0 oy
546 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (716 puan) tarafından
Kızlar 6 gün oldu doğum yapalı doktor göbeği düşmeden yıkama dedi ama kayınpeder tarafı yıkadı neyse 1 saat olmadı yikayali annem aradı o esnada baya kızdı vakitsiz niye yıkıyorsunuz diye moralim çok bozuldu sizin fikirleriniz neler 

22 Cevaplar

0 oy
(15,695 puan) tarafından
Gece miydi yikadiginda ondan mı ele dedi 
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Biz yıkadık etrafını iyice kurulayın hatta temizleme pamuğu da koyun ki tamamen kuru kalsın yoksa iltihap yapabilir
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Batıl. Bebeği yıka,  yıkdıkça bebek büyür. Bebeğim 1 hafta küvezde kaldı. 5. Gunde hastanede hemsireler yikamis , eve getirince biz yikdik. Sonra 2 gün de bir yıkadım hep bir sıkıntı da yaşamadım 
0 oy
tarafından
Batıl değil doktorlar diyor yıkamayın diye. Zaten üzerindeki sıvı onu koruyor. Göbeğinin düşmesi gecikebilir yıkayinca.
0 oy
(119,321 puan) tarafından
Bilmiyom yaa bende yorumlardan bisiler ogreniyim 
0 oy
(771 puan) tarafından
batil.degil.de bazi dogrular  lohusa kadin aksam ezanin snra camasir asmaz cocugun kendinin kiyafeti disarda birakilmaz ben kizimi hergun yikamdim bisey olmadi ama saat sabah 10 da yikardim 4 de sonra birakmazdim  bana soyledikleri ama    abartiyolar bazi konular ama bazi konular da dogru soyluyolar
0 oy
tarafından
Akşam  yıkanmadından bahsediyorsan ben kızımı her akşam yıkarım yazın daha rahat uyurdu
0 oy
tarafından
Ben yıkadım canim  sadece göbeğinin üstüne fazla şu degmemesine dikkat etmiştim akıntı olur diye ben batıl inanç olduğunu dusunuyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yani sağlık acısından göbek bagı düşünce yıkanır diye biliyorum ben. Ama vakit konusu saçma akşam yıka ki rahat uyusun yani inanmam ben bunlara dinimizde bebeği akşam yıkamayın diye bşy mi var :D
0 oy
tarafından
Canm benim bilgigim yeni doğan bebek pazartesi bide cuma günü tikanca daha iyi olur  yakmadan göbeği çabuk düşer zaten  beklseydiniz göbeği dusseydi daha iyi olurdu
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Batıl değil ıslanmaması gerekiyor nemli kalırsa enfeksiyon kapar
0 oy
(162 puan) tarafından
Bizde de derler bebeği öğlen ezanindan önce yıkayın camasirini güneş batmadan içeri alın. Bence batıl inanc
0 oy
tarafından
Ben göbek bağı düşene kadar yıkamadım doktor söyledi 
0 oy
tarafından
ikindiden sonra yikanmaz derler bizdede canim
0 oy
tarafından
Valla cnm yikanmaz diolar ama bn dogumdan bi gun sonra yikadim gobegine su kavirmadan hemsire iyiki yikamissiniz demisti. Ne kadar dogru bilmem.
0 oy
(849 puan) tarafından
Batıl inançtan başka hiç birşey değil canım emin ol 
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Batil bir inanç. Yikayabilirsin ama ben 1 hafta yıkamadım batıl inanç olduğu için değil. Üzerinde ki verniks tabakası dış dünyaya alıştırsın diye yıkamadım. 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Önce hiç öyle bisi duymamistm oğlumu eve getirir getirmez yıkadılar smdi doktorlar yikamayin diyorlarmış bilemiyorum bende 
0 oy
(557 puan) tarafından
Bende ge c e yıkanmaz diye biliyorummm cnm birde çarşamba günleri iyi değil onuda duydum öyle diyo buyuklerimiz
0 oy
(86 puan) tarafından

Valla biz yıkarız eve getirir getirmez hiç birşey de olmadı çok şükür yıkanan bebek daha rahat uyur daha rahat emer daha sakin olur bence ama batılmıdır değilmidir onu bilemem herkesin kendi tercihi<3

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 284 göst.
31 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Bebegimizzz (7 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 368 göst.
14 Ocak 2022 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 286 göst.
0 oy
6 cevap 99 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asminebru (24 puan) tarafından soruldu