0 oy
1,528 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Canlarım ciğerlerim güzel anneler ve güzel anne adayları ve anne olmak isteyen güzel hatunlar. Şimdi size bisey soracagumm 

Bebeğinizin küçük gelen kıyafetlerini beşiğini ne yaptınız benim ilk çocuğumdu hep büyük bi heyecanla aldım gittim beşik aldım taş catlasın 5 6 ay yattı öyle bekliyor bebek arabası aldım dışarıya çıkamıyor ağır öyle duruyor küçük gelen kıyafetlerini hep koydum ama odalarım zaten küçük napacam bilmiyorum daha bugün 1 poşet koydum kimisini 1 2 kere anca giydi kimisini hiç giymedi bazanin altına koydum siz neler yaptınız kıyafetlerini besigini falan 

32 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Küvetini kovasını ve küçülen kıyafetlerinin yaklaşık iki kolisini hamile komşumuza verdim onunda oğlu olcakti eşi hurdacı bir evde 8 kişi yaşıyorlar durumları kötüydü çok sevinmişti. Sadece bir hurç kadar ayırıp bazanin altına kaldırdım şimdi hamileyim ona kullanırım 
tarafından
Kız benim yakinimda durumu kötü olan hamile falan da yok ki versem kayinpederim at dedi ama atamam eski değil hem hatırası var
tarafından
Atılır mi canim olmaz öyle hayır kurumlarına ver onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırır mesela ihh ya ver
tarafından
Eşimle konuştum bakalım canım o pek verme taraftarı değil ama bilmiyorum napacak
-Reklam-
+1 oy
(2,119 puan) tarafından
Mobilya beşiğini ve küçülen bütün kıyafetlerini (Hastane çıkışı hariç) ihtiyacı olanlara verdim.

