+1 oy
525 göst.
önce Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Ben eşime ne zaman birşey istiyelim desem kızar evde bişey yap der o an malzeme bile olmasa ekmek yoğurt yeriz yada yumurta kır der hastaneden bile yorgun argın çıksak acıktım birşeyler yiyelim desem o yorgunlukla eve gidelim evde bişey yap der bazen hadi hadi der ikna ederim tamam der ama surat asar para mı çok der 15 bin kalıyor kira dışında bize haklı mı ben mi çok şey istiyorum acaba

52 Cevaplar

0 oy
önce (1,356 puan) tarafından
2,3 ayda bir sanırım hele zamlardan sonra nadir desem. :/
önce (56 puan) tarafından
Evet dışardan yemek pahalı ama arada eşini de kırmamak gerekmez mi
önce (1,356 puan) tarafından
Kırmamak gerekir tabiki.
-Reklam-
0 oy
önce (9,666 puan) tarafından
arada bir yenir. tamam artık dışarıda yemek de cidden pahalı ama insan bir döner bile olsa istiyor yani
Değil mi hastalık olur o gün yorgunluk olur yada ne bilim disardasindir eve gidip bişey yapmaya takatin kalmamistir insan ister gerçekten
0 oy
önce (9,078 puan) tarafından
Bu devirde ev gecindirmek zor canim yetistiremiyosa napsin 15 bin ne ki faturalar odemeler evin eksikleri  
0 oy
önce (7,432 puan) tarafından
Önceden her hafta dışarıya çıkıp yerdik şimdi ay da bir anca fiyatlar uçtu. 
0 oy
önce (16,295 puan) tarafından
Hastanede olsun dışarıda olsun işimiz olunca biseyler yeriz yani o kadar da olmamalı bence 
0 oy
önce (97 puan) tarafından
KOCA BİR HİÇ DİŞARDA HİÇ YEMEK YEMEYİZ zor geçiniyoruz zaten bütçe kalmıyo
0 oy
önce (355 puan) tarafından
Şuan okudumda eşime şükrettim gerçekten hiç öyle biri değildir çıkıp dışarda yiyelim bugün csnim öyle istiyor desem hiç reddetmez tamam der ama ben gitmem evde yemeği daha tercih ediyorum genellikle hastaneye gittiğimiz zaman yorgun olursam yoldan geçerken derim bunu alalım evde yiyelim diye lahmacun tarzı mesela dediğim gibi desem hayatta reddetmez direk tamam der ama ben istemiyorum 4 senelik evliyim bu sene sadece eşime dedim kahvaltıya gidelim birlikte gittik ondan sonra kendi dedi gidelim diye bir ay aralikla gittik yine öyle dışarda yemeyi seven biri değilim 
önce (4,529 puan) tarafından
Bence sen ıstemeıdgın ıcın sana öyle gelıyor ıste bakalm her hafta ne dıyecek :)
Hamileyim zaten hergunde istesem getirir huyunu biliyorum canım ev içinde de öyle ne istesem hayır demes alır öyle bı huyu var hayır diyemiyor sjsjsjs
önce (4,529 puan) tarafından
Market su bu benımkı de alıyo da yemek dıyınce bıraz ıhlıyo :D bı de aylık 15 bın kalsa heralde onu da almaz :D
Yok zaten bizim marketimiz var eşyalar ordan geliyor sjsjs ev için dediğim mobilya tarzı şeyler mesela yemekte dediğim gibi sürekli söylemem bende istemem ama söylediğim zaman hayır dediğini hatırlamıyorum hamileuken hatta sevdiğim şeyleri arkadaşlarına söyler getirsin diye ben kav defa iptal.ettirdim.sjsjsjs 15 bin kalsa herhalde cesaret edemem söylemeye bilemiyorum düşünürüm yani harcamaya kiyamma şimdi varken bile kıyamıyorum eşim bana diyor cimrisin sjsjsj kaldı 15 bin aylık kalınca harcicam
0 oy
önce (2,124 puan) tarafından
Kirayı ödedikten sonra kalan para o kadarsa mutfak ihtiyaçlar ve faturalara adam haklı ben olsam yürü yürü eve 1 öğün yerine 3 gün yeriz evde ayranimiz yok içmeye neyle gitcez s...çmaya derim ben böyle oldum içinde eşim ne desem tamam diyor çünkü nasıl olsa bunu dengeler Allah'ın pintisi diyorsa vardır bildiği der 
önce (227 puan) tarafından
Haklı bir yorum maalesef günümüz şartları
0 oy
önce (3,152 puan) tarafından
Bence eşinize tavır almayın, restoranda 3 kişilik tavuk menüye vereceğiz paraya bile kaç parça tavuk alıp evde yemek yaparsınız. Hayat çok zor artık evet farklı ortam güzel ama maddi yönden eksik hissetmek de daha zor.
önce (1,389 puan) tarafından
Evet bugün gördüm tek menü 260 diyordu ailecek gidince düşünemiyorum kaç tane tavuk alınır ona :D
0 oy
önce (1,623 puan) tarafından
İstesek hasta olsak ne istesem eşim olur der ama ben o taraftarda değilim çok pahalı hemde ben pek güvenemiyorum nasıl yapılıyor bilmiyorm canım ne istese evde yapıyorum genellikle 
0 oy
önce (1,832 puan) tarafından
Maalesef sizin ki parasızlıktan değil cimrilikten eşiniz çok cimri sanırım 
0 oy
önce (3,826 puan) tarafından

