0 oy
1,417 göst.
Aile kategorisinde (218 puan) tarafından

Kizlar daha önce doğuma az kala olanları yazdıydım belki hatirlarsiniz ben doguma girdim kaynananım hepsinden haberi  var tabi kadın 40 dakikalık yol var gelmedi doğumdan çıktım yine gelmedi sonra eşim yanıma geldi annem konuşacakmış senle dedi tamam dedim doğumdan cikali iki saat olduydu daha kendime gelemedim dinlenemedim kadın bana gördünmü ananın şeyini dedi bende tersledim o iş senin abartmak kadar zor değilmiş boşuna boş boş konuşup beni korkuttundedim orda sustu zaten birdaha aramadı ondan sonra yalan söylemiste olmayim yanlış hatirlamiyorsam bu 2 hafta geçti öyle bebeği görmeye geldi başka türlü yok yani oda şehirde işi var öyle yani gene bişey demedim hiç bişeyde takmadı onada bişey demedim 150 tl bırakmış okadar 3 kat kıyafet 1 tanede örtü bebeğe hamile olduğumu duyunca yaparız ederiz diyordu yok nerde boş laf mis hiç bişey demedim sustum doğumdan 2 hafta sonra yani bunlar geldi gitti 30 saat durdular sevdiler falan ertesi günü ateşlendi bebeğim acile götürdük fitil verdiler gönderdiler ama ateşi düşmesi 38.5 kadar cıktı sonra çocuk doktorunun aciline götürdük orda grip bulaşmış bu çocuğa hastamı var evde diye doktor bana bağırdı bende olanları eşime anlattım oda annesine normal bi şekilde hani anne grip miydiniz bebeğe grip bulaşmış dedimis bana demedi tabi bunu eşim acildeyken bebeğin sonuçları cıktı yatış yapıldı idrar yolu enfeksiyonu olmuş hemde grip 3 gün yazcaktım o günü kaynanam görümcemle geldi gelmezdide görümcem köyde olmasa o getirdi yani açıkçası bana sırtını döndü öyle bi abarta abarta anlatıyor ki sanki eşim dövmüş gibi sanki ben doldurdum eşimi o şekilde ondan sonra zaten hiç umursamadım artık ne hali varsa görsün dedim sonra eşimle küsmüşler yine beni arıyor küşünceye kadar konuşmazdın ne olduda arıyor dimi hadi hic gene kizdim ama esime belli etmedim sonra 3 oldu doktor bugün çıkartmaya bilirim sizi hastaneden bebeğimin temiz kıyafeti kalmadı benim dus almama gerek daha dikişler tam düzelmesi  bizde birini bulmaya çalıştık kaynanamı aradık keşke aramasaydık bayramın 1 günüydü o günü oda ben size haber veririm dedi aramadı öğlen oldu eşim aradin annem gelmiyor diye o günü benim baladalar koptu eşime bağırdım cagirdim artık tak etti çünkü söyle o ana unutsun kirkini orda okutmami okumuyorum haketmiyor ne yaptı bana hiç bişey yapmadı yardımı bile dokunmadı diye adam napsın haklisin dedi yüzüne bağırsan annenemin yine haklisin dedi daha bundan haris neler oldu neler hic bir sözünü tutmadı hakkınızı helal edin kizlar çok uzun oldu ama içimi dökmesem rahat etmiycektim haksızmıyım siz söyleyin hakediyormu 

7 Cevaplar

+1 oy
(645 puan) tarafından

Evlenmeden önce sen iyi olursan karşındakide iyi olur diyordum ama öyle değilmiş sen iyi olsan bile karşıdaki bunu kullanıyormuş o yüzden hak edene hak ettiği kadar saygı sevgi duydum kaynanalar ancak ortalık karıştırıp pireyi deve yapıyo dönüpte senin bişeye ihtiyacın varmı sende iyi misin demiyor herşeyi kendine göre çıkarına göre planlıyor 

