0 oy
536 göst.
önce Diğer kategorisinde (256 puan) tarafından
Kızlar doğuma 3 ay var ama şimdiden düşünüyorum doğum yaptığımda yardım edıcek kımsem yok annem hasta uzakta olcak kaynanam bebeği yıkmaktan çok korkuyo benle eşim yıkılabilir miyiz bende çok korkuyorum çok üzülüyorum ne yapcam tek

46 Cevaplar

+1 oy
önce (4,068 puan) tarafından
Vallahi canım bende tek başımaydim ilk zamanlar eşimle yikadik ama nereye kadar dedim onu bekliyordum ki eve gelsin de yikayalim bir gün dedim bismillah kalkıp kendim yıkadım o gün bugündür tek yıkıyorum yani ☺
önce (256 puan) tarafından
Leğen, olur mu yıkasam
önce (4,068 puan) tarafından
Ben küvet almıştım onda yıkadım hep leğende yapabilirm dersen olur neden olmasin
Sezeryan olcam hemen yıkılabilir miyim
önce (5,264 puan) tarafından
mecbur kalinca insan herseyi yapio. benimde kizda hic ebbek bakmaktan bi haber 4 ay annemlerde kaldim cocuk ele avuca gelene kadar. annem bana kiyamadi babam bebege:) hic minik bebek elime bile almadim yani emzirmeden emzirmeye dusun. sen dinlen sut oldun dediler hep.ikinci cckta annem
hastanelere gdio kurslara gdio ben kaldimmi tek. yardim edio ama onu mu beklicem dedim. aldim yikadim. 8 gunluktu:) ikisini de legende yiladik buyuk yuvarlak legen. kuvet almistim ilk kizimda tyzem yiladi annem korkuyodu. tyzemde legene alisikmis kendi torununun legenini getirmisti.:) sonra verdik onu tyzeme geri.7 yil sonra benim ikincim oldu ayni legeni istedim tyzemden yone onda yikadim:)
-Reklam-
+1 oy
önce (607 puan) tarafından

Yıkarsın canım. Ben bir iki kez küvette yıkadım zor oluyodu. Sonra kolumun üzerinde tutup 2-3 dk yıkayıp cikiyoduk. Tabi göbek bağı düşmeden yıkama. Bide sana video göndereyim. Kuvetle yıkarken yardımcı olur sana. Bizde herşeyi eşimle yaptığımız için öyle videolardan izleye izleye öğrendik :)

Ay çok sağol motıve, oldu
önce (607 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
önce (8,363 puan) tarafından

Başlıktan bende mucizevi fikirler çıkacak sandiydim :D

Otomatik oldu kız
Kız dursun değiştirmeyin herkez yazsın bu yapay zeka kalksın boşuna para yeditrmeyin buralardan cikmiyorsunuz yazık
önce (355 puan) tarafından
Kız benim anlamadığım bu uygulamadan para mı kazaniliyor yada kazaniliyorsa nasıl alabiliyorsun :)) öylesine girdiğim bı yer çünkü
Siz deil kurucular
önce (355 puan) tarafından
He kurucular kazanıyor anladım bende bı kaç kişi para konusunu açtı dedim acaba öyle bişey mi var
0 oy
önce (652 puan) tarafından
Bende cok korkuyordum canım..ve yurt disondayim kimse yok yardim edicek..ilk banyosunu kocamla yaptim ..su an yalniz yapiyorum ..oyle daha rahat..korkma hiç oyle cok zor degil..bebek yikamak icin kuvetler var ondan aldim ben cok kolay..kuvetmi deniliyor ona bilmiyorum sjsjsj
Leğende olur mu
Dur foto atayim ben aldigimin
Olur atsana
Atmışım canim aşağıda
0 oy
önce (832 puan) tarafından
Merak etmeyin Allah bir kuvvet veriyor. Ben 2 ci çocuğumu 4 yaşındaki kızımla tek yıkadım. 
Gerçekten mi
önce (832 puan) tarafından
Tek kalınca mecbur yapıyorsun Allah dermansız dert vermesin
önce (844 puan) tarafından
Elinize su doken olsa hiç korkmayın ve bebginiz banyiyu seven bebekse benim kız seviyordu rahat yapyordum sırtı yapınca biraz su dikmekde zorlanıyordum düşer die şimdi çok hareketli yine duryo sadce arkayı yıkayınca git gel yapıyor düşer die korkuyom eşim geç gidince birlikte sabahçı olunca ben tek bı gün eşim birşey yapıyordu gelne kdar yaptırdım bekleseydin beni dedi yok dedim sen sabahçi olunca mecbur ben tek yikmaycami öyle alıştım korkularim gitti
0 oy
önce (795 puan) tarafından
Bebeği bi koluna yüz üstü yatırıp sabitlersin bacım, diğer elinde de azar azar su döküp ovalarsın ufak ufak. Yada eşin tutar sen yıkarsın stres yapma bu kadar 
Yenı doğmuş kendi stres ediyorum ilk, banyosu mesela
önce (1,388 puan) tarafından
Şimdi fileli bebek küvetleri var ondan alıp üzerine koyup yikasa daha rahat olur
0 oy
önce (885 puan) tarafından
Ben de korkardım ama herseyin üstesinden geliniyor Allaha şükür.. zaten banyo sürecine gelene kadar bebeğine alışmış olacaksın evirip cevireceksin giydireceksin altını degistireceksin.. banyo için bebek küveti almıştım üstüne de yumuşak bez filesinden aldım önce ayaklardan başlayarak bir güzel yıkadım bebeğimi..ilk başlarda eşimle yıkadım ama tek yıkamak daha kolay geldi ikinci bebeğimi hep tek yıkadım  
0 oy
önce (101 puan) tarafından
İlk yikadigimda 6 günlüktü sürekli elimde kaydi leğende şampuanla çıkartıp ıslak mendili ile sildm :))
Ben nasıl yıkıcam
0 oy
önce (4,554 puan) tarafından
Filenin üstunde oluyor zaten canim bebek kuvetinde zaten onun kirinden ne olcak sut kokulu yavru yavas yavas dok suyu yüzüne getirme basını yıkarken iki uc masraba döksen bitti gitti korkma canim yıkarsıniz 3 aya kadar bende cesaret edemedim ya annem geldi ya kayinvalidem yazin ortasi sicak hergun dus almasi lazim isilik dokuyor yoksa bir cesaret yikadim sonra kimseye ihtiyacim olmadi
0 oy
önce (2,695 puan) tarafından
Hiç korkma canim, kuvvet filesi var al onu koy bebegini sadece kulağına gelmesin su dökerken kulaklarini kapat su girmez. 1 kere yıka alışırsın canim 
0 oy
önce (1,098 puan) tarafından

