+4 oy
593 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,397 puan) tarafından
Dünden beri bir iki post okudum. Şok oldum bebek istemiyorum yok psikolojim bozuk bebeğim küçük. Doktordan iğne isticem demiş biri diğeri düşürecek birsey var mi demis .madem istemiyorsun korunsaydın ha 6 aylık bebeği canlı canlı öldürmüşsün ha karnındaki bebeği hiçbir farkı yok. Katil oluyorsun bildiğin dümdüz katil orda yorumda da aynısını yazdım. Kusura bakmayın kızlar çok sinirlendim ondan paylaştım rabbim vicdan merhamet versin 

17 Cevaplar

+3 oy
önce tarafından
Böyle postlar açmak insanları kınamaya teşvik eder ve hiç kimse kınadığını yaşamadan ölmez.

O annelerin kendi günahı, bize karışmak veya başka mecrada arkalarından konuşmak değil, tebliğ etmek düşer.

Sizin bu postunuz duyarlı olmanızdan ileri geliyor anlıyorum ama bu duyardan çok kınamaya girmiş.
önce (1,397 puan) tarafından
Kınama olsun. Benim kızım prematüre 6 aylık doğdu 3 ay hastanede kaldı zor günler geçirdim. Ömür boyu böbrek yetmezliği riskim var doktorlar gebe kalma diyor. Ben kızım 5 aylık da olsa 1 yasin da da olsa doğuracam aldırmayacagim. Sıkıntı yok yani. Siz buna laf edeceğinize dün beddualar havada uçuştu iftiralar keşke ona baksaydınız. Arkadan konuşmak olmuyor çünkü yorumumu ordada yaptım
önce tarafından
Olmasın bitanem, niye olsun? Herkesin imtihanı kendine büyük gelir.
Bak sen ne kadar acı çekmişsin, bunu en iyi senin anlaman lazım.
Ayrıca dünkü mesele nedir ne değildir beni ilgilendirmez, zaten umurumda da değil, görmediğim şeyden sorumlu tutulamam. Üstelik ben ilgili mercii de değilim kalkıp insanların duasına bedduasına karışayım. Yapabileceğim tek şey şimdi yaptığım gibi tebliğ etmek olurdu.
Yaptıkları şeyler ne kadar kötü olursa olsun, insan evvela o kötü olay kendi imtihanı olmasın diye kınama duası okumalı veya kınamadan nazikçe uyarıp tebliğ etmeli. Yazdıklarınızın yarın başınıza Allah korusun gelmeyeceğinin garantisini veren nedir? Ne sizin, ne bizim... Kimsenin garantisi yok.
Ben de erken doğurdum, ben de hastanelerde süründüm, çekmediğim çile kalmadı. Değil benim, sırf bunca acı yüzünden düşmanımın bile başına gelsin istemem. O sebeple kınamaktan kaçınıyorum.
-Reklam-
+1 oy
önce (899 puan) tarafından
Keske oylelri anne olmasa benim bebgimde bir sorun cıktı Baska hastabe sevk etti cuma gununden beri 50 kere Perinatoloji randevu arıyorum nasıl vicdan nasıl merhamet bakamıyırlarsa korunsunlar 
Valla anlamıyorum bende canım. Benim bir işlerinde abla vardı 45 50 yaşında yıllardır uğraşıyor olmuyor. Akrabam var kız 3 senedir düşük yapıyor
önce (899 puan) tarafından
İşte oda allahım bir imtihan Rabbım herkese sağlıklı hayırlı evlat versin inşallah benim yengemde 3 yıldır evli rahmi ters dediler dobderdiler malesef yine yok olmadı
Doğru canım
+1 oy
önce (479 puan) tarafından
Allah ıslah etsin kimisi ister olmaz kimisi bulur kurtulmaya çalışır Allah'ım 5 dklik zevk için hamile kalıyorlar yok istemiyorum o zaman yapmayı verin bende sinir oluyorum geçen hastanede denk geldim birine diyor hazır değilim istemiyorum aldircam bakamam ben madem istemiyorsun neden yaptın nasıl çocuk yapılır evlenmeden kurs vermeleri lazım gebclere
O kadar korunma yöntemleri var yapmıyorlar küçücük masum yavrulara kıyıyolar
önce (479 puan) tarafından
Bence devlet bu konu için evlenmeye gelenlere kurs versin korunma ile ilgili hamilelikle ilgili nasıl korunulur hamilelik nasıl olur
Kesinlikle haklısın
0 oy
önce (3,168 puan) tarafından
6 aylık bebeigi kürtaj yapmazlar bildiğim kadarıyla. Yani madem istemiyorsun neden korunmadin hadi korundun oldu ogrendigin an neden yapmadın.6 ay beklenir mi yazık günah. Bence troldur ama hangi kadın bilmez ki bunu
6 aylık bebeği varmış. 5 haftalık gebeymis
önce (3,168 puan) tarafından
Yazık günah ya ne diyim
0 oy
önce (2,091 puan) tarafından
