0 oy
1,155 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar üç yıllık evliyim eşim ziraat mühendisi ama isi yoktu ben de öğretmenim atanamadim ücretli çalışıyorum.Esimin ailesiyle oturuyorduk eşim ise girdi çok şükür eşya falan aldık ailesi beş kuruş yardım etmedi üstelik eşim öğrenim kredisi almış yedirmiş onlara onu da bana yıktılar. Ve evlenirken söz verdiler eşyanızı biz alacağız diye. Yine ses etmedim. Şimdi utanmadan eşimden para istiyorlar maaşını bize ver diye deli olacağım insan bu kadar utanmaz olabilir mi. Üstelik hamileyim bir sürü borç var bir de bebek olacak onun masrafı hala benden bekliyorlar. Utanmazlar nefret ediyorum hepsinden hakkımı helal etmiyorum böyle insanları nasıl seveyim ben 

17 Cevaplar

0 oy
(230 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Allah yardımcın olsun canım.benim de eşimin ailesi sürekli bizden para isteyip dururlar.kendi emekli maasını diğer oğluna yediriyor evinde onları oturtuyo biz kiradayız sonra parası yetmio bize sarıyo allahtan eşim vermio
tarafından
Bizimkiler de öyle üstelik bana hiç faydaları olmadi ben hayatta tenezzül edip istemedim ama onlarsa yüz yok
(230 puan) tarafından
Öle oluyo malesef biz vermedikce sürekli istiyo bide bizimki.ev aldık borca girdik de sustu şimdilik ama yine ister mutlaka 2 miz de calışıyoruz diye bizi dünyanın zengini sanıolar sülalece.bebeğim oldu bi sürü masrafımız oldu mamayla beslenio ama bi kere arayıp torunum nasıl dediği yok para istemeye gelince arıolar insan sinir oluyo gercekten.bebeğe bakıver die aradım kac kere ses seda yok ama lafa gelince torunum derler
Bende cok doluyum vala ama eşinle iyiysen dert etme hiç bişeyi bebeğini düşün
tarafından
Çok iyi canım çok şükür eşim benim bu hayattaki tek şansım ama onlar beni çıldırtiyorlar onların yüzünden eşimden soğuyorum
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ne güzel okumuşsunuz keşke atanıp başka şehre yerlesseniz   banada eşya alacakalar di ama üstüne  evin içine götürdüler bir güzel eşimin maasinida  aldılar hayata 10 /0 geriden başladık  
tarafından
Çok isterdim canım ama atanmak öyle kolay olmuyor çok çalıştım olmadı öğretmenlik yapıyorum ama ücretli aldigin 2000 yetmiyor borç harca ben de öyle geriden başladım hayata malesef
(12,264 puan) tarafından
Inşallah kadrolu  bir işe  girersinnkuzum  ne diyim.bende okumadım diye üzülüyorum  iki yanında bende farkı yokmuş
tarafından
Inşallah canım üzülme bu zamanda okumak da ise yaramıyor senelerimizi verdik ama bir şey olduğu yok
0 oy
tarafından
kene gibiler valla esin vermedi insallah
tarafından
Veremez canım valla rezil ederim. Yüzsüzler ya deli ediyorlar beni insanda utanma olur bunlarda yok
tarafından
linc postlarin aile postlarina dönüştü kiz farkindamisin
tarafından
Ahaha napim kiz çilem çilem:)) valla canım çok sıkılıyor bir sürü dert sıkıntı burda gırgır şamata iyi geliyor ondan yapıyorum yokda bıktım herseyden
tarafından
deme öyle bide senin durumunda olup esi para verenler de var
tarafından
Yok kiz veremez öldürürüm korkuyo allahtan:)
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Esine soyle eger para verirsen ben calsmam die ben hamile halimle calisiyorum bebegmze bize guzel gelecek kuralim die sen ailene yedirceksen ben calsmam de 
tarafından
Isterler valla beklerim utanmazlar
(2,104 puan) tarafından
O yuzden fazla yuz verme hic bse isteyemesinler bak benden bise isteseler esime direk derim verirsen asla benmle konusma die birlikken surekli eltim esimden para istiyodu esimde benden korktgu icn her sefernde yok diodu bigun cildirdm dedm bdaha kocamdan para falan dilenme ne yuzsuzsun sen ya dedim bana dio sanane abisi diyo ondan iste die halbuki abisinin hic haberi yok parasi oldgu halde dileniyo herkes dio onun küflü paralari vardir :D sende tavrini koy bi kurus isteyemesin kmse enayimisin hamile halinle calisiyon onlara yedircen
tarafından
Tavrım bastan net canım bunlarda utanma yok kadın yuzume dedi ki demisiz maaşını ver oğlum yok demiş. Dedim ki bir sürü borç harç var nasıl versin. Bana diyor biraz yüz bulsa gidip Eşim e yapışıp alacak
(2,104 puan) tarafından
Allah sabir versin sana canim ben kurtuldm cok sukur hepsnden rabbim onlara akil sana sabir versinnnn
tarafından
Amin canım amin
0 oy
tarafından
Eşin ne dedi.... 
tarafından
Vermedi canım verirdi aslında ama o da biliyor bir sürü borç var verirse neyle ödeyeceğiz yardım edeceklerine benden istiyorlar
tarafından
Ee tamam vermediyse büyütülecek bir sorun yok bence
tarafından
Ama onların yüzsüzlüğü beni sınır ediyor ya
0 oy
tarafından
Nasıl sizden istiyorlar ne hakla yanı eşin tek çoçuk mu gelırlerı yok mu ayrıca sen hamıle halınle çalışıosun rahatlıkla yiyeceklerini mi sanıolar hiç yüz verme canım sen ıkı canınla çalışıosun eşinlede açık açıl konuş
tarafından
Kiz yüzsüzler hem de çok ya deli ediyorlar beni veremez eşim ben kabul etmem  durumları gayet iyi bana beş kuruş faydaları olmadi ne yüzle istiyorlar
tarafından
Ayrıca tek çocuk değil canım beş kardeşler ve benden önce abisi var o evli ona eşya falan aldılar sürekli yardım ederler bana gelince geberirler
tarafından
Allahından bulsunlar
tarafından
Amin insallah
0 oy
(3,446 puan) tarafından
İnsan oğlu hersyi ister de önemli olan eşinin ne yaptığı
tarafından
Eşim vermedi canım normal zaman olsa versin derim ama durumum belli niye vereyim yüzsüzlüğe bak
0 oy
(586 puan) tarafından

