+2 oy
689 göst.
önce Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından

Arkadaşlar bu uygulamaya kadar ben kaynanaya görümceye bu kadar nefret duyulduğunu bilmiyordum. Ha eltiler birbiriyle anlaşmaz diye bilirdik ama görüyorum ki görümce nefreti daha büyük

Gel gelelim kafama takılan şeylere
Bende görümceyim 4 yengem var ve ben kendi iyiliğimden çok onlarınkini isterim. Arada küçük anlaşmazlıklar olsa bile yengeye nefret asla duyulamaz. Bana göre her insan dünyadaki tüm huzur mutluluk maddi manevi her şey aile saati vs. Abisinin olsun ister. Yani dolaylı yoldan bile olsa yengesine kötülük düşünemez. 
Ama yenge görümceye isteyebilir sonuçta eşi yabancı. 
Baktığımda kayınvalide de aynı şekilde oğlunun yuvası huzurlu olsun ister.
Eşlerimizi bu yaşa kadar kim yetiştirdi kim büyüttü kim kıyafetlerini yıkayıp ütüledi ailesi kızkardeşi 
Neden evlendik diye o adamı satın almışçasına eşimiz onlara bir iyilik yapınca gözümüze batsın
Neden ben görümcemle fikrim uyuşmadı diye eşime de onunla küs diye baskı yapayım. 
Burda hemen hemen hepimiz görümceyiz veya olacağız ve annelerimizde kayınvalide.. Hangimiz biz çok kötü görümceyiz diye al kaldırırız? annem gelinimize kötü davranıyor diye kaç post gördünüz şimdiye kadar? 
Annemiz bizi yetiştirirken illa ki kızmıştır fazla harcama yapma, şu işin ucundan tut, şöyle ol böyle ol diye.. Neden kayınvalidemiz en ufak bir yorumda bulunsa bu kadar zorumuza gidiyor? 
Sizce de özeleştiri yapmak gerekirse biz biraz fazla abartmıyor muyuz? 
Ve son olarak şunu söyleyebilirim evet kötü insanlar bu dünyada var sıfat tanımaksızın.. 

