0 oy
492 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından

Kız bebeklerinin kırk banyosu 39. günde erkeklerin 41. günde yapılır diyorlar. Şimdi kızımla ben aynı gün banyo yapacağım için benim lohusalığım da 39damı bitiyor. O gün eşimle birşey yaşasak günahımı olur :ermm:

13 Cevaplar

0 oy
(6,722 puan) tarafından
Tam 40. Günde banyo yap canım 
(1,358 puan) tarafından
Peki bebeğim?
(6,722 puan) tarafından
Oda aynı gün 40.gunde
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
Bildığim kadarıyla bışey olmuyor olmadı sen bır gun daha bekle cnm
(1,358 puan) tarafından
Ya işin aslı kızımın 40ında mevlüt yapacağım baya kalabalık olcak. Sabahtan hazırlık yaparsam banyo yetişmez mevlüt 3te. Akşam banyo yaptırcaktım ama öğlene kadar yaptırmak gerekiyormuş of nasıl olcak bilemedim
(679 puan) tarafından
Sabah erkemden uyan yıka ve yıkan  cnm
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Hiç duymadım böylr bişey o kadar gün beklemişken 1 gün daha bekleyiverin ☺
0 oy
(2,633 puan) tarafından
40 sadece annede var. Bebekte yok. Dinimizce de annede 40 gün toparlanma süreci var. O yüzden bebekle bi abdest al ilişkiyi 40ncı günün de yaparsın 
0 oy
(7,410 puan) tarafından
40 gunu doldurman lazim canim. Gunah olur.
0 oy
(7,972 puan) tarafından
O degilde uyaran kisinin yorumuna öldüm :))
0 oy
(4,134 puan) tarafından
40 gün abdestini al.... bebegin kirki diye bişey yok canim kandinin 40 var

Eskiden adamlarin yaninda  kadinin 40 nezaman bitiyo diye solumadigi icin  bebegin 40  nezaman cikiyo diye sorrlunmadigi.... gel git zaman nerler uydurmuşlar .!
(1,358 puan) tarafından
Hiç bilmediğim şeyler öğreniyorum ya sağolasın tatlım
(4,134 puan) tarafından
Bi de bi telefonumdaki yaziyi düzelten sistem olmasa  hep yanliş olmuş hahaha:)
(1,358 puan) tarafından
Neyiii? Hiçbişey anlamadım
(4,134 puan) tarafından
Boşver canim 1 yorumu anladiysan problem yok inşaAllah
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım bebek,için kız ya da erkek fark etmez dinizce de tıbbende kırk çıkarma yok. Bu bir gelenek gibi bişey yani yahmasanda olur. Ben kızımada oğlumada yapmadım. Ancak doğum yapan anne için 40 güh lohusa süreci var dinen ve tıbben. Bu süreç hem senin bedenen toparmanman hemde bebişin en ihtiyaç duyduğu dönemde yanında olman için gerekli. O yüzden sen 40ını bekle. 41 deh sonra istediğini yap.
(1,358 puan) tarafından
Tamamdır sağolasın canım
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Kaçıncı günde olursan ol kananam bittiğinde ilişkiye de girebilirsin Kuran'da okursun namazda kilarsin.

Kanaman bitmediyse ve 40 geçmesine rağmen devam ediyorsa 40 bittikten sonra herşey helal oluyor canm.
(1,358 puan) tarafından
Ama mesela 20. günde kanama bitti o zaman girilmez
(1,639 puan) tarafından
Kanaman kesildiğinde girebilirsiniz 20. Gün falan fark etmiyor
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Bebeğin kırkı yoktur.. şaman adeti olması lazım.. lohusa kadın 40. Gün güsülünü alır tamam.. 40 yetmiyor gibi 39-41 çıktı şimdide :D 
(1,358 puan) tarafından
Sorma valla :)
0 oy
(1,635 puan) tarafından
39 40 41 diye bişey yok dinen kanama ne zaman kesildiyse abdestlenip namazını kılabilir kur-anını okuyabilirsin ve eşinlede ilişkiye girebilirsin 

Tıbbense kanaman bitse bile 40 gün sonunda doktor kontrolünden sonra ilişkiye girilmesi tavsiye edilir. Rahmin toparlanıp toparlanmadığını kontrol edip ona göre bi yönlendirme yapar doktorlar 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kız kendin yıkan gusül al 40. Gününde bebegi  yıkamana gerek yok bebegin niye tıkansın bi mantklı olun cocugjn gusğllük ne işi olsun. Onu sadece sdet olrak dilden dile gelmiş bişi. Gelenek olrak sadece bi kaç kişiye gidiliyo bebegnle dısarı cıkıyosun oyle bi gelenegmiz var. Sadece senin lohusalıgından cıkma zamanın 40 gün oldugu ozaman sonrada namaz ve ilşkiye baslaman icin gusül alman lazım arınman gerek yani canm adet hali gibi düşün bu 
0 oy
tarafından

Bebeğin değil annenin kırkı vardır bir gün daha bekle al abdestini Gökçen sahalarda :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 443 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Simayyy (1,772 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.