Bizde çoğu kez disarda yeriz yani bahçede :D:D

Şaka bi yana senede 2 3 kere anca dışarıda bisielr yeriz dondurma pide falan . :)

0 oy
önce (39 puan) tarafından
Hiç yemedim ne kebap bilirim ne kokoreç  bizim disrda yemek dediğimiz ya cigkofte ya döner onuda çoğu zaman alır evde yeriz geçen Eminönü'nde gitti balik ekmek yemedik 400 tl kişi başı içecek hariç eşim kac kere sen ye dedi ama tek yemek istemedim olsun yinede mutluyuz şükürler olsun 
önce (227 puan) tarafından
Ayy yuh tek kişi mi 400
Evet oda 1 2 ay önce falandı içecek turşu suyu 50 tl oyle olunca bizde yemedik zaten
önce (3,152 puan) tarafından
400 mü??? Söylemesi ayıp bugün bulduğum şehrin en gözde balıkçısından balık aldım restoran bölümü de var balık ekmek 70 tl. Sizin orada arasına altın tozu mu katıyorlar acaba
Istanbul Eminönü işte tarihi yer ya kapali carsi falan var ve bir değil en az 10 tane balıkçı vardır hepsi aynı hemen hemen 10 20 tl fark var arada
0 oy
önce (1,708 puan) tarafından
Eşimin işleri yoğun olduğu için dışarı bayadır çıkmıyoruz ama eve sipariş ediyoruz bugün hıc yemek yapcak halim yoktu saolsun ne istersen sipariş edeyım dedı ama tahı bu hep olmaz geçim zor arada böyle yapmak ıyı oluyor abartmamak kaydıyla
0 oy
önce (1,503 puan) tarafından
Arada olur tabi neden olmasın,bazen jest yapsın o kadar değil.En pahalı yerde olması önemli değil.
0 oy
önce (167 puan) tarafından
Arada bir şart gerçekten sürekli olmasada tamam imkanlar kısıtlı ama biseyden kısıp bir günde dışarda yenilebilir bence gözünü bırakmaması lazım ailesinin
0 oy
önce (4,159 puan) tarafından
Bunun bir standartı olamaz, herkes bütçesine göre. Kimi haftada 2-3 kere der kimi 2 yılda 1 der. Ayda 1 kere 300-400 lira ödeyeceğiniz bir hesabın sizi batıracağını da düşünmüyorum 15.000 kalıyorsa. Mesela sigaranız var mı? Senin veya eşinin?
Yok ikimiz de kullanmıyoruz
0 oy
önce (15,406 puan) tarafından
Biz memur çift olmamıza rağmen çok yemeyiz hele gidip dışarıda yeme kısmı çok az ama acil durumlarda yok diyeceği kadar kötü değil durumunuz yani biz daha çok ikimizinde yoğun günü yemekle uğraşmayalim diye eve sipariş veriyoruz 
0 oy
önce (8,363 puan) tarafından
Eşimde öyle alır evde yeriz dışarda verdiğim eve aldığımda fazla der arada çok nadiren çıkarız sen yap sen daha güzel yaoiyorsun der sjsjsjs 
0 oy
önce (267 puan) tarafından
İkimizde çalıştığımız için genelde dışarıdan yerdik veya eve söylerdik ama hamile kalınca risk alamadim bir daha sipariş vermedim 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 56 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Serapse (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 383 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
13 Ocak 2021 Aile kategorisinde Beden dili (4,697 puan) tarafından soruldu

398,204 soru

11,908,273 cevap