26 Cevaplar

+14 oy
önce (1,859 puan) tarafından
Ne güzel masal anlatmışsın. Keşke iyi olsada sevsek
Bana da öyle dedi koymadım kızıma adıyla seslenmez pıt pıt der ben niye bu kadar öfkeliyim acaba bunlar yüzünden olabilir mi?
önce (3,268 puan) tarafından
Benim 2 kizim oldu ikisinide koymadim 10 kizim olsun hiçbirine koymucam bizimkide ayni şekilde binbir bahane buldu ismini diyene kadar ben farkli bi isimle cagircam dedigi bile oldu hayir cagiramazsin dememle kendine geldi neden bu kin neden bizi ezikliyolar neden bizi taşıma araci olarak görüp her hakki kendilerinde buluyolar anlamis degilim anlamicamda
Bende anlamıcam hiçbir zaman çok gereksiz post bence sil gitsin :D kayboldu post sahibi de
önce (264 puan) tarafından
Kaybolmadım. Sen haksızsın ben haklıyım diye mi direteyim? Tartışmaya açık diye başlık koymuşum zaten.
Bunlara rağmen akşamları gidiyorum hal hatır soruyorum markete uğradığımda tuz şeker yağ ne kadar bütçem varsa alıyorum. Son postuma da göz at bakalım. Sende bu yazan arkadaşlar da var ya onlara normal diyorsan demkki sende böyle birisin daha tanımadan çözdüm seni
-Reklam-
+3 oy
önce (398 puan) tarafından
Her insanın karakteri farklı kimse kimseyi sevmek zorunda değil 
+3 oy
önce (1,491 puan) tarafından
Çok şey derdim de diyemiyorum. Maalesef hayat sizin düşündüğünüz kadar toz pembe değil. Yaşamayan bilmez.
+3 oy
önce (12,047 puan) tarafından
Hiçbir kusurum yokken kötülük yaptılar. Hikaye anlatmaya gerek yok bu noktada bacı kötü insan kötüdür. Gözünün üstünde kaşın var diye bile ayağını kaydırabilirler yani penceren senin penceren abartılı olana abartma diyoruz. Kadın yüzünden bir ay ağladım ben sırf aylık gönderdiğimiz para yetmiyor diye fazlasını istediği için kardeşine çıkan tayini ki 11 yıldır bekliyoruz biz iptal ettirdi. Ne anlatıyorsun sen derim yani bu noktada. Asıl el kızı kendine bir yapsa onlara beş yaptı. 7 yıllık evliyim yolladığımız paralar ona ev olarak döndü de benim 2017 model aracımın dışında çöpüm yok 
Ay kıyamam ya
önce (12,047 puan) tarafından
Normalde anlatmam canım ben ama bu post ince bir yere dokundu
Bende ne varsa saldım bu posta :))
+2 oy
önce (159 puan) tarafından
Kimse kimsenin ne yaşadığını bilmeden yorum yapmamalı bence bekarken banada çok saçma gelirdi annemden çok kayınvalidemle konusur derdimi anlatırdım evlendikten sonra gözüm açılana kadar yeni hamile olduğumu bildigi halde cuval cuval sos için domates taşıyıp koskaca balkonu yikattirdigi ve duvar sildirdigi gün gözümde degeri sıfırlandı kimse kusura bakmasin ama anneniz bile bunu yapsa lütfen tepkinizi belli edin kendi içinizden gelir o ayri ama karnınızda bir can varken sizi umursamayan birini abartiyor olmamda çok sacma bir düşünce 
+1 oy
önce (4,147 puan) tarafından
Bazı postlarda abartılıyor, o zaman zaten herkes biraz abartmışsın diyor. Ama yukarıda yazdığın abisinin mutluluğunu ister, oğlunun mutluluğunu herşeyden çok ister kısmına sağlıklı aileler dahil oluyor. Fakat öyle sevgisiz ve yanlış aile diyalogları var ki, tamamen çıkar üzerine kurulu, oğlunu ya da abisini zerre kadar umursamayan kişiler mesela. Keşke her aile yukarıda anlattığın gibi olsa ama burada az görmüyoruz, kaynanam beni dövdürttü ya da görümcem yalan söyledi eşim bana şiddet uyguladı diye. 
önce (17,583 puan) tarafından
Çünkü kaynanalar gelinlerine ayrı damarlarına ayrı davranıyorlar.  Yine babannemden örnek vereyim. Bı gece bizde kaldı. Annem babamın üstüne azcik önce yorgan verdi diye kıyameti koparmış gece gece. Anneme etmediğini bırakmamış. Babam araya girmiş. Nerdeyse dovecekmis. Aynı babannem halamlarim evinde sofrada otururken babannem ve babamın olduğu sofrada halama kızıp kötü bir söz söyledi. Ne babannem ne babamdan tek bir kelime dahi çıkmadı.  Babannem anneme davrandığı gibi enişteme öyle davranabilir miydi? Tabi ki hayır. Çünkü ayrımcı
önce (4,147 puan) tarafından
Maalesef öyleler işte, ayrım diyorum ya. Aslında bunun kaynağı da cinsiyet ayrımcılığı bu devirde bile.
Linkin, bana kalırsa bu bambaşka bir konu yani bu mevzuyla bir tutamayız.. Rlm, işte demek istediğim kaynana veya görümcenin lafları veya yaptıkları evet küçük şeyler gibi görünüyor olabilir ama birleştirince şekilleniyor ve tartışmaya sebep oluyor. Aynı şekilde bizim annelerimizde kayınvalide, muhtemelen onlarında benzer tavırları zaman zaman oluyordur yengelerimize karşı. Nihayetinde kayınvalideler zamanında belki de çok çektiğinden gelinlerin şimdiki yaşadığı hayatı lütuf olarak görüyor olabilirler ama buda tamamen cahillik yani bana kalırsa kötülük değil. Bazılarını insanlık yoksunu kişileri devre dışı bırakıp genele baktığımızda hani et tırnaktan ayrılmaz ya, bir görümce abisinden dolayı bile olsa o gelinin ne kadar kötülüğünü isteyebilir kii.. Ama yengeler isteyebilir sonuçta ne eşi ne çocuklariyla kan bağı yok. Bu sebepten ötürü görümceye duyulan kini ben çok fazla ve acımasızca buluyorum. Hani yoksa bende bir görümcemle görüşmüyorum ve uzunca bir süre görüşmeyi düşünmüyorum ama tırnağı da kanasın istemiyorum
Valla bu işler kan bağına bakmıyor dostum. Benim halam yuvamı yıkmaya calisti. Ee babaminkini da aynı şekilde. Babannem kendi söyledi. Ama ben hala kandillerde herkese dua ederken onlara da dua ederim. Allah günahlarını affetsin diye değil ama herkes yerinde iyi olsun diye. Kimsenin kötü olmasını istemem. Ama yaptıkları günahların bedelini kesinlikle odemelerini isterim. Allah hesabını sorsun. İftira atmak neymiş kendileri de görsün.
Heh ama işte kimse kötüyüm diye kabul etmiyor ki.. Mesela o halanda birinin yengesi ve kim bilir görümcem çok kötü diye dert yakınıyordur.
+1 oy
Annen söylerken sana kizarken senin mutluluğun iyiliğin için kızar. Ya da kötülüğünü istemez. Ama ne Kaynanalar gorumceler var. Oğlunu abisini karisindan bosandirtmak isteyen. İftiralar atan. Alttan alta kuyusunu kazan. Örnek babannem ve halalarim. Annemle babamın araları bozulsun diye neler yaptılar. Hep ezdiler annemi. İnsan yerine koymadılar. Totolarini dönüp konustular hep. Suratına kapılar kapattılar kendileri fiskos yaptılar. Babannem annem arkadaşıyla görüştü diye saçından tutup eve sürüklemiş. Yani şimdi bu kaynana ve gorumcelere iyi diyebilir miyiz? Hayir. Öte yandan benim kayınvalidem de 10 numara insandır. Hiç kötü sözünü duymadım. Hep kızım der sever beni. Demek ki insanlar çeşit cesitmis. Hepsini gördüm ben. Senin annen de sen de belli ki iyi düşünüp iyi davranıyorsunuz gelinlerinize. Öyle olunca ufak tatsizliklar olsa dahi insanlar birbirlerinin yanlislarina göz yumabilir. Aile olmak öyle bişey.  

