0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (12,264 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sizde nisanda baklava  olurmu  

Ve muş  kars 

Ağrı   taraflarıntaraflarını adetleri  nasıl bilgisi  olan yazabilirmi 

15 Cevaplar

0 oy
(6,706 puan) tarafından
Nişan da olur diye biliyorum kuzum. Bizde var iç anadoluda 
(12,264 puan) tarafından
Baklava alınır değilmi canım bu yörelerde
(6,706 puan) tarafından
Alınır bence balım onlarin ki daha cafcaflı olur diye düşünüyorum doğulu olanlar varsa yazarlar birazdan ☺
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
Bızdede var cnm kurabıye ve içeçekte oluyor mardınlıyımmmm
(12,264 puan) tarafından
Kız bende 1 tepsi  aldiridm  zorla nerdeyse kavga çıkıyordu  
Bide demezmi  halası param var param var alırım  dedim.laf getirtmeysedin  kendinize  alsaydınız
tarafından
ayıptır ya o laf söylenir mi paran olacakki gidiyosun zaten el kapısı çalıosun bide ağız actiriyorlsr yapmaları gereken şey yani
tarafından
sevmiyorsa bi geçmişi yoksa yol yakınken geri dönsün kız yapamaz çok zor o taraftar
(12,264 puan) tarafından
Seviyor kardeşim  2 senedir birlikteler
tarafından
kara yağız delikanlıya kaptırdı gönlünü desene :))
ayy onların işi bitmez adetleri bitmez gelenek görenek derken bitmez de bitmez allah kolaylık versin
0 oy
tarafından
eşim karsli ailesi ama hiç biseylerini görmedim ben sadece bohça yaptılar okdar bi bohçaya evlendim kız ne eşya ne düğün ne takı valla
tarafından
heh gözünü seveyim aynen öyle valla çok duydum inanmadım aşkın gözü kör işte yeterki evlenip cikayim o evden dedim ama neyse kader işte
(1,004 puan) tarafından
Sen nerelisin ki eşin karsli mi.
tarafından
benim babam.mardinli annem.diyarbakir ama ben doğma büyüme mersinliyim eşimle okulda tanıştık onlar karsli
(1,004 puan) tarafından
Anladım canım. Valla ben ağrılı eşim erzurumlu. Ama bizde hep derler Karslılar dan uzak durun . Ben lisede 2 Karslı tanışmıştım tanımaz olaydım diyordum Tabi genellemek çok saçma ama bazen titriyor işte
tarafından
istisnalar olur tabi canım benim ama kaideyi bozmuyor işte gerçekten öyle aşırı fenalar yani eşimle 4yil.görüştük ama evlendim sanki başka biriyle.evlenmis gibi oldum yeniden tanıdım.adami hele ailesini keşke hiç tanımasaydım
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ki zlar bilgisi olan ☺☺ 
0 oy
(6,706 puan) tarafından
Balim fatoo var di o doğu tarafından di uyudu herhalde ☺☺görse kesin yazardı 
(12,264 puan) tarafından
Yarın yine acarım kuzum.merak ettim ben bu baklava işini 1 tepsi 60 kişiye  
Bana dilimlerin say  herkese 2 dilim yeter diyor dedim valla biz omrumuz boyunca dilim  hesabı  yapmadık yapmayız
(6,706 puan) tarafından
Baklavayı ne yapacaksın kuzum kız ki istediniz ☺☺❤
(12,264 puan) tarafından
Kız mahcup  olurduk akrabalara  rezil olurduk
tarafından
biz olduk zaten dağıtamadık kimseye gelene zor yedirdk iki dilim tek koyduk bide amcanın oğlundan aldık tatlıyı oda indirim yapmadı lüks bi yeri vardı pahalı verdi oda bide dillerine düştük düşün hani hiç demediler neyse o olsun köprüyü geçene kadr ama yapmadılar da
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Agriliyim bızde oluyor ama sadece baklava değil lokum bisküvi çerez falan da oluyor. Ama herkes de tatlı dagitilmaz. Diğer saydıklarım kesin oluyor
0 oy
(1,004 puan) tarafından
Canım buralarda öz Ağrı larda sözde Nisan'da baklava olmaz. Bizler sadece söz de nişanda da çerez dağıtılır o kadar. Ama misal annem Iğdırlı onlarda sözde baklava dağıtılır . Eşim erzurumlu onalrda cerez yoktu ama kendi adetine göre çerez aldırdım ben.
0 oy
tarafından
Şanlı urfada olur meselâ baklava 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ben muşluyum ve van geliniyim bizde bayram da 1 tepsi baklavayla birlikte 1 bilezik yada 1 tam götürülür
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ben antépliyim bizde mutlaka alınır baklava olmassa olmaz hem istemede hem nisanda mutlaka getirilir onlarda olması  lazım cnm 
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Agrida gorev yapiyorum ama agri adetlerini bilmiyorum ;) ama burada nisanda olsa dugunde olsa yemek veriyorlar onu biliyorum
0 oy
tarafından
Eşim ardahanlı kuzum evet oluyor baklava
0 oy
(6,821 puan) tarafından
Ben Muşluyum ama ille de tatlı olması gerekmiyor bizde çerez muhakkak olur yanında pasta baklava meyve suyu vs.oluyor genelde
0 oy
(2,599 puan) tarafından
Muşta baklava olur
0 oy
(4,134 puan) tarafından

Evet bende eşimde karsliyiz  istemeye geldiklerinde baklavayla geldiler:) nişanda o gün yapildi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 102 göst.
0 oy
14 cevap 384 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Meryem Hicran (2,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
0 oy
13 cevap 418 göst.
5 Ekim 2020 Aile kategorisinde Mutlulukk (1 puan) tarafından soruldu

374,682 soru

11,207,231 cevap

34,510 kullanıcı

...