış beş aylık bebeği eltimin evine götürmüş ve o çocuk kalp hastası benden habersiz çocuğumu ariyordum
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Kendisi destek olsun.  Konuşması kolay 
tarafından
Keşke 5 aylık bebek ve Hipotermi geçirdi kalp hastası guvenipte ne kaynanama ne görümceme veremiyorum kaynanam habersiz alır bebeği evlere gider görümceme geçen kaşla göz arası 5 aylık bebeğe çikolata verirken yakaladım siz olsanız verir msnz inan rahat uyuyamıyorum bebeğime bişey verirler ya da bı yerlere götürürler diye
(3,826 puan) tarafından
6 aylik bnmkide veremem kesinlikle. Hemen ağzına şekerli bisi sokuyorlar gıcık oluyorum.
tarafından
Evet bende istemiyorum hatta ne kadar şeker ve abur cuburla geç tanissa o kadar iyi benim için ama bilinçsizce herşeyi veriyorlar
(3,826 puan) tarafından
Başında durmak lazım.  Allah kolaylık versin sana
tarafından
Saol canım
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Başka bir oda daha yok mu canım eşyaları koymak için ya da küçük çekmeceli bir ekmek dolabına benzer bir şey alsanız valizdekileri oraya koyarsın en azından dağınıklık gider diğer işleri kendini yormadan yap boşver madalya mi verdiler biz yaptık ta noldu. Rabbim kolaylık versin kısa zamanda kendi evine geçersin inşallah 
tarafından
Saol canım zaten yemek yapıyorum bebeğimin dişlerden dolayı çok huysuz ve çok ağlıyor zar zor yemekleri yapıyorum ama hem yemek hemde hergun temizlik bu defa çocuğumla ilgilenemeyip pert olacam kaynanam çok yaşlı değil kendi işlerini yapabilecek yaşta

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 269 göst.
8 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 991 göst.
3 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Mavilimm (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 389 göst.
12 Mart 2021 Aile kategorisinde 34. (377 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,521 göst.