0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından

Bebeklerinizin yada cocuklarinizin kuculmus kiyafetkerini napiyorsunuz kizlar 

6 Cevaplar

0 oy
(638 puan) tarafından

Ben ikinci icin saklıyorum herşey yeni temiz bir daha masraf yapmaya gerek yok nence

(17 puan) tarafından
Iyi yapiyorsun wala bende oyle yaptim iyi olanlari daha yeni olanlari bir sonraki bebgim icin kaldiriyom ama hafif eskiyenleri durumu dusuk ailelere weriyim bebeklerine giydirmeleri icin
(382 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama eskidi diye kendi çocuğuna giydirmedigin şeyleri başka bı bebeğe giydirmeleri için vermen sence doğru mu onlar alamiyo senin eşkin onların yenisi ama en azından iyi olanlardan da ayır derim ben kendine yapılmasını istemedigin bı davranış sonuçta değil mi
(17 puan) tarafından
Ya yanlis anladon beni tabikide yeri geliyor yenilerde dagitiyom ama cogunlukla sewdigim kiyafetelri kaldiriyorum hem hatira hem sonraki bebege mesela benm ilk kizim oldu onun bircok kiyafetini kaldirdim 2. Cocuk icin ama ikinci erkek olunca bircogunu cikardim ve dagittim sadece sewdigim kiyatelerini hatira die kaldirdim cunku 3. Cocugu dusunmuyordumoglumunda hep kiculmuslerini cikardim ama simdi hamileyim ve elimde pek elbise kalmadi cunku hepsini nerdeyse dagittigim icin yani cinsiyet farkli olunca yeni eski hepsini mecbur dagitiyom ewden cikariyim ve eski dedigimden kastim zaten kolay kolay bir bebek kiyafeti eskimezki daha cok kullanilmis olanlar uyor onlar bile 3 4cocugun giyebilcegi durumdadir yani
(382 puan) tarafından
Yanlış anladım canım ozaman kusura bakma güzel anne:)))
(17 puan) tarafından
Onemli degil cnm ben asil kendimi tam ifade edemedim cewabim aciklayici degildi:))
-Reklam-
0 oy
(432 puan) tarafından

Bende sakladım canım iyikide saklamışıım buda erkek oldu bir takım hastane çıkışıyla bitirdikten işi herşeyi var kıyafet olarak mevsim olarakta aynı zamana denk geldi

(17 puan) tarafından
Aa ne guzel iste heleki ard arda aynj cinsiyet olunca kiyafetlerin kulkanimi daha cok kullnisli oluyor bide sanlisn ayni mewsime denk gelmesi  cok cok iyi wala ama kinleri war ay i elbiseyi ikinci cocuguma yada 3.cocuma giydirmem diyip yadirgiyorlar bu durumumuzu nen oyle anlam weremiyom
(13 puan) tarafından
Valla ben saklamıstım hepsini 2 cı çocuğum da giydi 3 cü de giyecek inşallah hepsi yeni gibi duruyor
0 oy
(816 puan) tarafından
sakladim simdi ikinciye hamileyim hic birsey almadim. fazla giymiyorlar bir yada iki kez yeni gibi duruyo hepsi. kotu kirlileride attim zatn.buyuduklerinde kalan kiyafetlerinide koydeki tanidiklari gonderirim. cunku 3.cocugu uzun bi sure düsunmuyorum
(17 puan) tarafından
En guzeli ya ben boyle insanlari gordukce daha cok sewiniyom cidden gunumuz insanlar git gide degisiyor ayni elbise iki kez giyidirilir mi diyip ayipliyirlar ne kadar sacma geliyor bana  hele bide bazilarini ihtiyaci olanlara werdiginde inanin buyuk hayir yapmis oluyoruz bence
0 oy
(7 puan) tarafından

Bende sakladım şimdi ikinciye hamileyim kullanmiycak olduklarımıda ihtiyacı olanlara verdim 

