0 oy
1,185 göst.
Aile kategorisinde (170 puan) tarafından
Nerden başlasam bilmiyorum 19 yaşında kaçarak evlendim eşim alevi diye istemediler 6 sene olacak hala konuşmuyorlar babam annemle bile ne konuşmama ne görüşmeme izin vermiyo habersiz gizli saklı ariyo 2. Ye hamileyim yine aklıma geldiler çok üzülüyorum ailemden kimse konuşmuyo benimle ne halam ne teyzem ne kuzenlerim çok şükür eşimden yana pişman olmadım. 2. Cocgumda bile yoklar nasıl doldurulur ki bu boşluk kızım hiç dedesini ananesini dayılarını bilmiyo barıştırmak isteyen çok oldu ama yok adam nasıl bi öfke taşıyo nasıl dayaniyo hiç mi vicdanı sizlamiyo kendi kendime sormaktan yoruldum allah kimseyi bu duruma düşürmesin:(( konuşmadıkları içinde kızıyorum haklı nedenleri vardır ama bu kadar olur mu ya 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm Allah yardımcın olsun zor bir durum benimde çevremde böyle bir kız vardı oninkide on yıl oldu babası hala affetmedi
-Reklam-
0 oy
(15,658 puan) tarafından
Yani hakli olabilir ama sadece kendisi konuşmasa diğerlerine karismasa sonuçta sende insansın hata herkes yapar üstelik evlat yani bilemedim 
0 oy
tarafından
Alevilik le ne alakası var canım ya çok yanlış yapmışlar kızlarısın sonuçta tamam sen de hata yapmissin ama onlar büyük affetmeleri lazim
(170 puan) tarafından
Öyle canım alevi diye istemiyo sanki kendi dört dörtlük yasiyo dinini allah razı olsun hiç ayırt etmediler beni ama yoklukları çok zor ağır geliyo hep sevinclerim hayallerim yarim siz siz olun kıymetini bilin baba evine gidebilmenin:(
0 oy
tarafından
Yemin ederim okurken kendimi gördüm. Bende geçen sene kaçarak evlendim. Annem benimle gizli konusuyor abilerim ablalarım kimse beni aramıyor babam hiç aramıyor numaramı dahi bilmez. Hamileyim ve oğlum dayı teyze anneanne dede bilmeyecek ve onların içinde ki bu kinde hiç bitmeyecek. Nasıl doğuracağm ben çok zormuş diye diye birgün geçiyor işte. Seni cok iyi anlıyorum canım en iyi ben anlarım burda aynı şeyleri yaşıyoruz cunkü 
0 oy
(119,280 puan) tarafından
Bem kacarak evlenenlere ayar oluyom ama allah tan iyi insanlarmiski sen pisman degilsin rabbim utandirmasin sen bebegine bi canta hazirla bi komsunuzdan yardim iste sizin eve biraksin baban nasi sever bak once torunu gorsun bi snr seni affeder
Yapmissin bi hata torunu gorunce dayanamazlar bi dene bak allah yardimcin olsun
(170 puan) tarafından
Yok be canım 7 aylık hamileyim karnimdakine bisey olur vebalini taşıyamam allah kalbini yumuşatsn elimden gelenin fazlasını yaptım olmuyo takdir allahın
(53 puan) tarafından
Aynen katılıyorum.. birinden ilgi görünce hayinin askini buldun hep mutlu olacaksin sanıyorsun.. ama gene cok sukur mutluyuz...
(53 puan) tarafından
Hamileyken sakın gitme bence
Arkadas 2.hamileymis ilk cocugu gonderse dedesi sonucta kapiyi acmiycak hali yokya belki buzlar eriri
0 oy
(86 puan) tarafından
Ah kuzum ne yapmışsın sen biraz sabretseydin biraz diretseydin seni mecbur vereceklerdi neyse olan olmuş üzülme elinde sonunda afedecekler et tırnaktan ayrılmaz hem eşini tanısalar çok severler eminim nerden biliyorsun diyeceksin ben hiç kötü bir alevi ye raslamadım bu güne kadar ki bunlardan biri benim kocam 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Babam inatçı olabilir ama ailece  çok kinculermis  canım teyzeye halaya ne oluyor  alevî  insan değilmi  