Aman 2.çocuğa lazım olur diyip bazanın altına atmadım :)) 
tarafından
Beşiği de duruyor canım ne zor zamanlarda almıştık onu eşime sök köy diyorum dursun diyor satmak istiyorum valla elim gitmiyor napacam bilmiyorum bi tane boş odamız var orda duruyor.
Yakinimda ihtiyacı olan olsa verecektim ama yok benim bildiğim
(2,119 puan) tarafından
Beşiği belki bende vermezdim uslu bir bebek olup ayağa kalkıp sarkmasaydı :))) Park beşik alınca onu gözden çıkarmak zorunda kaldım. Saklamak isterdim aslında oğluma aldığımız ilk şey oydu. Ama çatıda duracağına başka bir bebiş uyusun içinde dedik.
tarafından
Çatıda değil evimin içinde ama o odaya mobilya almak istiyordum zaten dar ama beşik kaplıyor zaten heryeri benimde oğluma aldığım ilk şey besikti onu bile 32 haftalıkken mi 34 haftalıkken mi ne almıştık
tarafından
Kızlar 19 gün sonra doğum yapacam bana giydirmediklerini yollabilir mısınız
0 oy
(4,995 puan) tarafından
Küçülenleri hep hurca koyup bazamın altına koyuyorum ileride lazım olur belli olmaz saklıyorum
tarafından
Hurç mantikliymis kız valla sabahtır düşünüyorum tisikkurler:)
(35 puan) tarafından
Vakumlu hurclar var onlarin icine koyup kaldirabilirsin hem lekelenme olmuyor kıyafetlerde hemde cok yer kaplamiyor
tarafından
Kız ben onu burda öğrendim inşallah öyle yapacam
0 oy
(3,036 puan) tarafından
A101 re yeni hurç geldi vakumlu onlardan alıp baza altına koyabilirsin 
tarafından
Aaa içine yorgan falan da mi konuluyor onun valla öyle olursa çok işime yarar
(3,036 puan) tarafından
Boy boy onlar milyonculardan al daha sağlamdır boyu 1 buçuk metre içine ben bile girerim :D
tarafından
Kız ben hiç görmemiştim bilmiyordum valla dün ilk defa burda duydum benim de var hurç ama benimki fermuarli
(3,036 puan) tarafından
Hem.fermuari var hem süpürgeyle çekiyosun ben çeyizlerimde ki havluları yorganları yastıkları hep onla getirdim milyoncularda daha iyileri var boy boy
tarafından
Dur ben ona bi bakayım canım çok sağol
0 oy
(233 puan) tarafından
Kuzum valla küçük geldikçe yıkadım ütüledim kaldırdım bazanın altına verecektim ilk başta birilerine dedim sonra dursun biraz da sonra bakarız bak şimdi 5 haftalık hamileyim erkek olursa sadece 1 2 yeni kıyafet alırım kız olursa artık çoğu bebek giysisi unisex zaten yine giyer kız olsa da 
tarafından
Benimde öyle canım unisex ama benim aklıma hurca koymak gelmemişti poşete doldurdum bazanin altına koydum ama orda yıpranır diye düşündüm bi de koyacak yerim yok ama hurç iyi fikirmiş tuttum bunu
(233 puan) tarafından
Bak hatta şöyle de yapabilirsin sonradan hava alır mı bilmiyorum ama çöp poşetleri oluyor ya onlarada doldurup makineyle havasını alabilirsin denemekten zarar gelmez bence
tarafından
Çöp poşetine mi koyayım
tarafından
0 oy
(9,924 puan) tarafından
Biz 3 kiz kardesiz canim ablamla ben evliyiz ablamin bebegi var bende hamileyim şuan. Hicbiseyimizi atmayiz kuculenleri sakliyoruz. Ablamda bende 2.yi dusunuyoruz cunku
tarafından
Valla melek bende çok seviyorum canım ama oğlum küçük bi de şartları görüyorsun korkuyorum açıkçası bi de benim oğlum çok hiperaktif valla akşam olunca belim bacaklarım ağrıyor
(9,924 puan) tarafından
Valla haklisin canim ya Allaha sukur esimin işi iyi yoksa bizde dusunemezdik yani. Ama benimki daha dogmadi erkek benimkide gelsin bakalim hala ayni fikirde olcakmiyiz :D
tarafından
Hımmm sen dogunca göreceksin daha canım bekle benim bazen sabaha kadar ağrıdan unutamadığım zamanlar oldu ama bi gülüşüyle herşeyi unutuyorsun hiç bisey olmamış gibi hiç ağrı sızı çekmemiş gibi hepsi geçiyor sağlıklı olsunlar da.
Sende sağ salim kucağına alirsin insallah canım
(9,924 puan) tarafından
Aynen oyle dimi :)) amin canim Allah razı olsun. Insallah rabbim hepimizinlileri bize bagislasin
tarafından
Amin inşallah canım Rabb'im evlatlarimizin ayağına taş değdirmesin onlar candan öte Rabb'im isteyen herkese de nasip etsin
0 oy
tarafından
Canım eyer giydir miyor san bana yollaya bilir 19 gün sonra doğum yapacam bem kaçarak evlendim ailem benimle konuşmuyor eşim desen sürekli beni dövüyor  3 aydır çalışmıyor 19 gün sonra doğum var hiç bir şey yok Valla allah rızası için iyi olur 
(1,499 puan) tarafından
Ya bende ikilemdeyim eşimde güveniyorsan gönder kargo parasını da ben veririm dedi ama gönderirim sonra yok öyle yok böyle diye laf ederse ondan benim göndereceklerimin içinde oğlumdan kalan kıyafetlerde var hem kız hem oğlana gidecek bebek kıyafetleri eskimiyo ki
(1,499 puan) tarafından
Melek canım konuyla alakası yokta Allah yukarıda demicekmişiz Allah heryerde öyle dediğimiz zaman Allah sadece yukarıdaymış gibi oluyo oda uygun olmuyo Allah ne yerdedir ne gökte ne sağdadır ne solda  O bizim dimağımızın alıp alamayacağı heryerdedir  yanlış anlama sadece belirtmek istedim bende daha önce öyle diyordum ama öğrenince daha kullanmadım
(9,924 puan) tarafından
Yok kuzum yanliş anlamam bilmemek ayıp değil. Saol:) bi arada dilime kurban oliyim takilmisti. Allahım kediye köpege bebege sevdigim seye kurban oliyim. Sonra eşim uyardi beni ne senin agzinda surekli kurban oliyim. Kurban olacaksan Allaha ol dedi. Seni verene seni yaradana kurban oliyim de dedi :) evet bazen yapiyoruz öyle seyler.
(1,499 puan) tarafından
Benimde eşim öyle birşey oldu mu uyarıyo bilmemek ayıp değil öğrendikten sonra yapmıyom bende
(9,924 puan) tarafından
Aynen oyle canim :)
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben verdim iyi durumda olanları. Evde bekletmek istemedim.
tarafından
Valla canım bi yanım ver diyor ama kıyamıyorum yalan değil hem de etrafimda ihtiyacı olan yok
0 oy
(149 puan) tarafından
Ben burda evi komple yanan 4 çocuklu ikisi bebek ne varsa onlara topladım gönderdim iyikide atmamisim özenli saklamışım diyorum şimdi. Seninkilerinde nasiplisi çıkar eğer çıkmazsa kıyafet konteynerleri var oraya koy ihtiyaç sahiplerine ulaşır 
tarafından
Yakın değilsiniz ki vereyim
(173 puan) tarafından
Sanem diycem diycem artık kaçtır görüyorum seni bilmiyorum halini Allah bilir asla yargılamak değil niyetim haşa  düşmez kalkmaz bir Allah Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama  borç çok diyosun eşim çalışmıyor diyorsun dövüyor kaçtım falan 2 çocuk nie ayrıca paran yoksa interneti nerden buluyorsun akıllı telefonda şart sanırım bu uygulama için bilmiyorum mesajların hep kopyala yapıstir
tarafından
Valla tam ayni yorumu yapicaktim lively. Yani her postun altinda ve hep ayni sekilde yorum yapiyor. Bu adam boyleyse neden 2. Cocugu yaparsin, heryerde ayni sekilde yaziyor bide. Ama hergun de burda ben artik kime inanayim sasiriyorum
tarafından
Abla internet benim deyil komşunun interneti valla annemle gizli konuşuyorum telefonu satsam nasıl konuş cam
tarafından
Valla lively bende artık kimseye güvenemiyorum yalan değil hele burda gördüklerimizden sonra asla
0 oy
(233 puan) tarafından
Ama yerin çok küçükse vakumlu poşetler(ne denir bilmiyorum hurç da olabilir) varya onlardan al bir dünya  kıyafet  alır onlar 
tarafından
Kız hiç hurç aklıma gelmediydi valla bi tane boş ben ona koyayım bari
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Naparsan yap ama dagıtma daha İlk çocugun illaki kardesi olacak buda almazsın hem yazk gunah bir kıyafetle 3. 4 cocuk büyür çunku onlar ıkı kere giymeden hızlı gelişiyolar 
tarafından
Öyle deme kuzum durumu olmayan çıplak büyüyen bebekler var durumu iyi olan arkadaşlarımız benimde iyi çok şükür biz vermezsek  kim verecek sabi onlar daha
(1,298 puan) tarafından
Canım tabıkı duruma baglı ben standart bir aileden bahsettim çok zengin olan zaten tutmuyor.
tarafından
Işte napacam bilmiyorum canım ne zorluklarla almıştık eski bile değil sadece bazılarında leke var  o kadar burdaki arkadaşlar hurca koy dediler çok mantıklı geldi inşallah öyle yapacam
0 oy
(48,459 puan) tarafından
aynen baza altında odada bir kosede besigide vakumlu hurca koyduk bir kısmını da
(48,459 puan) tarafından
gecen hafta canim boyunu bilmiyorum acmadim dağılmasın diye 14 liraydi aktuel urunler cepte diye uygulamayı indir her hafta takip et canim ben bahar temizliği yapabilsem duzenlicemde elayla yapamiyorum aldim dursun kenarda ☺️ he bide buzgulu cop torbalari varya onunlada yapiyorlarmis ben denedim esimle yaptik hava aldi ama biraz basildi oda
tarafından
Sen elosu gönder bana benim oglanla oynasınlar sen işlerini halledersin :))
Bi bakarım olmazsa hafta sonu a101 e sağol abla
(48,459 puan) tarafından
sagol canim benim bakmis kadar oldun♥️♥️♥️♥️
(48,459 puan) tarafından
28 Mayıs Aldın Aldın İndirimleri