Linç yiycem ama kedi gibi doğurur daha bu kafayla korunmayı mı bilmiyor. 1.5 yaşında biri 6 aylık biri iki bebesi var bir daha hamile hadi 2. kazaydı bu da öyle 
Korunsun madem dimi madem bakamiyorsun dikkat et.
0 oy
önce (740 puan) tarafından
Bende üzülüyorum sırf bakamam edemem korkusundan aldıranlarin ömür boyu iki yakası bir araya gelmiyor katil oluyorlar resmen. Benim annem beni doğurduktan üç ay sonra gebe olduğunu öğreniyor üzülmüş korkmuş Allah'ım ne yapcam demiş şimdi hepimiz büyüdük iş güç ev barki olduk bazen anneme bakıyorum ah ah keşke hala küçük olsaydiniz da benimle kalsaydiniz diyor bir cana kıymayın zaman çabuk geçer pişman olmaktansa güzel özlemler olur hayatta 
Bile bile kıyıyolar ben çok üzülüyorum böyle şeylere ya. İnşallah yapmazlar aldirmazlar
önce (740 puan) tarafından
Amin amin amin kardeşim ne diyelim zalim olanın umrunda olmuyor ne yazık ki
Doğru canım
0 oy
önce (848 puan) tarafından
Böyle konularda böyle ters yorum yapıp kendi imtihanını hazırlamaya gerek yok diye düşünüyorum. İki ucu boklu değnek olan durumlardan biri bu. Allah'ın verdiğini Allah almalı anca, o konuda hemfikiriz, ama gel gör ki bazılarının dünyaya bebek gelmesine vesile olması da büyük sıkıntı. Haklarında hayırlısı ne ise o olur umarım
Ne anlatıyorsun ya. Benim kızım prematüre 6 aylık doğdu 3 ay hastanede kaldı. Ben neler yaşadım doktorlar çocuk yapma kesinlikle diyor. Ben şimdi hamile olsam aldırır mıyım sence. Asla. O yüzden düşünceni kendine sakla. Gidip düşürsünler aldirsinlarmi
önce (848 puan) tarafından
Nasıl ki sen kendi düşünceni belirttin, ben de kendi düşüncemi belirttim. Gitsinler aldırsınlar daha iyi demedim, sana ne, sana ne oluyo demedim, böyle konuşup kendi imtihanını hazırlamaya gerek yok dedim, haklarında hayırlısı ne ise o olsun dedim. Ne koşulda olursak olalım bile isteye kendi evladımın canına kıymaktan Allah'a sığınırım, ama herkesin kendi imtihanı, sen ne dersen de gene olacak olan olacak.
0 oy
önce (2,173 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin... Dicek bişey bulamadım
Amin canım
0 oy
önce (15,928 puan) tarafından
Annesinin kürtajdan son anda vazgeçmesi ile şans eseri hayatta kalmış biri olarak söylüyorum umarım başka zaman tekrar çocuk yapmaya kalkmaz kalkarsa da başaramaz 
İnşallah canım. Bir kişi de değil iki kişi açmış post yazık ya
önce (15,928 puan) tarafından
Bir oğlum var ikinciyi ilerde düşünüyorum ama yakın yaş aralığı ile bakamam dememe rağmen hem iki yöntemle korundum hemde yüksek ihtimal olan günleri boş geçtim o kadar olmasın diyorsanız uçkurunuza sahip çıkın dimi ama
Öyle tabi canım
0 oy
önce (1,153 puan) tarafından
Bxde düşmesin dye neler yaptık allahım merhamet koysun kalplerine 
Amin canım
0 oy
önce (6,687 puan) tarafından
Başımıza gelenler zaten mazlumların ahı değil mi o bebeğin de canı yok mu ah etmiyor mu Rabbim hakkıyla anne baba olmayı nasip etsin 
Öyle gerçekten
0 oy
önce (1,951 puan) tarafından
Rabbim isteyene versin anne baba olmayı hak edene versin inşallah iki dakikalık zevk için korunmasız ilişki yaşayıp gebe kalıyorlar sonrada hiç bir sorun olmadığı halde bebeğe kıyıyorlar bence anne karnındaki bebekle dünyaya gelen bebege kıymak aynı benim gözümde ikiside evlat sonuçta 
Tabikide aynı ikiside can. Katil oluyorlar benim gözümde
0 oy
önce (225 puan) tarafından
5 aylık bebeğim var ikinciyi istemiyorum psikolojim kaldırmaz zorlanırım diye düşünüyorum. Korunmama rağmen yine de oldu diyelim asla aldırmayı düşünmem anlamıyorum bu insanları hiç merhamet sevgi kalmamış
Keşke herkeste olsa vicdan merhamet canım
0 oy
önce (776 puan) tarafından
Hamile kaldığımda kızım 5.5 aylıktı hiç düşünmedim. Psikolojik olarak çok kötüydum . Maddi açıdan çok sıkıntılıydik ama oğlum bize şans getirdi . Allah im böyle insanlara vermesin çocuk falan ..millet anne baba olmak için varını yoğunu veriyor 
En iyisini yapmışsın canım. Rabbim size bağışlasın minigi
0 oy
önce (1,576 puan) tarafından
Allah ıslah etsin.