Biz şafiyşafiyiz  ama çok sevdiğim  alevi arkadaşlarım  vardı dünya tatlisinj  insanlar 
0 oy
(622 puan) tarafından
Canm bnde kacarak evlendim babamla skntilarim vardi baskıcı bir babaydı yani hapis gibiydim calismama ragmen seni asla sevdigin adama vermem diyodu aklindan aikar bnm istedigim adamla evlencen derdi yani babam bna sebep oldu 2 gün aradi bni cok agladi bnde ağlamıştım nie bunu yaptin dedi senin yuzunden dedim oda hatasini anladi şükür simdilik simdilik hicbir sıkıntım yok ailemle bütün akrabalarimla eskisi gibiyim sanki hic kaçmamişım gibi kimsede bni kinamadi hak verdi babam yüzünden şükür esimden yanada bi skntim yok yani 2 gune bir babamdayim gitmedigimde arar gel der ayni sekil onlarda evime gelir cok şükür bir skntmz yok
(170 puan) tarafından
Inşallah çok geç olmadan bende öyle olurum çok istiyorum allah daim etsin mutluluğunu  huzurunu cnm
(622 puan) tarafından
Amin canm sende insallah biran once ailenle barışirsn
0 oy
(53 puan) tarafından
Bende gecen sene kacarak evlendim bizimkiler alevi esim mardinli.. mardinli oldugu icin babam vermek istemez diye kaçtım.. ama kactiktan 3 gun sonra barismaya gittik kayinbabam ve esimle... ailemle görüşüyorum annem babam ablalarm teyzelerim falan.. ama bjrtek abimle gorusmuyorum o beni affetmedi 1 yil oldu.. biraz sinirli ofkeli biri ama.beni cok severdi.. kac kere barismak istedigimi soylediler istemiyor malesef... tabii babamdaa hala simdiye kadar soylenip durur...babam, esimle görüşüyor konusuyorlar ama sevmedigini biliyorum..

Sen yinede sıkma canını eşinle aranı bozma mutlu ol hep.. allah mutlulugunu daim etsin allah kimsenin yuvasını bozmasın..

