0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Dun kaynananlara bıraktığıma bin pişmanım iki haftadır çocuk 9da uyuyo sbah 8 buçukta uyaniyordu iki üç kere uyaniyordu gece de akşam alışverişe çıkacak olduk oğlumun kuculenleri vardı çocuğu goturmeyelim soğukta dedik kaynanamlara bıraktık bırakmaz olaydım 9da uyuttu 10da uyandı diye hemen çocuğu kaldırmışlar beni aradılar napalim diye dedim mamasını yapın geri uyusun hemen uyur uykusunu boldurmeyin hiç dedim bidaha öyle alışıyo öyle gidiyo zor düzene sokuyom dedim. Tamam dediler neyse 11 gibi gittik ki çocuk ayaklarında içerde herkes yanında lamba mamba açık çocuk öyle uyur mu hiç bu sefer uykusu dağıldı çocuğun hazırlayıp eve gelene kadar 12 oldu hemen uyuttum ama bu akşam hünerini gösterdi oğlum 9da uyuttum 9 buçukta uyanmaya başladı hemen mamasını yaptım devam sütünü ama uyumadı geri bu saat oldu hâlâ sallıyorum uykusu bölünmesin diye ışığı flanda açmadım hâlâ uyutma cabasindayim sinirden köpürdüm artık çocuğa bagriyom uyusana diye yemin olsun bidaha birakmicam çocuğu ne olursa olsun bı veriyom bütün düzeni alt üst ediyorlar zor soktum zaten düzene 

5 Cevaplar

0 oy
(751 puan) tarafından

1 yaş 9 aylık oğlum var iki gün temizlik yaptım kaynanama bıraktım şimdi çocuk bağıra bağıra ağlıyor ne gece ne gündüz demiyor bin pişman oldum :ermm:

