0 oy
692 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından

arkadaslar eltim dogum yapti benim aram iyi degil sevmiyorum mesafeli davraniyorum..ayin sonunda kirkmevludu var bende otuzdort haftalik olacam ozman bnde hamileyim.gitmek hic icimden gelmiyor zaten benle konusmadigimiz icin beni cagirmaz kocasi esime soler o cagirir yada kayinvalideme soler kayinvalidem soler ama mantiken kendisi beni davet edmesse gitmemem baskalrinin davetiyle siz gidermiydiniZ konusmadiniz insanin mevludune..ben beni davet etmedi niye gidiyim desem haksizmi olrum arkadaslar..bi akil verin gitmek de istemiyorum zaten..

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Aranız iyi olmamasina ragmeb araciyla da olsa davet ediyoms sizi aman olmasa da olur demiyomus sonucta. Ben kin tutamayan bi insanim eskisi gbi iyi olamasam da alttan alirim bna düşen neyse yapmaya calisirim
-Reklam-
0 oy
(49 puan) tarafından

Doktor randevum var de yada annemler gelicek diyebilirsin belki canım 

(18 puan) tarafından
hafta ici olursa ole.diycem oda aklimda canim hafta sonu olursada annemler gelicek derim olmazsa.
(1,204 puan) tarafından
Ya annenler sana gelmediğini görürlerse
0 oy
(816 puan) tarafından

o arayip seni cagirmadiktan sonra ne gideceksinki . eşi arayio eşine dese bile bnim haberim yok o onu cagirmis bnim telefonumu arayan bni cagiran olmadi gelmedim der gecersin. 

(18 puan) tarafından
yani ben baskalarinin davetiyle biri bana solendigi zman sanki istemiolarmisda isde formalite icabi baskalarina onlara solede onlarda gelsin dendigi zman kim olsa ole hisseder degilmi...
(816 puan) tarafından
aynen oyle o istemiyorda yanindakiler ayip olmasin biz cagiririz diye cagiriyor gibi. mevlut sahibi arayip cagirmadikca bn olsam gitmem niye gelmedin biz cagirdik diyenede senin mevlutunmu mevlut sahibi arayio cagirmadi istenmedigim yere niye geleyim der gecerm
0 oy
(78 puan) tarafından

canım arkadasın dedigi gibi hastane işi diyebilrsin annemgil gelecek dersen o gün iptal edip ertesi gün al diyebilirler onun icin başkası gelecek daha önceden ayarlamıştık iptal etme durumumda yokdu de bence eger seni arayıp yada senin kendine sölemediyse esi esine sölüyosa söle dersin gündüz oturmasında gündüz işlerde hanımlar ile itibata gecilir akşam olsa da esime sölesen de ha olabilir ama gündüz eslerle bi iş olmadıgına göre esin esimi cagırmış benim haberim yok olsada gelmem ben cagırılmamış cagırılmayan evde ne işim var bu halimle de gec aran iyi degilse gerek yok yalan sölemeye 

0 oy
(645 puan) tarafından

Bence arayıp davet etmezse gitme rahat olmazsın bide saçma geldi eltin davet etmeden gitmen yorgunum  ağrım var der gitmeszin yada arkadaşlarım gelecek dersin canım

0 oy
(44 puan) tarafından

Sen bilirsin canım ama gitmek istemiyorsan hamileliğin bahane et ağrım filan var dersin. Ben olsam beni çağırmazsa gitmezdim tabi ama normal bir davette değil sonuçta mevlüt büyüklük sende kalsın derim sende doğum yapacaksın. Sen üzerine düşeni yap kötü olan sen olma canım çok durmazsın.

0 oy
(12,840 puan) tarafından

Bahaneye gerek yok beni kendi davet etmedi de gitme canım 

0 oy
(8 puan) tarafından

Bir taraftan dusundum ki dogumuna cok kalmamis iyce agirlaşmiş olmalisin hem sevmedigin birine gideceksin mecburiyetten hemde gozun kesmeyecek ustelik seni davet bile etmemis.Ben şoyle dusunuyorum eger ki seni arar davet ederse davete icabet etmek gerekli bu sebepten kin tutma boyle aile ortamlarinda bulun gorevini yap git derim.Fakat seni kendisi cagirmiyorsa ben cagrilmadim beni arayan olmadi der ve gitmezsin yarin birgun birisi neden gitmedigni sorgularsa.Ben olsam boyle yapardim.