Ama şöyle de bir gerçek var ki geçmişteki bu kaynana terörunden dolayi suanki gelinler de kaynanaya haddinden fazla cazgır. En ufak bı şeyde evine sokmuyorlar eş ailesini
Sana bişey desem dudağın uçuklar ben biraz giyimine kusamina makyajına düşkün biriyim açık saçık giyinmesemde bakımlıyım çocuğum oldu kendimi salmadım. Bana ikisi bir ne dedi biliyor musun oğlundan başkalarıda vardır dedi ya ben uyanır uyanmaz ilk isim pijamamı çıkartmak olur hele evime biri gelecekse daha özenli giyinirim onlar da gelse bile sen hiç evde pijamayla oturmaz misin kim geliyor eve bile dedi
Ya işte içleri fesatlikla kötülükle kaynayan insanlar bunlar. Allah sana kolaylık versin. Onları da ıslah etsin
+1 oy
önce (4,524 puan) tarafından
Her anne oğlu mutlu olsun istemiyor. Oğlunu kocası gibi gören, kocasından beklemedııgı ilgiyi oğlundan bekleyen, durum böyle okuncca da evıni karısını öncelik tutan oğullarını kıskanıyorlar. Brn annrm yerıne koyup da kaynanaya hızmet edemem, kaynana olacak şahıs da bana annem ggibi laf söyleyemez.

Benım durumum cok başja çok şükür böyle sorunlarım yok eşimin annesinı eşimle bırlıkte gıder görürüm 2 3 haftada bır. daha da nr ararım ne sorarım varlıgı yoklugu birr benım için. Oğlunu evlendırırken bile el gibi geldı gitti. Keyfi bilir yani. Benım genel gördüğüm kaynanalar kıskanç. Görümceler de annelerını tutuyo.

