0 oy
744 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar ya oglum cok hasta atesi 39.8e cikti surup icmiyor havlu koydurmuyor kimseye ellettirmiyor uyuyor surekli baygın gibi kizlar ne yapsam doktora gitsem surup vercek evde ates dusurucu var.. birde 3 aylik bebegim var nasil birakayim simdi gece vakti anca yarin gidebilirim

29 Cevaplar

0 oy
(1,722 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Hiç şurupla falan uğraşma hastahane serum takar muhtemelen onu taktırırsa gidin ama taktırmaz dersen fitil kesin çözüm 
tarafından
Cok saol canim fitili aklima getiremedim hemen yapiyorum
(1,722 puan) tarafından
Ne demek çok geçmiş olsun :)
tarafından
Yaptim.simdi fitil canim allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(451 puan) tarafından
Ilik suda yika
tarafından
Canım cok inat bir cocuk kesinlikle suya girmiyor ilac iciremiyorum napcam ben ya of
(451 puan) tarafından
Benim kziim ateslendigin de parmaklarimla su serperim.uzerini havlu falan koymuyorum ataesi dusuyo ole dene istersen bn devamli ole yaoarim
tarafından
Deniycem canim tesekur ederim
0 oy
tarafından
Cok cikmis atesi ben anlamam bu islerden fazla ama Allah korusun bence bir gidin hastaneye en azindna dusurler atesini 
tarafından
Canım hastanedede soguk uygulama diyorlar zaten ama havlu koydurmuyor ki :(
tarafından
Aaa olmaz oyle ama sen zorla biraz tepki ver bosver aglarsada suan onemli degil yeterki ateşi düşsün
tarafından
Aynen kuzum oyle yapcam artik
tarafından
Insallah duşer :(
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Cnm kritiik bi ateş o,  zorda olsa banyoya sokk ve ilaç içir gerekirse ağlasın.. 
tarafından
Simdi bir kasik verdim geri tukurdu kustu az birseyinide zaten :(
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Bence acile götür canım 
tarafından
Canim kucuk bebegim var kocam yok anca yarin giderim hastaneye :(
0 oy
(455 puan) tarafından
Acile gitmen daha doğru olur canım. Ateşi çok fazla çünkü
tarafından
Canim fitil.yaptim.simdi insallah duser
(455 puan) tarafından
Inşallah kuzum
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Doktora gotur hemen kendine gel evde olmaz atesi 40 olmus hemen doktora git dusursun atesini yazik cocuga nobet gecirir bacim 40 derece atesele baygin yatiyomus cocuk Allah askina acile gotur hemen 
(2,613 puan) tarafından
Insallah cnm insallahh
tarafından
Canim babamlar felan var soylesem hemen gwlirler ama benim cocugum.tedaviyi kabul etmiyor.kan aldirmiyor soguk uygulama yaptirmiyor serumu durdurmuyor simdi fitil yaptim gecer insallah
(2,613 puan) tarafından
Insallah cnm gecer ama dusmezse gotur bi sekikde yaparlar mudahaleyi artik limon iyi gelir insalkah
tarafından
Canim fitil.dusurdu sukur az kaldi limonuda uyuyunca yapcam
(2,613 puan) tarafından
Cok sukur cnm rabbim sifa versin
0 oy
(12,264 puan) tarafından
2 çocuğunda aynı durumda 1 haftadır  kafalarını ayakta tutamıyorlar  baysınlar su ağrı kesici zorla  içiyorlar  

