0 oy
667 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından
Kendi aileniz neler aldi eşinizin ailesi neler aldi hadi yoruma:)

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annemler takacagim orkide kadar aldii 

Kaynanam ise neyse bisi demicemm :D
(264 puan) tarafından
Ne guzel.kendi ailenin almasi benimde kaynanam alir ama hep annen ne alcak diye sorar cevap veremem cunku annem almak istese bile babam istemez
tarafından
Yaaa. Anladim canim olsun napican canlari sagolsuunn :/
(4,101 puan) tarafından
Baban neden almak istemiyo ki cnm
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Kendi ailemin pek durumu yok bşy yapabileceğini sanmam ama kardeşim cumhuriyet altını sözü verdi :D kayınvaldem yatak yorgan diktiricek dolabını alcak çeyrek falanda takar onlar bana bilezik falan takarlar dogumda büyük ihtimal :D

(264 puan) tarafından
Kendi ailemin durumu eşimin ailesinin durumundan daha iyidir ama babam cimridir bir gün olsun harclk vermez bana
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Benim ailem uzakta ama babam kunye kardesim cumhuriyet almis annemde yurutecten tutta yazlik giyimlerini aldi

Esimin ailesi hic bisi almadi iki aileninde ilk torunu 
tarafından
sevdaya sordum canim :))))
Ortak kiz bizde cok aliyoz ama mobilya bebek esyasi hali perde derken suan bitik durumdayiz benim marka takintim yok esiminde yok o yonden iyiz
tarafından
bebise zaten yeni gelin evi gibi esya alınıyor :)
Valla cok masrafliymis yaa indirim pesinde kosup duruyoz ama genede cok para gidiyo
tarafından
gidiyo gidiyo bize hediyede cok geldi ona rağmen akip gidiyo para
0 oy
tarafından
Kendim ve ailem bastan aşağı herşeyi aldı eşimin ailesi de ahımı aldı canım "))
tarafından
aysem yine formundasin ♥️❤️
tarafından
Teşekkürler bebeğim ")) ne yapalım hayatin gerçekleri ") bir şeylerinde gözümde yok şükür rıskı veren hudadir amma insan umuyormuş yapar diye bekliyormuş birde başkalarına yapıp da seninkilere yapmayınca daha bir zor geliyor bide şimdi tek zoruna giden benim yarın bir gün bu çocuklar büyüyecek o zaman kendileri de görecekler neyin ne olduğunu büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaklar o zamanda böyle susacakmiyim bilmiyorum ")
tarafından
zaten kucuklukten yaziyor cocuklar kafaya canim sevgiyide hissediyorlar
tarafından
Öyle tabiki ama çocuk işte babaannemi özledim diyo konuşalım gidişim bilmem ne gidiyoruz hep hasta arıyoruz hep hasta ne bileyim ya amaaaann sıkıldım çok ")
tarafından
tek taraflı oluyor genelde ilgi sevgi bizim simdilik iki taraflı  bakalim zamanla nasil olur :)
0 oy
tarafından
kayinvalidem 100 lira annesi ananae yani 100 lira verdi doğumda bilezik takti.

kendi annemler de 100 lira verdi doğumda bilezik taktilar.

geri kalan herşeyi kendimiz aldik.