Benım anlamadgm da bazı gelınler kızına böyle bana böyle dıyor tabıı kı o kızı daha üstün tutacak. Benm kendı annemi çok daha üstün tuttugum gibi. (Görumcem de yok) 
0 oy
önce (9,078 puan) tarafından
Csnim san kac yillik evlisin
önce (29 puan) tarafından
Bacım anladığım kadarıyla senin eşinin sülalesi pırlanta gibi adamlar çoğunluk nedense hep şikayetçi demekki ağır gelen seyelr var sen ne güzel rahatmisin bak otur sev işte girumceni kaynanani daha ne
Benim gorumcem yok kaynanam var zaten kusluk yok yine gider geliriz haftada bi ama insanin cizgileri olur bizde insaniz kole degiliz kusura bakmasilar da ogullarinin evi ogullarinin cocugu ogullarinin karisiyim diye herseye karisamazlar evlenmeyi cocuk yapmayi biliyosak isimizi gucumuzu ds biliriz cocugumuza bakmayi da onlar babane dede hala amca oyle kalmak zorundalar en ben esimin ailesi kotu demedim ama fazla iyi olunca da sinir asiyolar kimse kusura bakmasin iyiligimizi istiyolar diye benim herseyime karisamazlar
Canım sana söylemedim ben onu post sahibine yazdım senin durumun altına gelmiş yanlış anlama
Oyle mi tamam o zaman helalleselim hak gecmesin
Sıkıntı değil canım
0 oy
önce (652 puan) tarafından
Ne kadar da benim düşüncem de birisin canim..benim kayinvalidem de görümcem de var .. görümcemi abla bildim kendime..hatalarim olduysa soyledi normal karsiladim hep ..ablam da olsa soylerdi dedim.. kayinvalidemin kiçik sözünden incindim mesela ama problem etmedim hic ..kendi içimde düşündüm ki annem olsa bu kadar kicik sey icin annemi kötü cikarirmiydim . Hic bir yerde bu güne kadar kayinvalidem kötü görümcem kötü demedim..olmasi gereken bu bence..algi var bence çoğu gelinde kaynanaysa kötüdür diye..