Ben de korunmama rağmen hamile olduğumu öğrendiğimde şok geçirmiştim günlerdir ağladım evden çıkmadım. Kimse söyleyemedim.ama kesinlikle aldırmadım. İlk buradaki doktor öğrendiğimde ağlmaya başladım hem de nasıl doktor doğurmak zorunda değilsiniz gidin aldırın dedi. Doktor ismi bile verdi şu ikisi aldırır dedi. 10 haftalıktı hemen hemen yakındı bu hafta kesin karar verin. Yoksa yasal değil dedi kesinlikle elim gitmedi.

Ki benim 4.gebelik ikizlerim daha çok küçük 4 çocuk var 5. Olacak bu Yaşım daha çok küçük diğerleride çok küçük 4 çocuğa çok fazla diyordum.

Çok tehlikeli bir gebelikti benim için. Rahim incelemesi olduğu için ikizlerin doğumunda doktor çocuk kesin getirme getirsen bile en az 7 yıl dedi.

Ama yine de rabbim vermişse vardır bir hayır.

Şuan da 32 haftayı doldurdum artık gün sayıyorum.

Kim ne derse desin çok önemli bir hayatı tehlike olmazsa kürtaj cinayettir!!!!

KÜRTAJ CİNAYETTİR!!!!
Oy neler yaşamışsın ya. Rabbim kucağına almayı nasip etsin sag saglim canım. Kesinlikle cinayet
önce (1,576 puan) tarafından
Amin sağol canım ❤️
0 oy
önce (229 puan) tarafından
Böyleleri anne oluyor ama hakkıyla bakabilecek tüm sevgisini verecek kişiler bu duygudan mahrum kalıyor yani anlamıyorum madem çocuk istemiyorsun korun korunamıyormusun rahmini aldır bu nedir ya o minicik bebeğin ne günahı varda öldürmeye kalkıyorsun girme kocanla ilişkiye tövbe yarabbim ya kusura bakmayın şuan aşırı gerilip sinirlendim ama yani akıl var mantık var 5 dklık zevkin ceremesini hiçbir günahı olmayan al kadar sabi ödüyor 
Bir kızım var rabbime çok şükür ama ikinci için mesela asla cesaret edemiyorum ve korunuyorum ha kazayla olur başım gözüm üstüne der bakarım bazı insanlar nasıl bu kadar kalpsiz vicdansız oluyor anlamıyorum
Hayır birde kınama başına gelir diyolar şaka gibiler.  Bebeğe nasıl kıyıyolar demiyorlar da
Benim yaptığım şahsen kınamak değil tamam bebeğin anne karnında kalbi durur mecbur kalır aldırırsın ama bilerek yapmak hem caiz değil hemde bir ömür melekler lanet eder ayrıca kınasam da en fazla başıma ikinci çocuk gelir onu da doğurur hakkıyla bakarım aldırmam için önce vicdanımı aldırmam gerekir
Duygularıma tercüman oldun valla canım aynısını yazdım bende
Gerçekten çoğu kişiyi anlamıyorum şahsen kızım küçük ama bazen ikinci bir çocuğu istemiyor da değilim şakasını bile yapıyorum eşime hatta o da Bi seviniyor sonra şaka yapıyorsun sen niye kandırıyorsun diyor ama ikimizde ikinci çocuk fikrine her daim olumluyuz
0 oy
önce (121 puan) tarafından

image

simdi gördüm Allah isteyene vermiyor istemeyene.veriyor . Güzel Allah'ım bunlardan alsın hak edene versin. Layığıyla annelik yapamayan evlenmesin ya da insan gibi korunsun

Valla öyle birde bir post var aynı kişi mi bilmiyorum
Şey yazmış neler yaptım düşmüyor demis
önce (121 puan) tarafından
Tuuu Allah belasını versin. Verecek de.  Öbür dünyada görün ateş nasılmış

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 329 göst.
10 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 553 göst.