Ben yıkadım gece saat  3 te çok iyi geldi  int minat  boaz zorla al banyoya  çok geçmiş  olsun  
tarafından
Bwnde simdi fitil yaptim.kuzum insallah duser birdenialak bezle sildim.kollarini yuzunu
0 oy
tarafından
Hemen banyoya sok ılık su ile yıka ağlasa da götür biraz ağlar susar canından önemli degil
tarafından
Fitil yaptim kuzum insalalh duser
tarafından
Inşallah canım allah şifa versin
0 oy
(44 puan) tarafından
allah şifa versin insallah
tarafından
Amin insallah kuzu.
0 oy
tarafından
Eşinin yardımıyla içir zorla da canım çok geçmiş olsun
tarafından
Esim cezaevinde canim kayinvalidemler var ama.oglum.kusuyo surup icmiyor bitane fitil yaptim insallah iyi gelir
0 oy
(335 puan) tarafından
Salgın var. Bir şekilde hastaneye gitseniz iyi olur aslında. Düşmğyorsa tehlikeli. Allah korusun. Eşinlz işte mi? 
(335 puan) tarafından
Allah kurtarsın. Da... Ateşi çok yüksek. Tehlikeli. Konu komşu kimse yok mu yardım edecek yaa.
tarafından
Canim annemgile desem gotururlerde benim oglum tedaviyi kabul etmiyor
(335 puan) tarafından
Ama bu şekilde duramaz, dayanamaz. İnanılmaz yüksek ateşi. Ağlasın dursun. Götürün lütfen.
Serum takarlar, zaten ateşi düşmeye başlayınca uyur kalır. Dinlenir biraz.
tarafından
Canim fitil ise yaradi biraz daha iyi simdi allah razi olsun
(335 puan) tarafından
İyi hadi, İnş tamamen geçer.
0 oy
(213 puan) tarafından
Limon yada limon yagini ayak.altlarina surebilirsin  1 2 damla seklinde yagi kullan yoksa yakiyo yine ayninsekilde sirtinada sürebilir sin canim bir anda degil ama kontrollu bir sekilde dusuruyor benimkilerde ise yaramisti gecmis olsun
tarafından
Limonu ayaklarina ypcam.birazdan insallah duser birde fitil yaptim
(213 puan) tarafından
Limonu sirtinada surebilirsin canm fitilde iyi  gelir aslinda bir anda dusmesi iyo degil yavas yavas dusmesi daha iyi canm ondan sabretmen gerek
tarafından
Bekliycem canim
0 oy
tarafından
Cnm coraplarina bol bol limon sikipta giydir atesi dusuruyo
tarafından
Deniycem canim.onuda
tarafından
Ise yario cnmmm en azindan buna aglayamaz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kaç yasında oğlun zorla içir ilacı tutun elini ayağını mecbur içicek yani daha kötü olmasın 
tarafından
Kusuyo canim
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım.  Rabbim acil sifalar versin.  Hastaneye götüremezsin simdi  ama ilac mecbur icmesi lazim gerekirse ağlasın sen yine de icirmeye çalış kuzum
tarafından
Canim ilaci kusuyo geri fitil yaptim ama gecer insallah
(3,695 puan) tarafından
Insallah canım benim cok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Cnm daha bugün tv de yüksek düşmeyen ateş baygın gibi uyju hali olursa hemen doktora gidin diye haber çıktı salgın varmış bnce hiç beklemeyin 
tarafından
Canim daha bugun oldu ya insalah duser fitil yaptim
0 oy
(111 puan) tarafından
Ortalık hastalığı kızım da ateşi öyle vardı 2 haftadan fazla iyileşmedi 3 defa devlete götürdüm fayda etmedi ilgilenmediler bile 150 200 kişi önümüzde sıra bekledik ama sadece antibiyotik şurup verdi en son özele götürdüm ateşi 39.4 tü 2 tane iğne yazdı akşam oldu kusmaya başladı doktoru aradım getir serum verelim dedi çok şükür iğne ve serumdan sonra toparladı 
(111 puan) tarafından
Hiç bekletmeyin Allah korusun ateş kötü hemen bi hastaneye götürün
tarafından
Fitil yaptim.gecmesse goturcem canim
(111 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah ama bu hastalık kolay kolay geçmiyor ben 5 defa yüksek ateşle götürdüm hemen hemen 20 gündür çekiyordu iğne serum olmasa iyileşmiyorlar Allah yardımcın olsun eşin gece mi çalışıyor oğlun ne kadar kabul etmese de mecbur tedavi görecek ağlayacak ama başa çıkarsınız onun iyiliği için
tarafından
Canim fitil ise yaradi gibi yarin goturcem devam ederse
(111 puan) tarafından
Inşallah geçer doktora gerek kalmaz Allah şifa versin inşallah
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Canm bekleme doktora git kac cocuk öldü salgin var bende cok cok fenayim ve 30 haftalk hamileym kalktm anneme geldm azonce
tarafından
Canim fitil yaptim.gecer insallah
(2,104 puan) tarafından
Insallah canimm rabbim acil sifalar versin insallah butun hastalara icindede bize ama ozellikle bebeklere cocuklara
tarafından
Amin insallah canim
0 oy
tarafından

Ilık duşa sok hemen birde soy çıplak kalsın düşer hemen ateşi bak düşmezse hemen götür kocanı bekleme anlıyorum yanlızsın ancak ateşi cok fazla havale geçirir anlamassın 

tarafından
Ölçsene bakalım düşdümü
tarafından
Dustu kuzum elimle baktim  uyusun ölcecem makinayla ayagimda salliyorum.kalkamadim
tarafından
Ohh kaç oldu
tarafından
Bu gece idare etde yarın götür bari
tarafından
Oyle yapcam.canim.yarin gunduz goturcem.mutlaka

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 60 göst.
12 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zezeee (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
20 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 300 göst.
19 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Özgegizem (291 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,638 cevap

34,833 kullanıcı