+2 oy
264 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,920 puan) tarafından
Şimdi anlatacağım belki bazılarınızın içilecek belki bazılarını hak verecek ama benim iki evladım var biri kız biri oğlan ikisini de birbirinden ayırtısı yok biri sağ gözümse biri sol gözüm benim ailem evlat ayırmayı çok seviyor bu bariz belli annemi aradım hal hatır sormak için sarma sarıyorum bu arada kucağındaki çocugumla ne yapıyorsun ya ben de kahve içiyorum dedi ben dedim ki sarma sarıyordum dedim gel de beraber saralım anne dedi şakasına o da dedi ki gelemem ya dedi annem bu şekilde kerimim içten gelecek dedi ona dedi yemek yapacağım dedi maklube yapacağım dedi pirincimi neyimi ısladım dedi ben de dedim ki afiyet olsun dedim ben devam ediyorum o çocuğu falan seviyor konuşuyoruz yani sonra dedi ki kerim'imin dedi nevresimlerini değiştirdim dedi annesi onun kölesi olsun dedi yeni nevresimler taktın dedi üşümüş de düzenle kalın yorgan verdim dedi anne gece üşüdüm deyince şu ciğerimin yağları eridi dedi Kerim'in bir türkü söylüyor ki dedi şu dedi ciğerleri mi dedi alıyor indiriyor dedi öyle güzel söylüyor annesi sesine soluğuna kurban olsun dedi 

Sonra dedi ki dur dedi sana dedi abin yatağını göstereyim dedi Bahçeli kitap gibi düz dedi annesi kölesi olsun akşam yatağa sıcacık dedi ha dur dedi Çarşamba geri kaldırayım dedi üşür de dedi daha sıcak olsun dedi ben de durdum durdum dedim ki anne dedim senin başka çocuğun yok mu dedim sürekli dedim telefonu açıyoruz Kerim'de Kerim Kerim Kerim de Kerim derim sanki böyle dedim yıllardır dedim aramışsın da bulmuşsun gibi konuşuyorsun dedim hani dedim 6 6 çocuğunun bir tanesi dedim yani dedim onun dedim özelliği nedir dedim o da dedi ki kıskanmayın dedi ben dedi Kerim'i seviyorum dedi kime diyorum dedi maklube yapacağım dedi yemek yemiyor içmiyor dedi çocuk gibi yemek yiyor dedi sonradan sabah çorba içirdim dedi öyle dedi ben bu sefer daha fazla sinirlendim yine seslenmedim kıskandıniz dediğine falan 38 yaşındaki adama sen çorba mı içiriyorsun dedim merak etme ölmez Bir şey olmaz dedim o nasıl konuşayım öyle dedi senin de evlatların var dedi evlatlarımin  üzerinden hemen dedim yürüme başladı ben asla oğlumun yanında kızım var kızımın yanında da oğluma fazla dillendirmiyorum birine sana bacağıma oturtturuyorsa birini de sol bacağıma tutturuyorum dedim birini alnından öpüyorsan kızımı da alnından öpüyorum ki birbirlerini kıskanmasınlar diye dedim he dedi dünyanın en iyi annesi sensin ya dedi sonra bana dedi ki en çok da burada üzüldüm gözlerim dolu dolu yazdım bunları yanlış yazıyorsam kusuruma bakmayın siz böyle yaptıkça Kerim'i daha çok dillendireceğim size sinir olun diye dedi ben de telefonu yüzüne kapattım

14 Cevaplar

+2 oy
önce (209 puan) tarafından
Dedi dedi dedi dedilerden okuduğumu anlamadım 
önce (1,920 puan) tarafından
Çok üzgünüm yanlış yazmışım
önce (862 puan) tarafından
Bizim insanımız destek olmaz yazım hatalarina bakar kelimelere takılı kalırlar..insanın canını ne yaktığını anlamazlar
Öyle canım diyorum ki annem vkat ayrımı yapıyor ve üzmek için yapıyormuş hepimizi kerim.icin ama bazıları yazım hatası diyor dalga geçiyor olsun canları sağolsun
Kimse kimim ne yaşadığını bilmez geçen geçsin. Belki okurken tebessüm ederek okumuslardir
önce (452 puan) tarafından
Valla ben kötü niyetli gülmedim kız lütfen içinde bulunduğun durum için gerçekten çok üzüldüm yani kendimi yerine koyunca insanın içi acıyor insan kaç yaşında olursa olsun anasına babasına muhtaç her şekilde sadece okurken şey aklıma geldi adam vardı ta Müge anlı da dedim dedim dedi diyen o geldi arkadaşta öyle yazınca bir gülesim geldi
-Reklam-
0 oy
önce (15,396 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