Haksız değilsin ve gelecek teki paranı kimseye yedir me :devil:

tarafından
Öyle canım yapmam zaten
0 oy
(2,593 puan) tarafından
yaa galiba erkek ailelerinin çoğu böyle benim ailem 10 yıl boyunca abimin bütün herşeyini karşıladı kirasından tut bebek masrafına kadar ama onlarda kıymet bilmedi o ayrı keşke yarısı kadar olabilse çoğu aile 
tarafından
Kiz keşke senin ailen çeyreği olsalar herşeyimi kendim yapıyorum onlardan beklentim yok onlar benden istiyor
(2,593 puan) tarafından
keşke canım ama abimlerde kıymet bilmediler işte şimdi bizden isteme durumları bitti artık hatta akşam kayınpederim eşime para verdi benim maaş borçlara gidince eşimde geç alıyor kalmadı elde bende şok oldum
tarafından
Anladım canım bilmeyenden de sorar allah ne diyim keşke bize de yapsalar nasıl bilmeyiz
(2,593 puan) tarafından
bunca şeye rağmen ben gene saygımda kusur etmiyorum öyle olsa neler yapardım kim bilir
0 oy
tarafından
Esin veriyor mu pekiştiği parayi onlara 
tarafından
Yok canım ama emin ol durum böyle olmasa verir. Benden çekiniyor bir de borç var ondan yoksa verir
tarafından
Vermiyorsa salla gitsin o zaman tabiri caizse i t ürür kervan yürür takma ne derseler desinler
tarafından
Çok yüzsüzler deli oluyorum canım ya
tarafından
Ya amaçları zaten sana huzursuzluk vermek yerinde rahat ettirmemek sende bu şekilde kafama takarak bunuda onlara belli ederek amaçlarına ulaşmalarını sagliyorsun bos ver hiç takma keyfine bak
tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum canım allah sorsun ne diyim ben
0 oy
tarafından
1 kurus yardim etmiyor zorla ev diziyorsunuz birde sizden parami istiyorlar siz ne yiyip iceceksiniz o zaman hayret ya
tarafından
Bilmem ki anlasam bir cahil insanlarla uğraşmak çok zor
0 oy
tarafından
valla cok cok haklisin hem kredi borclari kalmis hem maasini istiyorlar once o krediyi odesinler hangi yuzle para istiyorlar gel de çıldırma
tarafından
Durumlar böyle olmasa verirdi canım ama o da biliyor ve tepkimi koydum benden çekiniyor yoksa verirdi
tarafından
şükür ki çekiniyor senden yoksa bu durum çekilecek gibi değil tanımıyorum esinin ailesini ama ben bile nefret ettim bu tutumlarindan seni düşünemiyorum
tarafından
Aynen öyle canım çok yüzsüzler ya bir ara da altın istiyorlardı benden deli ediyorlar beni durumları olmasa anlarım ya da onlar bana öyle olsalar yaparım
tarafından
böylelerine acimicaksan valla canim yoksa tepene çıkarlar
tarafından
Aynen öyle canım öyle yapıyorum
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Eee eşin verecek mi yoksa maaşınu onlar utanmadan istemiş eşin ne diyo bu işe
tarafından
Dedim bir sürü borç harç var sana nasıl versin gerçekten yüzsüz insanlar hem de çok. Benu çok yordular onların yüzünden eşimden soğuyorum
(1,722 puan) tarafından
Evet en kötüsüde bu evinde huzur kalmıyo insanın ya bu aileler olmasa ne gğzel gül gibi geçincez
tarafından
