0 oy
969 göst.
Diğer kategorisinde (3,136 puan) tarafından
Saat 12 de yatışım yapıldı. Haftam geçtiği için. 

Halen bir buçuk iki cm açılmam var. Hastaneye ilk geldiğime göre sancılarım da artma var saat  5 te suni sancı veririz dediler. Bol bol dua edin kızlar çok zorlamayayım. Şimdiden canım bu kadar yanıyorsa suni sancı da nasıl olur tahmin edemiyorum 

Dualarınızı ne olur eksiltmeyin. Şimdiden teşekkür ederim hepinize 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
rabbim saglikli digum nasip etsin cannnimmm ... saglikla kucagina alirsin inseallah .... sakin ama sakin sancinin korkusuyla sezeeyan falan isteme bak .. normal dogum yap .. rabbim tek nefeste kurtarsin inseallah 
(3,136 puan) tarafından
Yaptım canım çok şükür. Ama sezeryan oldu. Bebeişim doğduğu andan itibaren hiç susmadı ağşıyordu kakasını yutmuştu biraz yopun bakımda kalacak şimdilik
tarafından
hayili olsun rabims.ize.bagislasin sag salim.evinize gecmeyi nasio eysin inseallah ... sezeryan nden oldun .... dogdktan sonra mi kakasini yuttugunu soyledi domtor pek.bilmeme de ben
(3,136 puan) tarafından
Suni sancı iki kere almama rağmen 9 buçuk saat içinde sadece yarim santim açılmam vardı hiçbir ilerleme olmadığı için mecbur sezeryan oldum. Doktor suni sancıyla devam edersen bebek kakasını da yapabilir başka şeyler de olabilir artık çünkü haftası geçmiş riskte mecbur sezeryana almalıyız dedi ve aldı. Doğduğunda da kakasını yutmuştu biraz
tarafından
hmmm hayirlisi olsun canmmm sen elinfen geleni yaomissin ....rabnims.ize bagislasin
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canısı. Aynen elimden geleni yaptım olmadı.
-Reklam-
+1 oy
(3,769 puan) tarafından

Rabbim yardımcın olsun canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın Inşallah canım 

(3,136 puan) tarafından
Allah razı olsun hepinizden
(3,769 puan) tarafından
Şimdi nasılsın cnm ne yaptılar
(3,136 puan) tarafından
Dikiş yerim ağrımasa iyiyim çok şükür. 9 buçuk saat hem normal hem de suni sancı iki kere çektikten sonra Sezeryanla doğum yaptım. Bebeğimi de yoğun bakıma aldılar. Kakasını yuttuğu ve solunum yolunda sıkıntı olduğu için.
(3,769 puan) tarafından
Geçicek inşallah o acıda cnm bende sezaryan oldm beni saolsunlar yoğun bakımda üstünü temizldlr fln aşağa inince varya kipirdymiordm karımda biri ölse bisey yapamam o derece çok kötü ilk saatler sonra yavaş yavaş yürü diolr zaten zorla yürüyoruz :)
Benim yapalı 1sene oldu hala dikiş yeri arada acıyor sızlıyor
Üşütme sakin dikket et bacım
Benim kizim da solunum sıkıntısından 15gun kaldı kuvezde doğumda allahın izniyle annesi iyilesicek meleğin sen dua et bol bol rabbim güzel günlerden mahrum bırakmasın inşallah ❤
(3,136 puan) tarafından
Beni de ameliyattan çıkarken temizlediler gördüm o yönden iyilerdi. Odaya geldiğim zaman dediğin gibi bebeğimi kaçırsalar bile hareket edemem başımı dahi kaldıramam o derece. Ama beş altı saat sonra yavaş yavaş düzeldi. Yürüttüler zorla. Canım acıya acıya yürüdüm. İlk gün olarak 1000 adım attım bugün daha fazla yürürüm.
İyileşecek inşallah ama ağlaması halen kulağımda. Görmeye gittim baya ağlıyordu içim parçalandı resmen birşey yapamıyorum diye.
Dikkat etmeye çalışıyorum inşallah üşütmem
+1 oy
(4,101 puan) tarafından
Allah yardmcn olsun insallah
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağolun yorumlarınıza ancak şimdi bakabildim kusura bakmayın
+1 oy
tarafından
Rabbim bir seste kurtarsin nazli kizda insallah biran once gelsin☺️❤
+1 oy
(1,175 puan) tarafından
Suni sancı diyr bişi yok sancı vermiyolr vucuduna yani böyle dusunup kokrmayın. Beyninizi uyarıyorlar kasılmalarınız yetersiz oldugu zamn hızlansın diye. Kasılmalar bebegn ilerlemesni saglar bunu harekete geçiren bi ilaç yani normalde kasılmalarınız iyise o acıyı vucudunuz nası yasıyorsa kişiden kişiye degişir normalde yasıcagnız acıyı yssıyosunuz kimi hiçbi agrı hissetmitor oyuzden tamamn vucutla alakalı canım. Böyle düşünürsen stres yapmazsıb. Psikoloji  cok önemli 
(3,136 puan) tarafından
9 saatten fazla bekledik hiç açılma yoktu yarım cm tek vardı. Bekledik hiç olmadı sezeryan oldum. Boş yere o acıyı sancıyı çektim
(1,175 puan) tarafından
Of o cok kötü ya cek sancıyı sonra sezeeyan ol
(3,136 puan) tarafından
Hem de nasıl kötü her iki doğum şeklini yaşadım resmen
(1,175 puan) tarafından
Acılmada olmuyor blmiyorm ya niye boyle eskiden millet nası doguruyorduki
(3,136 puan) tarafından
Aynen olmadı bende ona şaşırıyorum esķiden nasıl yapıyordu ve tıp ilerlememişti hatta daha önceleri tıp yoktu. Evde doğum yapıyorlardı.
Ama o zamanlar da herşey doğaldı hormonlu birşey yoktu. Şimdi ki insanlar çürük onun etkisi çok
+1 oy
(5,436 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun bi avazda kurtarsın inşallah sağ salim kucağına almayı nasip etsin 
(3,136 puan) tarafından
Kucağıma aldım iki kere emzirmeye çalıştım ama emmedi sürekli ağlıyordu. Cumartesiye kadar yoğun bakımda kalacak
(5,436 puan) tarafından
2 gün sabret kuzum neden yoğun bakim
(3,136 puan) tarafından
Kakasını biraz yutmuş ve solunum yoluyla ilgili bi sorun varmış ondan
(5,436 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum
(3,136 puan) tarafından
Çok sağol tatlım
0 oy
tarafından
Allahım bir nefeste kurtarsın bebegini sana bagışlasın inşallah 
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canısı inşallah
0 oy
(314 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah çok zor 
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah tatlım . Hem de nasıl zor. Annelik hiç kolay değilmiş
(314 puan) tarafından
Tabi degıl bakması ayrı dogurması ayrı zor
(3,136 puan) tarafından
Aynen de öyle
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın 
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canısı inşallah
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım sağ salim bebişini kucağına almayı nasip etsin Rabbim inşallah
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum çok sağolun
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim yardmcin olsun canim 
(3,136 puan) tarafından
Allah razı olsun tatlım
0 oy
tarafından
Allah'ım tez zamanda kurtarsın sağlıkla bebeğini al kucağına
(3,136 puan) tarafından
Allah razı olsun canım doğdu sonunda ancak şimdi bakabildim yorumlarınıza
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun cnm bi sancida kurtarsin saglikla al bebegini kucağına
(3,136 puan) tarafından
Aldık bebeişimizi kucağımıza çok şükür iki gün yoğun bakımda kalacak inşallah sonra ömür boyu hep bizde :))
0 oy
(344 puan) tarafından
Allah sağ salim kucağına almayi nasıp etsin inş 

