+15 oy
781 göst.
önce Diğer kategorisinde (2,633 puan) tarafından
✨️TEHLİKELİ SÖZLER

1-Allahım bizi de gör artık.

2-Burası Allahın unuttuğu yer.  

3-Allah yazdı ise bozsun.

4-Allah gelse bile seni elimden alamaz.

5-Allah özenmiş de yaratmış. _"(Özenmek acizliktir. Allah aciz değildir. "Ol" der "olur".)"_

6-Allah bizi unuttu. _"(unutmak fanilerin işidir)"_

7-Bu işte bir Allah'a birde sana güveniyorum, demek,

_"(Güven hususunda Allah ile o kimseyi ortak kılmak demektir)"_

8-Önce Allah' a sonra sana emanet ediyorum, demek.

_"(Emniyet hususunda Allah ile kimseyi ortak kılmak demektir)"_

9-Yukarıda Allah var demek.

_"(Allah yukarıda, aşağıda, ileride, geride değildir, mekandan münezzehtir)."_

10-Bir gemi için "Tanrı bile batıramaz" demek.

11-Bundan iyisini Allah bile yapamaz, demek.

12-Dini bir hükümle alay etmek. _"(Namaz, Oruç gibi, hükmü Kuran ve Sünnetle sabit bir olan bir ibadet ile alay etmek, espri konusu yapmak dinden çıkmaya sebep.)"_

✨️KADERLE İLGİLİ TEHLİKELİ SÖZLER

1-Kader utansın.

2-Böyle kadere lânet olsun.

3-Kaderi kötüymüş.

4-Kaderin oyunu

5-Kadersizim

6-Kaderim kader değilmiş 

7-Alnına kara yazı yazılmış.

✨️İNSANLARIN BİRBİRİNE SARFETTİĞİ TEHLİKELİ SÖZLER

1-Seninle cennete bile girmem

2-Cehenneme kadar yolun var

3-Yüzünü gören cennetlik

4-"Allah belanı versin" demek

5-Bir iş yaparken "ben bunun Allah'ını yaparım" demek

6-"Allahın belası" demek

7-"Allahın cezası" demek

8-Yalansız iş mi var, demek

9-Yalandan kim ölmüş, demek,

10-Biz de yalan çok, demek

11-Fala inanma falsız kalma... demek.

_"(Fala bakmak, baktırmak haramdır, Gaybı, geleceği Allahtan başka kimse bilmez.)"_

12-Kahpe felek 

*****aletin bu mu dünya.

✨️*ŞARKILAR-TÜRKÜLERE GİRMİŞ OLAN TEHLİKELİ SÖZLER*

1-Kahpe kader

2-Secd*****im taparcasına

3-Bir sana taptım bir de Tanrıya

4-Tanrım Madem unutacaktın beni neden yarattın

5-Kuluna kul oldum severek taptım

6-Alıştım kaderin zulmüne artık

7-Rabbim adaletin bu kadar mı?

8-Sensiz cennet bile sürgündür bana

Not: Kasten illa billah demeden sadece “Lâ havle ve lâ kuvvet” demek küfür alametidir. 

_"(Çünkü Bu Allah’ın kudretini inkâr anlamına gelir.)"_ 

Doğrusu “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” demektir ki “Allah’tan başkasında kuvvet ve hareket ettirme gücü yoktur.” demektir.

❗️*Bu sözlerin bir çoğu imanı alır götürür. Tevbe etmeyi ve İmanı yenilemeyi gerektirir. Bilmeden söylemekte de büyük günahtır. Bu ve buna benzer sözlerden sakınmak gerekir. Çünkü islâmda cehalet, bilmemek özür değildir.*❗️

✨️Bu sözlere Din literatüründe Elfâz-ı Küfür denir. Ecdâdımız bu hususta cildler dolusu kitaplar yazmıştır. En dikkatsiz olduğumuz, önemsemediğimiz konulardan birisi de budur.

25 Cevaplar

+1 oy
önce (2,633 puan) tarafından

En İyi Cevap

Arkadaşlar kimin umurunda olur kimin olmaz bilemem ama ben daha da böyle postlar paylaşmama kararı aldım.

