0 oy
1,000 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Herkes ağzını açınca çocuk uyudukça sende uyu diyor. Kimse demiyor sende uyursan kim yemek yapacak, temizlik, çamaşır, ütü ne olacak? 

18 Cevaplar

0 oy
(10,047 puan) tarafından

Valla ben uyuyorum, o diyenlere gelin siz yapın o zaman diyorum:D

tarafından
Ben uyuyamıyorum ya, uyumak için yatsam da uyuyamıyorum :)
-Reklam-
0 oy
(3,515 puan) tarafından
Kafalarını kökünden koparcan daha da tek kelime edemeyecek beyinsizler!!!
tarafından
Herkes çok biliyor yani.
0 oy
(335 puan) tarafından
Yemeği yap temizliği arada bakarsın. Doğru diyorlar. Hiçbir şey çocuktan önemli değil. Senin en önemli sorumluluğun çocuk. 

Eşinin de buna anlayışlı olması lazım. Veya hiç kusura bakmasın, çok dikkat ediyorsa kendisi yapacak. Bebeği emziremeyeceğine göre başka sorumlulukları alması lazım. 
(3,515 puan) tarafından
Çocuktan tabi önemli değil ama şunu unutuyosun.

Uyumazsa uykusuz kalır çocukla nasıl ilgilenecek
Uyumazsa süte etkisi olur
Yemek yapıyorum diyene kadar çocuk uyanır ve kendi de dinlenemez

Bence hiç doğru değil bebek uyuyunca uyu diyenler gelip eve yemeğe temizliğe bakacak kadında uyusun
tarafından
Ya nerde yardıma değil gelenler misafirliğe geliyor :)
(335 puan) tarafından
Aman madem eşin sorun etmiyor, bir süre öyle gitsin, çok düşünme nolur. Anne iyi olursa bebek de iyi olur. Dinlenmen her şeyden önemli. Çocuk her şeyden önemli.
tarafından
Katılıyorum sana ama sadece lafta benim için oturamıyorum ben bu aralar :)
(335 puan) tarafından
Enerji yüksek herhalde. Maşallah diyim o zaman. Bana da bulaşsın biraz.
0 oy
tarafından
Aynen cnm birazda yardıma gelseler
tarafından
Benim yardıma gelebilecek kimsem yok canım.
tarafından
Benim eşimin ailesi vardı kimse gelmedi allaha çok şükür bakabildim zor ama günler okadar kısaki hemen geçi veriyor
tarafından
Evet çok çabuk büyüyorlar. Allah eksikliğini göstermesin hiçbirinin.
tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
tarafından
Kiz ne güzel işte uyu diyolar ya sana .bana da tam tersi kaynanam çocuk uyuynca iş yap diyo işin olmazsa uzan oyle diyo ama tam uyuma diyo kiza bakmazmışım sanki ben üvey anneyim ilk onceligim kızım tabi ki 
tarafından
Bende kaynanana laf etme, eşinde suç tamamen :) Bir de herşeyi söylemeyin.
tarafından
Kiz ben demiyorum herşeyi esim soyluyo gelen misafiri yapılan yemeği herşeyi bnu önleyemiyorum valla yoruldum bi de kadın ogreniyo esimden sonra  telefon aciyo bana teftiş eder gbi doğru mu değil mi die arkadan dolaşır yani
tarafından
Eşinde bitiyor iş, huyuna git ve yaptığını destekle. Ama yeri geldiğinde çat diye suratıma vur eşinin. O anlasın hatasını. Çünkü konuşsan da çözemezsin gibi geliyor.
tarafından
Valla o kadar degistim.ki bekar benle evli ben dağlar kadar farklı herkes öyle diyo minnoş bi kedi oldum o kadar huyuna gidiyorum asla hayir diyemem ortak yol bulurum canm umarım değişir yoksa böyle nereye kadar psikolojik baskı hissediyorum herşeyi biliyo ya sanki kamera takmış bana bir bizi gözetliyor programı gbi :)
tarafından
Allah yardımcın olsun canım.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Valla sabah uyuyunca bende uyuyorum öğleden sonra uyuduğunda iş yapıyorum yapabildiğim kadar. Akışına bıraktım artık gece 4 kere uyanıyor 5 bucuk aylık oğlum uykusuzluk dayanılarak gibi değil 
tarafından
Benimki de 5 buçuk aylık. Gece en az 10 kere uyanıyor. Gündüz de 2 kere 1-2 saat yatar.
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Aynn oylee valla sinir ediyolar insani
tarafından
Aynen öyle :)
0 oy
(557 puan) tarafından
Aynen bende sinir olurum böyle diyenlere
tarafından
Tek değilmişim :)
(557 puan) tarafından
Aynen gereksiz konuşmalar laf olsun diye söylerler hepp onun için hiç umrumda olmazlar
0 oy
(2,840 puan) tarafından
bennim annemde hep oyle der ama camasir bulasik yemek buyuk oglanin odevleri okul vs....vs..... vs..... bla bla bla yani uyumaya firsatmi var inan bebegi uyuttugum gibi firliyorum hangi isi yaparsam iyidir diye:(
(2,840 puan) tarafından
kiz tam uyudu bi kahve iciyim diyom tam pisiyo masaya oturmamla uyanmasi bir oluyo elimde kahve kucagimda oglan döke döke icmeye calisiyom kendimizide simartamiyok artik
tarafından
Bende az önce yemek yapayım diye mutfağa girdim, yemeği ocağa koymadan uyandı. Beraber yatıyoruz şimdi :)
(2,840 puan) tarafından
emzik denemelere basladim bugun cok sukur rekaor kirdi diyebilirim 15dk oldu hala agzinda:))) coooookkk mutluyum
tarafından
Emzik bizimkinin en büyük dostu :)
(2,840 puan) tarafından
yok yawrum ya inan 13cesit var her aldigimda tutar diye aldim hic birini tutmadi:( simdilik agzinda masallah diyim:) birakmadi insallah tutarrr insallahhh
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Ben uyuyorum canim o uyanikken temizlik yemek yapiyorum ama kolay yemekler makarna gibi:)  uykusuzluga gelemiyorum:)
tarafından
Ben genelde onunla vakit geçirmeye çalışıyorum uyanıkken. Çok nadir iş yapıyorum.
(4,134 puan) tarafından
Bende canim aslinda öyle yapmak istiyorum ama böyle 15 dk sallingaç gibi bisey var ona koymuyorum sevimli dostlari acip temizlik yapiyorum .. o da senin sistemin herkes saygi duymak zorunda.
tarafından
Aynen öyle çok haklısın. Bende bazen oyun halısında oyalıyorum işim varsa.
0 oy
tarafından