Allah yardımcın olsun cnm 
(3,136 puan) tarafından
Çok şükür kucağıma aldım ama doyamadım yoğun b akıma aldılar
0 oy
(3,753 puan) tarafından
Allahım tek nefesde kurtarsın kucağına alırsın cnm :) :) 
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım ama normal olmadı boş yere sancı çektim. Sezeryan oldum
(3,753 puan) tarafından
İkiniz sağlıklı olunda cnm gerisi önemli değil geçer gider dikişlerin
(3,136 puan) tarafından
Aynen öyle canım önemli olan bebişimin sağlıklı olması
(3,753 puan) tarafından
Hayırlı olsun cnm Allah analı babalı büyütsün cennet kokulumu
(3,136 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok sağol:)
0 oy
tarafından
Allah bir avazda kurtarsın inşallah ❤️
(3,136 puan) tarafından
Amin canım çok sağolun sonunda hamilelik serüvenim bitti doğum yapabildim ama sezeryan oldu
tarafından
Olsun cnm sağlıkla büyüt bebegini çok geçmiş olsun
(3,136 puan) tarafından
Çok sağolasın canım
0 oy
tarafından

Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah, bir avazda kurtrsn

(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok sağolun :) normal diye uğraşırken sezeryan oldu
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Canimmmmmm hadi ağrısız  sizisiz  bir doğum  olsun inşallah  

Sağlıkla  sıhhatle doğsun inşallah canım benim  bebeğin ❤❤❣⚘❣❤❣❤❣❤❤❣❤❣❣❣❤❣❤❣❣❣❣⚘❣⚘❣❤❣❤❣❤❣❤❤❣❤❣❤❣⚘❣⚘❣
(3,136 puan) tarafından
Amin canisi çok sağol. Ağrıyı sancıyı sızıyı  hepsini yaşayarak doğurdum. 9 buçuk saat boş yere sancıyı çektim hem suni hem de normal. Ve iki kere suni sancı aldım. Olmayınca sezeryana aldılar.
(12,264 puan) tarafından
Oyyy  maşallah   maşallah  canım sağlıkla  sihatle büyüt yavrunu hayırlı evlât olsun  inşallah  canım ❤❣⚘❣❤❣❤❣⚘❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❤
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum çok sağolasın :)))
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Rabbim.bir avazda kurtarsin hayirlisi ile yavrunun kokusunu icine cekersin inshallah
(3,136 puan) tarafından
Kokusunu içime çektim çok şükür ama şu an yoğun bakımda. Normal olmadı sezeryan oldum ama olsundu buna da şükür
0 oy
(8 puan) tarafından
Canim benim de ayniydi suni sanci verdikten sonra dayanamazsan keselim dediler tamam dedim uc dort sancidan sonra kesin dedim kestiler ve kendi sancim acayip siddetlendi. Yani suni sanvi kendi sancimi tetiklemis oldu. Sen de dene istersen
(3,136 puan) tarafından
Denedik canım iki farklı yolla hem de . Fitil verdiler hiç açılmam olmayınca bir de başka yöntemle deneyelim dedi doktor o da olumlu sonuç vermedi 9 buçuk saat boyunca sadece yarim cm açılmam oldu. İlerleme olmayınca sezeryana aldılar
(8 puan) tarafından
Allah kurtarmis canim olsun dogum şekli onemli degil. Allah anali babali büyütsün
(3,136 puan) tarafından
Aynen doğum şekli önemli değil. Önemli olan miniğimin sağlıklı olması

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
0 oy
8 cevap 228 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hayriye_6464 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 413 göst.
2 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur KOSTAK (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 304 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,430,958 cevap

34,991 kullanıcı

...