Kanıt sorana kanıt veririm.
Ama sormadan "bence ahalisi" olarak kendi kanaatince kanıt sunmadan ve güzel konuşmayan insanlarla "açıkça" uğraşmak istemiyorum.
Tartışma veya çekişme insanı değilim, öyle bir durum vaki olduysa haklarınızı helal edin. Benden yana helal olsun.
Ben de insanım ve üstüne hamileyim, böyle hassas bir dönemde daha da hassas olduğum bir konu hakkında kanıt istendiğinde kanıt sunduğum halde delilsiz reddiye yapılması beni yıpratıyor.
Sözüm de şahsi algılanmasın lütfen, kimseyi tanımam etmem. Kimse de beni tanımaz etmez.
Allah hepinizden razı olsun, cennette Rasulullah (sav) ve ashabı kiram efendilerimize komşu olarak buluşmak dileğiyle. Allaha emanet :)
-Reklam-
+4 oy
önce (2,069 puan) tarafından
Önce Allah a sonra sana emanet sözünde birşey yok bence
Bir olamaz zaten. Cümlede eşitlik iması yok. Senden sonra Allah a emanet ol demek istiyoruz
Son cümle yanlış oldu. Önce Allah a sonra sana emanet demek istiyoruz
önce (1,094 puan) tarafından
Aynen bende bunda yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü niyetimiz önce Allah'a emanet etmek öncelik O'nun. O'ndan iyi koruyan tabii ki olamaz. Kula göz kulak ol manasında 'sonra sana emanet' diyoruz. Hâşâ ortaklık bakımından asla demiyoruz, demeyiz de ama böyle yazıyorsa kitaplarda daha dikkat ederiz. Rabbim küfrden korusun hepimizi
Bilmiyorum ben hiç bir yerde bu tarz bir yazıya denk gelmedim bana da mantıksız geldi açıkçası ama birilerine soracağım bakayım ne diyecekler
önce (1,094 puan) tarafından
Tamam canım buraya da yazar mısın bende merak ettim
+2 oy
önce (3,552 puan) tarafından
5ten sonra biraktim. Sadece su dikkatimi cekti 5teki ozenmek birine ozeniyo anlaminda degil yani en iyisini yapmak anlaminda kullaniliyo.
Allah özenmekten münezzehtir haşa böyle diyen birisi diğer insanları Allahın özenmeden yarattığını ima etmiş olur.
önce (3,552 puan) tarafından
Yahu bu kinayedir, oyle yapmistir diye demiyor kimse. Karsidaki kisinin guzelligini vurgulamak icin diyor. Allah'a laf atmiyor veya imada bulunmuyor. Herseyi yaratan Rabbim ona mi laf deniyir veya denmiyor mu ayirt edemiyor da dikkat edin diyosunuz. Laflari abartacaginiza baska seyleri abartin.
+1 oy
önce (168 puan) tarafından
Emeğine yüreğine sağlık Allah razı olsun ☺️❤️
+1 oy
önce (806 puan) tarafından

Haşa tanrı bile bu tekneyi batıramaz , dedi ve su alan teknede can verdi TİTANİK kaptanı:)

Allah razı olsun canım . La havle yi öğrenmiş oldum bak ne denmez diye sayende <3

+1 oy
önce (459 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

Yüzünü gören cennetlik demenin nesi tehlikeli.Yani seni o kadar az görüyorum ki cennet ehli gibi mutlu ve seçilmiş hissediyorum demek istiyor.

Allah özenmiş demek daha da üstüne düşmek anlamında kullanılmış .İmrenmek anlamında değil.

Kaderi kötüymüş demenin nesi tehlikeli? İyi kader kötü kader yok mudur?2 yaşında tec*vüz edilen öldürülen bebek için kaderi kötüymüş demek niye tehlikeli 

Vs vs daha birçok şey sıralayabilirim.Bunları bilmeden söylemek bile büyük günah diyorsunuz.Unutmayın ameller niyetlere göredir.Hz Musa'nin Allahla arkadaşı gibi konuşan çobanla arasında geçen kıssa gibi. Günah uydurmayın bence( bazı maddelere evet ben de katılıyorum nahoş söylemler ama kesinlikle çok çok büyük günah olduğunu düşünmüyorum .
önce (1,099 puan) tarafından
Herkes bildiğini paylaşmaya devam edebilir. Kafamıza yatmayanı araştırıyoruz zaten. Biz araştırarak öğrenebiliriz diye hocalar anlatmaktan vazgeçmiyor. Her müminin görevidir bildiğini aktarmak. Körü körüne inanan internete yazıp ilk önüne çıkana da inanır zaten. Sen yolundan vazgeçme hem sana iyi geliyor hem bize hatırlatıyor
Allah razı olsun ikinizden de, inşallah cennette de buluşuruz :)
Allaha emanet, iyi geceler.
önce (4,153 puan) tarafından
Cicikuş, biz Alaskayla konuştuk çözdük ya da birbirimizi anlamaya çalıştık diyelim. İyi akşamlar Alaska.
önce (1,099 puan) tarafından
Alaskayla konuşuyorum zaten. Sadece umarım ki hevesini kıran sen değilsindir :)
Ben ne hakaret ettim, ne aşağılayıcı konuştum, fikirlerimizi sunduk her iki yorumda da. Hepimiz de burada fikirlerimizi tartışacak kadar olgunuz saygı çerçevesinde. Dolayısıyla aldığı karara da saygım var.
0 oy
önce (4,123 puan) tarafından
Canım Allah razı olsun rabbim mizanina koysun hemen ekran görüntüsü aldım bilmeden neler sarfediyormusum 
0 oy
önce (83 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsınız İnşallah demiyenlerden oluruz
0 oy
önce (394 puan) tarafından
Allah razı olsun.
0 oy
önce (45 puan) tarafından
Özelden yazdım  dönmedin bana küstüm sana
Uzun uzadıya dönmem gerektiği için mesajlara henüz dönmedim nolur kusura bakma şahsi değil, bir de pazar olduğu için eşimleyim boş olduğum ilk an inşallah döneceğim ❤️
önce (45 puan) tarafından
Kız şaka yapıyorum arayamı kaynadı acaba dedim
0 oy
önce (10,737 puan) tarafından
Çok güzel bilgiler eline sağlık. Böyle aydın, bilgili kişiliklere çok ihtiyacımız var
0 oy
önce (262 puan) tarafından
"Rabbim adaletin bu kadar mı" Şarkısını çok sık dinlerim ama o kısım geldi mı tekrarlamıyorum. Yine de günah sayılır mı? 
Genel olarak şarkı dinlemek günahtır, 2 günahı cem etmek gibi olur.
önce (327 puan) tarafından
sarki dinlemek neden gunah ya
0 oy
önce (8,900 puan) tarafından
Ellerine sağlık çok faydalı olmuş 
0 oy
önce (58 puan) tarafından
Ayyyyy ayyyyy Allah'ım sen affet. Ben bazenLa havale vela kuvvete diyorum devamı gelmiyor ama bilerek değil.  Çok kötü oldum şu an ya ಥ_ಥ
0 oy
önce (1,044 puan) tarafından

