0 oy
479 göst.
Diğer kategorisinde (25,223 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Önce tedbir sonra tevekkül. Allah bir daha yaşatmasın. Peki ne kadar hazırız bu gerçekle yüzleşmeye. Ben sanırım değilim, ama hazır olmak zorundayız. Deprem çantamızı hazırlayalım ve deprem anında lütfen koşturarak dışarı çıkmayalım. Evin uygun ve güvenli yerinde cenin pozisyonu alalım. Deprem bitene kadar bu şekilde başımızı ve boynumuzu koruyalım. Deprem sona erdiğinde deprem çantamız ile birlikte merdivenleri hızlıca kullanarak aşağı inelim ve toplanma alanına ulaşalım...

Benim deprem çantamda bunlar var ekleyeceklerim de var belki size fikir olur. Mevsime uygun çantamızı güncelleyelim.. 

. Bir adet battaniye

. Eşim ve benim için kışlık polar

. Kışlık kalın çorap, eldiven, şapka, kazak 

. Yara bandı, gazlı bez, pamuk ,makas

. Düdük, yedek pil ve el feneri

. Tuvalet kağıdı, çöp poşeti

. Bebeği olanlar yedek mama biberon ve su
. Atıştırmalık yiyecek ve su

TAVSİYELERİNİZ VARSA LÜTFEN YAZIN

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hazır olmalı ama inan insan onu almayı düşünemiyo ben yapmıştım ama akıl gidiyor o annn

Bisküvi falan da konuyomuş
(25,223 puan) tarafından
Benimde öyle ama alışmamız lazım aslında :(
(996 puan) tarafından
Atıştırmalık ve olmazsa olmaz su konulmali
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gercekden okadar kotuyum ki hic hazirlik faln dusunmuyorum. Oyle korkuyorum ki
(25,223 puan) tarafından
Herkes korkuyo ama düşünmek zorundayız.
tarafından
Bebegi olanlar mama falan koysunlar en iyisi
(25,223 puan) tarafından
Evet aile fertlerine göre ayarlama yapılsın
0 oy
(47 puan) tarafından
O an terliksiz ve yazmasiz disari cikmisim insan o an bisi dusunemiyor
(25,223 puan) tarafından
Düşünmek zorundayız...
(47 puan) tarafından
Malesef canm allah yinede yardimcimiz olsun
(25,223 puan) tarafından
Deprem değil tedbirsizlik öldürüyor malesef Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Kızımın eşyalarini koydum yanima bende montumu eşimin montunu hazırda biraktim çok sagol canım 
(25,223 puan) tarafından
Allah yaşatmasın da kullanmak zorunda kalmayalım canım
0 oy
tarafından

Aslında çok güzel bir durum ancak o panikle o düşünceyle insan ayakları çıplak çıkıyo dışarı ben gecen ilk deprem olduğu zaman valla afedersin bildiğin mal gibi kala kala kaldım dışarı bile çıkamadım dondum kaldım

tarafından
Ben evde tektim  basim oyle donduki merdivenlerde dusicektim
tarafından
İsde insan öylece kala kalıyo
(25,223 puan) tarafından
Evet insan şoka giriyor ama malesef bu gerçekle başka türlü baş edemeyiz :(
tarafından
Evlerimiz kotu  boyle bir gercekden var.buyuzden cok korluyorum annemlerin binasi cok kotu :'( alt katta oturuyolar
0 oy
tarafından
Ben sadece bebeğimi düşünüyorum onun mamasını falan hazirlicam başkada bişeye gerek yok o korkuda ne hazırlansan da boş çünkü almazsn bile
(25,223 puan) tarafından
Önce tedbir sonra tevekkül.
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Su geçirmeyen poşet içine önemli evraklar, bebeği olanlar için bez, mama, yedek kıyafet vs., içme suyu hep hazır olmalı. 

Ama dua, namaz bunlarlada hazırlıklı olalım sadece deprem anında değil her an için lütfen o tvye baktığınız kadar namazıda unutmayın. Evet belki tesettürlü değilim ama 5 vakit namazımı kılarım ilk sorulacak olan namaz unutmayalım.. kimseye akıl vermiyorum yanlış anlaşılmasın dua edin diye diyorum rahatlıyor insan. 

Rabbim korusun hepimizi 
(25,223 puan) tarafından
Haklısın canım duadan öte yol yok. Bunun açıklık yada kapalılıkla ilgisi yok bende kapalı değilim ama namazımı kılarım kuranı mı okurum şükür Allah yardımcımız olsun
(10,046 puan) tarafından
Amin canım inşallah ❤
0 oy
tarafından
Herkes o korkuyla alınamz demiş ama aksine hazırlanirsanız alırsınız 

Bende geçen günkü deprem den sonra hazırlamaya karar verdim ama ne koyacağını bilemedim daha araştırıyorum 

Bisküvi su küçük örtü gibi bir şey kızımın eşyaları ona bir tane mama almayı düşünüyorum birde senin dediğin düdük olmalı aklıma gelmemişti hiö
(25,223 puan) tarafından
Evet canım kapının önünde bile dursa çanta cıkarken alırsın. El feneri de koy mutlaka

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 731 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 458 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde gokcee05 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 974 göst.
3 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 161 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu

386,777 soru

11,562,514 cevap

35,249 kullanıcı

...