+1 oy
776 göst.
Diğer kategorisinde (1,338 puan) tarafından
Kızlar eltim bana ev hediyesi olarak mikrodalga fırın getirdi ama biz anladikki bir sekiz ay önce almış garanti belgesi üzerinde aldığı günün tarihi yazıyor...herhalde beğenmemiş hoşuna gitmemiş kutuya koymuş ben ev alınca getirdi.bende ona yeni ankastre aldım Airfey mikro dalga özelliği hepsi var dedim onları almama hiç gerek yok demiştim önceden bir sohbette. Şimdi açıp baktım icerisine yağ lekesi ızgarasında izler vardı bariz kullanmış ayıp değil mi sizce bide eşimle eşi Ortaklar biri eve birşey alınca mecbur diğeri ya karşılığında para alicak yada başka birşey haksızlık olmasın diye buda gizli almış kullanmış bana getirmiş siz olsanız napardiniz susar mıydıniz yoksa soylermiydiniz bide bu eltim herseyime karışan biri onu mu aldın bunu aldın afedersiniz ne alsam sabahında gider alır oda siz napardiniz 

19 Cevaplar

+9 oy
(503 puan) tarafından
Ben olsam satıcıya suçlar gibi yaparak söylerdim. Canım bunu nereden aldın, yanlış anlama içindeki garanti belgesi eski ve ürün kullanılmış. Satıcı sizi kazıklamış olmasın sakın derdim
(1,338 puan) tarafından
Eşim görür görmez satıcıyı tanıdı.biliyor sorunda bu ya nasıl düşünmez hemen anliyabilecegimizi ya madem beğenmedin kalsın ya evinde banada ufak birşey getirseydin ben birşey beklemem öyle insanlardan
(5,270 puan) tarafından
bencede. saticiyi anlamamais gibi soyle eltinin yuzune vur kullanildigini anladigini. arkadasin dedigi gibi saticiyi suclayarak laf sok
(1,338 puan) tarafından
Öyle yaparım
-Reklam-
0 oy
(15,408 puan) tarafından
İkinci elden mı aldın bana hediye etmeden kendin mi denedin diyesim geldi ah benim çenem asla durmaz 
(15,408 puan) tarafından
Kayınvalidem beni bu yüzden pek sevmez sivri dilli ve hazırcevabım ama ben böyle çok mutluyum
(8,163 puan) tarafından
Aha bu ben ama benj genelde kayinpeder sevemez çünkü herseyi yüzüne vurduğum için ve o haksız olmayı hiç sevmez :)
(15,408 puan) tarafından
Kız benimki de kendini oğlunu kızını ailesini övmeyi çok sever benide öldürseler yanlışa doğru demem pat diye derim açıksözlülük ile patavatsızlık arasında bir yerdeyim ama :) doğru olanı söylüyorum
(8,163 puan) tarafından
Heh bende tam oradayım:D ben burayı sevdim ama :d saygısızlık yapmadan gerçekleri soylrmek

Acı ama doğru,... bazen kayinpeder birsey diyince seninde doğrular işine gelmiyor diyorum sjsj sonuçta ben sana saygısızlık yapmıyorum ki doğruları söylüyorum diyorum sjj
(15,408 puan) tarafından
Ben bunları demeyip içimde tutsam verem olurum herhalde o yüzden doğru zamanda doğru lafı affetmem söylerim bende seviyorum kendi aileme karşıda böyleyim hiç pişman değilim :)
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Ben az olsun temiz olsun taraftarıyım hiç elimde yoksa bile kullandığım ürünü veremem 
(1,338 puan) tarafından
Canım çok şükür elimizde var maddi durumumuz çok iyi ben esimede söyledim keşke küçük ufak bir hediye olsaydida böyle olmasaydı.
0 oy
(1,725 puan) tarafından
Belki de onlara hediye geldi de o geleni verdiler..gizlice almış olmama ihtimali için diyorum. Ama kullanılmış ürün getirilmesi büyük rezillik
(1,338 puan) tarafından
Canım bı ara bu konu açıldı al alalım bizde gibisinden markayı söyledi bak işte Samsung marka çok iyi falan dedi buda Samsung marka
0 oy
(28,511 puan) tarafından

