0 oy
628 göst.
önce Diğer kategorisinde (263 puan) tarafından

Kızlar bebeğim Şubat'ta doğacak. Yenidoğan alışverişi yapacağım anlayacağınız A-dan Z-ye.. 

Aldığınıza pişman olduğunuz gerekli görünen ama kullanışlı olmayan şeyler var mı? Veya çok aldığınıza pişman olduğunuz ürünler neler? 

29 Cevaplar

+6 oy
önce (101 puan) tarafından
Kocamı aldığıma pişmanım sanirm:)))
önce (102 puan) tarafından
Ben yazacaktım sen yazmışın Deryaa
önce (101 puan) tarafından
Seviyorum da ama akraba evliliği pişmanlığı benimkisk
önce (102 puan) tarafından
Bende çok seviyorum eşimi şakasına dedim
-Reklam-
0 oy
önce (807 puan) tarafından
Sling kanguru aldım, kullanışlı değil yada ben beceremedim bilmiyorum artık alındığima pişman oldum.
önce (263 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤
önce (244 puan) tarafından
Sling hayat kurtarıcı bence,özellikle yenidoğan döneminde sağlık ocağı,hastane işleri hiç bitmediği için bence bebek arabasındasa sling.
0 oy
önce (4,291 puan) tarafından
Düşündüm de gereksiz hiç birşey almamışım:)
Ne mutlu size :)
0 oy
önce (658 puan) tarafından
Yenidoğan kiyafet cok alma derim 15 gün giyiyor sadece
Teşekkür ederim ❤
Rica ederim canim
önce (470 puan) tarafından
Lazım olmazmı kız çok kirletiyolar üstlerini ben ne kadar alıcamm bilmiyom valla
Kız yenidogmud bebek nasil kirletsin üstünü
0 oy
önce (607 puan) tarafından
Kanguru aldım hiç kullanamadim. Bebek yuruyeci almışlardı o da zararlı diye duruyor paketli. Bebek arabasını tek yönlü aldım çok pişmanım. Çift yönlü daha iyi. Onun dışında kıyafetleri şimdiki aklım olsa çok fazla almazdım zıbın hariç. Gelenlerde oldu çok. Çoğunu giymedi bile. Çabuk büyüyorlar büyüdükçe almak mantıklı 
Evet arkadaşlar aileler illa ki alır ama ne alacaklarını ne kadar alacaklarını da insan bilemiyor
0 oy
önce (121,158 puan) tarafından
sallanan elektiriklj alet alma cok fazla oyuncak alma extra diye biberon alma uzun yola gitmiyosan arac ici  mama yapma aleti gibi virt zirt alma yeni dogana cok giyim alma hemen buyuyo agiz mendilo deder aldim bi halta yaramadi oda  şu besige takilan donence falan cok gereksiz alma suan bunlar geldi aklima haa bide biz yastik almistik yenidogan icin oda bi halta yaramiyo
önce (2,242 puan) tarafından
Benim de 4 moms otomatik. 1 kere tek uyuya kaldı bir daha da kendini parçaladı istemedi. Boşa masraf
önce (1,620 puan) tarafından
Satiyormusun canm
Valla canım yurt dışındayım yoksa inan hediye de ederdim. Kusura bakma ❤️
önce (1,620 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canm soylemen bile yeterli Allah razı olsun
Senden de canım. Daha güzelleri senin olsun ❤️
0 oy
önce (4,070 puan) tarafından
Düşündüm de bulamadım vallahi ☺
Her şey işinize yaramış ne güzel :)
0 oy
önce (1,099 puan) tarafından
Biberonu küçük almıştım büyük olmalıydı inşallah hiç lazım olmaz ama alsan da su verirsin vakti gelince. Hep az aldım kıyafetleri falan yenidoğan bir taneydi kalanı büyüktü. Sürekli yıkanıyor zaten on yirmi kıyafet gereksiz geliyor bana. Pişmanlık bir şey almadım ya aldığımı da sattım zaten hamak almıştım büyüyene kadar kullandım sonra sattım anne yanı beşiği de öyle. travel sistem bebek arabası pişmanlık bana hediye gelmişti arabaya falan çok zor sığıyor 
Çok teşekkür ederim
0 oy
önce (28,506 puan) tarafından

Kızımda da fazla birşey almadım bunada da fazla birşey almiycm sadece zaruri şeyleri alırım ihtiyaç olursa ekleme yaparım ama öyle çok şey alma taraftarı değilim