Hayatta en büyük kazığı en büyük nankörlüğü Keriminden görecek hiç şaşmaz :)

İnşallah DİYORUM artık kerim'imde kerimim beden diyorum birde kahkahalar atıyor ben üzüldükce
0 oy
Cunki sen iyi olduğun için herkes iyi ,kimse yaptığını yaşamadan ölmez kardesimn
Ahh güzelim ahhh malsef doğarken anne babamızı seçemiyoruz
Evet canım
Sen hiç kafana takma evlatların var ,ekmeğin asın onlardan gelmiyor ama ailenden unutmasın ki bir lokma ekmeği senin elinden yiyecek son suyunda senin elinde icecek
5 çocuğun hangisinden canım hepimizi kerim için değişiyor
Benim teyzem oyledi ,hatta derdiki hepsinin ömrü senin olsun sonuç ne oldu bilion Rabbım zoruna gitti malsef keşke olmasaydı kaybettik kuzenimi sonra dediki Allahim ben sana şart koştum senden çok sevdim elimden aldı sonra 9 çocuğunu kanatları altına aldı,Allah kardeşine uzun ömür versin canım ama annen hatta yapıyor sen hiç arama sorma ararsa acma biraz merak eder
0 oy
önce (607 puan) tarafından
Allah korusun annen hasta olsa bakıma muhtaç olsa Kerim'i bakar artık kendi çorbasını bile içemeyen bebesi. 
Ya öyle bir anlatıyor ki 38 yaşındaki adam ya
önce (607 puan) tarafından
Benim annem o kadar abartmasa da o da kardeşlerimin her istediğini yaptı. Yemek yemediler maksrna istediler patates istediler annem gece de olsa yaptı kolaya hazira alistirdi. Şimdi biri evli karısı dert yanıyor hiç ise elini surmuyo diye. Annemde diyor ki bana sen şanslısın senin kocan yapıyor. Eeee sende oğluna alistiraydin da elin kızı da zorluk cekmeseydo dedim. Aman sen çocuğuna yapma öyle diyor. Tabi yapmam. Ben bugün herseyini yaparsam yarın bir gün evlenince ya da yalnız kalırsa napacak hiç nisey bilmeyen hazırci insan ???
Ah bu anneler
0 oy
önce (14,939 puan) tarafından
Evli mi kerimi. Gelinle nasıl paylaşacak acaba. Anne babalar bu kadar tepelerine çıkardıkları çocuklarından darbe yerler genelde. Boşver ya takma kafana. Bizim millette erkek evlada tapma durumu var. Gerçi yeni nesilde fazla yok ama bizim anne babalarımız var yani. 
Kerim evlendi ayrildi sen bile ordan sinir oldun birde bizi düşün
0 oy
önce (1,832 puan) tarafından
Keşke özet geçseydiniz yardımcı olurdum çok uzun okumadım
Annemin tek çocuğu var o da oldu kerimmmis bizi kerim gibi sevmiyormuş biz onun gibi değer vermiyormuş ha bu arada kerime sinir oluyoruz diye bilerek ve mahsus kerimi anlatıyormuş bize
Çünkü Kerim bulunmadı Hint kumaşı o yüzden 6 çocuğun bir tane veliaht prensi annem babamın gözünde öyle özellikle de annemin yok kerimim acıktı Yok kerimim susadı yok kerimim üşüdü yok kerimime çorba içirdim bu arada Kerim 38 39 yaşında
önce (1,832 puan) tarafından
Çok hızlı anlatıyorsun karman çorman ne dediğin anlaşılmıyor tek anladım kerimime çorba içirdim kerimim susadı VS tek anladığım bu. Bazı anneler evlat ayrımı yaparlar bu bir gerçek bir evladın üzerine daha çok düşüyorlar
önce (424 puan) tarafından
Post sahibi 6 kardeşlermis anneleri en çok kerim adindaki çocuğuna ilgiliymis post sahibi bu duruma üzüldüğünü izah etsede daha çok sinir etmek için sürekli Kerimime yemek yaptım Kerimime yatak yaptım kerimim de kerimim diyormuş.Post sahibi annesine evlat ayrımı yaptığı için çok kırılmış derdini açmış burda.
Teşekkür ederim canım ❤️ gözlerim dolu yazdım hakkınızı helal edin
Rica ederim ne demek Bazen en yakının ile mesafe korumak gerekiyor birşeyleri anlatmak icin
0 oy
önce (13,890 puan) tarafından
Kerim evlensin de bir gelin gelirse ağzına çorba vermeyi görür 