Tamam ben uyurum sen gel işlerimi yap de :)

tarafından
Kimse yok bana yardım edebilecek maalesef.
0 oy
(571 puan) tarafından
QtValla banada diyorlardı bende dedimki ev işi yemek çamaşır bunları nasıl yapicam onlarda sihirli nevar canim iki kişisiniz ev pislik mi oluyor e olur tabi günde 1 kere tuvalete gidiliyor 2 kişi e 3 öğün yemek yeniliyor bulaşık çıkıyor e bunları yaparken ev. Kirleniyor hiç uyumaya vakit yok yardım eden de yokk 
tarafından
Aynı durum bende de. Gece çamaşır yıkıyorum, akşam yemeğimi sabah yapıyorum :)
(571 puan) tarafından
Ben çocuk uyuduğu an hemen mutfağa kaçıyorum eşim gelincede bulaşık çamaşır banyoyu yıkıyorum gündüz hiç bisey yapamıyorum
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Ahh keske uyuyabilsemm yemek bulaşık umrumda olmaz ama uyuyamıyorumm kiii :ermm:

tarafından
Bende uyuyamadığımdan iş buluyorum kendime.
(3,695 puan) tarafından
Aynen canım.  Bos bos oturmaktansa iş yapayım ondan iyi bana göre de.
0 oy
(8,886 puan) tarafından
Lohusayken bunu diyenin ağzına iki tane vurasm geliodu ymein ederm... çok sjnirlendm şu an. Lohisalk donemim geldi aklima :D 

Ki bnm kzım yarım saat bile uyumaz gunduzleri. Yatsam uyuyum dsem ben tam dalarken o geri uyanıo ve ben sersem gbi oluorum.. hiç uyumamak daha ii bu yuzden. Dediğinz gbi yemeği temizliği işleri kim yapck onu duşunmezler..
tarafından
Dışarıdan konuşmak hoş geliyor herhalde. Ben lohusayken de hiç yatamadım, yapımda yok. Sezeryan oldum 3. gün mutfakta pasta börek yapıyordum :)
(8,886 puan) tarafından
:) bnde oyle 5.gun ev temizledm. Yattıkça zor iyileşiosun ztn
0 oy
(2,874 puan) tarafından

Ayy sorma valla öyle yaparsak ev işi  yemek  kim yapacak hem aç kalırız hep heryeri pislik götürür:):angel:

tarafından
Öyle valla önemli olan planlı olmak sanırım.
(2,874 puan) tarafından
Yani orası öyle ama başka çocuk da varsa uyuma şansı yok insanin
0 oy
tarafından
Valla kaynanam diyor bende uyuyom 12 1 gibi yataktan kalkarım yenek sorarlarsa anne bebek yatıyor su derim oda anlar :D ahaha napim kiz boşver uyu 
tarafından
Beraber mi yaşıyorsunuz?
tarafından
Yok kz beraber yaşasak galiba saat 8de ayakta olurdum
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Uyunmuyor cnm birini yapana kadar çocuk uyanıyor zaten 
tarafından
Öyle oluyor zaten ondan bende genelde uyumuyorum, çok çok yorgun olsam anca uyurum.
(5,436 puan) tarafından
Allah yardmcn olsun zor annelerin işi zor
0 oy
tarafından

Banada esim diyor kiz uyumusken sende uyu sonra uykusuzum.diyip dolaniyorsun:angry: dedim pardon 3 cocugum var ben uyursam bunlara kim yemek temizlik okul butun ihtiyaclarini gorecek gercekten boooşşş konusuyorlar ver ben bakim sen dinlen yok ama..

tarafından
Erkek anlamaz ki onlara göre bütün gün evde keyif yapıyoruz :)
tarafından
Oyle diyorlar valla napiyosun ki yat diyor sevgili kocaciğim :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 932 göst.
20 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Bir Prens Anne'si (452 puan) tarafından soruldu
0 oy
75 cevap 627 göst.
13 Eylül 2021 Aile kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 382 göst.
1 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 451 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,313 cevap

34,507 kullanıcı