0 oy
186 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (862 puan) tarafından
Kızlar benim bir arkadaşım var çocuğu 15 aylık ve 8 kilo. Kız her şeyi yiyor iştahı yerinde ama kilo almıyor. Doktoru mama başladı o da kilo yapmamış. Bugün bir sürü kan almışlar iki hafta içinde çıkar demişler 

Sizce bu nedir başına gelen var mı?

11 Cevaplar

0 oy
önce (862 puan) tarafından
Post yukarı 
-Reklam-
0 oy
Bilgisi olan var mı acaba 
0 oy
önce (408 puan) tarafından
Kaç olması gerekiyor 15 aylıkken Canim bilgin varmı bu konuda 
En az 12 falandır canım 1 yaşını geçen için 8 az
Benimki de 9kilo 15aylik zayıf ,hiç kilo almadı 5aydir doktora götüreyim en iyisi bende,
Ama aşırı hareketli benimki hiç oturmaz durmaz
önce (5,039 puan) tarafından
1 yasinda dogum kilosunu 3 e katlamasi ,dogum boyunun +25 cm uzamasi normal kabul edilir.
0 oy
önce (5,416 puan) tarafından
Bnm oğlum 22 aylık ama çok zayıf kilosunu bilmiyorum ama gözle görünür . Yalnız bnm oğlan yerinde hiç durmuyor sadece kahvaltı yemek için falan 10 dk bile otrmyr ama oturuyor sonrası hiç oturmuyor taaaaaaa uyuyana kdr  bnde ona bağlıyorum 
Anladım canım, arkadaşın kızı da hareketli
0 oy
önce (2,663 puan) tarafından
Instagramda hastalanmayancocuklar sayfasi var orda atom karisimi var ayda 1 kilo aldiriyor dwne istersen
Teşekkür ederim canım
0 oy
önce (736 puan) tarafından
Bagirsaklari nasıl kakasi normal mi? 
Sanırım normal. Annesi bir şey demedi
0 oy
önce (5,053 puan) tarafından
Ben peki başımı hangi duvarlara vurayım oğlum 4 yaşında ve 12 kg
Mama çıkartı hiç bir şekilde içmedi doktor da tüm değerleri iyi dedi mama dışında yapacağımız birşey yok dedi ama mama içmiyor işin garibi ise tüm değerleri de iyi
önce (1,135 puan) tarafından
Hastalanmayançocuk hesabında instada atom tarifi bar muhakkak bakmalısın bence
Teşekkür ederim canım bakıcam inşallah
önce (388 puan) tarafından
Benimkide öyle 4 yaşında 12 kg
Size doktor birşey dedi mi
0 oy
önce (670 puan) tarafından
İştahsız olsa neyse ama yediği halde kilo almaması biraz sıkıntılı. Guatr hormonlarında sorun olabilir ya da şeker hastalığı gibi bir şey. İnşallah değildir
İnşallah değildir
0 oy
önce (1,057 puan) tarafından
Almayan çocuk almaz genetıktır Belkı de yanı Bızde ıyle oglum 38 aylık 13 Kılo dünyaları  yemese de etını tavuğunu meyvesını sebzesını herseyın yer ama yaramaz Bızde demır eksıklıgı var onun ıcın 9 aylıkken ılac başladık ıstahı açıldı ama hala Kılo almıyor eşim 32 yaşında 65 in üstüne çıkmaz onlara çekmiş
Anladım canım evet genetik olabilir
0 oy
önce (2,554 puan) tarafından
Hastalanmayancocuk diye birnsayfa var orada bir atom tar8fi paylaşıldı geçen onu yapsın bir sürü insan düzenli kullanımda çocuğum 1 ayda 1 kilo aldı diyor.
Teşekkür ederim bilgiler için
0 oy
önce (1,442 puan) tarafından
Cocuk eger her seyi yiyor ve dengeli besleniyosa bagirsaklarinda besin emilimini engelleyen bi soru. Olabilir. 

Hastalanmayan cocuk diye bi sayfa var o kadin diyetisyen bu sekilde cocuklara iyo geliyor bi arastirin derim.

Ayrica bi diger tavsiyesi bizde gercekten ise yaradi. Kilo almasini istediginiz cocugun mutlaka 8-9arasi kahvalti yapmasi lazim diyo. 

Gunde 3 besleyici ana 3ara ögün yapmaliymis. 

Benim kizim okula basladigi icin erken kalkmaya basladi kahvatiyi sekizde yapiyor en gec gün icinde istahina gercekten etkisi oldu
Teşekkür ederim bilgiler için

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 25 göst.
0 oy
5 cevap 64 göst.
0 oy
8 cevap 88 göst.
0 oy
3 cevap 59 göst.

399,871 soru