Aynen öyle canım eşim çok iyidir hiç bir sıkıntımız yok çok şükür ama onların yüzünden sürekli tartışıyoruz her tartışmamızın sebebi onlar üstelik mutlu oluyorlar bu durumdan
(1,722 puan) tarafından
Sen yinede onlara kızıp eşine yansıtma sevindirme onları istesin dursunlar eşin vermedikten sonra hiç sıkıntı yok
tarafından
Ister istemez canım sıkılıyor ondan çıkarıyorum sınırımı canim
0 oy
(798 puan) tarafından
Canim bende senelerce ozelde ogretmenlik yaptim atanamadim gercekten zor.kontejyan cok az oluyor.Esinde okumus insan niye boyle cahilce hareketler yapiyor cocuk degilki o parasini vermesin artik aile kurmus seni ve bebegini dusunmedi lazim bu saatten sonra.Oturup guzelce konussan esinle
tarafından
Yok kuzum vermedi zaten veremez de kabul etmem ailesinin yaptığı yüzsüzlük beni deli ediyor
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Eşin bişi demiyomu   maaşını verirmi razı olurmu  yani

Bir kere  sağlam rest çekse   deme yüzü bulamazlar  bence
tarafından
Yok canım vermedi veremez kusura bakmasın ailesi aile olsa onlar bana yardım eder ben yeni ev kuruyorum borç harçla eşya almama bile öldüler ki eşya aldı parayı biz e vermez diye
(1,065 puan) tarafından
Yazıklar olsun onlara daha anne baba dediğin evladıma yük olmim die uğrasır faydam dokunsun der     işte  insan olmak herkesin kaldırabileceği bir yük değil
tarafından
Aynen öyle canım aile olarak bana hiç bir sey yapmadılar eşimin ise girmesini bile istemiyorlardı iyiligimizi hiç istemiyorlar bir de benden bekliyorlar bu kadar da olmaz
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Neden verecekmiş eşin cnm hem yardım etmemişler hem yardım mı bekliyorlar eşin ne diyo bu konuda peki
tarafından
Eşim veremez canım kabul etmem benden çekiniyor yoksa yapar yani saf biraz. Diyorum ya bana yardım edeceklerine benden istiyorlar yüzsüzlük bu başka bir şey degil
(1,379 puan) tarafından
Tatlı dille yine de eşine yaklaş cnm sizin de bebeğiniz olcak bu zamanda beklentiye girmeyeceksn zaten boşver sizi rahat bıraksınlar yeter biz öyle yapıyoruz eşimle :) eşim sağolsun dinler beni ikimizde çalşyorz emin evime girdik paranın çoğunu oraya yatryrz en azından ev sahibi oluruz yoksa gidiyor para sen de bankaya falan ya da emin evim gibi yerlere yatrn
tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum canım hem borç falan var onlar bi bitsin inşallah ev de alırız
0 oy
(1,374 puan) tarafından
İyi de eşin nasıl müsaade ediyor buna?
tarafından
Edemez canım veremez ama istemelerini nasıl sindiriyor bilmiyorum zira ben çıldırıyorum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 58 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Znurr (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 487 göst.
26 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 228 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 234 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,183 soru

11,350,486 cevap

34,818 kullanıcı

...