Ben lise stajında öğrenmiştim :D kolumuzu bacak arasından geçirip elimizle boynunu tutuyorduk yüz üstü şekilde sular da dereceli akıyordu çok kolaydı. Yani anne olarak hayli hayli yaparsın kuvet fileleri iyi oluyor

0 oy
önce (3,811 puan) tarafından

Eşinle yıkarsın 

0 oy

Benim aldigim bundan canim cok kolay gercekten

image

0 oy
önce (815 puan) tarafından
Korkma canım eşinle yıkarsın ben eşimle yıkadım hep eşim yıkadı ben suyu döktüm eşim daha becerikli cesaretlide 
Maşallah ben sezeryan olcam hemen yıkılabilir miyim
önce (815 puan) tarafından
Tabiki eve getirince bebeğinizi yikarsiniz ama doktorunuza sorun tekrardan cnku doğumdan snra bebeği siliyorlar yikamyrlar
0 oy
önce (1,201 puan) tarafından
Canım hiç korkma. Senin bebeğin mecbur yıkaman lazım bir iki kere yikadiktan sonra alışırsın 
0 oy
önce (17,583 puan) tarafından
Yikarsiniz yikarsiniz merak etme. YouTube dan videoları izle. Elin alisiveriyor zaten. File ve bebek küveti alırsın zaten. Önce fileye yatır. Ön tarafını yıka. Sonra eşin tutup arkasını çevirsin. Elinde tutsun. Arkasını yıkarken fileye koyulmiyor çünkü. Eşinin elindeyken hızlıca sen arkasını yıkarsın. En son yine arkası donukken kafasını da yikayiverirsin. Kafasını yıkarken kulaklarını kapatın ama. Kulaklarına su kaçmasın. 
0 oy
önce (2,098 puan) tarafından
Yıkarsın kız, bir küvet ve file al rahat etmek için. İlk seferler eşinle yıkarsın sonrasında zaten alışırsın
0 oy
önce (1,638 puan) tarafından
File var canim küvetin ustune tak ben kızımı filede yikamistim ama sıcacık olmasi lazim ortamın file suyun icinde olmadigi bebegin üşür
0 oy
önce (13,296 puan) tarafından
İki bebeğim var ikisini de 6 aylık olup oturuncaya kadar hep eşim yıkadı
0 oy
önce (2,497 puan) tarafından
Ay gercekten en çok zorlandığım şeylerden biriydi tek başıma yıkamak ama simdi dusunuyorun da o kadar güzel ve kolay bir şeymiş ki keşke her seferinde strese girip kendimi yormasaymisim o anlarsan keyif alsaymisim diyorum. Zaten minicik bi şey küvet ve küvet filesi alırsan zaten hiçbir zorluğu kalmaz 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 150 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde ummuhanoz (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 230 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (8,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 166 göst.