Ne üzücü bir durum Sen özenirsin vs demiyor da hala anlatıyor 
Ve diyorki mahsus daha çok bahsedeceğim size kiskanin diyor öz annem yapıyor
önce (13,890 puan) tarafından
Allahım ya Kerim’le aklını bozmuş gibi
Evet Kerim Kerim dedikçe okadar sinir oluyorum ki oysaki bende severim kerim.abimi biyel yaptığı için abimide sevmiyorum
0 oy
önce (13,296 puan) tarafından
Kerim bi gün evlenirse Allah karısının yardımcısı olsun annenden çok çeker 
Olurmu Kerim evlendi ayrildi ve yine evlilik yolunda kerimide karisinjda çok sevecek mis
0 oy
önce (7,025 puan) tarafından
Bu kerim 38 yaşına gelis evli değil mi canım ahh bı evlensin bak bakalım nasıl buldumcuk delisi oluyor kerim annen ozaman görür asıl Kerim'i.
Kerim evlendi ayrıldı canım
0 oy
önce (12,050 puan) tarafından

Dedi dedi dedi... yazdığının manası kaybolmuş tekrardan bacı düzenle bence zorluyor okurken insanı 

Annen onu boşanmış diye takıntı yapmıştır
Oldu bitti ona karşı öyleydi
0 oy
Etkilemek istemem doldurmak istemem ama hani boş bulundu söyledi desem kırıldığınızi belli ettiğiniz.halde kerim kerim diyorsa çok nadir arar oralı olmam daha fazla bişey olursa Kerim'in etsin yapsın derim

38 yaşındaki adam icin elinde tabakla gezmesi falan aşırı sinir bozucu bir de üstüne sinir olun diye demesi her şeyi kasıtlı yapması beni sogutur.kimse yanlış anlamasın ama oğlum da oğlum diyen kadınlardan tiksiniyorum.
Bende ayni şekilde gözümden gönlümden bir kere daha düştü
0 oy
önce (1,099 puan) tarafından
Büyük cahillik. Ya evlenir gider yüzüne bakmaz darbe yer ya da evlendiği kıza yazık olur. Hayırlısı olsun inşallah. Bence bu sohbetlere girme konu açarsa işim var de kapat anlatmandan anlayacak biri değil belli ki
Çok canimt sıkkın canım ya diyorki bilerek Kerim'i diyeceğim sizi sinir edeceğim
Üzme kendini bak sen ne güzel annelik yapıyorsun bu da bi yandan daha adaletli olmana sebep oldu belki de. Aile konusu çok zor bir yandan dini zorunluluk bir yandan eksikliklerinin verdiği manevi zorluk. Ne kadar takmıyorum desem de aileyle ilgili bir şey görünce falan boğazım düğümleniyor tüm gün bazen günlerce geçmiyor. Allahtan ümit kesilmez inşallah bir gün çok güzel aile ilişkilerimiz olur
Şu an bile gözlerim doldu keşke değiştirebilsek elimizden geleni yaparız
Hayır olmayacak ben bu özlemle hasretle öleceğim
Keşke kimsesiz olsaydım.bu kadar acimazdi canım
0 oy
önce (2,633 puan) tarafından
"Sen istediğin kadar kerimi sev, böyle yaptıkça kerimi kardeşlerinin sevmemesine sebep olarak, ona en büyük kötülüğü bir anne olarak sen yapıyorsun. Sevgin hiçbir işe yaramadı yani aksine onu rezil ettin." Deyin.

Sıla-i rahmi kesmeyin siz yine de, sadece fazla yüz göz olmamaya çalışın.

Bu durumda kerimin de tutumu önemli, annesinin bu laflarına ne diyorsun anne sen onlar el mi diyemiyorsa anasının oğluymuş derler.
Kerim'in kendine hayrı yok alkolik
Kınamayalım tabi. Yapacak bir şey yok, bazen bazı imtihanlar musibetler insanların başına gelmeli ki anlasınlar.
Asla kinamam canım kanım kardeşim ama annem böyle yaptıkca abimide sevmiyorum
Olay bu işte, onun yüzünden gereksiz nefret giriyor işin içine. Babanız?
Babamda herkese karşı notur genellikle ama oda kerime bu şekilde annem kadar değil ama
0 oy
önce (449 puan) tarafından
Bak bacım ben iki kardeşim annemi 2 ay aramadım hastaneye  giddim bebeğe evimde bak dedim sen getir buraya duzenimi bozamam kendi evinde nakdi 1 gece sora daha gelirmiyim düzenin bozulmasın dedim aramadm anam ba zor günde sırt dönecek bende sırtını Sıvazlicam
Haklısın canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 544 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Beyazgul47 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 298 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,419 puan) tarafından soruldu