Okurken dedim bunu Alaska yazmıştır diye :D

Allah razı olsun eline sağlık çok yararlı bilgi gerçekten. 

Sesli şekilde eşime okudum arada birkaçını kullanıyoruz maalesef 

0 oy
önce (7,611 puan) tarafından
 İsyan içeren şarkılar   da   dinlemek  hükmü nedir
Helal olsun. Iyi aksamlar.
Rlm öncelikle görüslerine bayıldım    seninle uzun uzun dinî sohbet etmek isterdim
Açıkçası ben dini bilgisi çok çok fazla olan biri değilim, hiç de böyle bir iddiam olmadı. Sadece araştırıp okumayı ve bu fikirleri birileriyle münazara etmeyi severim. Bazen haklı çıkarım, bazen de çok yeni bir bilgi öğrenirim. :) İşin özeti okuyup, araştırıp, seviyeli tartışabileceğim şeyleri severim. Bakarsın bir gün denk geliriz, uzun uzun herhangi bir konuyu tartışırız :D
İnşallah   sevgiyle kal
Sen de sevgiyle kal
0 oy
önce (2,458 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim.. bide şu kelime var bi iş yada evlilik olacağında yada olduğunda -Allah ayırmasın --Allah bozmasın- deniliyor.. belki niyet güzel ama .doğru bir kelime değil gibi geliyor bana.. kullanmamaya dikkat ederim hepsini .. 
0 oy
önce (628 puan) tarafından

Daha başlıktan anlaşılıyor sen oldgun teşekkürler :)

Birkaçı dışında zaten söylemiyorum onlarıda ögrenmiş oldum Allah razı olsun 

0 oy
önce (1,703 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim ❣️
0 oy
önce (81 puan) tarafından

Rahmetli babam benı döver eziyet ederdi vara yoğa bazen sebepsiz yere döverdi kız çocugu sevmezdi evde tek kız çocugu bendim erkek çocuklarını çok severdi benı öldüresiye dövüyor senı geberticem diyordu hırsını alamıyordu erkek olsaydın keşke derdi ben dua ederdim Allah'ın benı kurtar bunun elinden yardım et diye daha çok öfkelenir seni ALLAH Mİ KURTARACAK BENİM ELİMDEN DERDİ BAK KİMSE YOK DERDİ VS ÇOK ZORUMA GİDERDİ BEN İNANIYORUM ALLAH VAR HAK VAR ZAMAN VAR DERDİM 

sonra onun şiddetinden kaçtım evlendim çocugum oldu görüşmüyordum tabi bir gün telefon geldi baban kanser olmuş diye gittim yinede teselli vermeye çalıştım yüzüme pişman pişman bakıp sadece ağlıyordu konuşamıyordu sırtı vs ç.ü.r.ü.m.ü.ş.t.ü çok hastaydı sırf kemik kalmıştı resmen çok zayıflamıştı öldü gitti.. 

Kusura bakmayın uzun oldu :(

of ikinize de cok sarilmak istiyorum aglayacagim nerefeyse gozlerim cok dolu :( daha bebekken baslayan bi siddet allahim dusunmek bile istemiyorum nefesim kesildi resmen
önce (806 puan) tarafından
Allah razı olsun canlar<3
Allah razı olsun sağol canım daha neler varda buraya yazmakla bitmez bu hikayemizin 4 te biri benim için :(((
allahim.sana sonsuz huzur ve mutluluk versin
Amin Allah razı olsun hepimize inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
0 oy
3 cevap 69 göst.
0 oy
7 cevap 227 göst.
17 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (924 puan) tarafından soruldu