İlk çocuk olunca insan şaşırıyor
0 oy
önce (804 puan) tarafından
Düz kafa yastığı,emzirme destek minderi, yenidoğan kız bebek elbiseleri (zibin çıtçıtlı body den başka bişey giymiyorlar), biberon ısıtıcı ,fazla oyuncak , bebek yastığı  hepsi gereksiz almisim
Değerlendireceğim. Çok teşekkür ederim
0 oy
önce (355 puan) tarafından
Alt üst takım olarak ayrı alın yada ayak kiismlari çoraplı kapalı oluyor ya o şekilde almayın bı kac daha idare eder yani ayak kısmını açık alirsaniz 
Değerlendireceğim. Çok teşekkür ederim
0 oy
önce (3,815 puan) tarafından
Ahsap besik aldım pişman oldum 
Çok teşekkür ederim
0 oy
önce (4,559 puan) tarafından
1 kanguru 2 puset hastaneden cikarken bir kezde hastane kontrolunde kullandim zaten agir bebekle iyice agir oluyor tek zor tasimak  baska herseyimi kullandim ben ya pisman oldugum yok en verimliside ana kucagi oldu benim icin 1 yasina kadar resmen gunduzleri onda uyudu 
Çok teşekkür ederimmm
0 oy
önce (4,525 puan) tarafından
Emzirme yastıgı :D
önce (599 puan) tarafından
Kızımın oyun çadırına koydum hoşunada gitti. Sende alternatif kullanabilirsin
önce (4,525 puan) tarafından
Bebegını felam yatırıyor da kızım. yani almasına gerek yok arkadaşın
0 oy
önce (4,154 puan) tarafından
Hep uyku tulumu kullandım, doğduğundan itibaren. O yüzden yorganı boşa almışım. Ana kucağı hediye olarak gelmişti, bana kalırsa gereksiz pek kullanmadık. Yürüteç vs alma zaten, sağlık açısından önerilmiyor. Anne yanı beşiği alma onun yerine park yatak al. Biberon 1 tane al, eğer ki ihtiyaç duyarsan denersin her bebek her biberonu kabul etmeyebiliyor. Emzik için de aynısı geçerli. Patikli tulum hediye gelmişti 4-5 tane, bence çok kullanışsız ve rahatsız, normal tulum alıp çorap giydirmek daha rahat oluyor bebek için. Emzirme yastığı bence gereksiz bir ürün. Ben almadım ama bebeğinde reflü vs umarım olmaz ama çoğu kişi daha doğmadan reflü yatağı alıyor bence gereksiz. Aklıma gelen bunlar oldu. 
Annem yürüteç almış çoğu kişi önermiyor.
Çok teşekkür ederim..
önce (521 puan) tarafından
Ben eşime yokuşlu tahta yaptırdım üstüne sünger kestirdim kızımı orda yatırdım. Uyurken hep aklım kalıyordu ya kusarsa bişey olursa diye. O yüzden tahta yokken de yastığın üzerine başı yukarda kalacak şekilde yatiriyordum ama boynunu eğecek şekilde değil
0 oy
önce (3,555 puan) tarafından
Travel sistem bebek arabasi. Onun harici oyle populer kulturun kolesi olmadigim icin gereksiz bsy almadim.
İlk olunca insan her şeyi almak istiyo :)
0 oy
önce (452 puan) tarafından
Puset lismanlikdir kendimi tasiyamiyon bide puset agrlasi
Çok teşekkür ederiimm
önce (452 puan) tarafından
İlk basda heves oluyor ama inan gercekden agrlik yapiyo baska birşey değil kendimi zor taşıyın puset bide bebek agrlasiyo enfazla 3 ay sonra kendini atiyo keşke hiç almasaydm
Evet çoğu kişi önermiyor zaten. Gerçekten de insan heves ediyor koca liste yapmıştım bazılarını çıkardım buna pusette dahil
önce (521 puan) tarafından
Ben ayriyetten puset almamıştım bebek arabasi pusetliydi onlardan alabilir ama taşıması gerçekten zordu. Bide pusetin salıncak aparatı vardı buyuyene kadar onda pusetiyle beraber salladım. Şimdi o aparatına da iple bahçe salincaklarindan bağladık 4 yaşına gelecek hala evde sallanıyor onunla :))
0 oy
Yenidoğan kıyafet pişmanlıktır. Büyük al bacı kıvırırsın kollarını bişi olmaz. Kanguru silg alma 3 çeşit aldım kullanamadım. Oyuncak alma büyüdük ce alırsın. Alırsanda ışıklı sesli oyuncaklardan al. Beşik de park beşik tercih et. 
3-6 aylık olanlardan mı alayım
3 6    6 9 kalıplara göre değişiyor zaten
0 oy
önce (1,092 puan) tarafından
Hazır kundak, travel slstem bebek arabası (hantal ve ağır. Hiç kullanışlı değil) 3 aydan küçük kıyafet çıtçıtlı body vs alma. Zaten çok pahalı. Bi de süt çekip iki günde küçülüyorlar bebeğe. Sadece en fazla 6 takım hastane çıkışı olsun yeter
Çok sık değiştiriyoruz ya ihtiyacım olmaz mı?
0 oy
önce (16,288 puan) tarafından

Benim doğumda şubatta canım ben suanlik 3 takım yeni dogan aldım diğerlerini hep büyük aldim ilk çocuğumda da az almıştım çabuk büyüyorlar çünkü ama zibin 10 adet iyi olur ama 10 tanesinin yarısı 3 6 ay aldim birde battaniye kullanışlı oluyor bir tanesi cok kalın olan battaniyeden 2 tanesi de orta kalınlıkta aldim başka aklıma bisey gelmedi benim alıpta pişman olduğum bisey yok benim almayıp ta pişman olduğum şeylerin en başında zıbın geliyor az almıştık ilkinde:D  kaka yapinca sirtlarindan çıkıyor ya sürekli batiyordu

Bol bol zıbın bulunsun diyorsun yani :)

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 793 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gecesiyah (1,507 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 556 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Berat0606 (1,467 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 384 göst.
0 oy