(218 puan) tarafından
Aynen cnm çok haklısın bundan sonra bebeğim için herşey umrumda değiller artık eşim yıllık izinde köye giderim belki dedi bende ben gelmiyorum gülü gülü sana dedin yazın denize köye giderdik artık önümüzdeki yaz gitmiycez öyle düşünüyoruz
(1,204 puan) tarafından
Eşeğe değer verirsen kendini yarış ati mi sanarmis öyle bişey vardı:) bunlarda değerden anlamıyor
(218 puan) tarafından
Helal valla çok güzel benzettin cukta oturdu :)))
(1,204 puan) tarafından
Haahaa:D teşekkür ederim :*
-Reklam-
0 oy
(17 puan) tarafından

Allah yardim etsin cnm wala benm kaynanamlarda oyleler benciller yani ne desemki insan gelinini kizi gibi gormeli ve torunu icin hersey yapmali ama yok nerde anca bizi kotulesinler bizi eslerimize karsi doldursunlar deger wermesinler ya bende biktim ya bazen diyom nasil insanlarin icine dustum sadece tek sukrum esimdir cok sukur esim onlar gibindegil ve onlarida biliyor bu sebeble bana daha cok deger weriyor onlarda bunu goruyor daha cok kiskaniyor

Suan hicbiriyle konusmuyom ve ayni sokaktayiz bnm icin yok gibiler

(218 puan) tarafından
Ayni durumdayim cnm yok gibi davraniyorum onceden konusdukdan sonra annem nediyor diyordum simdi anan ne diyor diyorum aradaki farka bak sildim yani artik allah buyuk cnm esim artik inanmiyor tek kelimelerine yalan soyluyorlar diyor direk benim annem eşime çıkıştı neden öyle yaptın diye eşimde anne inanma yalan söylüyorlar dedi annemde neden oylediyon dedi benden iyi danıyamazsin dedi işine gelmeyince yalan söylüyorlar dedi ozaman annem birdaha karışmadı
(17 puan) tarafından
Aynen wala benm esimde hep diyor yalan soyluyorlar entrika cewiriyorlar surekli bizden yiyirlar yani para olsun erzak olsun ne kadar  ewlerine gotursek hayir demezler ama o eskidendi   artik kurus koklatmiyor esim cunku biz zor zmanlar gecirdik hicbiri demedi size bi kurus lazimmi degil mi ama bisuna demiyorlar her inisin bi cikisi war simdi maddi olarak iyi oldugumuz icin resmen kapinin onunde kole gibi olcaklar ama artik gecti bolunun pazari bana ve esime o kotuluklerinizi yapamdan once dusuncektiniz simdi de biz konusmuyoz cunku yeterince ben onlar icin neler yaptim neler maddi manewi ama gordumki werdigim degeri gormedim bende artik hakeden deger weriyom
(218 puan) tarafından
Aynen cnm öyle oluyor hep allaha havale ediyorum
0 oy
(1,204 puan) tarafından

kayanana görümce elti bunlari anlatsak kalem kağıt tükenir boşver uzak dursunlar  hayırlari  yok  zararlari da  olmasın. 

(218 puan) tarafından
Uzak durmuyorlar sıkıntı orda hayırları olmadığı  gibi zararları daha çok ara bozuyorlar kavga çıkıyor onlar yuzunden
(1,204 puan) tarafından
ALLAH yardımcımız olsun ne diyeyim
(218 puan) tarafından
Amin cnm hepimize
0 oy
(2,891 puan) tarafından

Ahh ahh Allahtan eşin halden anlamış da haklisn demiş bunun için bile çok şanslısn

Ben hangi birini anlatsam bi tas çorbayi bırak bi yudum su veren olmadı ilk beş gün çekmedgm rezillik kalmadı 20 dikişle kanata kanata kalktım bi gün yatma dim da eşim de ayrı savundu ailesini 

(355 puan) tarafından
Senin durumun daha sikntiymis ya esinin desteqi yoksa arkanda kndini cok yanliz cok caresz hissediyorsun cok sukur ki qecmis kotu qunlerin halbuki yardimci olmak o kadar sewap ki. Bnm esimde ne destek oluyor dielim nede olmuyor diyelim. 2Li oynuor qibime qelior bna gelince sen haklisin dior anasina sen haklisin dior bnm kaynana oglunu ewlndirdqinin farkinda deql daha hala bekar saniyor
(2,891 puan) tarafından
Neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum benim kaynana da ilk başlarda iki de bir boşanin derdi en ufak kavga da
Bi de eli övme huyu var ayrı bitiyorum kötü biri değil ama düşünce fikir yapılarımız acayip farklı uyusamiyorum onlarla hiç eşim de destek çıkmıyor aynen çünkü ailem verdi o fırsatı eline ne yazık ki
(355 puan) tarafından
Nasil yani ailen verdi??
(2,891 puan) tarafından
Ailem arkamda durmadı destek çıkmadı hiçbi durumda Birsey dedim mı senin ailen onu bile yapmadı diyen kurtuluyor
(355 puan) tarafından
O seninle ailen arasinda onlara ne yapmadiysa sana yapmadilar. Zaten her ise burnunu sokmazlarsa olmaz
0 oy
(355 puan) tarafından