Yaptığı doğru değil tabiki

(1,338 puan) tarafından
Değil mi yani
0 oy
(2,461 puan) tarafından
Ben ona takılmadım da .kardeşler ortak kime ne alınırsa karşıyada ya alınacak ya parası verilecek nasıl bir mantık kız anlamadımm.. benim eşimde kardeşiyle ortak ama hiç öyle bişeyimiz yok her evin eksiği ihtiyaçı farklıdır mesela benim 4 çocuğum var eltimin 2 . Ben çocukalrım yaşları gereği isteği farklı onların farklı..kardeşler kendilerine göre aylık bir maaş belirlemiş ona göre hesaplarına ekliyorlar bide iş yeri hesabı var ordan dükkan giderleri ve malzeme alımı yapıyorlar. 
(227 puan) tarafından
Bencede çok mantıklı dükkanın geliri üçe bölünmüş aşırı derecede mantıklı o ne öyle kiz
(1,338 puan) tarafından
Her birimizin elinde bir Kart mesela eltim kaç ayda bir mutlaka bir altın alır ama ben alamıyorum param yok eşim haksızlık olmasın diye ihtiyacım kadar verir bilmiyorum sorun bizde mi onlarda mi
(227 puan) tarafından
Bence sorun sizde karış taraf ne yapıyorsa sözde yapicaksnz ve bu çocuklarınızn hakkı onlar ileride iyi kaliteli bir hayat yaşayacak sizinkiler onlara mi bakacak üstelik aynı kese  pardonda ben olsam onunkiler altından benimkiler çamurdan mi derdim millet bu devirde kendini akıllı milleti keriz sanıyor kiii eltinde sırf böyle değersiz hisset diye bunu yapmış sana ki istediği de olmuş
(2,461 puan) tarafından
Maaş olayı en mantıklısı burda . Mesela 30 bin 2 tarafta alsa geri kalan iş yeri hesabında kalsa oraya
kimse dokunmıcak sadece iş yeri için harcanacak eğer fazla birikirse orda bizimkiler şirket adına araba alıyorlar . Yatırım yapıyorlar . 4 yıldır ortaklar Allah a şükür ne eltimde sıkıntı çıktı ne benden yana . Zaten eşlerimize asla iş konusunda para konusunda müdahale etmeyiz..
(1,338 puan) tarafından
Canım bizim işler karışık ya çok sorun yaşadık bu konuda
0 oy
(355 puan) tarafından
Kaç ay önce aldığı önemli değil bence kutusunda düzgün birsekilde duruyorsa ama kullanmış olması ayıp olmuş biraz 
(1,338 puan) tarafından
Kutusu yırtık pırtık hem ya canım aslında soyleseydi Merve ben mikrodalga aldım ama pekte ihtiyacım yokmuş aslında sana ev hediyesi olarak versem nede olsa ortagiz sen bilirsin dese bende sağol olur canım yada sen bilirsin derim ama kalkıp ta ortalıkta gezinip en iyi hediyeyi ben aldım İste ben böyle biriyim demesi hele
(355 puan) tarafından
Sen birazda öyle kendini övdüğü icinnde sinir olmuşsun demekki yani kullanmassa daha iyi olurmuş eltiler öyle genellikle benimki de birşey yapsa söylemedigi delik kalmaz duyurur:))
(1,338 puan) tarafından
Ben ona ev hediyesi olarak günlerce uğraşıp en iyisini seçip götürdüm onun böyle yapması arkamdanda hediyesinin rengi hiç hoşuma gitmedi demesi çok kırmıştı beni ben en azından kutulu paketli hiç açılmamış hediye getirdim
(355 puan) tarafından
Siz söyleyin o zaman o rengine takılmış sizde eski ve kullanılmış hediye getirmiş hiç getirmeyip kendi kullanmaya devam etseymis diyin
(1,338 puan) tarafından
Görümceme söyledim hatta o benden önce söyledi hediyeyi getirirken gorumcemde vardı ama ben bu fırını onun evinde gördüm aylar önce bir kere gördüm sonra hiç göremedim dedi
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Bence çok ayıp etmiş tmm sekız ay önce almış olabilir yenı olsa bunda ne var dıye yorum yapıcaktım ama yağ lekeleri var dediğinde gerçekten baya ayıp etmiş kullanılan eşya götürülmez ben olsam laf arasında bu mikrodalgayı nerden aldın senın için diyorum adam kullanılmış ürünü satmış sanada haberin olsun derdım 
(1,338 puan) tarafından
Canım hatta göz yanılması mi diye fenerle baktım içine besbelli eşimde baktı bunu kullanmış dedi.ben söyle düşünüyorum kaynanam bana en ufak bir şeyde tepki koyar e kızım siz ortaksiniz aman haram girmesin haksızlık olmasın diye hep ogutte bulunur ona desem oda ona dese kızım ayıp etmişsiniz hem gizli alıyorsun kullanıyorsun beğenmeyip ona götürüyorsun dese daha iyi olmaz mı acaba
(1,714 puan) tarafından
Dırek kendın söyle bence kaynananı hıc karıştırma sonra karşılık veren biriyse kaynananın da kalbini kırar sanane falan derse zaten haramdan korksa  haksızlıktan korksa böyle yapmaz ben olsam kendım derdim ama suçu sanki onda değilmiş gibi degıl de aldıgı yerden mi kaynaklı diye sorardım en azından kendi yaptığını  zaten anlar tepkisini merak ederdim açıkçası
(1,338 puan) tarafından
Yada şöyle yaparım eşim abisine abi ben bunu aldığın yere götüreyim yerine başka birşey alayım siz ayıp olmasın ihtiyaçmiz olan birşeyle değiştirelim falan dese zaten ortaya çıkar bilemedim dediğin gibi birgün direk söylerm
(1,714 puan) tarafından
Bak oda olur aslında o şekilde de ortaya çıkar
0 oy
(425 puan) tarafından
 Kullandığın uruunu bana heidye etmekle senden bir anı kalsın mi istedin çok duygusal ya diye dalga geçer hediyesini ihtiyacı olan birisine hediye ettiğini soylerdim
(1,338 puan) tarafından
İşte öylede aramız kötü olacak arada kötü olan ben olucam hediye beg nmiyir diyecekler halbuki öyle bir şey değil gerçekten keşke alıp kullanmasaydi ihtiyacım yok ama alıp en başa koyardım eltimin hediyesi diye böyle yaptığı için çok zoruma gitti
0 oy
(1,507 puan) tarafından
Yaptığı hiç hoş olmamış