Gecen babama sinirlendim evime bidaha gelmesini istemedimm...  ama yine konusuyorum tabii babama düşkünüm biraz sanırım ondan
0 oy
(51 puan) tarafından
Eşinin ailesi barışmak için ailenle gorustumu ?? Bence  esinide al git konuş .. canım bende aleviyim benim ailemde Kürtlere vermem diyodu 7 sene bekledik en sonunda kaçtık eşimle  ve şuan Diyarbakır dayım düğünde yaptık cagirdik geldiler barıştılar yani şimdide 30 haftalık hamileyim evlendigime pişman degilim sadece gorumcelerim le aramda sorunlar oldu okadar onun dışında iyiki evlenmisim diyorum istanbuldan Diyarbakır'a hiç umut vermezdim kesin olmicak fln gözüyle bakardim nerden nereye .. 
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Canım erkek kardeşlerin fln babandan habersiz neden görüşmüyorlar yemin mi ettşrmiş?
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Benim bi akrabamında kızı kaçtı adam ertesi gün evlatlıktan reddetmek şstşylrum dşye bi yerlere  başvurdu onaylanmadı tabi.. Yabancı bi numara ararsa falan asla açmıyo sürekli nunara sonu veya numarasını komple değiştiryo kızını resmen sildi onun adını anan insanları bile sildi hayatından bazı babalar asla affetmiyo gerçekten biz çok şaşırıyoduk... İnşallahhh senin ailen seni affeder bi adımatsan babanın evine gştsen napar acaba bi denesen mi 
0 oy
(747 puan) tarafından
Alevi de müslüman sonuçta sevmişsin evlenmek istemişsin vermemişler sana kaçmaktan başka çare birakmamislar insan din ayrımı yapmak onların cahilligi inşallah rabbim doğruyu anlamarini nasip eder . Sen üzülme ailenle cocuklarinla mutlu olmaya çalış Allah sana da sabirsabirlar versin inşallah.  
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım geçmiş artık mazi oldu önemli olan şimdiki zaman. Biz bile çocuğumuz üzerine ne kadar titreyip onun için en iyisini istesekte çocuğumuz kendisi için doıru olduğunu bildiğini yapacak. Yani senin baban bir baba olarak her zaman arkanda olmalı. Evet kaçmışsın ama nikah yaparak kaçmışsın. Benim kuzenimde kaçarak evlendi. Hemen haftasında babamda benide alıp gitmiştik dedeme karşı tarafın yakınları falan hepside gelmişti. Burada kuzenimi kimsesiz göstermek istemediler ki halada öyleler alcamlar kuzenime evde aldılar her ay gidipte yoklarlar farklı şehirde tahminim 15 yıl olmuştur. Ayrıca alevi diye ırkçılık yapması da doğru değil. Tabi aynı kültürde olmakla daha kolaylık sağlıyor ama insanlık belli olmuyor. Önemli olan insanlık kimse ailesini secerek doğmuyor. Benim abimin eşide alevi biz bir fark görmüyoruz o bize bizde ona saygı duyuyoruz sonuçta abim evlenmek istedi ve eşi bize laf düşmez. Senin ailen bu konuda dar düşünüyor bu açıdan bakarsan üzülmezsin bu kadar üstelik hamilesin.
0 oy
tarafından
Okurken içim acıdı aileden uzak olmak çok zor çok ALLAH sana sabır versin inşallah en kısa zamanda ailene kavuşursun eşin ne kadar iyi olsa yanında olsada sonuçta el evindesin anne baba kardeş yerini kim doldurabilirki. Bende kaçarak evlendim bizim buralarda bi miktar para karşılığı ara yapılır kız tarafıyla adet öyle neyse eşimin ailesi bunu geciktirdi en fazla bi hafta içinde yapılması lazım ama onlad 3 ay yapmadılar bende bi plan kurdum aileme döndüm babam beni kabul etti ama eşimi çok seviyodum sadece ailemi takmadılar diye bende onlara ders vermek istedim ve verdimde sonra millet herkes araya girdi babamın beni tekrar vermesi için ama babam yine vermedi sonra eşim geldi beni yine aldı hemen davayı yaptılar şükür bir iki ay içinde benide babamlara götürdülr şuan hiç o olaylar olmamış gibi babam alnımı öpüyor beni çok seviyor hergün arıyor eğer ailemle barışmamış olsaydım şuan düşünürken bile içim içimi yiyor. ALLAH senin babanında içini ferahlatsın öfkesini dindirsin inşallah barışırsınız ölümlü dünyadayız barışsa ne kaybedecekki
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Benim ark babası da aynıydı evlendiği de aynı köylü 6 yıl hiç konuşmadı ark hastalandı bayılmaya başladı stresten üzüntüden somra dedi gelecekse çocukları kocasını bıraksın da gelsin 

Bir şekil de ark gitti kapısına çocuklarla affetti şimdi nasıl seviyor torunlarını damadını görüyorum şaşırıyorum mutlular her hafta sonu annesin de :) İnşaallah sizde barışırsınız 

0 oy
(3,078 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim ama biz hiç kuş kalmadık çok şükür ailem her zaman destek oldu bana.seninkilerde inşallah artık pes edip barışırlar canım 
0 oy
(588 puan) tarafından
Canım bizlerde anne babayiz artık o kadar emek ver büyüt sonra kaçsın cok zor gerçekten bi cocuk ne zorluklarla buyutuluyo anne babada hakli olarak murvetini gormek ister ırk ayrımı yapilmamali ama benim babamda yapardı 2 ırkla ilgili ama kötülüğüne değil uyum saglayamazsiniz derdi hep 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bizde tam aksi. Ben aleviyim benim ailemde istemedi eşimi ama zorlada olsa oldu . Şimdi çok şükür ailemle.esimin arası benden de iyi. Peki babanın zaafı yokmu hiç yumuşak yani? Teyzenler niye küstü kuzenlerin felan
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Onlar açısından da düşün besle büyüt yeme yedir tutsun dinlemeden seni bırakıp el oğlunu tercih etsin şuan onlarda seni tercih etmiyo 

Ama Bi anne olarak kinamam ve kıyamam galiba sevmesem kussemde elin oğluna laf vermemek için dağ gibi dururm arkasında inşallaj Bi yerde okumuştum kızıma evlenince 1 çeyrek bide anahtar vericem olursa başı sıkışır bozdursun çeyreği gelsin geri evine diye her çocuk ana kuzusu inşallah sende barisirsin inşallah affederler :(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 589 göst.
0 oy
23 cevap 853 göst.
0 oy
18 cevap 328 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 399 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu

379,460 soru