Bu uygulamayı Google PlayStore üzerinden indirebilirsiniz.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aktuelurunler.kampanya 28 mayista gelmiş canim
tarafından
Çok sahol abla dün cevap veremedim kusura bakma :) güzel yüreğinden öpüyorum
0 oy
tarafından
Ben ihtiyacı olan kişilere verdim fazla ve temiz olan her şeyi 
tarafından
Benim etrafımda ihtiyacı olan kimse de yok ki versem canım
0 oy
tarafından
Hayırlara vesile olacak inşallah  oğlumun küçük elbiseleri
tarafından
Inşallah canım
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Bir kısmını verdim birazını dolap uygulamasına koydum. Bikac tane de hatıra olarak sakladım. 
tarafından
Dolap uygulamasında sattın mi canım
(1,148 puan) tarafından
Evet birkaç tanesini de sattım
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Çoğu eltimin bebisin kiyafetiydi geri verdim kuculenleri ,bize ait olanları sakliyorum
tarafından
Bana kimse kıyafet vermedi da almadı da canım hepsi alın teri o yüzden öyle kalakaldılar
0 oy
(333 puan) tarafından
ihtiyac sahiplerine verdim ben..
tarafından
Benim etrafımda ihtiyacı olan kimse de yok ki
0 oy
tarafından
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Eltime falan verdim çocuk dusunmedigim için düşünseydim saklardım 
tarafından
Benim eltim falan da yok canım
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Biz 3 kardeşiz önce ablamın kızı oldu onun küçülen kıyafetlerinin çoğunu kızım giyiyor bende aldım biraz küçülenlerı saklıyorum kardeşlerimin çocukları da giysin diye çünkü eskimiyorlar ve çok güzeller. Beşik,  bebek arabası,  mama sandalyesi vs bunları hep saklayacağım. Belki başka çocuğum olunca ona kullanırım yada kardeslerimin çocukları giyer. Ben severim dönüşümlü kiyafetleri
tarafından
Benim kardeşim daha 15 yaşında o yüzden kardeşime vermem olmaz eltim de yok versem gorumcem de evli değil öyle duruyorlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 545 göst.
21 Eylül 2018 Diğer kategorisinde O bir anne❤ (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 445 göst.

377,809 soru

11,308,032 cevap

34,738 kullanıcı

...