annemin o huyuna sinir oluyorum hep kiyasliyo karsi tarafla onlar ne alirsa ne yaparsa onu yapiyo kendinin ilk torunu bide. dogumdan sonrada badi ve pijama aldi o kadar
(264 puan) tarafından
Ben bakıyorum anneme yada kaynanama bisey alirken ay cok pahali diyolarsa o şeyi aldirmam alsalar bile paralarini ben veririm
tarafından
normalde bebek arabasını biri besigi biri almasi lazim ama almadilar esimle ikimiz aldik herseyni canim
(264 puan) tarafından
En iyisini etmissiniz laf dinlemektense diyorum ya kaynanam alir ama sorar hep annenler ne aldi dye
tarafından
esimde diyo kimse diyemez sunu ben aldim bunu ben aldim diye kafamiz rahat diyo
(264 puan) tarafından
Aynen canm bosver
0 oy
tarafından
oglumda annem. karyola besigini çeyrek altinini ve 1 1 bcuk yasina kadar giyecegini 3 yastik bie yun yorgan iki kalin battaniyesini almisti ben bir corap bile almamistim esimin babasi künye yaptirmisti 1 posette kislik elbise getirmisti ev ayakkabisina kadar vardi icinde 
0 oy
tarafından
Bir sürü şey aldı ikisinde sayamam burda :) 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Annem yorgan yastık minder battaniye 5-6 yaşına kadar giyecek kadar örgü çeyrek aldı yaptı. Dolabimi doldurdu. Kaynana da birtakım kıyafet alacaktı artık kim ne dediyse bı çeyrek taktı rahmetli. Tenezzül edip doğuma gelmedi bı hafta sonra geldi
0 oy
tarafından
Biz bebeğimin her seyini eşimle beraber aldık oda takimi arabası puset beşik anne yani kıyafet aklınıza ne gelirse. Annem hali perde ve uyku setini yaptırmak istedi bir de altın künye yaptıracak. Kayinvalidem de bir bana bir kızıma bilezik yaptiracakmış
0 oy
(232 puan) tarafından
Benim ailem beşik altin bileklik 10 takım elbise falan aldı eşimin ailesinde bebek arabası takım elbise birde çeyrek taktı kızıma 
0 oy
(15,933 puan) tarafından
Annem ilk hamileligimde kızımın her şeyini almıştı çeyiz dizmişti yani kıyafetinden tut beşiğine küvetinden tut bebek bakım malzemelerine kadar ama kaynanam eşim tek erkek olmasına rağmen hiç bir şey almadı kıyafet falan kızım 11 aylik oldu daha şimdi gidip 1 küpe aldı onu da görümcem dedi diye aldı şimdi 2. 'ye hamileyim 2. Nin her şeyini ben aldım doğumdan sonra annem ve kaynanamlardan ne gelir bilmiyorum. Ama mesela şu an doğum yapmak için annemlere geldim. Annem de aniden sancılanırsam hastaneye gitmek için doğumdan sonra bir ayağımız evde bir ayağımız hastanede olacağı için para borçlanarak araba aldilar gece bir şey olursa kimseyi rahatsız edip araba istememek için 
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Benim ailem yok annem bildiğim biri var o battaniye elbise çorap patik kazak takım falan almış dahada alıcam torunuma diyor kayınvalidem battaniye ve hırka almış ilk hamileliğim bakalım :)
0 oy
tarafından
Annem bana kolye almak istedi ama ben istemedim zaten elleri sıkışıktı o zaman kızıma küpe aldı bide bütün kıyafetlerini ihtiyaçlarını biberon emzik hepsini a dan z ye annem aldı beşiğini kendimiz aldık kayinvalidem sadece künye aldı.
0 oy
(455 puan) tarafından
Kendi ailem bebeğin tüm ihtiyaçlarını aldı. Kıyafet, bez, sabun, şampuan, örgüler, battaniyeler, beşiği vs. Ve hem bana hemde oğluma ayrı ayrı yarım altın taktı. 

Eşimin ailesi de kıyafeti,  battaniyelerini aldı. Kaynanam yatak yaptı oğluma.  Kaynanam, kayınpederim, bekar görümcem ve amcaları da ayrı ayrı çeyrek taktılar. Bayramda da hem harçlığı hemde kıyafetine kadar aldılar. 

Her iki taraftan da Allah razı olsun, her şeyi yaptılar 
0 oy
(68 puan) tarafından
Kayınvalidem beşiğini dolabını aldı sağ olsun bana da doğum hediyesi yemek takımı aldı karacadan ailem de bebeğin kıyafetlerini karşıladı bizde arabayı ufak tefek şeyleri aldık kismetiyle geliyor bebişler Allah onlardan razı olsun ❤
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Hic kimseden bir beklentimiz yoktu kimseyede bir sey aldirmadik herseyi kendimiz yaptik kendi zevkimize istegimize gore ;) 
0 oy
(382 puan) tarafından
benim ilk dogumumda kayınvalide 1 kaç parça bişeyler almıştı 2cide kendimiz aldık herşeyini şu an ailem uzak oldugu için Allah var yukarda 2 çocugumada bi çorap bile almışlıkları yok
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Annemler tüm eşyalarını bebek arabasini ve 5 bin kadr da para verdiler kız kardeşim giyim ana kucağı görümcem park yatak giyim eşimin ailesi de odasını aldı bide bunlar yetmezmiş gibi takı da taktılar Allah razı olsun hepsinden biz bu kadar yapamazdik
0 oy
(984 puan) tarafından
Annemgil hem para hem kıyafetleri aldı

Kaynanamgil hiçbişey almadıda takmadıda
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Annem çeyrek altın, kıyafet, çarşaf- yastık- yorgan 2 takım diktirdi(ilk çocukta da çeyrek altın)

Babam 1000 tl verdi(ilk çocukta beşik aldı)

Kaynım(park yatak)

Kayınpeder 500 tl lik kıyafet alışverişi+köy beşiği 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 98 göst.
9 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Acemianne35 (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 234 göst.
8 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde KARA&ASLI (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 481 göst.
27 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,243 soru

11,351,893 cevap

34,822 kullanıcı

...