0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (130 puan) tarafından
Kahvaltıdan kaynanam çayın içine ekmek batır ver dedi.bende olmaz.dedim zararli .komşumuz çocuğuna veriyodu dedi.sinir oldum ya

18 Cevaplar

+1 oy
(1,916 puan) tarafından
Eskiden öyleymiş evet ama günümüz koşulları daha sağlıklı besinler ve çeşit oldukça çok var ben hiç vermedim öyle verene de bişey demem ama gereksiz bence 
-Reklam-
+1 oy
(4,175 puan) tarafından
8 aylikdan beri çayı şu gibi yapıp içine somun ekmek peynir katip veririm
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Ekmek neyse de çayın bir faydası yok canım. Aksine bebeğinde kansızlık yapar. Onun yerine peynir yumurta zeytin ver daha faydali
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Çay faydalı bisi degil ki kızım 29 aylık içmiyor 
0 oy
(640 puan) tarafından

Şeker de atayım mı deseydin :D tövbe tövbe benimkilerde bana diyor çay mama diyorlar ona ben vermedim vermiyorum canım ekmek boş karbonhidrat çay zaten demir eksikliğine bire bir 

(1,432 puan) tarafından
Birebir demen sanki iyi gelir gibi olmuş kız :D bizim komşular ağzına reçel vs her şeyi veriyordu. Tabi ki vermesi doğru değil bende  hiç vermedim Geçen gördüm bi güzel kahvaltı yapıyor büyük adam gibi özenmedim değil yani. Bizimki kibarlıktan kırılıyor kuzum benim:D
(640 puan) tarafından
Hah öyle mi olmuş bazen doktorumuz böyle şeyler konuşurken onu öğretmen gibi dinliyorum biliyor musun o da böyle konuşur sonra çok zararlı vs diye ekler ben eklememişim :D benim oğlan şu an 21 aylık hani reçel falan yiyor isterse veriyorum pankekle kreple fazla olmamak kaydıyla da o zamanlar yedirmiyordum :D kendine uygun olanı yiyorsa yesin boşver gerisini :D
(1,432 puan) tarafından
Fark ettim onu :D Aynen zaten büyüdükçe açılıyor bir yaş öncesi dikkat ederdim normal yemek falan vermezdim bizim burda hep suyundan ver falan derler
(640 puan) tarafından
Ben de öyle bebeğim bana da diyorlardı vermem dedim vermem :D  şöyle 12 -13 aylık oldu biz mesela akşam ne  yersek ondan veriyordum artık yine dikkat ettiğim şeyler var tabii de oturur kuru fasülye falan yer babasıyla şimdi :D yani kısıtlamakla aslında iştahını kesmiyoruz doğru zaman da doğru şeyleri tadınca iştahı düzeliyor ben oğlumda bunu öğrendim tek çocuğum var yanlışta olabilir :D
(1,432 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun aslında canım ben yemediği zamanlar ben yedirmedim de yemiyor diye düşünürdüm:D halbuki zaman zaman biz bile yemiyoruz yani normal çok şükür sağlıkları yerinde olsun ❤️
(130 puan) tarafından
Salata yiyor mu
(640 puan) tarafından
Tabi ki en önemlisi sağlık ❤️
Bana soruyorsan canım ben yediriyorum salata
(1,432 puan) tarafından
Cacık yer ama salata sadece domates salatalık çok az soğan şeklinde ben ağzına verirsem yer
(130 puan) tarafından
Salatalığı domatesi nasil veriyosun bogazina kaçar diye nasil yapiyosun
(1,432 puan) tarafından
Seninki kaç yaşında canım benimki 3 yaşında ama önceden de öyle bir şey yaşamadım. Ya çubuk şeklinde eline veririm ya da çiğneyeceği büyüklükte doğrayarak eğer taneliye geçtiyse yiyebilir bir yaşında sanırım başlamadıysan yavaş yavaş deneyebilirsin
0 oy
(2,193 puan) tarafından
Çay verilmesinden hoşlanmıyorum, kansızlık yapıyor. Ayrıca tek bir faydası yok. Ama ekmek verilebilir
0 oy
(542 puan) tarafından

Faydalı olsa bile yedirmem öyle bir kişiye karşı.

Asla da faydalı değil çay kansızlık yapar.komsun beni örnek alsın der sinir ederdim ayrıca tadı iğrenç olur kaynanan yesin öyle :D

0 oy
(1,718 puan) tarafından
Benim ikizler 4 yaşında çayın tadını bilmiyorlar anca ıhlamur falan veririm okulda ıhlamur çayı içer 
0 oy
(1,440 puan) tarafından
3 yaşında kızım halen çay vermiyorum
0 oy
(49 puan) tarafından
Valla ben herşeyi yedirdim çocuğum hiç hasta da olmadı demedim ay onu vermem bunu vermem diye ne varsa eskilerde var zaten benim düşüncem bu bizde böyle büyüdük 
0 oy
(79 puan) tarafından
Zararlı olsaydı suan bu yaşima gelmezdim heralde
0 oy
(263 puan) tarafından
5 yaşında oğlum var bir kez öyle yapmadım ya saçmalamis 2 yaşına girecek kızım var oda çayın tadını bilmiyor 
0 oy
(207 puan) tarafından
Ben verdim bir kere oda mecbur kaldım ek gıda olarak verebilceğim birşey yoktu alışverişe çıkmıştı eşim o geldiyse kadar bastirsın diye verdim zararı yok ama faydası da yoktur herhalde ekmeği ıslatmak tek yaptığı 
0 oy
(341 puan) tarafından
Kaynanamda veriyordu çocuklara bi zararı yok ama faydası da yok sadece tok tutuyor bir şey yemeyince verirdi çocuğa ondan sonra uyurdu çocuk yemek yemek istemeyince yapabilirsin
0 oy
(691 puan) tarafından
İkisi de verilmez ekmek zaten gluten faydadan çok zararı var çayda da kafein var çaya ekmek batirmaktaki amaç ne tam olarak 
0 oy
(73 puan) tarafından
3 yaşında oğlum 1 yaşından beri vermisimdir 2 yaşına kadar öyle Bi kan verelim değerlerine bakılsın dedik çok kansızlık cikti 2 sürüp bitirdi oğlum düzelmedi tekrar götürdük 2 şişe daha bitirdik simdi kaşık şeklinde pakette var kan ilacı onu veriyoruz 1 ay sonra bida bakılacak yani çayla alakası ne derseniz doktor asla çay vermeyin dedi yinede siz bilirsiniz 
(73 puan) tarafından
Yorumlarda herkes yazmış zaten kansızlık yapar diye o yüzden hala ilaç kullanıyo oğlum kan ilacı yani çaydan dolayi kansızlık cikiyormus
0 oy
(10,091 puan) tarafından
eskiden mama ypkken, ne vereceklerini bilmezken verirlermiş. doğru mu peki? tabii ki hayır. çay neden verilsin bebeğe?  bizim bile içmememiz lazım bebeğe ne faydası olacak? onca faydalı şey varken niye çay yani? 
0 oy
(17,501 puan) tarafından
Ben ne olsa veriyorum 

Kaynnam verse böyle tepki vermem yeterki kızım doysun kafasindayim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 388 göst.
28 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (7,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 257 göst.
25 Haziran 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,185 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,673 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
15 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamzeakarsu (1,020 puan) tarafından soruldu

399,734 soru

11,957,083 cevap

36,123 kullanıcı

...