(1,114 puan) tarafından
Vallahi al benden de o kadr ya bide tembihledim uykusunu boldurmeyin hemen mamasını yapın verin sallamayın bile hemen uyur geri öyle alışık dedim ama bunlar lamba flan açmışlar haliyle çocukta uyandı iyice sinirden aglicam şimdi eşim gelsin ona da dicem bidaha annenlere ne olursa olsun birakmicam diye
(751 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor şuan ne hissettiğini biliyorum dua felan oku sakin ol
(1,114 puan) tarafından
Okuyorum ama sakin olamıyorum. Eşime de mesj attım bundan sonra annelere çocuğu birakmicam 9dan beri kafayı yicem diye
-Reklam-
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bir seferlik birseyde bu kadar etki eder mi bilemedim ki 
(1,114 puan) tarafından
Çocuğumun huyunu biliyorum cnm kaç kere düzene soktum bı gece değişsin ertesi gece öyle oluyo bidaha eski düzene gelmiyo kolay kolay. 2 haftadır aynı gidiyodu dün akşam bozuldu bu akşam uyumak bilmiyo
(3,859 puan) tarafından
Valla öğrendiğim iyi oldu
(1,114 puan) tarafından
Bin pişman oldum şuan sinirden delirmek üzereyim gerçekten ne güzel düzeni vardı oğlumun ya tembihledigim halde uykusu boldurduler çocuğun şimdi de uyumak bilmiyo
(3,859 puan) tarafından
Bide ne olcak sanki bisi olmaz derler
(1,114 puan) tarafından
Bı kere de eşim  böldü sonra 3 hafta uğraştım işten gelince gece yarısı öpüyo çocuğu oda uyanıyo çocuklar bı kere neye alışırsa onla gidiyorlar cnm ben bunu öğrendim
0 oy
(68 puan) tarafından
Valla canim benim iki çocuğum var ikincide doğum yaptigimda 2 gece kaldım hastanede eve bi geldim oğlumun düzeni tamamen bozulmuş günlük yemek saatlerimiz uyku saatlerimiz bozuldu ne yemek yiyor nede saatinde yatıyor hergun 9da uyuyan çocuk simdi 2 de uyusak oda o saaatte kadar bizimle uyanik duruyor ve bende senin gibi kopuruyorum sinirden çocuğa bagiryorum yat artik diye heleki iki çocukla dahada zor oluyor 
(1,114 puan) tarafından
Maşallah cnm ya inadına yapıyorlar kaç gündür çocuğu getirmiyonuz sevdirmiyonuz göstermiyonuz diyordu hadi dedim alışverişe gitcez annenelrde dursun dedim ama pişman oldum ya. Geçende de bana geldi bakmaya ben işe gittim eleman hastaydı diye dedim bunları bunları yedir pişik kremi sadece bu iyi geliyo başka bişey sürme bütün herseyini hazırladım çorbasını vs yaptım gittim geldim ki çocuğun altın pişik içinde kıpkırmızı nerdyse kanicak hâle gelmiş. Dedim bu çocuğa nolmus böyle bilmem dedi sehpada arko kremi gördüm bende sinirlendim anne demedim mi ben sana sadece bu kremi surcen başka krem yaramıyo çocuğa maf olmuş çocuk dedim. Ne olacak ki arko bu her çocuğa sürülüyo dedi. Dedim her çocuğun cildi bir değil her kremi denedim sadece bu iyi  geldi dedim devamlı bunu kullanıyorum uzun süredir pisigi yoktu dedim. İnadına yapar gibi yapmış sanki
(68 puan) tarafından
Hadi ya kuzum benim mahvolmuştur simdi valla canım demmeki seninle ayni kaderi paylaşıyoruz bende kızımın böbrek taşı var onun kontrolleri icin bütün hastnede kaldim geçen gün oğlumda kaynnamin yanindaydi eve bi geldim oglumun ateşi olmuş 39 çocuk havale gecirecek nerdeyse çocuğu o şekil sarip sarmalamis yatırmış bide diyor ben fitil koydum şimdi etki eder yarim saat sonra 40.4 buldu ateşi ben korkudan bayilacaktim hastneyee goturene kadar kadın karsimda rahat rahat duruyor bende o gün nerdeyse baya terslicektim ama yine la illahe illallah dedim dedim sustum
(1,114 puan) tarafından
Ateslenince bunlar niye sarıp sarmaliyo iyice ya bı kere oğlumun da ateşi vardı soydum sadece zibinla bıraktım baktım giydiriyo napiyon dedim çocuk üşür dedim ateşli yanıyo ne giydirmesi dedim havale mı gecittircen çocuğa dedim ben söylerim yani lafımı esirgemem o nasıl bana söylüyorsa bende söylerim
(68 puan) tarafından
Varya benimle yarışır çocuk konusunda bende bilerek kocamin yanında kendi bildiklerimin doğru olduğunu ispatlarım sonra zoruna gider surat asar ama  kocamda her zamn sen doktor olmalydin bence der hatta bir ara benim adimi telinde google diye kaydetmis benimde haberim yok arkdsi sorar google diye biri seni ariyor kim bu der benmkide benim hanim kadinin bilmediği birşey yok arama motoru gibi ne söylesen pat diye sana cevap verir bende google yazdım demis
(1,114 puan) tarafından
:-) haha güzelmiş cnm. Valla eşimin sorumsuzluklarindan yakiniyorum ama tek iyi huyu beni ailesine ezdirmiyo çok şükür o yönden şanslıyım
0 oy
(434 puan) tarafından
Yer değişikliği olduğunda huysuzlanıyorlar canım. Benim kızım da öyle.
(1,114 puan) tarafından
Yok cnm yer aramiyo oğlum evde sabit yerde yatirmiyorum bazen oturma odasında koltuka bazen beşiğinde bazen beraber yatakta yatıyoruz sabit yere alışmasın diye. Kaç gece annemler de kaldım yer aramaz da uykusu bölündüğü zman bidaha sabahlatiyo uyumuyo bı sure öyle gidiyo ve şuan sinirden çıldırmak üzereyim. Belki fazla tepkiliyim ama zaten hastaydı iki hafta hiç uyku kalmadı sonra düzene soktum iki haftadır duzendeydi ne güzel dün akşam sagolsunlar dediğim halde yapmadılar düzeni bozdular şimdi uyumak bilmiyo
(434 puan) tarafından
Anladım canım. İnşallah düzelir.
(1,114 puan) tarafından
Ay inşallah yaa yoksa ben ugrascam yine günlerdir :-(
(434 puan) tarafından
Anlamazlar canım kendi bildiklerini okurlar. Sen düzeltirsin sakin ol
(1,114 puan) tarafından
Bidaha çok bulurlar çocuğu tövbe bırakırsam bu son oldu. Olamıyorum yemin ederim olamıyorum arayıp kalp kırmamak için zor tutuyorum kendimi. Çalışıyorum hamileyim hangi biriyle ugrasayim insan düşünür biraz ya tembihledim üstelik uykusunu boldurmeyin diye
0 oy
(516 puan) tarafından
Canim tamam üzülüyorsun sinirleniyorsun ama kaynanan ne bilsin senin düzenini ve anne gibi uyutamiyorlar malesef. Bence bu konuda kayınvalidene kızma 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 276 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Duyguyla (344 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 425 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 365 göst.