(17 puan) tarafından
Wala dogru bisey yapiyon cope atmak yerine ihtiyac sahiplerine wermek en dogru hareket karsindakileri sewindiriyon bi newi sonucta senin ihtiyacin olmaya bilir ama baskasinin ihtiyaci wardir
(432 puan) tarafından
Aynen canım.bizde bi laf vardır çocuğun yediği helal giydiği haram çünkü çabuk büyüyorlar paylaşmak en güzeli temiz olduktan sonra kuzenlerimle değiş tokuş yapıyoruz
(17 puan) tarafından
Kimileri bu durumu ayipliyor sankinpara yok mu ki cocuklariniza elbise alamiyosunuz da baskasinin kiyafetini giydiriyosunuz cocugunuza yada baskasina weriyonuz diyip duruyorlar bence birbirlerine wermek daha mantikli elbette insan cocuguna yeni kiyafetler alir almayan yoktur zaten ki
0 oy
(66 puan) tarafından
Eğer ihtiyaç sahibi duyarsam ona veriyorum kalanlar da ikinciye . :)
(17 puan) tarafından
Boyle payalsmak birilerine wermek yarimda bulunmak cok guzel bisi  sonucta karsindaki kisi werdigun kiyafetler kullanilmisda olsa yinede cok sewiniyorlar kimileri ne werir nede baskasindan gelen elbiselri kabul eder
(66 puan) tarafından
Zaten bebek kıyafetleri leke olmuyor eskimiyor yeni gibi kalıyor. Ben severim infak etmeyi Allah kabul etsin. Paylaşmak güzel . Ben ilk çocuğuma hamileyken 6 aylıktırm eşim işten çıktı evimiz kira doğum için. Hiç hazırlığım da yoktu . Ama Allah öyle çok yardım etti ki hiç bir eksiği kalmadı doğuma kadar annem abimler eşimin abisi sağ olsunlar . Bedavaya geldi oglum :) şimdi yine eşimin işleri bozuk 24 haftalık hamileyim beşiği çok ihtiyacı vardı bir ablaya gönderdim . Kışlık kıyafetlerini zaten vermiştim . Ama hiç kaygilanmiyorum ne olacak diye çünkü gerçekten Allah için verince Allah geri gönderiyor
(17 puan) tarafından
Canim emin ol insna ne kadar dagitirsa rabbimde o kadar o rizki nasibi weriyor ben daha kizimi dogurdugumda bana kiz kiyafeti disinda cok erkek kiyafetide geldi bebegimi erkek sanip getirmislerdi yemin ederimki hic kaldiripta oglum olcak demedim yardima muhtac bi aile wardi hepsini hatta bende biseyelr alip ustyne koydum verdim o aileye o kadar kotu durumdaydi ki ewet bnmde durumum cok iyi degildi ama yinede yuregim dayanamadi werdim ve daha sonra hamile kaldim oglum oldu o kadar bana yardimda bulunan hayirsewerler wardi ki werdigim kiyafetlerin 10 kati kadar geldi oglusuma dedigin gibi resmen bedawaya geldi ve o an aladim ki ne kadar werirsek yurekten rabbimde on katini onune getiriyor ve o elen cogu elbiseyi yine dagittim
(66 puan) tarafından
Aynen verirken ben naparim diye rızık korkusuna kapılmamak lazım Allah rizka kefil :)
(17 puan) tarafından
Ewet wala rabbim her bebegin rizkini zaten gonderiyir nerden gelecegini bilemiyorsun
0 oy
(77 puan) tarafından

Ben çoğunu birilerine vermiştim birkaç küçük takımını sakladım hatıra kalsın diye. Buda erkek abisinden kalanları giydircrm.nasipse

(17 puan) tarafından
Oyy ne guzel abisinin kiyafetlerini giycek bence bunlarda guzel sey cubku iki cocugun giydigi kiyafetler ayni ve foto falan cekiyon ilerde baska duygulara burunuyor insan ve kardeslerin benzerlikleri dahada cok cikiyor ortaya:)
(77 puan) tarafından
Ayy inşallah heyecanla bekliyoruz:-)
(17 puan) tarafından
Kazasiz belasiz gelsin dunayaya o zman cnm❤
(77 puan) tarafından
Aminn inşallah

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,528 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 445 göst.