Acilen ortak para değil aylık maaş yapmanız gerekiyor 
(1,338 puan) tarafından
Eşi kabul etmiyor bahanesi de e nerden bilecez calmadiklarini ya çalmak isteyen her türlü çalar oda onunla Allah arasında calmissa eğer hesabını verir ama böyle olmuyor maalesef
0 oy
(29 puan) tarafından

Valla direkt söylerdim canım içinde yağ lekeleri var diye ben kullanılmış eşyayı kullanamam de tabi normal bir konuşma şekliyle cazgirlik yapmadan:)))

(29 puan) tarafından
O seninkinin rengini beğenmemiş sanırım okudum şimdi vazgeçtim cazgirlik yap kizzz
(1,338 puan) tarafından
Kız o hediye mi de kırmasın mi gözümün önünde ahh ah oda aslında tam bir başka post açma sebebi ahahaha
(29 puan) tarafından
Kız ankastre almışsın kirarmi sence:)))
0 oy
(8,905 puan) tarafından
Ben olsam onun eşinin yaninda derdim galiba sizi kaziklamis satıcı yağ lekesi var garantisi eski sana verecem iade edin 
0 oy
(227 puan) tarafından
Ayy sen ankastre almışsın ne gerek vardi kız birde bu eltiler hep mi şeytan olur
0 oy
(667 puan) tarafından
Hem durumdan, eltinizden şikayetçisiniz hem aramız bozulmasın istiyorum diyorsunuz, sizin sorununuzu neden kaynananız gidip konuşsun. Düzgünce karşısına geçip sorabilirsin. İçinde yağ lekeleri var bu kullanılmış sanırım aldığınız yerle bir görüşsen mi diyebilirsin 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Çok ayıp ya nasıl yüzü kizarmiyo temizlemeyi bile akıl edememiş.. geri versen olmaz ama bence söyle içinde kalmasın. Kullanmadan önce iyi mi diye test ettin elticim de gülerek 
0 oy
önce (24 puan) tarafından
Saf saf derdim ki ya bu kullanılmış hemen değiştirelim bunu içinde lekeler var . Bn kullanamam bu şekilde nerden aldın gidelim biz eşimle sana da haber vereyim dedim biri aide etmiş o malı sana satmışlar derdim. İ inse garantisi vardı gerçi gidip değiştireyim hemen derdim. Ses etmezse kapatır bı sure sonra ya abla yenge neyse işte bu 8 ay önce alınmış anlamadım niye o kadar önce aldın ki adamlar kullanılmış bı ksuru yok çok olmuş alalı diye iade elmedi değişim de yapmadı. Ne demek bu evindeki mikrofalgayi mi getirdin derdim. 
0 oy
önce (2,678 puan) tarafından

Direk pat diyede söylerim huyum kurusun kendi kullandığını mı layık gördün bize al burası ikinci el dükkanı değil derim .. annemin eltisini anlatmışsın resmen annem ne alsa ertesi gün aynısını bulur alırdı hatta evde tabak çanak kırılınca bizden araklar takımını tamamlardi nasıl olsa aynısı 

0 oy
önce (3,826 puan) tarafından

Ben utanırım bisi diyemem . Begendiysem kullanirim. Begenmediysem atarım napim 

0 oy
önce (16,295 puan) tarafından
Fırını beğenmeyip elden çıkarmak istemiş sanki ne ayıp ya benimde eltim ev aldı yakında hediye alicam ne alsam diye düşünüyorum yani kullanılmış birseyi götürmeye insan utanır 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 63 göst.
0 oy
17 cevap 614 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (955 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 930 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 188 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Summer33 (1,171 puan) tarafından soruldu