Tabiikide ben kişiliği kötü insandan bahsetmiyorum ..bazi insanlar var kaynana görümce oldukları icin degil de kisilikleri karaktersiz oldugu için kötüdür 
0 oy
önce (1,062 puan) tarafından
Ben 8 aylık hamileyken kahvaltıyı bana hazırlatıp bulaşıkları bana yıkatıp yemekleri bana yaptırırken gözü görmuyo ama  kızı hamileyken aman kızım geç yat ben yaparım diyebiliyosa bi insan kimse bana annelikten sevgiden saygıdan bahsetmesin. Hepsi laf. 
önce (1,986 puan) tarafından
Bende yeni kontrolden geldim yolda bayıldım 13 haftalığım daha telefon açmış bunları bilmesine rağmen oğlum açıkmıltır yemek yaptınmı diyor şimdi ben ne diyim  sonra gelde sınır çizme kızma iyi ya sen 2 canlısın diyen yokta oğlunun acıkmasına laf eden biri var sanki açıkta kaldı eşim kendi bile kızıyor laflarına halen bildiğim bildik çaldıpım düdük diyor sonrada dönüp çocuğa bişi olmasın diyor olmaz tabi canım benim canım çıkmaz insan değiliz çünkü
0 oy
önce (449 puan) tarafından
Bolediyen ya hamamcıdir yadahamamA girip hiç terlememisdir kimse kimseye gazel anlatmasın bizde bilirdik sesiz olup içimize atmayı ama bakdik tefeme çıkacak onun gibi sürüngen olduk napalim yani
0 oy
önce (596 puan) tarafından
Bende gorumceyim ama abimi eşini çok seviyorum gayette iyi anlaşıyoruz ama benim gorumcelerimle hiç elektrigimiz uyuşmuyor kendisi yesin içsin ama ben hiç bi halt etmeyeyim böylelikle sorun çıkmaz onlar gezer tozar bende onların arkasını toplayayım hizmet edeyim sonuçta kavga olmaz böyle mi olalım her insan bir değildir belki senin karşına iyi görümce iyi yenge çıkmış sorun olmuyor ama senin yuvana huzursuzluk katacak bi insanlada canım cicim olamazsın burada kimse bile bile düşman olmuyor sitem etmiyor 
0 oy
önce (1,177 puan) tarafından
Kuzu haklısın ama bir şey olduğunda kaynana kızına yavrum der geline de elkızı der işte ayrım burada maalesef.
0 oy
önce (37 puan) tarafından
Şans meselesi ya iyiler de var kötüler de evet kaynana görümce torunun evladın kardeşin kötülüğünü istemez bnm 5 halam var bize kurban hayran oldular hep babaannemde öyle ama anneme neler etmişler zamanında.El kızı olarak görünüyo ister istemez yeri geliyor lokman sayılıyo oğlunu kıskanan var bn pazara hayatımda gitmedim ekmek almaya gitmedim baba evinde hep öyle oldu eşim de sağolsun gelirken alır kaynanam bunu bile kıskanır kendi eşi yapmıyo diye.Akşama kadar yatıyomuşum kendi sabahın köründe kalkıyomuş öyle diyomuş.Bide evlerimiz ayrı yani sürekli oraya gitmemi istiyo bütün getiri götürü bulaşığı gittiğimde ne iş varsa yaparım işten korkmam babamıb şerefi için bile olsa helal olsun ne güzel kız yetiştirmişler desinler diye de yaparım.Ama bakıyorum 5 kuruş etmiyor. Allah'ın yanında kaybolmasın kim ne yapıyorsa kendine yapıyo
0 oy
önce (15,394 puan) tarafından
Sorun yaşamamışsan senin adına sadece sevinebilirim ama herkesin aklı fikri var davranışını da karşısındaki insanın haline tavrına göre belirliyor. Kendisine yapılan kötülüğe bile olsun eşimin ailesi diyebilecek olgunlukta insanlar varsa onları tebrik ederim ama ben öyle değilim mesela ben eşimin hatrı için onlara güler yüzlü misafirperver davranıyorsam saygısızlık etmiyorsam aynı şekilde oğlumun eşi abimin karısı yeğenimin torunumun annesi diye de o saygıyı hak ettiğimi düşünüyorum kısacası görsek iyi niyet gösteririz bence 
0 oy
önce (232 puan) tarafından
Bnce o kadar haklısın ki cnm geçenlerde biri post acmış eşim pazara gidecektik annesini ilaç almaya gitmiş bilmem ordanda annesine gitmiş vs gibi bişey hatta dayanamayıp yorum yaptım , dedim o ana senin kocam dediği adamı karnında taşıyıp ne zorluklarla büyüttü bı zahmet kocanda annesiyle ilgilensin , evlendiniz diye o adam sizin malınız olmuyor, bana göre gelinler iyiyse Kaynanalar da çok iyi , bnm iki yengem çok iyi annem onları severken onlardan bahsederken öyle güzel bahsediyor, ama bı tanesi vardır ki kardeşlerine karşı doldurur annesine babasına karşı doldurur yalanlar iftiralar atar , şeytan görsün yüzünü der. Bence biraz da kendi hatalarınızı bı gôzden geçirin ,
0 oy
önce (1,720 puan) tarafından
Sizin aileleriniz iyi diye herkesinki aynı olmak zorudna değil. Kötülük isteyen de vardır ister inanın ister inanmayın. 
0 oy
önce (1,492 puan) tarafından
Size iyileri düşmüş anlamanız mümkün değil
0 oy
önce (28,506 puan) tarafından

Abartılmiyor kusura bakma ne postlar gördü bu gözler neler okudu neler duydu

Seninde kayınvaliden odana gizlice girip dolabını karıştırsa her şeyine muhalefet olup fikir verse benim dediğim olacak diye diretse gorumcen büyü yapsa aranız bozulsun huzursuz ol diye çocuğun olunca isim koymaya diretse ağza alınmayacak küfürler yersen kayınvaliden oğlunu banyo yaptırsa normal gelse onlara maddiyatina göz dikip herşeyini sizden bekleseler daha çok bir çok şey yazmaya vaktim yok sende kabul etmez günlük post açarsn...

önce (28,506 puan) tarafından
Ölümle tartışmak bir değil....

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 243 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Duruu12 (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 449 göst.
0 oy
30 cevap 1,050 göst.
0 oy
10 cevap 284 göst.