(18 puan) tarafından
aynne haklisin davet ederse giderim ama davet etmesse aramasaa gtmem vok haklisin...
0 oy
(545 puan) tarafından

Valla ilk evlendigimizde esimin akrabasindan birinin dugunu vardi bize davetiye gelmedi ama hem.gorumcem hemde esimin babasi dugun olucagini solediler esim gitmeye niyetliydi iste ne giyerim ne takariz konusmalari falan yapiodu son ana kadar hic bisi demedim  kismet ozaman gelsin once dedim.hep ogun geldigindede sen gidiceksen git dedim ama ben davet edilmedigim yere gitmem bizim adimiza gelen bi davetye yok ortada sonucta dedim senin yanina siginti olarak gelmedim ben dedim esim ben bizim.adimiza gonderildi aaniodum falan desede gitmedik o.dugune ondan sonraki dugunlerede zaten davetiye taa evimizin kapisina kadar gelmeye basladi yani demem o ki acikca sole niye kendisi bana acip davet etmiyo dedi sonucta mevlut denen seye daha cok kadinlar katilim.gosterio kendi acmazsa gitmemede luzum yok de ama sen hayirlisiyla yavrunu kucagina alinca bilhassa telefon acip yuzune dole eltinin davet ettigini. Utansin gereksiz insan

0 oy
(12,773 puan) tarafından

Bence doğru  soyle biliyorsunuz aramiz iyi değil benide bizzat cagirmadigi icin gelmek istemiyorum de ne zaman kadar boyle bahane olacak cnm sende mevlut yapsa  sana da cagir cagir derler demeseler de kendiler soyler bence acik acik soyle esin le konus uzulmeyecek sen gitme 

0 oy
(111 puan) tarafından

Neden küçük hesaplar yapıyorsunuz? Politik olmadığınız sürece haklıyken haksız duruma düşüreceksiniz... Size yazık. Huzurunuz bozulur. Gidin hanımefendi gibi... Eşinizi neden başkalarının yanında yere vereceksiniz.... Kusura bakmayın ama hayat cahilliği bunu düşünmek. Allah sağlık sıhhatle bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 

0 oy
(1,204 puan) tarafından

Inşallah çağırmaz sizde gitmezsiniz. Cagirirsa bir bahane uydur gitme  Sende onu cagirmazsin 

0 oy
(242 puan) tarafından

Canim araciylada olsa cagirirsa git bence ayiptir günahtır. Gelmesin demiyor sonucta cagirtiyor . Davete icabet etmek gerek. Gidersin fazla durmazsin canim bosver kirginlik olmasin . Bu gün ona yarin sana. Hem uzun yillar birlikte olcaksiniz eltin sonucta bir virinizi idare edebilirsiniz :)) 

0 oy
(432 puan) tarafından

Bende olsam giderdim resmiyetimi ve ciddiyetimi korurdum maksat kayınvalidemi utandırmamak üzmemek olurdu..illaki sorucaklar diğer gelinin nerde diye insanlar şu gözle bakar ağrısı bile olsa gelsin içerde yatsın ama maksat bir kere görünmek.az oturur kalkardımm 

0 oy
(8 puan) tarafından

Ayni durumu bende gorumcemle yasadim canim. Hamile oldugunu hatta dogum yaptigini bile soylemediler. Hamileyken bana geldiginde anladim sordum yok adetliyim ben dedi yalan soyledi ki benimde 2 cocugum var cok sukur aramizda gayet normaldi. Dogum yapti tee 2 hafta sonra kayinvalidem esime soylemis dogum oldugunu velhasil neyse sonra bana mesaj atti dalga gecer gibi yengesi mevludumuze bekliyoruz diye tabiki gitmedim. Hicte bi bahane uretmedim beni insan yerine koyup soylemeyip ustune yalan konusan insanla kim olursa olsun isim olmaz. Senide baskasiyla cagirirsa madem istemiyosun gitmek ben cagrilmadim deyip gitme ne kendini sıkıntıya sokup bide bahane uretceksin salla gitsin.

(18 puan) tarafından
ben o hamileyken hayirli olsun demistim ama ben hamileyken bana bi gozun aydin bile demedi.. ev aldik okadr kayinvalideme geldiler diger eltime geldiler bizde yakiniz onlara bize bizim evin asasindan gectilerde bi yukari cikip bile bakmadilar..bide kalkipta kayinvalidemin kaynimin esime solemesiyle bile gitmem dedim esime...bnde o dogum yapinca hayirli olsun goUn aydi  demedim bole seyler onemsiz gozukuyor olabilir aslinda
 disardan ama hep ben hep ben kefesine koyuyorlar..niye bize yokda hep onlara..kayinvalidem benim esime solicek nasil olsa kocasi gelirse karisida gelir dusuncesi oluyor oglu oldugu icin ama bu defa onlara oglunuza solediyseniz o gelsin bana bisi solenmedi solensede gitmezdim zaten diycem ve beni biseye cagirmasinlar diyip kestirip atacam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 1,819 göst.
6 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Mavikelebek (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 550 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 554 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Nehir27Ebrar (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.