0 oy
888 göst.
Aile kategorisinde (84 puan) tarafından
Allah izin verirse iki oğlum var kız bebeğim olcam.. İkinci oğluma hamileyken teyzem 23 yaşnda kalp kriznden öldü.. Bnde kızm olursa adını yasemin koycam demştim ve olmadı oğlum oldu ve bunda kızmn adnı yine yasemin koycam eşime ddmki eğer yaseminin yanına başka isim olursa olcaklardan bn sorumlu dğlm ddm eşimde bşy demiyo ztn kaynanamn yanında karnımı seviyo kızm napyo yaseminim diyo kaynanamn suratı düşüyo ve 2 gün önce kayn babam aradı ve bana annem geliyo diyo anlamamazlktan geldm anlamadm babacm ddm ve kaynanamda kahkaha atyo eli ayağna kavuşsnda diyo sanki bilmyo yasemn koycağmı deli oldm çok sinrlym o günden beri... Ben hiç koymam eğer kaynbabam annesinin ismni söylrse.. Eşime güzellikle söylcem bu durumu nasl söylim cnm çok skkn kessin kaynanam kaynbabama demştr... Kardeşinin kz torunları var onlar koysaymş banane halla halla fikir verin kzlar bu konuyu eşim gelince konuşcm eşimi kırmadm babasnın adnı koydm ama bunda kimsenin karşmasna izn vermcem...

8 Cevaplar

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım eşinin ve senin düşüncen önemli. En başta babasinin smini koymuşsunuz zaten şimdi bir daha isim istiyorlar bu kadarı taviz bulmuşlar en baştan. Sen yaseminnismini halandan ötürü değil gerçekte de sevdiğini şöyle yaseminncicegini filan anlat. Ve esine de oglanntorununda esini babasının heveslendigini kırmadan ismini koyduğunu dile getir. Esinntarafindan birtane isim soyu devam edecek. Bu seferde sen halaninnismini koymak istediğini senin ailenin de bu konuda mutlu olacaklarını belirt. Onunki anne babaysa seninki de anne baba. Ayrıca ismi sevdiğinizi söyle  ismi güzel olmasaydı halamı cok sevsemde koymazdım de. Biraz politik yaklaşmaya çalış. Sonuçta çocuğunuzla bir ömür siz geçireceksiniz onlar değil. Kendi kızı varsa ona koysaymış annesinin ismini.
-Reklam-
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Valla birine karışmışlar ve koymuslar adını bunada karıştırma ama esinede bu durumu tatli bi dille anlat
0 oy
(6,812 puan) tarafından
Valla benim kaynanamın eşi yani kayinbabam vefat etmiş bana ille onun adını koy dedi eltim koymuş görümcemde  koycak ben koyamam dedim koymazsan sevmem Ozmn dedi bende sevmezsen sevme annesi var babası var bizim sevgimiz yeter dedim..  insanı sinir hastası ediyolar
0 oy
(59 puan) tarafından
Teyzem rüyama girdi de teyzemin adını koyacam de. Benimde eşim tutturdu ismini ben koyacam diye ama hiç kusura bakmasın abuk subuk bi isim koymaya kalkarsa koydurtmam 
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Benim kayinbabam cok iyidir hostur severim ama daha cinsiyeti ogrenmeden bize kız olursa adini ben koycam dedi ne koycan baba dedim hacer dedi oda annesinin adı kaynanamında teyzesi oluyo neyse ben duymazliktan geldim aradan biraz zaman gecti tekrar dedi anlastik demi isim konusunda hacer olacak dedi kimin dedim dalga gectim kiziniz mi olcak sizinde diye esime dedim hadi iyisiniz size bacı geliyo dedim kaynanam kayinbabam bozuldu arkasina basladim baba 25 yiĺ sonra hacer isminin bi anlamı kalmıycak cocuk niye bana bi ismi koymuslar diyecek dedim esimde benden yana oldugunu bildigim icin soracaklar kimin ismi diye ne diyecek babamın babaannesinin adıymıs mı diyecek ne alaka yani hani annemin ismi olsa neyse ama uzak yani dedim iki oglu var onlara kim koydu isimlerini dedim amcası dedesi ebesi dedi siz olsanız ne koyardiniz falan dedim baska bisey dedi bize niye aynisini yapiyosunuz biz koyalim ismi dedim hem iki tane kız olmuş amcaların onlar niye koymadı onlara düserdi taa bizim kıza gelene kadar niye beklediniz dedim oda dusundu dusundu esime dogru soyluyo kız kendiniz koyin oglum bize bakmayin dedi kaynanam tabi catladi iki isim olsun o zaman hacer koyun babanız mutlu olur dedi yok olmaz diyom hala ayni kafa en sonunda kaynim ben koycam yigenimin adini hacer neyim yok dedi sagolsun sustu oda kendi isminide koymuycam o yuzden kiziyo ama yapacak bisey yok banane koymam 
0 oy
(551 puan) tarafından
Bence teyzenin ismini vermekte çok haklısın canm. Güzel de bir isim Yasemin. 
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Ne canını sikiyotsun ki kayinbabam çok istiyorsa kendi dogursun koysun nefret ettim böyle cahil insanlardan
(1,327 puan) tarafından
Ben o konuda şanliyim ne eşimin tarafi nede benim taraf hiç karişmadi eşimle Biz koyduk kizimizin adini Huzur oldu ismi :))
(1,232 puan) tarafından
Canım bu şanslı olmak değil ki bu o insnalarin cahilliği ve gelinlerin verdiği taviz ben anlamıyorum mecburlar gibi sıkıntıya giriyorlar çocuk senin çocuğunun ismini de koyamayacaksan o çocuğun sorumluluğunu Almaya gerek yok anne çocuğu için herşeyi yapar ama burdakileri malasef iyiniyetbararim taviz vermiş durmuş taviz de tavizi dogurur sonuç bu sonra ne yapacağım diyor çok basit çocuk benim çocuğum istediğim ismi koyacağım bir daha bu konuda konusmaanizi istemiyorum diyecek olur biter hala diretirlerse o zaman kendin dogur. Bir tane ne istiyorsan köy derim
0 oy
(59 puan) tarafından

Hiç düzenli bi yorum yapamicam çok sinirliyim sadece tüm kaynanalarin allah belasını versin başta da benimkinin inşallah ölse geberse el atmam ona yağmurlu gunde bi bardak su vermicem artık allah bin türlü belasını versin bedeninden fitil fitil çıksın inşallah :angry::'(

(59 puan) tarafından
Az o önce beni sinir etti yerler e attı kendini pislik valla icimden gele gele söylüyorum o beddualar da benim bu gozyaslarima neden oluyor ya hakkimi asla helal etmiyorum
(1,232 puan) tarafından
Bende asla Hakkimi helal etmiyorum ama Allah öyle güzel ama amihtac ediyor öyle güzel mort oluyormuş boşver beddua etme Allah a havale et kendine de yerleri layık görüyor Dmeekki hic umursama uzerinden atla gc
(1,327 puan) tarafından
Yerlere niye atıyor akıl hastasimi canim
(59 puan) tarafından
Birisi gelse bana bunları bu yaptı diyecek bekledi de gelmedi kimse şirret insan ya
(1,232 puan) tarafından
Aman uğraşma böyle ***** insanlarla ya bende var onun gibi ***** umrumda değil suratına bakmam gerizekalı çünkü .Yerlerde belensin dursun gormemezlikten gel

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 754 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Seherl (541 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 315 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fadime34 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 419 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 283 göst.