Cok haklisin bence hic haketmiyor kndi ewinde yap bebeqinin hicbiseyinde yaninda olmamis hamileykn hast qelmemis dogumda qelmemis dogmus hastalnmis yine qelmemis isi dusunce qelmis kizini qrmek icn gelmis bide uzerine onun ewindemi yapacksin yapma daha iyi bence. Kaynanalr nie bole anlam weremiyorum allah goruyor herseyi biliyor kimsenin yanina yaptiklari kar kalmaz insallah..

(218 puan) tarafından
Aynen allah görüyor  cnm ondan eminim bu anlattıklarım hiç bişey aslında ben onların bana yaptıklarını allaha bıraktım torun seninde torunun benim annem çabalıyorsa sende yapıcaksın öyle degilmi
(355 puan) tarafından
Kesinlikle haklisin lafla bisey olmuyor icraat qostersinler. Gosteris yapcak kaynanan onun ewinde okutursan yani saqa sola senin yaninda olmus sana destek olmus mji wericek bnce inadina yaninda olan annenn ewinde okut hep onlarmi bizi uzecek
0 oy
(164 puan) tarafından

Sana tavsiyem eşinin ailesinden maddi manevi bir şey bekleme bir şey yapmadikca sevin o zaman çok huzurlu oluyosun ben çok üzüldüm çok eşimle tartıştım ilgilenmiyolar bi şey yapmiyolar diye ben düşük tehlikesi diye 3 gün hastanede yattim bunlar tatlı yeme peşinde tatlı resimleri paylaştılar durumda o kadar zoruma gitti ki şimdi inan et onlar ilgilenmedikce maddi manevi bir şey yapmadikca ben seviniyorum çünkü benim ailem sürekli maddi manevi bir şeyler yapiyo ve bunu da eşim görüyo kimin haklı olduğunu biliyo farklı şehirdeyiz biz ve ben dua ediyorum ki doguma gelmesin die en azından onda da haklı payım olur çocuğa da zaten bırak 150 yi 50 lira takmazlar ben hiçbir şey olmamış gibi arar sorarım konuşurm gülerim onlar böle yaptıkça inan ben seviniyorum çünkü eşim bana ve aileme daha çok değer veriyo onlar böyle yapınca sende dediğimi yap ilerde zaman geçtikçe birike birike eşin tamamen soğur onlardan 

(218 puan) tarafından
Beklemeiyorum maddi manevi olarak ama ilk torun hani gelebilirdi kosa kosa yok nerde ancak işi düşünce
(164 puan) tarafından
Benimki de iş olursa ihtiyaç olursa gelmez matmazel
0 oy
(90 puan) tarafından

Bosver kaynanani cnm hiccccc dusunme bir kulagindan girsin oburunden ciksin yazik esinede annesi açısından ama helal de olsun anasini kuzusu olmamis seni uzmemis allah yardimcin olsun 

(218 puan) tarafından
Şu zamana kadar saol eşim hiç onlarla birlik olmadı ama esimi uzmekten başka bişey yapmadılar umrumda degil ama işleri düşünce hemen kos oğlum oluyor bende artık olmaz diyorum eşime izin vermiyorum yeter artık seni ezdikleri diyorum
(90 puan) tarafından
Zaten en ince dusunen en duygusal evlatana duygu somurusu yaparlar o yuzden ne kendini uz ne esini
(218 puan) tarafından
Aynen cnm öyle yapiyorlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 299 göst.
7 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 754 göst.
12 Şubat 2021 Aile kategorisinde Asminmuzeyyen (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 488 göst.
28 Mart 2020 Aile kategorisinde Guzel gunler (11 puan) tarafından soruldu